e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Orkiestra Dęta ZSE w Opolu Orkiestra Dęta ZSE w Opolu

http://www.opo.art.pl/news.xmlVI edycja Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty
Opolski Ekspres Dęty pojedzie w tym roku 31 maja do Racławic Śląskich.


IV edycja Z orkiestrą po Odrze
Zapraszamy 16 maja 2015 na kolejną edycję imprezy.


IV koncert z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach
Zapraszamy 21 kwietnia do Pałacu Konary.


III koncert z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach
Zapraszamy 17 marca na Zamek w Brzegu.


III koncert w cyklu Muzyczne impresje
Zapraszamy na koncert do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu - 5marca o godz. 18:00.


Nowa strona Stacja Bukowo - kolejowy fenomen przystanku Opolskiego Ekspresu Dętego
Od 2 lutego 2015 w sieci dostępna jest autorska strona poświęcona Stacji Bukowo oraz mieszkańcom - nierozerwalnie związanymi z kolejnymi edycjami Kolej na orkiestrę ...


II koncert - III sezon z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach
Zapraszam na koncert el12 Opole Politechnic Band do Pałacu w Większycach.


II koncert w VIII sezonie z cyklu Muzyczne impresje
Zapraszamy do Zespołu dydaktycznego Łącznik na Politechnice Opolskiej.


Ligockie Wrzosy i Kupskie Echo laureatami XXIII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach
Zespół Ligockie Wrzosy otrzymał I nagrodę a Zespół Kupskie Echo II nagrodę w XXIII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach. Przesłuchania zespołów śpiewaczych odbyły się 9 listopada 2014 roku w Walcach.


I koncert w III sezonie z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach
III sezon cyklu rozpocznie występ el12 Opole Politechnic Band.


II sesja el12 Opole Politechnic Band
W dniach 6-8 listopada el12 Opole Politechnic Band będzie w ramach II sesji warsztatowej przygotowywał nowy repertuar na sezon 2014/2015.


Koncert z cyklu Muzyczne impresje
I koncert z cyklu Muzyczne impresje rozpoczynający VIII sezon tego cyklu odbędzie się 12 października 2014 o godz. 16:00. Szczegóły na stronie cyklu.


XVIII edycja Warsztatów Muzycznych
XVIII edycja Warsztatów Muzycznych - 10-12 października w Suchym Borze [impreza zamknięta]


el12 Opole Politechnic Band zakończyło sezon koncertowy 2013/2014
14 czerwca o godz. 17:00 el12 Opole Politechnic Band III koncertem (II sezon) z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach, który odbył się w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zakończył sezon koncertowy 2013/2014. Koncert był jednocześnie pożegnaniem Dominiki Mierzyńskiej /flet/, która kończąc studia I stopnia wyjeżdża z Opola kontynuować studia poza jego granicam


KFPP Opole 2014 - Wolność i swoboda występ z Marylą Rodowicz
7 czerwca grupa muzyków z orkiestr Politechniki Opolskiej i Opolskiego Elektryczniaka wystąpili u boku Maryli Rodowicz w piosence Wolność i swoboda podczas KFPP Opole 2014 w koncercie Super Jedynki a Adrian Białek (OPO) w niecodziennej roli w piosence On tańczy dla mnie. Po raz pierwszy muzycy mogli stanąć na scenie Opolskiego Amfiteatru 4 czerwca o godz. 11:30. Próby trwały do późnych godzin nocnych a przygotowania i nabór koordynowane przez dyrygenta orkiestr kilkanaście dni wcześniej. Dla wszystkich było to nowe doświadczenie i możliwość zobaczenia od kuchni całej machiny związanej z Festiwalem Piosenki w Opolu.


Doxa w podróży - Z orkiestrą po Odrze mini reportaż Agnieszki Michalik w Radiu Plus Opole
Zapraszamy do wysłuchania mini reportażu Z orkiestrą po odrze red. Agnieszki Michalik w ramach audycji Andrzeja Szaromery Doxa w podróży, który został wyemitowany na antenie Radia Doxa 25 maja o godz. 14:00. Materiał jest podsumowaniem tegorocznej II edycji imprezy.


Doxa w podróży - Opolski Ekspres Dęty reportaż Andrzeja Szaromety w Radiu Doxa
Zapraszamy do wysłuchania audycji Doxa w podróży red. Andrzeja Szaromety, który został wyemitowany na antenie Radia Doxa 11 maja o godz. 14:00. Reportaż jest podsumowaniem tegorocznej V edycji Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty.


V edycja Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty 2014
V edycja odbędzie się 10 maja 2014 roku. W południe Opolski Ekspres Dęty wyjedzie w swą kolejną trasę w relacji Opole Główne - Osowiec-przystanek - Bukowo - Wołczyn - Kluczbork - Opole Główne.


Promocyjne projekty artystyczne Przemysława Ślusarczyka nagrodzone
Autorskie projekty Przemysława Ślusarczyka "Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty", "Z orkiestrą po Odrze" i "Z orkiestrą po zamkach i pałacach" zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego" organizowanego przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną zostały wyróżnione za konsekwentną i skuteczną promocję uczelni oraz regionu.


Folder el12 Opolitechnic Band - wydanie I
Zapraszamy do pobrania elektronicznej wersji I wydania folderu zespołu.


Folder Orkiestra Politechniki Opolskiej 2006 - 2013
Zapraszamy do pobrania elektronicznej wersji III wydania (rozszerzonego) folderu orkiestry.


Muzyczne Opole 2013 - plenerowa wystawa fotograficzna
12 czerwca (środa) o godz. 18:00 odbył się wernisaż plenerowej wystawy fotograficznej "Muzyczne Opole 2013". Wystawa została zrealizowana przez Fundację 2.8. Owocem pracy wykonanej przez trzech opolskich artystów fotografików: Sławoja Dubiela, Michała Grocholskiego oraz Sławomira Mielnika jest 41 portretów muzyków i zespołów związanych z Opolem. Tych mniej i bardziej znanych, zawodowców, ale też i pasjonatów. Jedną z plansz jest zdjęcie el12 Opole Politechnic Band oraz Orkiestry Dętej ZSE w Opolu prowadzonych przez Przemysława Ślusarczyka. Wystawa będzie eksponowana na Rynku w Opolu przez miesiąc.


Podroże z Plusem - Z orkiestrą po Odrze reportaż Andrzeja Szaromety w Radiu Plus Opole
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Z orkiestrą po odrze red. Andrzeja Szaromety, który został wyemitowany na antenie Radia Plus Opole 26 maja o godz. 16:00. Reportaż jest podsumowaniem tegorocznej II edycji imprezy.


Historie na Plus - 19 maja (niedziela) godz. 19:00 - Radio Plus Opole 107,9 FM
W audycji red. Ewy Szyndler z Radia Plus Opole będzie gościł Przemysław Ślusarczyk, który opowie o swojej pracy i pasji. Serdecznie zapraszamy do słuchania ! Audycja będzie dostępna po emisji w dziale radio, telewizja.


Podróże z Plusem - audycja Andrzeja Szaromety z Radia Plus Opole - Ekspres Dęty
Audycja wyemitowana przez Radio Plus Opole 14 kwietnia o godz. 16:00 zrealizowana przez red. Andrzeja Szarometę z Radia Plus Opole poświęcona IV edycji imprezy Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty.


Fotoreportaż z IV edycji Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres DętyKolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty - IV edycja 2013
Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej - IV edycji Opolskiego Ekspresu Dętego w ramach akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty. Ekspres w tym roku pojedzie do Wrocławia Głównego 13 kwietnia. Szczegóły i rezerwacja miejsc na stronie imprezy.


Galeria fotograficzna z III koncertu z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach - sala balowa w Pałacu w Kamieniu Śląskim
Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej z III koncertu z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach, który odbył się 13 marca br. w sali balowej w Pałacu w Kamieniu Śląskim.


Elektryczne dęciaki reportaż Barbary Tyslik w Radiu Opole
Zapraszamy do wysłuchania reportażu red. Barbary Tyslik pt. Elektryczne dęciaki poświęconego działalności Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i Orkiestry Politechniki Opolskiej, który został wyemitowany 11 lutego 2013 roku o godz. 20:05 na antenie Radia Opole.


Jubileuszowy koncert w sali balowej Pałacu Izbicko
Wieczornym koncertem z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach kompozytor wraz z muzykami z grupy el12 Opole Politechnic Band świętował 25-lecie pracy kompozytorskiej


Z orkiestrą po zamkach i pałacach - nowy autorski cykl Przemysława Ślusarczyka
Z orkiestrą po zamkach i pałacach to kolejna odsłona nowatorskiej - pierwszej tego typu w Polsce akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty, która została przygotowana na Politechnice Opolskiej i z wielkim sukcesem po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku oraz jej kontynuacji Z orkiestrą po Odrze, zapoczątkowanej w 2012 roku. Partnerem akcji jest Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna (OROT), której Politechnika Opolska jest członkiem.


25 lat z kompozycją w tle ...
W grudniu 2012 minie dokładnie 25 lat od publicznego wykonania pierwszej kompozycji Przemysława Ślusarczyka pt. Wizja No.1 na fortepian solo przez kompozytora. Wykonanie miało miejsce w sali kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Opolu.


Ekspres dęty po raz trzeci - audycja radiowa
Audycja red. Andrzeja Szaromety z Radia Plus Opole wyemitowana 3 czerwca 2012 o godz. 16:00.


Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty - fotoreportaż z imprezy
Fotoreportaż zrealizowany przez Lucynę Sterniuk - Gronek (DPiK)


Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty - media o ekspresie
Prasa, media o tegorocznej edycji KNO.


I galeria fotograficzna Z orkiestrą po Odrze
I galeria fotograficzna z rejsu po Odrze w ramach akcji Z orkiestrą po Odrze (2012)


II galeria fotograficzna Z orkiestrą po Odrze
II galeria fotograficzna z rejsu po Odrze w ramach akcji Z orkiestrą po Odrze (2012)


Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty wyruszy ponownie
Opolski ekspres dęty wyruszy ponownie 2 czerwca na trasie Opole Główne - Byczyna przez Osowiec przystanek, Bukowo, Kluczbork. W tym roku impreza poświęcona będzie dzieciom z racji bliskości z Międzynarodowym Dniem Dziecka.


Z orkiestrą po Odrze - nowy autorski projekt
Z orkiestrą po Odrze to kontynuacja i rozszerzenie nowatorskiej - pierwszej tego typu w Polsce akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty, która została przygotowana na Politechnice Opolskiej i z wielkim sukcesem po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku.


Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty 2011
Serdecznie zapraszamy na II edycję akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty - wyjazdy 14 maja i 4 czerwca 2011 roku - szczegółowy rozkład jazdy na stronie internetowej.


el12 Opole Politechnic Band
EL12 Opole Politechnic Band to nowa formacja muzyczna na Politechnice Opolskiej złożona z wybranych muzyków grających w Orkiestrze Politechniki Opolskiej, Orkiestrze Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu i Jemielnickiej Orkiestrze Dętej, których jednoczy osoba dyrygenta Przemysława Ślusarczyka - pomysłodawcy bandu. Pomysł narodził się w lutym 2010 roku po zagraniu w Filharmonii Opolskiej Akademickiego Koncertu Noworocznego Opole - Pekin przez połączone w grupę koncertową orkiestry.


NOWE WYDAWNICTWO Orkiestry Politechniki Opolskiej
Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej nowemu wydawnictwu poświęconemu Orkiestrze Politechniki Opolskiej wraz z możliwością pobrania w wersji elektronicznej.


PREMIERA nowej płyty Akademicki Koncert NoworocznyII MIEJSCE dla Grupy koncertowej w XVIII Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2010
W minioną niedzielę (16 maja br.) w Lichyni odbył się XVIII Przegląd Orkiestr Mniejszości Niemieckiej - Leśnica 2010. Grupa koncertowa muzyków z Jemielnickiej Orkiestry Dętej, Politechniki Opolskiej i ZSE w Opolu pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka, która po raz pierwszy stanęła w szranki konkursowe zdobyła II miejsce w tym konkursie. W tegorocznej edycji wzięło udział 10 orkiestr z województwa opolskiego.


Media o ekspresie - Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dętyGaleria z I trasy 8.05.2010 - Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dętyKolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty
- promocja instytucji delegujących, - promocja kultury studenckiej i alternatywnych działań kulturalnych, - promocja kolei i kolejowych szlaków turystycznych, - promocja regionu i transportu publicznego, - rewitalizacja niezelektryfikowanych tras kolejowych w województwie, dlatego kolej na orkiestrę ... (pomysł akcji - Przemysław Ślusarczyk)


Piąte urodziny Orkiestry Politechniki Opolskiej
4 maja 2006 roku o godzinie 13:30 skład Orkiestry Politechniki Opolskiej wzmocniony muzykami z zaprzyjaźnionego Elektryczniaka - Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu zaprezentował w II Kampusie PO swój premierowy koncert. Same próby rozpoczęły się w lutym 2006 roku po zaaprobowaniu przez władze uczelni projektu złożonego przez Przemysława Ślusarczyka, dotyczącego powołania orkiestry uczelnianej.

W tym roku podczas kolejnego Święta Politechniki Opolskiej muzycy połączonych orkiestr będą świętować piąte urodziny uczelnianego składu występując w II kampusie uczelni o godz. 13:30 - w godzinę swoich urodzin. To juz nasze piąte święto spędzone razem ze społecznością politechniczną.

Przez te lata skład OPO powiększył się i rozbudował. Od 2007 roku zespoły uczelni i ZSE podjęły stałą współpracę inaugurując koncertem autorski cykl Muzyczne impresje na Politechnice Opolskiej, który miał miejsce 25 października. Orkiestra wystąpiła na zaproszenie JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni w tym samym roku z dwoma koncertami, w 2008 roku w Krakowie podczas 7 urodzin Orkiestry Reprezentacyjnej AGH na jej zaproszenie. W styczniu tego roku na zaproszenie JM Rektora Politechniki Śląskiej w Gliwicach w Centrum Edukacyjno - Kongresowych zespół zagrał Koncert Noworoczny a w lutym w Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej gościł na międzynarodowym Koncercie noworocznym środowisk akademickich Opole - Pekin. Orkiestra wielokrotnie występowała podczas uroczystości na uczelni oraz na wielu koncertach w Opolu i w regionie. Od maja 2009 roku do grupy dołączyła Jemielnicka Orkiestra Dęta.

Od dwóch lat, podczas koncertów orkiestra wraz z Działem Promocji i Kultury wspomaga rekrutację w ramach koncertów wyjazdowych akcją pod hasłem Studiuj - by grać z pasją. Zespół jest drugą orkiestrą dętą w Polsce po zespole z AGH działającą w wyższej uczelni technicznej.

Nabór do orkiestry trwa cały czas i jest otwarty dla wszystkich (nie tylko studentów), których pasją i nie tylko jest muzykowanie ...
Inauguracja III sezonu cyklu Muzyczne impresje

Kalendarz koncertowy - 13 października 2009, godz. 18:00

impreza: Inauguracja III sezonu cyklu Muzyczne impresje

miejsce: Aula Łącznik Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 16, Opole

organizator cyklu: Dział Promocji Politechniki Opolskiej, partnerzy: Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu, Publiczne Gimnazjum w Jemielnicy
50 - lecie działalności Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu

W sezonie (roku szkolnym) 2009/2010 Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Od 1 września obecny dyrygent zespołu rozpoczął 10 sezon pracy z orkiestrą.
Udział Przemysława Ślusarczyka w międzynarodowym projekcie
W III dekadzie listopada we Francji pojawiła się oficjalnie płyta, która jest pokłosiem międzynarodowego projektu do którego zaproszono m.in. opolskiego kompozytora. Projekt ten zakładał napisanie kompozycji na ściśle określony skład (głos, skrzypce lub altówkę, klarnet lub klarnet basowy, puzon lub tubę, perkusję, fortepian) do zbioru poezji Ferdinanda Rollanda pt. Sielanka polnego kabaretu. Organizatorzy przygotowali również literackie tłumaczenia na języki narodowe wspomnianego zbioru do wyboru. Na płycie można posłuchać cztery miniatury Przemysława Ślusarczyka (Seranada świetlika, Rondo komara, Taniec gąsienicy, Pchla polka) a wykonawcami są: Urzula Cuvellier - sopran (http://pierreslyriques.free.fr/biographie_cuvellier.php), LE TRIO DOCRÉS: Susanne Meyer (violon), Bernanrd Dugot (clarinette), Thierry Bouchier (trombone), Ludovic Montet (percussions). Organizatorem była: Ecole de Musique ed de Danse du Pays de Puisaye-Forterre.


NAGRODA SPECJALNA za aranżacje dla Przemysława Ślusarczyka w Walcach

Przemysław Ślusarczyk otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ za aranzacje dla zespołów Kupskie Echo i Ligockie Wrzosy w XVII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, który odbył się w dniach 22-23 listopada 2008 roku.
Nagroda Prezydenta Miasta Opola dla Przemysława Ślusarczyka

W dniu 10 października podczas konferencji z okazji Dnia Edukacji Narodowej Przemysław Ślusarczyk otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Opola za wdrożenie nowatorskiego programu pracy z uczniem uzdolnionym muzycznie oraz wieloletnie prowadzenie szkolnej orkiestry dętej.