e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Trojmiasto.pl: Kultura Trojmiasto.pl: Kultura

http://rss.trojmiasto.pl/rss,7.xmlPrzeboje Zauchy oczarowały słuchaczy w Operze Leśnej
Przeboje Wielbiciele twórczości Andrzeja Zauchy wypełnili niemalże do ostatniego miejsca Operę Leśną w niedzielny wieczór. Symfoniczna wersja przebojów tragicznie zmarłego wokalisty najwyraźniej przypadła im do gustu, ponieważ wiele z interpretacji nagradzano oklaskami jeszcze w trakcje trwania utworów.


Galeria Sztuki Triada skończyła 25 lat
Galeria W sobotni wieczór w Ratuszu Staromiejskim przy ulicy Korzennej licznie zebrali się lokalni artyści, przyjaciele i miłośnicy sztuki, aby uczcić 25 lat działalności galerii Triada.


Idee a rzeczywistość, czyli Eros i Psyche
Idee Nowy, poświęcony polskim operom sezon artystyczny w Operze Bałtyckiej zainaugurowano Erosem i Psyche Ludomira Różyckiego. Inscenizacja przygotowana przez Natalię Kozłowską ma ciekawe momenty, jednak najlepsze wrażenie pozostawia Orkiestra Opery Bałtyckiej, opowiadająca mit Erosa i Psyche muzyką.


Nowa Kolonia: nowa przestrzeń kulturalna
Nowa - Aby uczestniczyć w naszych wydarzeniach na stoczni, trzeba było wysłać swoje nazwisko na maila. Wszyscy - nieważne, czy szli na koncert, performance czy na warsztaty z dzieckiem - musieli być na liście i byli kontrolowani. Teraz na Facebooku jednym kliknięciem deklarujemy uczestnictwo w jakimś wydarzeniu, ale tak naprawdę mało kto to respektuje. Wtedy zgłoszenie udziału było o wiele bardziej zobowiązujące. Trochę tęsknię za tamtymi czasami - wspomina Sylwester Gałuszka z Kolonii Artystów, która właśnie wprowadziła się do nowej siedziby przy al. Grunwaldzkiej 51 we Wrzeszczu. Nowa Kolonia to nie tylko przestrzeń galeryjna i koncertowa, ale również kawiarnia.


Marek Weiss o nadchodzącym sezonie
Marek W myśl ustawy o instytucjach artystycznych ich dyrektorzy powinni być powoływani w drodze konkursu. Jeśli taki zostanie ogłoszony, to do niego przystąpię - mówi Marek Weiss, dyrektor Opery Bałtyckiej, w rozmowie na temat nadchodzącego sezonu artystycznego w tym teatrze.


Przeboje Andrzeja Zauchy w Operze Leśnej
Przeboje Już po raz kolejny sopoccy włodarze zapraszają na specjalny Koncert dla mieszkańców. Tym razem, w niedzielę 13 września o godz. 18 w Operze Leśnej, zaprezentowane zostaną największe przeboje Andrzeja Zauchy w symfonicznych aranżacjach Krzysztofa Herdzina, który również poprowadzi Orkiestrę Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot podczas tego koncertu. Bilety w cenie 15/10 zł, 10/5 zł z Kartą Sopocką.


Książka zamiast biletu. Ale nie u nas
Książka Wrocławianie podróżujący dziś komunikacją miejską z książką nie muszą kupować biletu. Trójmiejskie doświadczenia w promowaniu czytelnictwa w komunikacji publicznej przyniosły mizerne efekty.


W tunelu na Oruni jest jak w 100-letnim domu
W Brzydki betonowy tunel pod torami PKP przy ul. Junackiej , do którego mieszkańcy Oruni jeszcze niedawno bali się wchodzić, przypomina teraz mieszkania z dawnych kamienic tej dzielnicy.


Kobieta bez przestrzeni kontra stereotypy
Kobieta Kobieta bez przestrzeni - taki tytuł nosi najnowszy film dokumentalny Grzegorza Karbowskiego, inspirowany filmem Miss Repressentation Jennifer Siebel Newsom. Jego premiera, będąca jednocześnie zapoczątkowaniem cyklu projekcji, odbędzie się 8 września o godz. 18 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Wstęp wolny.


Teatr Polonia przyjedzie do Gdańska
Teatr Po wakacjach Gdański Teatr Szekspirowski nie zwalnia tempa. Pod koniec września odbędzie się kolejna odsłona cyklu Teatry Polskie, w której zobaczyć będzie można cztery spektakle Teatru Polonia z Warszawy, prowadzonego przez Krystynę Jandę. Bilety na przedstawienia kupować można od 7 września.