e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


wiadomosci24.pl - Kultura wiadomosci24.pl - Kultura

http://wiadomosci24.feedsportal.com/c/32959/f/531941/index.rssWspólne muzykowanie z Waldemarem Malickim
Młodych muzyków z Łukowa spotkało ogromne wyróżnienie. Ćwiczyli, a następnie koncertowali z urodzonym w Lublinie, wirtuozem fortepianu. Satyrykiem obdarzonym niesamowitym poczuciem humoru. Podziwialiśmy też grę samego Mistrza. Dziękujemy.


Życie jak podróż. Wystawa i jubileusz ZSS STO w Białymstoku
"Okna na świat. Dom. Szkoła. Podróżâ€Ś" to tytuł wystawy zdjęć Nelly Kamińskiej - gwiazdy jubileuszowej "Galerii na Płocie". Ekspozycja nawiązuje do swoistej podróży, jaką przebyła szkoła przy Fabrycznej w ciągu 25 lat swojej działalności.


Gminne święto plonów w Chlastawie 2015 [Zdjęcia
12-13 września w małej lubuskiej wiosce koło Zbąszynka odbyły się dożynki gminne. Rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejsze wieńce dożynkowe, zwyciężyło : 1 miejsce - Kręcko, 2. Rogoziniec, 3. Dąbrówka Wlkp., 4. Kosieczyn, 5. Chlastawa.


Zachwycające dożynkowe dekoracje - Chlastawa 2015 [Zdjęcia]
W czasie dożynek,mieszkańcy wiosek stawiają kolorowe, fantazyjne dekoracje. Tak też było w Chlastawie (gmina Zbąszynek, woj. Lubuskie). Która dekoracja najładniejsza?


Polak potrafi, Polka też, czyli o tym ile świat nam zawdzięcza
Historia może fascynować, urzekać, nudzić, być ciekawa, pasjonująca, irytująca lub po prostu zabawna. Dzięki wesoło opowiedzianym przygodom o życiu naszych przodków książka z cyklu Historia 2.0 doskonale przybliża fakty i ucząc, bawi.


Zmarł aktor, reżyser i pedagog Piotr Cieślak
W sobotę, 12 września 2015 roku w Warszawie zmarł aktor, reżyser, wieloletni dyrektor Teatru Dramatycznego, Piotr Cieślak. W listopadzie skończyłby 67 lat.


Repentless - nowy clip Slayera tylko dla dorosłych? [video]
Tytułowy utwór z najnowszej płyty Slayera doczekał się swojego obrazu filmowego. Teledysk w reżyserii BJ McDonnella to sekwencje epatujące przemocą i brutalnością, ocierające się o skrajności. Repentless to mocna rzecz!


Olsztyn: Wystawa małych makiet kolejowych [zdjęcia]
Tylko do niedzieli w tartaku Raphaelsohnów trwa wystawa makiet miniatur kolejowych wykonanych przez pasjonatów z Niemiec i Polski. Model tartaku w skali 1:10 w pełni działa, nabrzeże portowe, stacyjki kolejowe byłej NRD z klimatem lat 60.
Olsztyn:


Frankfurt nad Menem. Pokonać granice - instalacja artystyczna
Z okazji przypadającej wkrótce 25. rocznicy zjednoczenia Niemiec, Ottmar HĂśrl przedstawia instalację na frankfurckim rynku RĂśmer. Artysta chce przypomnieć symbolicznie zjednoczenie Niemiec w 1990 roku i pobudzić obywateli do dyskusji.


Frankfurt na Menem. Pokonać granice - instalacja artystyczna
Z okazji przypadającej wkrótce 25. rocznicy zjednoczenia Niemiec, Ottmar HĂśrl przedstawia instalację na frankfurckim rynku RĂśmer. Artysta chce przypomnieć symbolicznie zjednoczenie Niemiec w 1990 roku i pobudzić obywateli do dyskusji.


Chcesz zobaczyć epicki serial o Wiedźminie? Podpisz petycję skierowaną do stacji telewizyjnych
Chciałbyś zobaczyć nakręcony z rozmachem serial o Wiedźminie? Dostajesz białej gorączki na samo wspomnienie adaptacji z Michałem Żebrowskim w roli głównej? Podpisz petycję skierowaną do HBO, Starz i Netfliksa.


King Kong i Godzilla staną do walki. Legendarne potwory wystąpią w jednym filmie
Dwa legendarne potwory Godzilla i King Kong staną do walki. Za realizację tej superprodukcji ma się zabrać studio Legendary Pictures.


Marvelowski serial Luke Cage trafi na ekrany w przyszłym roku. Do obsady dołaczył Frank Whaley
Do obsady serialu Marvela Luke Cage dołączył Frank Whaley. Aktor wcieli się w postać detektywa Rafaela Scarfe. Serial trafi na ekrany w przyszłym roku.


Zobacz wspaniały zwiastun filmu Marsjanin. Został zrealizowany w konwencji programu popularnonaukowego (wideo)
Na YouTubie możemy oglądać 4-minutowy film wprowadzający w tematykę filmu Marsjanin Ridleya Scotta. Narratorem opowieści jest Neil DeGrasse Tyson, znany astrofizyk i popularyzator nauki.


Postaci z kreskówek na emeryturze. Królik Bugs, Myszka Miki, Tom i Jerry w świetnych grafikach Andrew Tarusova
Jak wyglądałyby postaci z popularnych kreskówek, gdyby działał na nie czas? Królik Bugs miałby 77 lat, Kaczor Duffy byłby o rok starszy, a Tom i Jerry skończyliby 75 lat. Myszka Miki dobiegałaby 90. Zobaczcie rewelacyjne grafiki Andrew Tarusova.


Powstanie kontynuacja filmu Trainspotting. Dany Boyle zapowiedział premierę na 20-lecie pierwszego filmu
W 2016 roku trafi na ekrany kontynuacja filmu Trainspotting. Obraz będzie nosił tytuł Porno, taki sam jak druga książka Irvinea Welsha, na bazie której powstał pierwszy film.


Andrzej Chyra z Nagrodą im. Konrada Swinarskiego
Miesięcznik Teatr, ukazujące się od 70 lat pismo poświęcone teatrowi współczesnemu, przyznał swoje doroczne nagrody dla wyróżniających się w sezonie 2014/2015 twórców teatralnych.


Europremiera Tofifest. Koncert muzyki do gry Heroes Might & Magic
24 października, podczas zakończenia festiwalu filmowego Tofifest w Toruniu, swoją muzykę do serii gier komputerowych "Heroes of Might and Magic", zagra Paul Anthony Romero. Koncert będzie pierwszym występem tego amerykańskiego kompozytora w Europie.


Ballintoy w Irlandii występuje w serialu Gra o Tron. Zobacz zdjęcia wykonane z pokładu drona (wideo)
Zdjęcia do serialu Gra o Tron powstają w wielu lokalizacjach na całym świecie. Hiszpania, Maroko, Islandia, Chorwacja - to tylko niektóre kraje goszczące twórców serii. Część epizodów powstaje w Ballintoy w Irlandii. Zobaczcie, jak ta malownicza miejscowość prezentuje się z pokładu drona.


Christopher Nolan zakończył pracę nad scenariuszem do nowego filmu. Trafi na ekrany w 2017 roku
21 lipca 2017 roku wejdzie do ekranu najnowszy film Christophera Nolana. Niestety nie podano żadnych szczegółów dotyczących produkcji.