e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Augustowskie Placówki Kultury Augustowskie Placówki Kultury

http://apk.home.pl/rssSputnik nad Polską zawita do Augustowa

Już po raz szósty będzie można zaobserwować przelot sputnika w różnych częściach naszegosputnik kraju. Jednak po raz pierwszy wprawni obserwatorzy, będą mieli szansę dostrzec to zdumiewające zjawisko w naszym mieście. Wszystkich mieszkańców miasta prosimy o dokładne oglądanie nieba między 4 a 25 marca 2013 roku.

Sputnik nad Polską to festiwal filmów rosyjskich, którego celem jest prezentacja jak najszerszej publiczności, największych osiągnięć rosyjskiej kinematografii. Podczas Festiwalu pokazywane są zarówno dzieła mistrzów kina rosyjskiego, jak i produkcje młodego pokolenia reżyserów. Dzięki DKF Kinochłon i Augustowskim Placówkom Kultury replika festiwalu przyleci również do naszego miasta.

KINOCHŁON we współpracy z festiwalem "Sputnik nad Polską" proponuje cztery filmy rosyjskie, które zabiorą kinomana w całkiem inną rzeczywistość.

4 marca - Moskwa nie wierzy łzom w reż. W. Mieńszowa, 150 minut, 1980 r.

Seans odbędzie się o godzinie 18:30 w Kinie Iskra.

KINOCHŁON proponuje Państwu film, który w latach osiemdziesiątych zburzył propagandowe stereotypy realnego socjalizmu i w wielkim stylu zapisał się na kartach światowej kinematografii zdobywając Oscara dla filmu nieanglojęzycznego. Moskwa nie wierzy łzom stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych rosyjskich filmów na świecie i kultowym obrazem w samej Rosji. Film opowiada historię trzech przyjaciółek, które przyjechały do Moskwy, by rozpocząć w nim nowe, lepsze życie. W swoim dążeniu do celu mogą polegać jedynie na wzajemnej przyjaźni i pomocy.

11 marca - Kokokoko w reż. A. Smirnowa, 80 minut, 2012 r.

Seans odbędzie się o godzinie 18:30 w Kinie Iskra.

Bohaterkami filmu są dwie kobiety, które z pozoru nie maja ze sobą nic wspólnego. Liza jest typową przedstawicielką petersburskiej inteligencji. Pracuje w muzeum etnografii, a w weekendy spotyka się z byłym mężem. Wika to zwyczajna kobieta z prowincji. Urlop w Sankt Petersburgu to dla bohaterki alkohol, imprezy i miłosne przygody. Spotkanie kobiet jest zderzeniem dwóch żywiołów - wody i ognia. Liza i Wika przedstawiają dwa różne oblicza współczesnej Rosji.

17 marca - Koncert Lecha Dyblika

Koncert odbędzie się w sali Miejskiego Domu Kultury o godzinie 18:00. W programie piosenki rosyjskich bardów i pieśniarzy.

Lech Dyblik to aktor filmowy i telewizyjny, absolwent krakowskiej PWST. Znany z charakterystycznych ról drugoplanowych, m.in. w "Krollu", "Kilerze", "Zemście", "Weselu". Pieśniarz, wielbiciel odeskiej muzyki bandyckiej. W 2010 roku wydał płytę z odeskimi pieśniami więziennymi i bandyckimi. Z "Banditen songs" koncertuje po polskich więzieniach.

18 marca - Idź i patrz w reż. E. Klimowa, 136 minut, 1985 r.

Seans odbędzie się o godzinie 18:30 w Kinie Iskra. Po nim odbędzie się spotkanie z naszym gościem, aktorem Leszkiem Dyblikiem.

Akcja filmu toczy się na terenie, okupowanej przez Niemców Białorusi, w 1943 r. 14-letni Florja jest świadkiem dokonanej przez faszystów eksterminacji mieszkańców rodzinnej wsi [w tym również jego najbliższych]. Doznany przez niego szok powoduje głębokie zmiany w psychice. Chłopiec ucieka do własnego świata, z trudem odróżniając jawę od sennych fantazji... Wojenny dramat Elema Klimowa to wstrząsająca historia o utracie niewinności.

23 marca - Ognisko w Kaktusiku dla widowni i członków DKF Kinochłon

25 marca - Palacz w reż. A. Bałabanowa, 87 minut, 2011

Seans odbędzie się o godzinie 18:30 w Kinie Iskra.

Najnowszy film rosyjskiego mistrza przenosi nas w lata dziewięćdziesiąte XX wieku do Petersburga, tuż przed upadkiem sowieckiego imperium. Weteran wojny w Afganistanie, emerytowany major, bohater Związku Radzieckiego pracuje jako palacz w kotłowni. Jest rdzennym Jakutem. Jego życie upływa na dorzucaniu węgla do pieca i pisaniu książki. Na zewnątrz panuje okres gwałtownych zmian w społeczeństwie rosyjskim. Wszechobecna zorganizowana przestępczość dociera nawet do kotłowni. Przychodzą tu koledzy weterana, którzy palą w piecu coś, co ma kształt ludzkich ciał, ale palacz wydaje się nie zwracać na to uwagi.

Ponadto przez cały miesiąc w augustowskich barach i restauracjach biorącuch udział w festiwalu będzie można spróbować specjalnie przygotowanych
potraw kuchni rosyjskiej i drinków stworzonych z myślą o granych filmach. Zapraszamy serdecznie!

Albatros
Bar Bartek
Ptyś
Restauracja pod Jabłoniami
Szuflada
Bar kina Iskra
Kaktusik
Pub Graciarnia


Ceny karnetów:
na jeden pokaz - 13zł
czteromiesięczny (na cztery pokazy) - 40zł
na dwa pokazy,uczniowski - 15zł

Jeśli ktoś chciałby na stałe przynależeć do klubu, wystarczy, że kupi uczniowski lub czteromiesięczny karnet i wypełni deklarację członkowską. INFO: 790 22 85 60 lub Miejski Dom Kultury - 87 643 36 59
Działalność kulturalno - oświatowa APK
KONKURS - ePocztówka

epocz

Augustowskie Placówki Kultury ogłaszają konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i średnich na projekt kartki elektronicznej pt. Pozdrowienia z Augustowa. Pocztówka ma promować miasto jak i jego walory turystyczne. Praca w formie graficznej może być zdjęciem, grafiką, rysunkiem, malunkiem lub czymkolwiek, co sobie wymyślisz. Wreszcie masz szansę zaprojektować kartkę swoich marzeń, jaką sam chciałbyś otrzymać i przy okazji wygrać tablet graficzny. Konkurs rozpoczyna się 16 kwietnia i potrwa do 21 maja.

Zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy!

{loadposition konkurs}Skrzydłem motyla

<<Foto ze spotkania >> 10 grudnia 2011 MDK