e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


polska.pl - kultura polska.pl - kultura

http://rss.polska.pl/kultura.xmlUmowa o współpracy przy programach dla Polaków mieszkających za granicą
Polskie Radio i Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisały umowę o współpracy przy programach dla Polaków mieszkających poza granicami kraju. Na podstawie dokumentu, resort dyplomacji będzie tak jak do tej pory finansował program Polskiego Radia dla Zagranicy. Podpisana w siedzibie MSZ umowa modyfikuje poprzedni tego typu dokument z 1993 roku.


Filharmonia Narodowa i jej plany na 2011 r.
Dyrektor artystyczny Filharmonii Narodowej Antoni Wit uważa, że instytucja, którą kieruje, nie jest wystarczająco konkurencyjna w stosunku do innych instytucji artystycznych tego typu w Polsce - w tym działających w naszym kraju orkiestr. Profesor Wit przypomniał, że Filharmonia Narodowa ma najstarszą orkiestrą w kraju, a w przyszłym roku obchodzi jubileusz 110-lecia.


Muzyka w 2010 roku
Rok Chopinowski był najważniejszym osiagnięciem muzycznym mijającego roku - tak uważa szef Redakcji Kultury Polskiego Radia Adam Rozlach. Wielkim sukcesem było zorganizowanie kilku tysięcy wydarzeń związanych z dwusetną rocznicą śmierci kompozytora.


Warszawa: IV Festiwal Bożonarodzeniowy
W Warszawie rozpoczął się IV Festiwal Bożonarodzeniowy - Incarnatus est. Festiwal organizuje Filharmonia im. Romualda Traugutta. W programie pięciu muzycznych wieczorów słuchacze usłyszą znane i zapomniane kolędy, fragmenty Oratorium na Boże Narodzenie Johanna Sebastiana Bacha oraz barokową muzykę francuską skomponowaną na Boże Narodzenie.


Nino Katamadze w Warszawie
Z dwoma koncertami do Polski przyjeżdża gruzińska wokalistka Nino Katamadze. Dzisiaj wystąpi w warszawskim Teatrze Roma. Początek koncertu o 19:00.


Kończy się Rok Chopinowski
Kończy się Rok Chopinowski w Polsce i na świecie. Ogromnym powodzeniem cieszył się on w Szwecji. Instytut Polski w Sztokholmie, który jest partnerem i koordynatorem Roku Chopinowskiego w Szwecji, przygotował szereg nietypowych działań promujących dziedzictwo Chopina.


Miliony książek na makulaturę
Dziennik Gazeta Prawna pisze, że w przyszłym roku wydawcy mogą się spodziewać masowych zwrotów książek od dystrybutorów. Księgarze zamiast doliczyć 5 procent VAT i zmienić cenę, odeślą pozycję do oficyny. Kwiecień będzie miesiącem czyszczenia magazynów.