e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


RSS Orkiestry Dętej ZSE w Opolu RSS Orkiestry Dętej ZSE w Opolu

http://www.odzse.art.pl/news.xmlVI edycja Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty także za nami ...
Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznych z imprezy, której kolejna edycja odbyła się 31 maja 2015 roku


Pozytywny przepływ energii - pierwsza płyta el12 Opole Politechnic Band
"Pozytywny przepływ energii" to pierwsza płyta el12 Opole Politechnic Band. Płyta jest zarazem wydawnictwem jubileuszowym wieloletniego mecenasa zespołu Przedsiębiorstwa el12 Sp. z o.o., które w tym roku 30 maja w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu będzie świętował jubileusz 12 lecia działalności. Na płycie zapisano 10 utworów. Dominują standardy w opracowaniach zespołu, aranżacje tematów muzyki filmowej oraz dwie kompozycje autorskie Przemysława Ślusarczyka - "Kołysanka" i "Dzieci w parku" zamykające krążek, napisane z myślą o grupie. Materiał z płyty jest wyborem repertuaru z lat 2013-2015.


Galerie fotograficzne z IV edycji Z orkiestrą po Odrze
Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznych z imprezy, której kolejna edycja odbyła się 16 maja 2015 roku.


Zespół Cztery Żywioły otrzymał Srebrny Liść Dębu - II nagrodę w XVI Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym Liść Dębu - Dąbrowa 2015
Przesłuchania konkursowe odbyły się 9 maja 2015 w Dąbrowie.


Dziecięcy Zespół Wokalny z Dobrzenia Wielkiego otrzymał Srebrny Liść Dębu - II nagrodę w XVI Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym Liść Dębu - Dąbrowa 2015
Przesłuchania konkursowe odbyły się 9 maja 2015 w Dąbrowie.


Wokalistki z Zespółu Cztery Żywioły zdobyły I nagrodę w III Konkursie Piosenki Angielskiej
Przesłuchania konkursowe odbyły się 7 maja 2015 w Dąbrowie.


Zespoły Ligockie Wrzosy i Kupskie Echo laureatami Śląskiego Śpiewania
Zespoły Ligockie Wrzosy i Kupskie Echo zdobyły I nagrody w XXII Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. Prof. A. Dygacza Śląskie Śpiewanie. Konkurs w Łubnianach odbył się 28 kwietnia 2015 roku.


VI edycja Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty
Opolski Ekspres Dęty pojedzie w tym roku 31 maja do Racławic Śląskich.


IV edycja Z orkiestrą po Odrze
Zapraszamy 16 maja 2015 na kolejną edycję imprezy.


Cztery Żywioły na Opolskich Szmaragdach
Zespół Cztery Żywioły wystąpił podczas III edycji Opolskich Szmaragdów.


IV koncert z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach
Zapraszamy 21 kwietnia do Pałacu Konary.


III koncert z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach
Zapraszamy 17 marca na Zamek w Brzegu.


III koncert w cyklu Muzyczne impresje
Zapraszamy na koncert do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Opolu - 5marca o godz. 18:00.


Zespół Cztery Żywioły prowadzony przez Agnieszkę Ślusarczyk nagrodzony w XIV Festiwalu Piosenki z serduszkiem w Tułowicach
Zespół Cztery Żywioły otrzymał III nagrodę w XIV Festiwalu Piosenki z Serduszkiem w kategorii IV - zespoły wokalne w Tułowicach [strona Grupy Agnieszki Ślusarczyk]. Konkurs odbył się 2 lutego 2015 roku.


Nowa strona Stacja Bukowo - kolejowy fenomen przystanku Opolskiego Ekspresu Dętego
Od 2 lutego 2015 w sieci dostępna jest autorska strona poświęcona Stacji Bukowo oraz mieszkańcom - nierozerwalnie związanymi z kolejnymi edycjami Kolej na orkiestrę ...


Solistki i Kupskie Echo prowadzone przez Agnieszkę Ślusarczyk nagrodzone w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Brzeskie Kolędowanie
Anna Koschny otrzymała I nagrodę a Milena Krzyścin II nagrodę w kategorii szkół podstawowych w XV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Brzeskie Kolędowanie. Zespół Kupskie Echo II nagrodę w kategorii schola i chóry. Ten ogólnopolski konkurs odbył się 17 stycznia 2015 roku w Brzegu .


II koncert - III sezon z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach
Zapraszam na koncert el12 Opole Politechnic Band do Pałacu w Większycach.


II koncert w VIII sezonie z cyklu Muzyczne impresje
Zapraszamy do Zespołu dydaktycznego Łącznik na Politechnice Opolskiej.


Solistki prowadzone przez Agnieszkę Ślusarczyk nagrodzone w VII Festiwalu Piosenki "Jesienne Nutki" w Komprachcicach
Milena Krzyścin otrzymała I nagrodę w VII Festiwalu Piosenki Jesienne Nutki a Anna Koschny wyróżnienie, który odbył się 24 listopada w Komprachcicach.


Ligockie Wrzosy i Kupskie Echo laureatami XXIII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach
Zespół Ligockie Wrzosy otrzymał I nagrodę a Zespół Kupskie Echo II nagrodę w XXIII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach. Przesłuchania zespołów śpiewaczych odbyły się 9 listopada 2014 roku w Walcach.


Nagrody w XIX Festiwalu Pieśni Patriotycznej Tobie Polsko w Olszance
Zespół Cztery Żywioły otrzymał I nagrodę zespołowo w kategorii wiekowej młodzieżowej (zespoły wokalne) a Anna Koschny I nagrodę w kategorii wiekowej dziecięcej (soliści). [więcej http://gas.slusarczyk.eu] . Ponadto Jury przyznało wyróżnienie specjalne dla Agnieszki Ślusarczyk - dla instruktora za pracę z młodzieżą. Eliminacje miały miejsce 25 października w Olszance. Koncert laureatów odbędzie się 8 listopada w Pogorzeli.


I koncert w III sezonie z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach
III sezon cyklu rozpocznie występ el12 Opole Politechnic Band.


II sesja el12 Opole Politechnic Band
W dniach 6-8 listopada el12 Opole Politechnic Band będzie w ramach II sesji warsztatowej przygotowywał nowy repertuar na sezon 2014/2015.


Koncert z cyklu Muzyczne impresje
I koncert z cyklu Muzyczne impresje rozpoczynający VIII sezon tego cyklu odbędzie się 12 października 2014 o godz. 16:00. Szczegóły na stronie cyklu.


XVIII edycja Warsztatów Muzycznych
XVIII edycja Warsztatów Muzycznych - 10-12 października w Suchym Borze [impreza zamknięta]


Nasze zespoły najlepsze na tegorocznych WIATRAKACH w Kosorowicach
Zespoły Ligockie Wrzosy i Kupskie Echo wywalczyły ex aequo I nagrodę, Zespół Ligocianki II nagrodę a Dziecięcy Zespół Wokalny z Dobrzenia Wielkiego III miejsce w w XII Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Wiatraki 2014, który odbył się 5 lipca 2014 roku w Kosorowicach.


el12 Opole Politechnic Band zakończyło sezon koncertowy 2013/2014
14 czerwca o godz. 17:00 el12 Opole Politechnic Band III koncertem (II sezon) z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach, który odbył się w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu zakończył sezon koncertowy 2013/2014. Koncert był jednocześnie pożegnaniem Dominiki Mierzyńskiej /flet/, która kończąc studia I stopnia wyjeżdża z Opola kontynuować studia poza jego granicam


KFPP Opole 2014 - Wolność i swoboda występ z Marylą Rodowicz
7 czerwca grupa muzyków z orkiestr Politechniki Opolskiej i Opolskiego Elektryczniaka wystąpili u boku Maryli Rodowicz w piosence Wolność i swoboda podczas KFPP Opole 2014 w koncercie Super Jedynki a Adrian Białek (OPO) w niecodziennej roli w piosence On tańczy dla mnie. Po raz pierwszy muzycy mogli stanąć na scenie Opolskiego Amfiteatru 4 czerwca o godz. 11:30. Próby trwały do późnych godzin nocnych a przygotowania i nabór koordynowane przez dyrygenta orkiestr kilkanaście dni wcześniej. Dla wszystkich było to nowe doświadczenie i możliwość zobaczenia od kuchni całej machiny związanej z Festiwalem Piosenki w Opolu.


Koncert Jubileuszowy z okazji 10-lecia działalności Zespołu Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej
15 czerwca 2014 - niedziela, godz. 17:00 - Jubileuszowy koncert z okazji 10-lecia działalności Zespołu Ligockie Wrzosy w OKIS w Prószkowie, ul. Daszyńskiego 6


Zespoły i solistki z Grupy Agnieszki Ślusarczyk laureatami w IX Festiwalu Polskiej Piosenki Mikrofon i Ty
I miejsce w IX Festiwalu Polskiej Piosenki Mikrofon i Ty - Opole 2014 w kategorii zespołów zdobyły: Zespół Cztery Żywioły, Dziecięcy zespół wokalny, I miejsce w kategorii solowej zdobyły: Anna Koschny, Marta Skowron, Natalia Rosłanowska a Wiktoria Mielnik otrzymała II miejsce w tej samej kategorii.


Doxa w podróży - Z orkiestrą po Odrze mini reportaż Agnieszki Michalik w Radiu Plus Opole
Zapraszamy do wysłuchania mini reportażu Z orkiestrą po odrze red. Agnieszki Michalik w ramach audycji Andrzeja Szaromery Doxa w podróży, który został wyemitowany na antenie Radia Doxa 25 maja o godz. 14:00. Materiał jest podsumowaniem tegorocznej II edycji imprezy.


Doxa w podróży - Opolski Ekspres Dęty reportaż Andrzeja Szaromety w Radiu Doxa
Zapraszamy do wysłuchania audycji Doxa w podróży red. Andrzeja Szaromety, który został wyemitowany na antenie Radia Doxa 11 maja o godz. 14:00. Reportaż jest podsumowaniem tegorocznej V edycji Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty.


Zespół Cztery Żywioły laureatem I miejsca
Zespół Cztery Żywioły prowadzony przez Agnieszkę Ślusarczyk zajął I miejsce w XV Jubileuszowym Wojewódzkim Festiwalu Artystycznym Liść Dębu - Dąbrowa 2014 (kategoria zespoły kl. IV-VI szkół podstawowych - domy kultury).


Nasze zespoły laureatami w XXI Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. Prof. Adolfa Dygacza "Śląskie Śpiewanie
Dziecięcy Zespół Wokalny GOK Dobrzeń Wielki i Zespół Ligocianki z Ligoty Prószkówskiej otrzymały I nagrody, Zespół Kupskie Echo z Kup I nagrodę a Zespół Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej II nagrodę.


V edycja Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty 2014
V edycja odbędzie się 10 maja 2014 roku. W południe Opolski Ekspres Dęty wyjedzie w swą kolejną trasę w relacji Opole Główne - Osowiec-przystanek - Bukowo - Wołczyn - Kluczbork - Opole Główne.


Nasze zespoły i solistka laureatami w XIV Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Brzeskie Kolędowanie w Brzegu
25 stycznia w Brzegu odbył się XIV Przegląd Kolęd i Pastorałek Brzeskie Kolędowanie w Brzegu. W Brzeskim Centrum Kultury, w przesłuchaniach o charakterze konkursu ogólnopolskiego wzięło udział 74 podmiotów artystycznych w pięciu kategoriach. W V kategorii Zespół Kupskie Echo otrzymał III nagrodę a Zespół Ligockie Wrzosy wyróżnienie. W I kategorii III nagrodę otrzymała Milena Krzyścin (opiekun Agnieszka Ślusarczyk).


Wyróżnienia dla Zespołu Ligockie Wrzosy, Kupskie Echo i Ligocianek w VI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Hej! Kolęda, Kolęda" w Komprachcicach
12 stycznia 2014 roku w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach odbył się VI Ogólnopolskim Festiwalu Kolęd i Pastorałek "Hej! Kolęda, Kolęda" w Komprachcicach. Zespoły Ligockie Wrzosy, Kupskie Echo i Ligocianki otrzymały wyróżnienia w kategorii zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych. W konkursie wzięło udział 35 podmiotów artystycznych.


10-lecie działalności Zespołu Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej
Zespół został założony w czerwcu 2004 roku przez grono mieszkańców Ligoty Prószkowskiej oraz Agnieszkę i Przemysława Ślusarczyków przy wielkim wsparciu Anieli Czollek - sołtysa Ligoty Prószkowskiej. Zadaniem zespołu jest promocja wsi oraz rozwijanie kultury muzycznej jej mieszkańców oraz pielęgnowanie tradycji kultury śląskiej. Działalność zespołu jest finansowana przez OKiS w Prószkowie. Ligockie Wrzosy zadebiutowały podczas Gminnych Dożynek w Górkach koło Opola 26 września 2004 roku. Zespół wielokrotnie koncertuje na terenie województwa i w kraju. Repertuar zespołu to ponad 50 pieśni w gwarze śląskiej, języku polskim i niemieckim. Jubileuszowy koncert zaplanowano na czerwiec tego roku.


Podopieczne Agnieszki Ślusarczyk laureatkami VI Festiwalu Piosenki Jesienne nutki
W dniu 25 listopada 2013 r. w Samorządowym Ośrodku Kultury w Komprachcicach odbył się VI Festiwal Piosenki "Jesienne nutki". W konkursie wzięło udział ponad 50 podmiotów wykonawczych. Z powodzeniem zaprezentowały się dzieci pracujące pod opieką Agnieszki Ślusarczyk z Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrzeniu Wielkim. I nagrodę otrzymała Milena Krzyścin, która brawurowo wykonała piosenkę "Z liściem na trzy czwarte". Gra na orzechach wzbudziła sympatię jurorów i Dziecięcy Zespół Wokalny z Kup otrzymał III nagrodę za wykonanie jesiennej cha-chy. Wyróżnione zostały także Anna Koschny oraz Wiktoria Mielnik.


Ligockie Wrzosy i Kupskie Echo laureatami XXII Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej - Walce 2013
Zespół Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej zdobył I NAGRODĘ, Zespół Kupskie Echo z Kup - II NAGRODĘ w kategorii zespołów wokalnych XXII Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej - Walce 2013. Festiwal odbywał się w dniach 16 i 17 listopada.


Nasze zespoły laureatami w XVIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Tobie Polsko - Olszanka 2013
Zespół Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej zdobył I NAGRODĘ, Zespół Kupskie Echo z Kup - II NAGRODĘ w kategorii zespołów wokalnych a Ania Koschny II NAGRODĘ w kategorii dziecięcej w XVIII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej Tobie Polsko. Przesłuchania odbywały się 27 października 2013 roku. Zapraszamy na strony zespołów: www.ligockie-wrzosy.art.pl i www.kupskie-echo.art.pl .


Promocyjne projekty artystyczne Przemysława Ślusarczyka nagrodzone
Autorskie projekty Przemysława Ślusarczyka "Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty", "Z orkiestrą po Odrze" i "Z orkiestrą po zamkach i pałacach" zgłoszone do tegorocznej edycji konkursu na "Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Opolskiego" organizowanego przez Opolską Regionalną Organizację Turystyczną zostały wyróżnione za konsekwentną i skuteczną promocję uczelni oraz regionu.


Galeria - XIII Opolskie Dni Ludzi Niepełnosprawnych IIGaleria - XIII Opolskie Dni Ludzi Niepełnosprawnych IIGaleria - Dni Prószkowa 2013Galeria - XIII Opolskie Dni Ludzi Niepełnosprawnych IKupskie Echo w Radiu Plus Opole na żywo
Zapraszamy do wysłuchania audycji w Radiu Plus (107,9 MHz), Nasz Śląsk, którą poprowadzą Krystian Czech i Konrad Wacławczyk. Gośćmi programu będą Panie z Zespołu Kupskie Echo. Audycja będzie realizowana na żywo, w dniu 3 sierpnia (sobota) 2013 roku od godziny 14.00. Panie z Kupskiego Echa opowiedzą o swoich pasjach, pracy w zespole, pomysłach kabaretowych. Serdecznie zapraszamy do wysłuchania audycji.


Kupskie Echo w Radiu Opole
Zapraszamy w dniu 15 lipca 2013 roku o godzinie 20.00 (po Wiadomościach) do wysłuchania audycji W rytmie lata pt. W rytmie lata pod redakcją Mariana Staszyńskiego z cyklu Ogrody, która zostanie wyemitowana w Radiu Opole 103,2 FM lub 101,2 FM. Materiał zrealizowała Redaktor Barbara Tyslik z udziałem Zespołu Kupskie Echo. Audycja będzie również dostępna online na stronie radia.


Folder el12 Opolitechnic Band - wydanie I
Zapraszamy do pobrania elektronicznej wersji I wydania folderu zespołu.


Folder Orkiestra Politechniki Opolskiej 2006 - 2013
Zapraszamy do pobrania elektronicznej wersji III wydania (rozszerzonego) folderu orkiestry.


Muzyczne Opole 2013 - plenerowa wystawa fotograficzna
12 czerwca (środa) o godz. 18:00 odbył się wernisaż plenerowej wystawy fotograficznej "Muzyczne Opole 2013". Wystawa została zrealizowana przez Fundację 2.8. Owocem pracy wykonanej przez trzech opolskich artystów fotografików: Sławoja Dubiela, Michała Grocholskiego oraz Sławomira Mielnika jest 41 portretów muzyków i zespołów związanych z Opolem. Tych mniej i bardziej znanych, zawodowców, ale też i pasjonatów. Jedną z plansz jest zdjęcie el12 Opole Politechnic Band oraz Orkiestry Dętej ZSE w Opolu prowadzonych przez Przemysława Ślusarczyka. Wystawa będzie eksponowana na Rynku w Opolu przez miesiąc.


Podroże z Plusem - Z orkiestrą po Odrze reportaż Andrzeja Szaromety w Radiu Plus Opole
Zapraszamy do wysłuchania reportażu Z orkiestrą po odrze red. Andrzeja Szaromety, który został wyemitowany na antenie Radia Plus Opole 26 maja o godz. 16:00. Reportaż jest podsumowaniem tegorocznej II edycji imprezy.


Wyróżnienie dla Zespołu Kupskie Echo w V Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym - Zagłębie i sąsiedzi
Zespół Kupskie Echo, którego kierownikiem artystycznym jest Agnieszka Ślusarczyk otrzymał wyróżnienie w V Międzykulturowym Przeglądzie Folklorystycznym - Zagłębie i sąsiedzi, który odbywał się od 17 do 19 maja w Dąbrowie Górniczej.


Historie na Plus - 19 maja (niedziela) godz. 19:00 - Radio Plus Opole 107,9 FM
W audycji red. Ewy Szyndler z Radia Plus Opole będzie gościł Przemysław Ślusarczyk, który opowie o swojej pracy i pasji. Serdecznie zapraszamy do słuchania ! Audycja będzie dostępna po emisji w dziale radio, telewizja.


II nagroda dla Zespołu Kupskie Echo w XX Regionalnym Przeglądzie Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza Śląskie Śpiewanie
Zespół Kupskie Echo, którego kierownikiem artystycznym jest Agnieszka Ślusarczyk został laureatem II nagrody Przeglądu Finałowego XX Regionalnego Przeglądu Pieśni im. prof. Adolfa Dygacza Śląskie Śpiewanie.


Podróże z Plusem - audycja Andrzeja Szaromety z Radia Plus Opole - Ekspres Dęty
Audycja wyemitowana przez Radio Plus Opole 14 kwietnia o godz. 16:00 zrealizowana przez red. Andrzeja Szarometę z Radia Plus Opole poświęcona IV edycji imprezy Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres Dęty.


Fotoreportaż z IV edycji Kolej na orkiestrę czyli Opolski Ekspres DętyKolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty - IV edycja 2013
Zapraszamy serdecznie do udziału w kolejnej - IV edycji Opolskiego Ekspresu Dętego w ramach akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty. Ekspres w tym roku pojedzie do Wrocławia Głównego 13 kwietnia. Szczegóły i rezerwacja miejsc na stronie imprezy.


Galeria fotograficzna z III koncertu z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach - sala balowa w Pałacu w Kamieniu Śląskim
Zapraszamy do obejrzenia galerii fotograficznej z III koncertu z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach, który odbył się 13 marca br. w sali balowej w Pałacu w Kamieniu Śląskim.


Elektryczne dęciaki reportaż Barbary Tyslik w Radiu Opole
Zapraszamy do wysłuchania reportażu red. Barbary Tyslik pt. Elektryczne dęciaki poświęconego działalności Orkiestry Dętej ZSE w Opolu i Orkiestry Politechniki Opolskiej, który został wyemitowany 11 lutego 2013 roku o godz. 20:05 na antenie Radia Opole.


II nagroda w XIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Brzeskie kolędowanie dla Ligockich Wrzosów
20 stycznia 2013 roku nasze Panie z Ligockich Wrzosów wyśpiewały II nagrodę w XIII Przeglądzie Kolęd i Pastorałek Brzeskie kolędowanie, który odbył się w Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu.


Jubileuszowy koncert w sali balowej Pałacu Izbicko
Wieczornym koncertem z cyklu Z orkiestrą po zamkach i pałacach kompozytor wraz z muzykami z grupy el12 Opole Politechnic Band świętował 25-lecie pracy kompozytorskiej


Nasze zespoły ponownie Laureatami w XXI Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej w Walcach
W dniach 17 i 18 listopada 2012 roku w Walcach odbyła się kolejna XXI edycja Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej. Zespół Kupskie Echo wyśpiewał I nagrodę a Zespół Ligockie Wrzosy II nagrodę.


Nasze zespoły laureatami XVII Wojewódzkiego Festiwalu Pieśni Patriotycznej Tobie Polsko
27 października 2012 roku odbył się XVII Wojewódzki Festiwal Pieśni Patriotycznej Tobie Polsko. W festiwalu wzięło udział 79 uczestników. Koncert laureatów festiwalu odbył się 10 listopada o godz. 16:30 w Kościele Parafialnym w Pogorzeli. Zespół Kupskie Echo został laureatem II miejsca a Agnieszka Ślusarczyk otrzymała wyróżnienie dla dyrygenta. Zespół Ligockie Wrzosy został laureatem III miejsca w tym konkursie.


Z orkiestrą po zamkach i pałacach - nowy autorski cykl Przemysława Ślusarczyka
Z orkiestrą po zamkach i pałacach to kolejna odsłona nowatorskiej - pierwszej tego typu w Polsce akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty, która została przygotowana na Politechnice Opolskiej i z wielkim sukcesem po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku oraz jej kontynuacji Z orkiestrą po Odrze, zapoczątkowanej w 2012 roku. Partnerem akcji jest Opolska Regionalna Organizacja Turystyczna (OROT), której Politechnika Opolska jest członkiem.


25 lat z kompozycją w tle ...
W grudniu 2012 minie dokładnie 25 lat od publicznego wykonania pierwszej kompozycji Przemysława Ślusarczyka pt. Wizja No.1 na fortepian solo przez kompozytora. Wykonanie miało miejsce w sali kameralnej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Opolu.


I nagroda dla Zespołu Kupskie Echo w XI Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Wiatraki 2012
Zespół Kupskie Echo prowadzone przez Agnieszkę Ślusarczyk otrzymało I nagrodę w XI Przeglądzie Amatorskiej Twórczości Artystycznej Wiatraki 2012 w Kosorowicach.


Ekspres dęty po raz trzeci - audycja radiowa
Audycja red. Andrzeja Szaromety z Radia Plus Opole wyemitowana 3 czerwca 2012 o godz. 16:00.


Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty - fotoreportaż z imprezy
Fotoreportaż zrealizowany przez Lucynę Sterniuk - Gronek (DPiK)


Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty - media o ekspresie
Prasa, media o tegorocznej edycji KNO.


I galeria fotograficzna Z orkiestrą po Odrze
I galeria fotograficzna z rejsu po Odrze w ramach akcji Z orkiestrą po Odrze (2012)


II galeria fotograficzna Z orkiestrą po Odrze
II galeria fotograficzna z rejsu po Odrze w ramach akcji Z orkiestrą po Odrze (2012)


Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty wyruszy ponownie
Opolski ekspres dęty wyruszy ponownie 2 czerwca na trasie Opole Główne - Byczyna przez Osowiec przystanek, Bukowo, Kluczbork. W tym roku impreza poświęcona będzie dzieciom z racji bliskości z Międzynarodowym Dniem Dziecka.


Z orkiestrą po Odrze - nowy autorski projekt
Z orkiestrą po Odrze to kontynuacja i rozszerzenie nowatorskiej - pierwszej tego typu w Polsce akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty, która została przygotowana na Politechnice Opolskiej i z wielkim sukcesem po raz pierwszy odbyła się w 2010 roku.


II nagroda dla Zespołu Kupskie Echo w XX Festiwalu Chórów i Zespołów Mniejszości Niemieckiej w Walcach
W imprezie o charakterze konkursowej, która odbyła się w dniach 19-20 listopada 2011 roku w Walcach Zespół Kupskie Echo otrzymał II nagrodę.


Fabryka dźwięków - wykład inauguracyjny IV edycji Dziecięcej Politechniki Opolskiej
5 listopada (sobota) godz. 11:00 - wykład Przemysława Ślusarczyka wraz z pokazami orkiestr z Politechniki Opolskiej, ZSE w Opolu i Jemielnicy inaugurujący IV edycję Dziecięcej Politechniki Opolskiej.


Nagrody dla Zespołów Ligockie Wrzosy i Kupskie Echo w XVI Wojewódzkim Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Tobie Polsko" w Olszance
W imprezie o charakterze konkursowej, która odbyła się 23 października 2011 roku w Olszance Jury nagrodziło obydwa zespoły. Laureatem został Zespół Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej a wyróżnienie otrzymał Zespół Kupskie Echo z Kup.


Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty 2011
Serdecznie zapraszamy na II edycję akcji Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty - wyjazdy 14 maja i 4 czerwca 2011 roku - szczegółowy rozkład jazdy na stronie internetowej.


el12 Opole Politechnic Band
EL12 Opole Politechnic Band to nowa formacja muzyczna na Politechnice Opolskiej złożona z wybranych muzyków grających w Orkiestrze Politechniki Opolskiej, Orkiestrze Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu i Jemielnickiej Orkiestrze Dętej, których jednoczy osoba dyrygenta Przemysława Ślusarczyka - pomysłodawcy bandu. Pomysł narodził się w lutym 2010 roku po zagraniu w Filharmonii Opolskiej Akademickiego Koncertu Noworocznego Opole - Pekin przez połączone w grupę koncertową orkiestry.


NOWE WYDAWNICTWO Orkiestry Politechniki Opolskiej
Zapraszamy do odwiedzenia strony poświęconej nowemu wydawnictwu poświęconemu Orkiestrze Politechniki Opolskiej wraz z możliwością pobrania w wersji elektronicznej.


II MIEJSCE dla Zespołu Ligockie Wrzosy w Walcach 2010
Zespół Ligockie Wrzosy otrzymał II MIEJSCE w XIX Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, który odbył się w dniach 13-14 listopada 2010 roku.
GALERIA Z KONCERTU JUBILEUSZOWEGO Kupskiego EchaKONCERT JUBILEUSZOWY z okazji 15-lecia Zespołu Kupskie Echo z Kup
Jubileuszowy koncert Zespołu Kupskie Echo z Kup, który w 2010 roku obchodzi 15-lecie działalności odbędzie się 9 października (w sobotę) o godz. 16:00 w Świetlicy Wiejskiej - Rynek 13 w Kup. Gościem będzie Zespół Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkowskiej.


II MIEJSCE dla Zespołu Ligockie Wrzosy w XVII Przeglądzie Piosenki im. prof. A. Dygacza Śląskie Śpiewanie
29 maja (w sobotę) podczas Koncertu galowego, który odbył się w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca Śląsk im. St. Hadyny w Koszęcinie nasz Zespół Ligockie Wrzosy z Ligoty Prószkówskiej otrzymał II nagrodę w XVII Przeglądzie Piosenki im. prof. A. Dygacza Śląskie Śpiewanie. Finał poprzedziły dwa etapy eliminacyjne, które odbyły się 1 maja w Łubnianach i 11 maja w Piekarach Śląskich.


PREMIERA nowej płyty Akademicki Koncert NoworocznyII MIEJSCE dla Grupy koncertowej w XVIII Przeglądzie Orkiestr Mniejszości Niemieckiej Leśnica 2010
W minioną niedzielę (16 maja br.) w Lichyni odbył się XVIII Przegląd Orkiestr Mniejszości Niemieckiej - Leśnica 2010. Grupa koncertowa muzyków z Jemielnickiej Orkiestry Dętej, Politechniki Opolskiej i ZSE w Opolu pod dyrekcją Przemysława Ślusarczyka, która po raz pierwszy stanęła w szranki konkursowe zdobyła II miejsce w tym konkursie. W tegorocznej edycji wzięło udział 10 orkiestr z województwa opolskiego.


Media o ekspresie - Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dętyGaleria z I trasy 8.05.2010 - Kolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dętyKolej na orkiestrę czyli opolski ekspres dęty
- promocja instytucji delegujących, - promocja kultury studenckiej i alternatywnych działań kulturalnych, - promocja kolei i kolejowych szlaków turystycznych, - promocja regionu i transportu publicznego, - rewitalizacja niezelektryfikowanych tras kolejowych w województwie, dlatego kolej na orkiestrę ... (pomysł akcji - Przemysław Ślusarczyk)


Otwarty nabór do nowo tworzonej sekcji smyczkowej / zespołu smyczkowego pod nazwą OPUS

Szczegółowe informacje dotyczące naboru znajdują się na stronie orkiestry: www.opo.art.pl
Piątek urodziny Orkiestry Politechniki Opolskiej
4 maja 2006 roku o godzinie 13:30 skład Orkiestry Politechniki Opolskiej wzmocniony muzykami z zaprzyjaźnionego Elektryczniaka - Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu zaprezentował w II Kampusie PO swój premierowy koncert. Same próby rozpoczęły się w lutym 2006 roku po zaaprobowaniu przez władze uczelni projektu złożonego przez Przemysława Ślusarczyka, dotyczącego powołania orkiestry uczelnianej.

W tym roku podczas kolejnego Święta Politechniki Opolskiej muzycy połączonych orkiestr będą świętować piąte urodziny uczelnianego składu występując w II kampusie uczelni o godz. 13:30 - w godzinę swoich urodzin. To juz nasze piąte święto spędzone razem ze społecznością politechniczną.

Przez te lata skład OPO powiększył się i rozbudował. Od 2007 roku zespoły uczelni i ZSE podjęły stałą współpracę inaugurując koncertem autorski cykl Muzyczne impresje na Politechnice Opolskiej, który miał miejsce 25 października. Orkiestra wystąpiła na zaproszenie JM Rektora Akademii Morskiej w Gdyni w tym samym roku z dwoma koncertami, w 2008 roku w Krakowie podczas 7 urodzin Orkiestry Reprezentacyjnej AGH na jej zaproszenie. W styczniu tego roku na zaproszenie JM Rektora Politechniki Śląskiej w Gliwicach w Centrum Edukacyjno - Kongresowych zespół zagrał Koncert Noworoczny a w lutym w Sali koncertowej Filharmonii Opolskiej gościł na międzynarodowym Koncercie noworocznym środowisk akademickich Opole - Pekin. Orkiestra wielokrotnie występowała podczas uroczystości na uczelni oraz na wielu koncertach w Opolu i w regionie. Od maja 2009 roku do grupy dołączyła Jemielnicka Orkiestra Dęta.

Od dwóch lat, podczas koncertów orkiestra wraz z Działem Promocji i Kultury wspomaga rekrutację w ramach koncertów wyjazdowych akcją pod hasłem Studiuj - by grać z pasją. Zespół jest drugą orkiestrą dętą w Polsce po zespole z AGH działającą w wyższej uczelni technicznej.

Nabór do orkiestry trwa cały czas i jest otwarty dla wszystkich (nie tylko studentów), których pasją i nie tylko jest muzykowanie ...
10-lecie działalności Jemielnickiej Orkiestry Dętej w 2010 roku

W 2010 roku Jemielnicka Orkiestra Dęta obchodzi 10 - lecie działalności artystycznej. Koncert jubileuszowy zaplanowano na maj br.

Zapraszamy serdecznie do oglądnięcia strony zespołu.
15-lecie działalności Zespołu Kupskie Echo w 2010 roku

W 2010 roku Zespół Kupskie Echo obchodzi 15 - lecie działalności artystycznej. Koncert jubileuszowy zaplanowano na październik br.

Zapraszamy serdecznie do oglądnięcia strony zespołu.
Jubileuszowy koncert z okazji 5-lecia działalności Zespołu Ligockie Wrzosy

Zapraszamy serdecznie na Jubileuszowy koncert z okazji działalności 5-lecia Zespołu Ligockie Wrzosy, który odbędzie się 11 grudnia (piątek) o godz. 18:00 w sali Ośrodka Kultury i Sportku w Prószkowie przy ul. Daszyńskiego 16. Gościem koncertu będzie Zespół Kupskie Echo z Kup.
NAGRODA SPECJALNA dla Agnieszki Ślusarczyk w Walcach 2009
Agnieszka Ślusarczyk otrzymała Nagrodę specjalną Dyrektora GOK w Walcach dla kierownika Zespołu Kupskie Echoza całokształt pracy z zespołami wokalno-instrumentalnymi w XVIII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, który odbył się w dniach 14-15 listopada 2009 roku.
GRAND PRIX dla Zespołu Kupskie Echo w Walcach 2009
Zespół Kupskie Echo otrzymał GRAND PRIX w XVIII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, który odbył się w dniach 14-15 listopada 2009 roku.
II MIEJSCE dla Zespołu Ligockie Wrzosy w Walcach 2009
Zespół Ligockie Wrzosy otrzymał II MIEJSCE w XVIII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, który odbył się w dniach 14-15 listopada 2009 roku.
Inauguracja III sezonu cyklu Muzyczne impresje

Kalendarz koncertowy - 13 października 2009, godz. 18:00

impreza: Inauguracja III sezonu cyklu Muzyczne impresje

miejsce: Aula Łącznik Politechniki Opolskiej, ul. Mikołajczyka 16, Opole

organizator cyklu: Dział Promocji Politechniki Opolskiej, partnerzy: Zespół Szkół Elektrycznych w Opolu, Publiczne Gimnazjum w Jemielnicy
XI Warsztaty Muzyczne dla połączonych orkiestr dętych w Opolu

XI Warsztaty Muzyczne dla połączonych orkiestr dętych

termin: 30 września - 2 października 2009

miejsce: sala baletowa - Hala sportowa Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej, ul. Prószkowska 76 (II Kampus PO), dyrygent - Przemysław Ślusarczyk

uczestnicy: Orkiestra Politechniki Opolskiej, Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu, Jemielnicka Orkiestra Dęta

organizator: Dział Promocji Politechniki Opolskiej, współorganizatorzy: Publiczne Gimnazjum im. J. Nuciusa w Jemielnicy, Zespół Szkół Elektrycznych im. T. Kościuszki w Opolu
50 - lecie działalności Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu

W sezonie (roku szkolnym) 2009/2010 Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Elektrycznych w Opolu obchodzi jubileusz 50-lecia działalności. Od 1 września obecny dyrygent zespołu rozpoczął 10 sezon pracy z orkiestrą.
I MIEJSCE dla Zespołu Ligockie Wrzosy - XVI Opolskie Święto Pieśni Ludowej w Gogolinie
Zespół Ligockie Wrzosy otrzymał I MIEJSCE w XVI Festiwalu Opolskiej Pieśni Ludowej w Gogolinie, który odbył się w dniach 1-2 sierpnia 2009 roku.
III MIEJSCE dla Zespołu Kupskie Echo - XVI Opolskie Święto Pieśni Ludowej w Gogolinie
Zespół Kupskie Echo otrzymał III MIEJSCE w XVI Festiwalu Opolskiej Pieśni Ludowej w Gogolinie, który odbył się w dniach 1-2 sierpnia 2009 roku.
Ligockie Wrzosy - 5-lecie działalności zespołu w 2009 roku

W 2009 roku Zespół Ligockie Wrzosy obchodzi 5-lecie działalności.

Zapraszamy na stronę zespołu: www.ligockie-wrzosy.art.pl
Jemielnicka Orkiestra Dęta

Od lutego 2009 roku na zaproszenie p. Marii Jelito - Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. J. Nuciusa w Jemielnicy Przemysław Ślusarczyk objął fukcję dyrygenta orkiestry. JOD (funkcjonująca takze pod nazwą Gminno-Młodziezowa Orkiestra Dęta) istnieje od 2000 roku. Od 2004 roku działa przy Publicznym Gimnazjum.
Udział Przemysława Ślusarczyka w międzynarodowym projekcie
W III dekadzie listopada we Francji pojawiła się oficjalnie płyta, która jest pokłosiem międzynarodowego projektu do którego zaproszono m.in. opolskiego kompozytora. Projekt ten zakładał napisanie kompozycji na ściśle określony skład (głos, skrzypce lub altówkę, klarnet lub klarnet basowy, puzon lub tubę, perkusję, fortepian) do zbioru poezji Ferdinanda Rollanda pt. Sielanka polnego kabaretu. Organizatorzy przygotowali również literackie tłumaczenia na języki narodowe wspomnianego zbioru do wyboru. Na płycie można posłuchać cztery miniatury Przemysława Ślusarczyka (Seranada świetlika, Rondo komara, Taniec gąsienicy, Pchla polka) a wykonawcami są: Urzula Cuvellier - sopran (http://pierreslyriques.free.fr/biographie_cuvellier.php), LE TRIO DOCRÉS: Susanne Meyer (violon), Bernanrd Dugot (clarinette), Thierry Bouchier (trombone), Ludovic Montet (percussions). Organizatorem była: Ecole de Musique ed de Danse du Pays de Puisaye-Forterre.


I MIEJSCE dla Zespołu Kupskie Echo w Walcach
Zespół Kupskie Echo otrzymał I MIEJSCE w XVII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, który odbył się w dniach 22-23 listopada 2008 roku.
I MIEJSCE dla Zespołu Ligockie Wrzosy w Walcach
Zespół Ligockie Wrzosy otrzymał I MIEJSCE w XVII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, który odbył się w dniach 22-23 listopada 2008 roku.
NAGRODA SPECJALNA za aranżacje dla Przemysława Ślusarczyka w Walcach

Przemysław Ślusarczyk otrzymał NAGRODĘ SPECJALNĄ za aranzacje dla zespołów Kupskie Echo i Ligockie Wrzosy w XVII Festiwalu Chórów i Zespołów Śpiewaczych Mniejszości Niemieckiej w Walcach, który odbył się w dniach 22-23 listopada 2008 roku.
Nagroda Prezydenta Miasta Opola dla Przemysława Ślusarczyka

W dniu 10 października podczas konferencji z okazji Dnia Edukacji Narodowej Przemysław Ślusarczyk otrzymał Nagrodę Prezydenta Miasta Opola za wdrożenie nowatorskiego programu pracy z uczniem uzdolnionym muzycznie oraz wieloletnie prowadzenie szkolnej orkiestry dętej.
Nagroda specjalna dla prowadzonego Zespołu Kupskie Echo za współczesną aranżację pieśni ludowej WIATRAKI 2008
W dniu 6 lipca Zespół Kupskie Echo otrzymał nagrodę specjalną za współczesną aranżację pieśni ludowej w Wojewódzkim Festiwalu Folkloru i Sztuki Ludowej WIATRAKI 2008 w Strzelcach Opolskich. Zespół prowadzą Agnieszka i Przemysław Ślusarczykowie. Aranżacje oraz utwory autorskie przygotowuje Przemysław Ślusarczyk.