e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Portal szkoleniowy Edulider.pl Portal szkoleniowy Edulider.pl

http://www.edulider.pl/rss.xmlMobilna rekrutacja - najnowszy trend w pozyskiwaniu talentów

Według prognoz, do końca 2015 roku użytkowników smartfonów i tabletów na całym świecie będzie więcej niż dwa miliardy. Oznacza to, że po raz pierwszy w historii będziemy mieć do czynienia z sytuacją, w której więcej osób będzie korzystało z mobilnego Internetu niż tego dostępnego na urządzeniach stacjonarnych. To z kolei pociągnie za sobą daleko idące konsekwencje dla procesu rekrutacji.
Jaki powinien być idealny szef?

Wbrew pozorom bycie dobrym szefem może okazać się trudne. Choć każda branża wymaga innych predyspozycji do pracy to jednak można wyróżnić zespół cech, które powinien posiadać każdy szef. Jak być dobrym szefem?
Angielski dla początkujących - jak uczyć się skutecznie?

Nie znasz jeszcze języka angielskiego? W takim przypadku nic straconego - zacznij naukę nawet od dzisiaj! Masz przed sobą szeroką gamę różnych metod nauki tego języka. Co wybrać, aby uzyskać najlepsze rezultaty?
Jak zmienić złe nawyki na dobre?

Nawyki są częścią życia każdego z nas. Niewiele osób jednak zdaje sobie sprawę z tego jak ogromny wpływ mają one na jakość naszego życia. W jaki sposób wykorzystać nawyki, aby codziennie wzbogacać swoje życie? Jak zmienić złe nawyki na dobre?
Jak aranżują swoje biura najbardziej produktywne firmy na świecie

Najpotężniejsze firmy na świecie, w tym Facebook i Google wychodzą z założenia, że skoro w miejscu pracy spędzamy większą część dnia to należy o przestrzeń biurową możliwie najlepiej zadbać i sprawić, by była zabawna. Ich zdaniem w przyjaznym otoczeniu pracownicy czują się szczęśliwsi, chętniej przychodzą do pracy, a to z kolei przekłada się na ich kreatywność.
Studia podyplomowe w Instytucie Nauk Ekonomicznych Polskiej Akademii Nauk

Zmiany w otaczającej nas rzeczywistości zachodzą bardzo szybko. Zmienia się gospodarka, zmieniają się ludzie i muszą się zmieniać techniki zarządzania potencjałem firm. Dobry menadżer musi nadążać za tymi zmianami i ciągle doskonalić swoje umiejętności. Większość menadżerów już na początku swojej kariery zawodowej planuje ukończenie studiów MBA. W połączeniu z uzyskaną praktyką pozwalają na kolejne awanse i znaczące zwiększenie zarobków. To także możliwość uzyskania dodatkowej przewagi na rynku pracy.
Poradnik dla zapracowanych, ebook który wzbudza emocje!

E-book "Jak radzić sobie ze zmianą w cyfrowym świecie" pewnie nie zainteresowałby mnie, gdyby nie fakt, że powstał na podstawie badań, w których sama brałam udział. Dotyczyły one życia w społeczeństwie informacyjnym i tego, jak ludzie radzą dziś sobie w życiu zawodowym oraz osobistym.
5 sposobów na zarabianie w sieci

Współcześnie Internet daje nam szereg bardzo różnych możliwości jeśli chodzi o zarabianie. Do prowadzenia biznesu w sieci bardzo wiele osób podchodzi z przekonaniem, że jest to prosty i szybki sposób na zysk. Czy jest tak i istotnie i jakie są najpopularniejsze sposoby zarabiania w sieci - o tym w naszym artykule.
Biznes w edukacji? Czy to się opłaca?

Edukacja to coraz prężniej rozwijający się rynek. Kształcić się chcą zarówno młodzi, jak i starsi. Minęła epoka, gdy jeden wyuczony zawód starczał na całe życie - teraz musimy wciąż rozwijać swoje kompetencje. Nic więc dziwnego, że wchodząc na rynek edukacji można bez problemu osiągnąć sukces.
5 nowoczesnych sposobów na pokonanie stresu w pracy

Wysoka presja, przepracowanie, brak czasu na odpoczynek- tak często wygląda rzeczywistość w korporacjach. Kilka głębokich oddechów czy spędzenie kilkunastu minut na słuchaniu rytmicznej muzyki może nie wystarczyć, bu poradzić sobie z długotrwałym stresem. O jakich innych metodach na pokonanie stresu mówi się głośno dziś?
Szybka i skuteczna metoda nauki angielskiego

Znajomość języka angielskiego na dobrym poziomie jest współcześnie umiejętnością uniwersalną, wymaganą do pracy praktycznie w każdym zawodzie, przydatną w trakcie podróży zagranicznych oraz korzystania z Internetu. Popularność tego języka sprawia, że wiele osób zastanawia się nad tym jak przyswoić wiedzę z tej dziedziny. Jedną z niezwykle skutecznych metod, która pozwala na szybką i efektywną naukę języka angielskiego jest metoda Callana.
I co dalej maturzysto, czyli jak wybrać dobre studia

Tegoroczni maturzyści mają niewielkie pole manewru, jeśli chodzi o wybór kierunku studiów. Ograniczenia przedmiotowe pozwalają jedynie na migracje w obrębie tej samej dziedziny nauki czy kierunku. Nowy system rekrutacji na uczelnie wyższe zasadniczo determinuje wybór studiów już w gimnazjum, nie zaś jak było to jeszcze kilka lat temu w klasie maturalnej. Jak w takiej sytuacji poradzi sobie młodzież stająca właśnie przed wyborem dalszej drogi życiowej?
Czy warto na siłę iść do liceum?

Niespecjalnie lubisz się uczyć. A może nie przychodzi ci to z taką łatwością jak twoim kolegom i koleżankom i wolałbyś jak najszybciej dostać fajną pracę, bez konieczności studiowania. Boisz się, że jeśli nie pójdziesz do liceum zostaniesz wykluczony z grupy, wyśmiany i zawiedziesz swoich rodziców? Nic bardziej mylnego! Dziś zawodówka czy technikum to nie wstyd, a powód do dumy i znacznie większe szanse na zdobycie dobrze płatnego zawodu w przyszłości.
Kamila Rowińska i Kobieta Niezależna - show czy szkolenie? Sukces w młodym wieku.

9 Maja w Hotelu Hilton London Metropole odbyło się flagowe szkolenie Kamili Rowińskiej, mówcy i coacha motywacyjnego. Kamila Rowińska, która we wrześniu skończy 35 lat osiągnęła wyjątkowe sukcesy w życiu zawodowym i niezależność finansową w bardzo młodym wieku.
Preply.pl nowa jakość korepetycji językowych w Polsce

Chcesz nauczyć się języka obcego od podstaw albo rozwinąć swoje umiejętności językowe? Skorzystaj z platformy pośredniczącej w poszukiwaniu korepetycji Preply.pl. To bogata baza ofert korepetycji prowadzonych aż w 12 językach na różnych poziomach.
Jak zorganizować optymalną powtórkę materiału

Powtórki to kwintesencja nauki i zapamiętywania. Dobrze zorganizowane i uwzględniające potrzeby Twojego organizmu sprawią, że z opanowanej wiedzy będziesz mógł korzystać przez długi czas. Jak zapamiętywać efektywnie- poniżej znajdziesz konkretne wskazówki, które ułatwią Ci to zadanie.
Jak poczucie humoru pomaga w osiągnięciu sukcesu

Każdy człowiek marzy o tym, żeby jego życie było pasmem sukcesów. Jednym z czynników, który realnie sprzyja osiągnięciu zamierzonych celów jest poczucie humoru. Pielęgnowane i rozwijane znacznie skróci i ułatwi realizację twoich życiowych planów.
,,Jak radzić sobie ze zmianami w cyfrowym świecie"- najnowszy e-book redakcji portalu Edulider.pl

Portal Edulider.pl wspiera swoich czytelników w procesie rozwoju i zmiany już od 2008 roku. Od lat piszemy dla Was artykuły, na bieżąco dzielimy się aktualną wiedzą na portalach społecznościowych, inspirujemy do zmian za pomocą produktów motywacyjnych, nawiązujemy współpracę z ciekawymi ludźmi ze świata edukacji i biznesu. W ubiegłym roku przeprowadziliśmy badanie wśród polskich internautów, którego tematem głównym było radzenie sobie ze zmianami w kontekście pracy i uczenia się.
Jak wybrać odpowiednie meble do biura
Nie da się ukryć, że w każdym biurze kluczową rolę odgrywają meble. Co za tym idzie, warto dokładnie zastanowić się nad ich wyborem, aby mieć pewność, że będą zachwycać funkcjonalnością oraz estetyką.Właściwe CV przyciąga oko rekrutera

Każda rozmowa kwalifikacyjna jest ważnym etapem w procesie poszukiwania pracy. To właśnie od jej przebiegu, kandydaci ubiegający się o pracę w danej firmie, są później informowani o wynikach rozmowy rekrutacyjnej.
Grywalizacja sposobem na wzrost zaangażowania pracowników

Według badań przeprowadzonych przez Gallup, 63% pracowników z całego świata wykazuje brak zaangażowania, natomiast tych zaangażowanych w pracę wielokrotnie rozpraszają różne czynniki.
Niedrogie produkty, dzięki którym już dziś zwiększysz motywację u Twoich pracowników

Nagradzanie to jedna z najbardziej skutecznych form motywacji pracowniczej. Nie oznacza to jednak, że musisz wydawać tysiące złotych na benefity dla zatrudnionych, by zwiększyć wydajność ich pracy. Możesz osiągnąć ten sam, a nawet lepszy efekt mniejszym nakładem finansowym. Jak? Inwestując w markowe produkty. Poniżej nasze propozycje na tanie, firmowe prezenty będące wartościowymi narzędziami motywacji pracowników.
Slow life czyli jak smakować życie

Współcześnie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że tempo życia jest bardzo szybkie. Chcemy doświadczyć jak najwięcej w jak najkrótszym czasie, co z kolei prowadzi do wyboru łatwych rozwiązań. Idea Slow live to przede wszystkim nowa jakość życia, dzięki której można wiele zyskać prawdziwie smakując życie.
Angielski w podróży - przygotowanie do wyjazdów za granicę

Od ponad 10 lat Unia Europejska stoi przed nami otworem. Podróżowanie stało się dużo łatwiejsze i coraz częściej decydujemy się na wakacje poza granicami kraju. Wyjeżdżamy nad Morze Śródziemne, a także w inne, bardziej odległe zakątki Świata. Chociaż bardzo często decydujemy się na wyjazd organizowany i nie musimy martwić się o zakwaterowanie oraz inne ważne kwestie, czasem stajemy w obliczu konieczności porozumienia się z tubylcami.
Dlaczego warto skorzystać z oferty szkół policealnych GoWork?

Tytuł technika lub specjalisty w rok lub dwa lata, aż 34 najbardziej popularne kierunki kształcenia w ofercie, niskie czesne, liczne rabaty, a także kierunki bezpłatne to podstawowe atuty szkół policealnych GoWork. Dzięki nim stają się one coraz bardziej popularną alternatywą dla maturzystów zastanawiających się nad wyborem dalszej ścieżki edukacji zawodowej.
Ciekawe lekcje? Czemu nie! Materiały przydatne w pracy nauczyciela.

Początki każdego zawodu - a szczególnie zawodu nauczyciela, mogą okazać się niezwykle trudne, i to pomimo przygotowania metodycznego, które przyszli pedagodzy obowiązkowo przechodzą podczas studiów. Omawiana na zajęciach teoria nie zawsze może wystarczająco przygotować ich na problemy, których często doświadczają, szczególnie ucząc młodzież w wieku gimnazjalnym czy licealistów.
Koncepcja inteligencji wielorakich według Howarda Gardnera

Howard Gardner, profesor Uniwersytetu Harvarda w środowisku naukowym znany jest przede wszystkim jako twórca teorii wielorakich inteligencji. Zdaniem amerykańskiego psychologa standardowe pomiary nie są wystarczające, by określić iloraz inteligencji danej osoby. Jego zdaniem istnieje kilka rodzajów inteligencji w zależności od aktywności, którą aktualnie weźmie się pod uwagę.
Future Club - miejsce dla przyszłych Noblistów

Czy w Lubniewicach, Niemczy czy Radłowie może mieszkać przyszły wybitny naukowiec? A może nawet noblista? Fundacja EFC uważa, że tak. Dlatego uruchomiła kampanię społeczną Future Club i rozpoczyna nabór do stypendium "Marzenie o Nauce".
Ruszasz z działalnością, przed Tobą wynajem biura. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Kiedy udaje się rozpocząć działalność gospodarczą i "pójść na swoje", jak to się zwykło mówić, dość szybko się okazuje się, że wybór odpowiedniego biura był wyborem kluczowym. Jeśli wynajem biura nadal jest jeszcze przed Tobą, to koniecznie przeczytaj na co należy zwrócić uwagę.
Najłatwiejsze techniki relaksacyjne

Poziom stresu towarzyszący człowiekowi XXI wieku sprawia, że osiągnięcie stanu rozluźnienia, bywa, coraz częściej kojarzone z niemożliwym do spełnienia snem. Tymczasem naukowcy i lekarze podkreślają, że technik relaksacji można się nauczyć!
Sesja egzaminacyjna - dos and donts

O ile łatwiejsze byłoby życie, gdyby ktoś podpowiadał nam, jakie powinny być nasze codzienne zachowania i przyzwyczajenia, prawda? Jeśli znasz piramidę żywienia albo metodę zarządzania czasem zwaną Pomodoro, to doskonale wiesz, co mamy na myśli! Czas najwyższy, żebyś poznał egzaminacyjne dos and don'ts!
Zakres obowiązków uprawnień i odpowiedzialności Kierownika Produkcji Pomocniczej w zakładzie produkcyjnym branży metalowej.

W każdym dużym zakładzie produkcyjnym oprócz największego działu, gdzie realizowana jest produkcja, jest jeszcze kilka innych działów o różnej liczebności pracowników zależnie od specyfiki realizowanej działalności gdzie, obsługuje się ten główny dział, czy przygotowuje się produkcję działu głównego. Takimi działami może być dział zaopatrzenia, warsztat elektryczny, dział utrzymania ruchu, dział remontowy, narzędziownia, dział mechaniczny itp.
Co Cię powstrzymuje przed osiągnięciem sukcesu?

Każdy z nas ma w sobie ogromny potencjał, który może wykorzystać, by osiągnąć sukces. Niestety nie każdy podejmuje to wyzwanie. Barierą nie jest braku talentu czy zdolności, jak niektórzy uważają. Przeszkody sami sobie stawiamy. Co nas powstrzymuje przed osiągnięciem naszych marzeń?
Jak zarządzać pracownikami na odległość

Zarządzanie na odległość, zwane również zarządzaniem wirtualnym (z ang. virtual management) staje się coraz bardziej popularnym sposobem prowadzenia działalności gospodarczej. Skuteczność działań zespołu wirtualnego w głównej mierze zależy od kompetencji managera. Jak zarządzać ludźmi na duże odległości? Jak sprawdzić czy pracownicy działają efektywnie i w interesie firmy?
Jak selekcjonować informacje, by nie zwariować?

Każdego dnia zalewani jesteśmy falą różnorodnych informacji. W zaskakującym tempie rośnie ilość internetowych zasobów informacyjnych. Stwarza to konieczność ustalenia i wprowadzenia w życie racjonalnych kryteriów, które z morza informacji pozwolą wybrać te najcenniejsze, a odrzucić te, które wprowadzają w błąd, są zbyt stronnicze lub zwyczajnie błędne. W jaki sposób moższesz weryfikować przydatność informacji w Internecie?
Jak przebudzić swoją kreatywność?

Kreatywność jest jedną z zanikających i coraz rzadszych cech w naszym społeczeństwie. Żyjemy w określonych ramach, narzucanych nam od dziecka. Później w dorosłym życiu boimy się zastosować swoje własne pomysły, powielając stałe schematy.
Jak czytać książki w Internecie

Coraz liczniejsza grupa osób zamiast kupować tradycyjne książki poszukuje w sieci e-booków. Nowoczesne technologie sprzyjają rozpowszechnianiu czytania książek elektronicznych, a wiele wydawnictw internetowych udostępnia swoje zbiory albo chociaż ich część za darmo. Jakie są zalety e-booków? Jak czytać książki w Internecie?
Bezpieczne stanowisko pracy

Każde stanowisko pracy wymaga podejmowania pewnych działań i oprócz zalet niesie ze sobą także wady. Nie należy ich wyolbrzymiać, ale trzeba o nich pamiętać, ponieważ to one często wpływają na bezpieczeństwo pracowników. Jest to zadanie nie tylko samego działu bezpieczeństwa i higieny pracy (BHP), ale także pracodawców, o czym w skrócie poniżej.
Pisanie prac na zamówienie - pomaganie, czy szkodzenie?

W sieci możemy obecnie natrafić na całe mnóstwo ofert dotyczących pisania prac dyplomowych czy zadań domowych. Warto jednak pomyśleć nieco o tym, czy takie wykonywanie za uczniów tak ważnych czynności jak pisanie własnych prac nie prowadzi przypadkiem do poważnego spadku jakości nauczania w Polsce i czy nie sprawia, że wykształcenie w naszym kraju zaczyna mieć coraz mniejszy prestiż.
Czy Kraków jest dziś dobrym miejscem na poszukiwanie pracy?

Według najnowszych badań Głównego Urzędu Statystycznego bezrobocie w Polsce wynosi 11,5%. To oznacza, że bez pracy pozostaje oficjalnie 1821900 osób. Niestety statystyki nie pokazują bezrobocia ukrytego - wiele osób, niemających pracy nie korzysta z pomocy Urzędów Pracy, ponieważ na przykład wstydzą się przyznać do trudnej sytuacji życiowej, albo obawiają się, że zaproponowana im posada nie będzie odpowiadała ich kwalifikacjom.
Studenckie wymiany sposobem na studia za granicą? Czy warto?

Nie każdego stać na to, by studiował za granicą przez cały czas trwania studiów. Choć na niektórych uczelniach zagranicznych można studiować za darmo, to jednak polscy studenci częściej wybierają wymiany, trwające jeden bądź dwa semestry. Na wielu uczelniach działają programy, w ramach których można część studiów spędzić poza granicami kraju, studiując na zagranicznej uczelni.
Buduj karierę zawodową od postaw - z isivi.pl

Każdy z nas marzy o dobrej pracy - takiej, która przyniesie zarówno dobre pieniądze, jak i satysfakcję i poczucie spełnienia. Co jednak zrobić, by dotrzeć na szczyt kariery zawodowej? Przede wszystkim - jasno określić swój cel i szukać takiego miejsca zatrudnienia, które umożliwi jego osiągnięcie. I choć poszukiwanie pracy w Polsce nie jest łatwe, to istnieją nowoczesne narzędzia, dedykowane ambitnym osobom, chcącym dotrzeć w końcu na stanowisko swoich marzeń, które ułatwiają przejście przez tę drogę.
Jak wybrać zawód, który będzie odpowiadał naszej osobowości?

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jak to się stało, że wybrałeś ten, a nie inny zawód? A może nie ma to dla ciebie znaczenia? Ludzie różnie podchodzą do swojej pracy. Jedni traktują ją po prostu jako źródło zarobku i nie muszą jej kochać, ważne, aby zapewniła im byt. Dla innych jest to okazja do kontaktów towarzyskich - gdyby nie praca, może w ogóle nie mieliby życia towarzyskiego... Ale jest też grupa osób, dla których zawód jest pasją, powołaniem, sensem ich życia. To ci szczęśliwcy, którzy łączą pracę z przyjemnością.
Jak skutecznie i szybko chłonąć wiedzę?

Bądź liderem na rynku przedsiębiorczości w łatwy i przyjemny sposób! Inwestycja w umysł, to bardzo opłacalna rzecz. Daje nam możliwość rozwoju iszansę do zbudowania dobrej przyszłości.Wiedza to narzędzie, które pozwala nam czuć się wartościowym człowiekiem. Co zrobić zatem, by przyswajać tą wiedzę w ciekawy i przyjemny sposób?
Ewaluacja szkoły - zwięzły przewodnik

Wszystkie szkoły i inne publiczne placówki edukacyjne (takie jak przedszkola i osiedlowe świetlice) są organizacjami państwowymi. Mogę one mieć ogromny, zgubny bądź pozytywny, wpływ na odwiedzającą je młodzież. Z tych dwóch powodów wszystkie instytucje obierające za cel edukację muszą być poddawane ścisłej kontroli. Jedną z metod sprawowania nadzoru nad placówkami szkolnymi jest obowiązek składania raportów.
Chcesz pracować w branży medycznej? Niepotrzebne ci studia

Marzysz o pracy w branży medycznej, nie chcesz lub nie możesz jednak pójść na studia? Nic straconego. Jest wiele innych możliwości, które pomogą ci spełnić twoje marzenia. Jedną z nich jest nauka w medycznych szkołach policealnych.
Znajomość zasad systemu HACCP w kuchni

Firmy, a przede wszystkim restauracje, które zajmują się przetwarzaniem żywności i przygotowywaniem potraw są zobligowane do przestrzegania zasad systemu HACCP, czyli zasad systemu Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli.
Jesteś FOMO?

Co kilka minut logujesz się na skrzynkę mailową w poszukiwaniu nowych wiadomości? Kilkanaście razy dziennie sprawdzasz konto na serwisach społecznościowych, bo boisz się, że kiedy jesteś wylogowany coś Cię omija? Obsesyjnie porównujesz się z innymi i zastanawiasz się czy Twoje życie jest równie ciekawe? Uważaj, możesz być FOMO.
Sprawdź swój poziom zaawansowania!

Zachęcamy do sprawdzenia swojego poziomu z języka angielskiego dzięki testowi online.Oddajemy do Państwa dyspozycji skuteczne narzędzie do badania indywidualnych kompetencji językowych z języka angielskiego. Pozwoli ono Państwu świadomie dobrać najlepszy program dalszej edukacji.
Uzależnienie od Internetu- definicja i objawy

Siecoholizm, internetoholizm czy cyberzależność- to powszechne określenia uzależnienia od Internetu. Choć wielu nie traktuje go jak chorobę to jednak statystki biją na alarm. Najnowsze badania EU Kids Online pokazują, że co piąty nastolatek w wieku 11-16 lat ma objawy ,,problemowego korzystania z Internetu", a co dziesiąty- pełne objawy uzależnienia. Czym jest uzależnienie od Internetu? Jakie są jego objawy?
Pedagogika - więcej niż studia

Pedagogika już dawno przestała być wyłącznie nauką społeczną. Obecnie nabiera zupełnie nowego wymiaru, a studia na tym kierunku nie koncentrują się wyłącznie na zdobywaniu wiedzy merytorycznej. Pedagogika jest w dzisiejszych czasach ważną misją, której celem jest prowadzenie działalności opiekuńczo-wychowawczej dzieci i młodzieży oraz działalności edukacyjnej ludzi dorosłych w taki sposób, by być otwartym na ich potrzeby, oczekiwania i problemy.
Jak zostać zawodowym coachem?

Coach i coaching to w Polsce słowa nadal dość nowe, które w wielu firmach są po prostu jeszcze całkiem nieznane. Coaching, czyli pomoc w samorozwoju innym ludziom, wykorzystywany jest przede wszystkim w dużych międzynarodowych firmach, które w Polsce mają swoje oddziały.
Po jakich studiach najłatwiej znaleźć pracę?

Wydaje się, że znalezienie dobrej pracy w Polsce jest wyjątkowo trudne. Bez wątpienia wielu młodych ludzi ma problemy ze znalezieniem pracy. Są jednak takie grupy zawodowe, gdzie pracowników szuka się nieustannie, a osoby, które ukończyły kierunkowe studia mogą liczyć na doskonałą pracę i wynagrodzenie na bardzo wysokim poziomie już w pierwszych latach pracy. Warto wspomnieć choć kilka kierunków, po których zatrudnienie jest pewne.
Zmiana pracy i kariery - stres

Rozpoczynanie nowej kariery zawodowej i zmiana zawodu to dwa życiowe wydarzenia, które znalazły się na liście tych najważniejszych i najczęstszych wywołujących stres, według amerykańskich psychiatrów Holmes'a i Rahe. Na 43 stopniowej skali początek nowej kariery zawodowej znalazł się na miejscu 15, a zmiana zawodu na 18. Dlaczego zmiana zawodu oraz miejsca zatrudnienia jest tak silnym źródłem stresu? Dlaczego boimy się zmian?
Wykorzystaj spotkanie online i webinar do sprzedaży swoich usług i produktów

Sprzedaż produktów i usług w internecie odbywa się przede wszystkim za pomocą stron internetowych, a także reklam online i działań marketingowych. Nadal niewiele firm wykorzystuje spotkania online czy webinar internetowy. Zapominają o tym, że w sprzedaży bardzo ważny jest kontakt z klientem, który w przypadku wielu firm ogranicza się do wysyłania subskrybentom newslettera czy dodania wpisu na portalu społecznościowym. Często to jednak za mało, jeśli firma chce zdobywać nowych klientów, sprzedawać swoje produkty i pomnażać zyski firmy.
Co to jest Google Apps dla Szkół i Uczelni

Bezpieczne, dostępne, łatwe w obsłudze i niezawodne- tak powszechnie mówi się o narzędziach Google Apps. Będące gwarantowanym bezpłatnie połączeniem systemu szkolnego z najnowszymi technologiami zmieniają rzeczywistość edukacyjną oferując możliwości nauki na miarę XXI wieku. Co to jest Google Apps dla Szkół i Uczelni? Jak można wykorzystać narzędzia Google w procesie nauki i nauczania?
Co wiemy na temat kont i kart bankowych?

Dzisiaj bez edukacji finansowej ani rusz. Znajomość tego, co się dzieje na rynku finansowym i na naszym koncie bankowym to podstawa w gospodarowaniu pieniędzmi. Opłaty za rachunki osobiste przeszły prawdziwą transformację i warto mieć pewność, że inwestujemy swoje środki tam gdzie możemy najwięcej zyskać, a nie wydać.
Izolacja społeczna- definicja i sposoby jej przezwyciężania

Pomimo, że współcześnie mamy wiele możliwości komunikacji to jednak poczucie izolacji społecznej nie zmalało. Wiele osób ma mnóstwo znajomych na Facebooku, a nie ma z im wybrać się do kina. Czym jest izolacja społeczna? Jak ją pokonać?
Na rozstaju zawodowych dróg

Obecnie syndrom wypalenia zawodowego jest nam doskonale znanym pojęciem. W momencie tego swoistego kryzysu jedni zmieniają pracę, drudzy wyjeżdżają na długie wakacje, by wrócić z zapasem nowej energii, a inni decydują się na założenie własnej firmy.
Warsztaty z przygotowania wniosków i tworzenia projektów w ramach programu ERASMUS +

W ramach programu ERASMUS + Mobilność edukacyjna szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne oraz przedszkola mogą ubiegać się o pozyskanie unijnych funduszy na sfinansowanie w 100% zagranicznych kursów języka obcego dla uczniów i nauczycieli, wymian uczniów oraz kursów metodycznych i specjalistycznych. Praktyczne warsztaty mają na celu pomoc w poprawnym przygotowaniu wniosków i pozyskaniu funduszy unijnych.
Certyfikaty językowe: kiedy je robić?

Dzisiaj certyfikaty językowe zdobywają już nawet dzieci. To nadgorliwość czy taki dokument faktycznie do czegoś się przydaje? Okazuje się, że certyfikat to skuteczna przepustka na studia za granicą oraz możliwość zdobycia dobrej pracy w międzynarodowej firmie.

Po co certyfikat?
Nowoczesne technologie przychodzą w sukurs edukacji

Tradycyjne metody nauczania właściwie przechodzą już do lamusa. W dzisiejszych dynamicznych i zmieniających się niemal z dnia na dzień czasach wydają się przestarzałe i nie odpowiadają na potrzeby ani uczniów w szkołach ani dorosłych osób, które postanawiają podnieść swoje kwalifikacje. Specjaliści zajmujący się metodologią nauczania już od wielu lat nawołują do radykalnych zmian. Od dawna wprowadzane są alternatywne, aktywizujące metody prowadzenia zajęć, które pozwalają maksymalnie zaangażować uczestników w ich przebieg i wykorzystać ich potencjał.
Szkolenia językowe szansą na dobrą pracę

W Polsce niewielu jest pracowników, którzy mogą pochwalić się dobrą znajomością języka obcego, co naturalnie kłóci się z otwartymi na współpracę z firmami zagranicznymi rodzimych przedsiębiorstw. Wymagania pracodawców w tym zakrsie się dość jasno określone. Praktycznie na każdym stanowisku jest wymagana przynajmniej podstawowa znajomość angielskiego, a na wyższych - kierowniczych - już biegła. Tymczasem, znając te oczekiwania nie robimy wiele, by się do nich dostosować.
Jak osiągnąć każdy z wyznaczonych sobie celów

Zdecydowana większość ludzi swoją drogę w kierunku osiągnięcia celów zaczyna od ścisłego ich wyznaczania. Jeff Haden mówi o dużo skuteczniejszym sposobie, by realizować swoje plany. Cała teoria sprowadza się do rozróżnienia na cele i systemy.
Finał Ogólnopolskiego Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo - PRODUKCIK

Wzrost świadomości ekonomicznej młodzieży, entuzjazm do prowadzenia biznesu i ogromna kreatywność - to wnioski płynące z tegorocznej edycji Konkursu na Najlepsze Młodzieżowe Miniprzedsiębiorstwo "PRODUKCIK". Uczniowie 30 miniprzedsiębiorstw swój potencjał potwierdzą w trakcie finału w dniach 29-30 maja w Warszawie.
Przeciążenie informacją w pracy

Żyjemy w czasach, w których niezliczona ilość informacji dostarczana jest automatycznie na nasze urządzenia elektroniczne lub jest w zasięgu kilku kliknięć myszy. Jednak pomimo tego, że innowacyjne narzędzia sprawiają, że nasze życie staje się coraz łatwiejsze to wciąż walczymy z informacyjnym zalewem. Dostajemy zbyt wiele maili, raportów i wiadomości, by móc skutecznie sobie z nimi radzić. Czym jest przeciążenie informacją? Jakie są jego skutki?
Wystartował portal dla wszystkich dyrektorów placówek oświatowych

Serwis zapewnia dostęp do wielu aktów prawnych, obszernie je omawia oraz udostępnia przykładowe dokumenty wszystkim zarejestrowanym użytkownikom, którzy zamówią abonament. W czytelnym menu bardzo łatwo można odszukać wszelkie zmiany i nowelizacje aktów prawnych, które zostały udostępnione w serwisie oraz które pojawią się jako informacja w chwili, gdy zaczną obowiązywać. Ich pojawienie się w serwisie nadzor-pedagogiczny.pl oznacza, że są to dokumenty aktualne i obowiązujące.
Skuteczne poszukiwanie pracy w Warszawie

Warszawa jest najszerszym i najbardziej rozwiniętym rynkiem pracy w kraju. W tym mieście mieszczą się siedziby największych firm krajowych oraz filie przedsiębiorstw zagranicznych. Stolica to także okazały ośrodek przemysłowy.
Polska jednym z najlepszych systemów edukacji na świecie- wg rankingu Pearsona

Zgodnie z rankingiem, stworzonym przez jedną z największych na świecie prywatnych firm edukacyjnych Polska zajmuje 10 miejsce na świecie i 5 w Europie pod względem jakości systemu edukacji. Według sir Michaela Barbera- szefa badania wynik jest imponujący i może napawać dumą.
Coaching: bezcenna umiejętność nie tylko w świecie liderów

Idealny lider? Cech, które można wymienić w związku z tym określeniem, jest wiele. Umiejętności przywódcze, odporność na stres, umiejętność dostrzegania mocnych stron swych współpracowników - oto niezwykle cenne cechy lidera. W tym kontekście coraz częściej pojawia się również słowo "coaching". Co warto wiedzieć na jego temat?

Coaching, czyli…
M-learning- nowe możliwości nauki

Mobile learning zwany w skrócie m-learningiem jest innowacyjną formą nauki wykorzystującą bezprzewodowe technologie takie jak laptopy, smartphony, tablety czy odtwarzacze mp3. To bardziej nowoczesna forma d-learningu czyli uczenia się na odległość.
Większa wiedza to lepsze leczenie

Nie tylko wymagania określone ustawą, ale także sposób praktykowania, jakość kształcenia i wymagania pacjentów sprawiają, że lekarze dentyści decydują się na szkolenia stomatologiczne. Każdy lekarz praktykujący w naszym kraju jest zobowiązany do zdobywania określonej liczby punktów edukacyjnych w roku, a to wiąże się z poświęceniem określonej ilości czasu i nakładów pieniężnych na kolejne kursy dla dentystów.
Jak uniknąć wypalenia zawodowego? 10 skutecznych strategii

Zjawisko wypalenia zawodowego zatacza coraz szersze kręgi. Burnout jako zespół stresu psychologicznego rozprzestrzenia się niczym pożar. Prowadzi nie tylko do rozdrażenienia, ale również niszczy relacje osobiste, powoduje zmęczenie, niepokój, a nawet prowadzi do depresji. Jak zapobiegać wypaleniu zawodowemu?
Edukacja XXI wieku- najnowsze trendy

W XXI wieku, wieku informacji korzystanie z różnych możliwości rozwoju umysłu oraz dążenie do ciągłej edukacji to klucz do sukcesu. Współczesne, nowoczesne technologie sprawiają, że proces uczenia się przez całe życie jest znacznie bardziej różnorodny, a dzięki większej dostępności do nich także znacznie łatwiejszy. Jakie trendy edukacji w XXI wieku można uznać za znaczące początkiem 2014 roku?
Jak utorować sobie drogę do kariery? Relacja z VII edycji ,,Drogowskazów Kariery"

Jak odnaleźć swoje miejsce na rynku pracy? Szukać pracy na etacie czy próbować szczęścia na własną rękę? W jakim kierunku się rozwijać? To częste pytania, jakie zadają sobie studenci myśląc o swojej przyszłości. Szereg drogocennych wskazówek w tym temacie można było uzyskać uczestnicząc w warsztatach, które w dniach 24 marca- 4 kwietnia odbywały się w ramach VII edycji ,,Drogowskazów Kariery".
Mobbing w pracy- jak sobie z nim radzić

Mobbing w pracy jest zjawiskiem coraz bardziej powszechnym. Jego skutki są negatywne zarówno dla ofiary, która często cierpi na zaburzenia psychiczne i psychopatyczne, jak również dla całej firmy jako organizacji. Czym jest mobbing? Jak można sobie z nim radzić?
Tworzenie połączeń- sekret kreatywności, inteligencji i myślenia naukowego

Zdobywanie wiedzy to podstawa rozwoju, dlatego tak często podkreśla się jej znaczenie. Wiedza sama w sobie jest jednak martwa jeśli nie jest nieustannie wzbogacana i konfrontowana z nowymi doświadczeniami. W świetle badań tworzenie licznych połączeń między tym co znane, a tym co nowe to sposób na zwiększenie kreatywności i wzrost poziomu inteligencji.
Mistrzostwa Polski w zarządzaniu

Czy uda nam się spłacić kredyt w wysokości 50 tysięcy dolarów? Jak sprawić, żeby firma osiągnęła rentowność? Lepiej zainwestować w nowe linie produkcyjne czy w promocję? Tak trudne decyzje podejmują nastoletni uczestnicy konkursu Zarządzanie firmą JA Titan w zaledwie kilka minut.
6 trendów, które przyspieszają przyjęcie technologii w szkolnictwie wyższym- NMC Horizon Report

Każdego roku New Media Consortium przygotowywują ,,The Horizon Report, który jest jednym z najważniejszych na świecie opracowań na temat aktualnych trendów w edukacji. Obecna, jedenasta edycja raportu bada jak nowe technologie wpłyną na wykorzystanie ich w nauczaniu i uczeniu się w środowisku szkolnictwa wyższego. Dyskusje na temat trendów zostały podzielone na trzy kategorie czasowe, które odzwierciedlają ilość czasu potrzebnego na to, by weszły one w fazę szczytu.
,,Grasz o staż- trwa 19 edycja

24 lutego ruszyła kolejna, 19 już edycja konkursu "Grasz o staż". Do wygrania jest blisko 240 płatnych, merytorycznie przygotowanych staży w rozpoznawalnych organizacjach z całej Polski. Zgłoszenia od uczestników przyjmowane będą do 7 kwietnia 2014r.
Networking IT

Chcesz się rozwijać, zdobywać nowe umiejętności? Jesteś gotów na współpracę z liderami branży IT w Polsce i nie tylko? Zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach! Przyjdź na Karierę IT !
Kryzys uczelni wyższych- jak reagować na niż demograficzny

Skutki niżu demograficznego odczuwają obecnie wszystkie polskie uczelnie wyższe. Zbyt duża liczba miejsc w stosunku do liczby kandydatów sprawia, że coraz więcej uczelni wyższych zmuszona jest zamykać swoje siedziby. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w trosce o jakość kształcenia dąży tego, by jak najszybciej zamknąć te, których oferta edukacyjna jest najsłabsza Jaka jest przyszłość polskich uczelni? Co je czeka?
Co sprawia, że ludzie są inteligentni?

Na świecie jest bardzo wielu inteligentnych ludzi, którzy odnieśli w swoim życiu sukces. Samo pojęcie inteligencji i zrozumienie powiązań między inteligencją i jej różnymi cechami sprawia już jednak wiele trudności. Czym jest inteligencja i jakie czynniki na nią wpływają?
Konferencja Innowacyjna Edukacja 2014

14 kwietnia 2014 r. w Warszawie odbędzie się wyjątkowa konferencja dla dyrektorów szkół i przedszkoli "Innowacyjna Edukacja 2014". Podczas kongresu dyrektorzy dowiedzą się m.in. jak pozyskać środki na działalność placówki, jak nawiązać satysfakcjonującą współpracę z zagranicą, czym się kierować przy planowaniu majowych ruchów kadrowych oraz jak wprowadzić nowoczesne rozwiązania dydaktyczne do swojej placówki.
Jak osiągnąć niezależność finansową? O grze Umysł Inwestora

Większość ludzi boryka się z problemem zarządzania swoimi finansami. Powodem jest brak wiedzy na temat tego czym jest niezależność finansowa i jak budować własny dobrobyt. Innowacyjna gra karciana Macieja Prósińskiego ,,Umysł Inwestora" pomaga zmierzyć się z tym zagadnieniem i zdobyć odpowiednie nawyki oraz wiedzę na temat pieniędzy.
Losy absolwentów pod mikroskopem

Szkoły wyższe mają obowiązek sprawdzać, co dzieje się z ich absolwentami na rynku pracy. Dzięki badaniu IBE będą mogły skorzystać z gotowych narzędzi, które przetestowano już na absolwentach Uniwersytetu Warszawskiego.
W Polsce tak wielu młodych ludzi studiuje, że pojawiają się liczne zarzuty dotyczące jakości kształcenia w szkołach wyższych.
Jak muzykują Polacy? - pionierskie ogólnopolskie badanie muzykowania Polaków

Fundacja Muzyka jest dla wszystkich wraz z Mazowieckim Centrum Kultury i Sztuki, Instytutem Muzykologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz Partnerami i Współorganizatorami zaprasza do pionierskiego ogólnopolskiego badania Muzykowanie w Polsce, realizowanego na zlecenie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Istotą i głównym celem badania jest poznanie podstawowych form aktywności muzycznych Polaków.
Narada Nauczycielska- Muzyka w Oświacie

Co w muzyczno-pedagogicznej trawie piszczy? Jakiej pomocy potrzebują nauczyciele muzyki, a jak w szkolną edukację muzyczną mogą się włączyć organizacje pozarządowe? Jaka przyszłość lekcji muzyki i zajęć artystycznych? To tylko kilka tematów, które zostanie poruszonych w czasie I Narady Nauczycielskiej, która odbędzie się dziś o godzinie 17.00 w siedzibie Fundacji ,,Muzyka jest dla wszystkich.
W stronę zmian na lepsze- o działalności Fundacji Barka

Depresja, nerwice, psychozy, uzależnienia od alkoholu i narkotyków- z takimi problemami przyszyło się mierzyć wielu Polakom, którzy wyjechali do UK w poszukiwaniu lepszego życia. Fundacja ,,Barka" jest jedną z największych organizacji pozarządowych, która pomaga Polakom wyjść z nędzy i zmienić swoje życie na lepsze.
Kognitywistyka- studia dla przyszłości

Kognitywistyka to stosunkowo nowy kierunek w ofercie studiów. O tym czym jest, dlaczego warto ją studiować i o badaniach prowadzonych w jej obrębie rozmawiamy z doktorem Tomaszem Komendzińskim, pracującym w Zakładzie Kognitywistyki i Epistemologii UMK w Toruniu i i Laboratorium Neurokognitywnym Interdyscyplinarnego Centrum Nowoczesnych Technologii (Pracownia Badań Zaburzeń Świadomości i Neurorehabilitacji).
Czy warto ufać własnej intuicji

Według Alberta Einsteina intuicja to jeden z naszych najważniejszych atutów i zarazem najsłabiej wykorzystywanych zmysłów. Owiana tajemnicą jeszcze do niedawna była lekceważona i uważana za zjawisko ,,pseudonaukowe". Współcześnie mnożą się badania, które potwierdzają, że jej istota tkwi znacznie głębiej niż przypuszczano. Czym jest intuicja i czy warto się nią kierować?
Wpływ myśli, słów i gestów na nasze życie- popularne filmy na youtube

W Internecie można znaleźć wiele materiałów związanych z rozwojem osobistym, które mogą stać się pomocne w osiąganiu celów i realizacji swoich marzeń. Dużym powodzeniem cieszą się te, które mówią o tym, że sposób w jaki o sobie myślimy i to co o sobie mówimy ma ogromny wpływ na jakość naszego życia. Pozytywne myśli i słowa dodają energii do działania.
Jak pomóc dziecku osiągnąć sukces- badania

Rodzina to miejsce, gdzie kształtuje się osobowość dziecka, jego nawyki, poczucie własnej wartości. Od postaw rodziców zależy czy dziecko będzie miało odpowiednie warunki do rozwoju czy raczej będą one wpływać ujemnie na zachowanie dziecka w przyszłości. Liczne badania naukowe potwierdzają, że rodzice odgrywają niezwykle istotną rolę w rozwoju dziecka, a co za tym idzie przyczyniają się do ich sukcesu lub porażki. Jak można pomóc swojemu dziecku odnieść sukces?
Zaskakujące fakty na temat działania mózgu- cz. II

Jeszcze do niedawna przekonywano nas, że rodzimy się z pewną określoną liczbą komórek mózgu, a po ich obumarciu nie ma szans na ich odbudowę. Dziś wiemy, że proces tworzenia nowych komórek w mózgu trwa całe życie. Jakie mity jeszcze krążą na temat działania mózgu i zostały już obalone? W poprzedniej części artykułu przedstawiliśmy pięć takich mitów, dziś obalamy kolejne pięć.
Nowa akcja Karmimy Psiaki

Karmimy Psiaki to największa taka akcja w Polsce. Pomaga w adopcjach i dostarczaniu karmy schroniskom z całej Polski. Dzięki niej co najmniej jeden psiak na tydzień znajduje nowy dom, a uczestnicy "wyklikują" kolejne kilogramy karmy, które są przekazywane. Aby pomóc czworonogom wystarczy oddać swoje stare książki lub kupić książkę za symboliczną kwotę. Całość pozyskanej kwoty zostanie przekazana na rzecz akcji Karmimy psiaki.
Zaskakujące fakty na temat działania mózgu- cz.I

Badania na temat działania mózgu są ważnym obszarem działalności naukowej. Wyniki niektórych z nich kłócą się z tym, co powszechnie przyjmuje się za oczywistość. Jakie fakty na temat mózgu mogą nas zaskoczyć? Z jakimi mitami na temat działania mózgu musimy walczyć?
Polska nauka coraz bardziej konkurencyjna
Polska nauka jest coraz bardziej konkurencyjna, udało się zbudować nowoczesny, europejski system nauki i szkolnictwa wyższego - napisała w środowym oświadczeniu prof. Barbara Kudrycka, żegnając się z MNiSW. Na stanowisku ministra zastąpi ją prof. Lena Kolarska-Bobińska.

Funkcję minister nauki i szkolnictwa wyższego Kudrycka pełniła od listopada 2007 r., czyli najdłużej ze wszystkich dotychczasowych szefów tego resortu od 1989 roku.
Jak zarządzać mailami w pracy

Wiele osób czuje się przytłoczonych ilością przychodzącej poczty elektronicznej , na którą trzeba odpowiedzieć. Mailowy chaos znacznie utrudnia efektywną pracę i jest często powodem stresu. Istnieją jednak sposoby, które pozwalają skutecznie zarządzać skrzynką mailową i dzięki temu zaoszczędzić trochę czasu.
Miesiąc teatralny z Teatrem Bez Rzędów

Bookeriada rusza z kolejnymi wydarzeniami kulturalnymi. W listopadzie można będzie wziąć udział w wymianie książek, warsztatach teatralnych, panelu dyskusyjnym oraz obejrzeć darmowy spektakl.
Jak poprawić swoją pamięć

Większość z nas narzeka na krótką pamięć. Niemożność przywołania informacji z pamięci bywa frustrująca, zwłaszcza jeśli uświadamiamy sobie, że zapomnieliśmy o czymś w chwili, gdy ta informacja jest nam bardzo potrzebna np. podczas egzaminu. Są jednak sposoby na to, by poprawić swoją pamięć bez względu na wiek. Co wykazały badania na temat funkcjonowania mózgu? Jak wzmocnić swoją pamięć?
10 potwierdzonych naukowo sposobów na poprawę nastroju- część II

W poprzedniej części artykułu przedstawiliśmy 5 łatwych i sprawdzonych sposobów na poprawę nastroju na co dzień. Każdy z nich poparty jest badaniami światowej klasy specjalistów: psychologów, politologów, naukowców. Dziś zapraszamy do lektury II części artykułu, w którym prezentujemy pozostałe 5 sposobów na polepszenie humoru.
Jak żyć zdrowo i świadomie

Niewiele osób w pełni zdaje sobie sprawę z tego, że to co o sobie myślimy i jakie mamy przekonania wpływa na nasze zdrowie. O tym jak wygląda nasza samoświadomość, czym jest coaching zdrowia, jakich zagadnień dotyczy i dlaczego jest skuteczny rozmawiamy z Panią Katarzyną Miciułą - coachem, trenerem rozwoju osobistego i zawodowego. Pani Katarzyna specjalizuje się w coachingu zdrowia oraz coachingu biznesowym. Prowadzi m.in. warsztaty ,,TWOJE ZDROWIE W TWOJEJ GŁOWIE", jest również współprowadzącą warsztatów ,,TAJEMNICE ZDROWIA" z zarządzania własnym zdrowiem, dedykowanych dla osób prywatnych i biznesu.
10 potwierdzonych naukowo sposobów na poprawę nastroju- część I

Każdy z nas miewa okresy gorszego samopoczucia. W takie dni warto sięgnąć po sprawdzone sposoby na poprawę nastroju. Skuteczność tych, które prezentujemy poniżej została potwierdzona licznymi badaniami naukowymi. Jak poprawić sobie humor?
20 lat Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji obchodzi w tym roku 20-lecie swojej działalności w Polsce. Z tej okazji na łamach naszego portalu prezentujemy rozmowę z panią Agnieszką Pietrzak, Dyrektorką Promocji i Komunikacji na temat początków Fundacji, zmian w jej działalności w ciągu ostatnich lat, realizowanych programów i perspektyw na przyszłość.
Konferencje edukacyjne 2013 roku

Już za trzy dni odbędzie się pierwsze z czterech planowanych, interesujących spotkań edukacyjnych, których tematami będą kluczowe z punktu widzenia funkcjonowania szkół i przedszkoli zagadnienia. Główną grupę docelową konferencji stanowią dyrektorzy szkół, nauczyciele oraz inni pracownicy oświaty. Wydarzenia organizują redakcje znanych czasopism edukacyjnych. Poniżej programy konferencji.
Style uczenia się - Kinestetycy - cz. III

Obok wzrokowców i słuchowców dość liczną grupę stanowią kinestetycy czyli osoby uczące się poprzez ruch, działanie, badanie, odkrywanie. Wielu spośród nich pracuje jako aktorzy, tancerze, sportowcy czy chirurdzy. Jak uczą się kinestetycy?
Style uczenia się - Słuchowcy - cz. II

Słuchowcami nazywamy takie osoby, które najefektywniej uczą się poprzez wrażenia audytywne. To osoby o bardzo dobrze rozwiniętej inteligencji muzycznej przykładowo dyrygenci, instrumentaliści, lutnicy, piosenkarze czy melomani. Jako, że głównym zmysłem dzięki któremu odbierają i interpretują informacje pochodzące ze świata zewnętrznego jest słuch to, aby ich nauka była skuteczna trzeba posłużyć się specjalnymi narzędziami. Jak uczą się słuchowcy?
Style uczenia się - Wzrokowcy cz. I.

W procesie nauki korzystamy ze wszystkich zmysłów. W przypadku większości ludzi jednak jeden z nich staje się dominujący, co sprawia, że przyswajanie nowych treści korzystając z jego pomocy staje się znacznie łatwiejsze i efektywniejsze. U większości osób tym zmysłem jest wzrok. Jak uczą się wzrokowcy?
Wpływ diety na mózg i uczenie się

Fernando Gómez-Pinilla, profesor neurochirurgii i fizjologii nauki UCLA w Kalifornii, który całe lata spędził na analizie wpływu żywności, ćwiczeń i snu na mózg stwierdził, że wszystkie te trzy czynniki są w stanie wpłynąć na zdrowie naszego mózgu i czynności umysłowe. Odkrycie to otwiera nowe, fascynujące możliwości. Zmiany w diecie mogą bowiem zwiększyć zdolności poznawcze, chroniąc mózg przed uszkodzeniem oraz przeciwdziałając skutkom starzenia się.
Polska superpotęgą edukacyjną

W swojej najnowszej książce ,, The Smartest Kids in the World" dziennikarka Time Magazine Amanda Ripley umieszcza Polskę obok dwóch edukacyjnych superpotęg: Finlandii i Korei Południowej. Rozważaniom zostają poddane przyczyny sukcesu tych trzech krajów.
Bezpłatne samokształcenie na Platformie Welearning

Do 31 października trwa rekrutacja do innowacyjnego projektu finansowanego ze środków Unii Europejskiej, opartego na bazie rozwiązań społecznościowych. Projekt skierowany jest do osób pracujących między 25 a 64 rokiem życia i umożliwia bezpłatne samokształcenie wykorzystując różne metody nauczania oraz zróżnicowane pod względem tematyki materiały dydaktyczne.
National Achievers 2013 - Kongres w Warszawie

12 i 13 października 2013 roku w Warszawie będzie miało miejsce szczególne wydarzenie - najwięksi mówcy rozwoju osobistego i biznesu z całego świata wystąpią przed ponad 5000 osobową publicznością w Hali MTPolska. Każdy uczestnik powinien się zarejestrować tego samego dnia, więc należy przybyć na miejsce ze stosownym wyprzedzeniem. Do dyspozycji gości będzie 14 stanowisk rejestracyjnych.
NLP w edukacji i nauczaniu

Do rozwoju NLP w edukacji w znacznym stopniu przyczyniła się reforma oświaty i zmiana kierunku kształcenia. Dziś najważniejszą umiejętnością, którą ze szkoły powinien wynieść uczeń jest sprawność komunikowania się, a także umiejętność odnalezienia się w różnych relacjach społecznych. Innymi słowy priorytetowe w tym względzie okazały się cele interpersonalne oraz komunikacyjne. Jakie techniki NLP wykorzystuje się współcześnie w edukacji i nauczaniu?
EDU Trendy 2013 - Wiedza Integracja Praktyka

EDU TRENDY 2013 - zaprasza na BEZPŁATNE konferencje, warsztaty, targi. Kolejna edycja wyjątkowego spotkania profesjonalistów edukacyjnych już 26-27 września 2013 roku. EDU TRENDY są organizowane przez Wolters Kluwer Polska wydawcę miesięcznika "Dyrektor Szkoły" nawiązujące do wielkich europejskich wydarzeń edukacyjnych takich jak londyński BETT czy niemieckie DIDACTA, są dedykowane wszystkim zainteresowanym rozwojem edukacji i poprawą jakości nauczania.
EDU Trendy 2013 - Wiedza Integracja Praktyka

EDU TRENDY 2013 - BEZPŁATNE konferencje, warsztaty, targi to kolejna edycja wyjątkowego spotkania

profesjonalistów edukacyjnych, organizator Wolters Kluwer Polska, 26-27 września 2013 roku.

EDU TRENDY są organizowane przez Wolters Kluwer Polska wydawcę miesięcznika "Dyrektor Szkoły",

nawiązujące do wielkich europejskich wydarzeń edukacyjnych takich jak londyński BETT czy niemieckie

DIDACTA, są dedykowane wszystkim zainteresowanym rozwojem edukacji i poprawą jakości nauczania.
Kosmetologia bioestetyczna- prestiżowy kierunek z przyszłością w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku

Poszerzenie horyzontów, nowe umiejętności oraz aktualizacja wiedzy zgodnie z najnowszymi osiągnięciami nauki- to można osiągnąć decydując się na studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania w Gdańsku. Obecnie uczelnia prowadzi rekrutację na ekskluzywny kierunek: kosmetologię bioestetyczną. Obok dietetyki oraz nowoczesnych metod fizjoterapii to trzeci kierunek studiów podyplomowych, który będzie prowadzony na Wydziale Fizjoterapii i Nauk o Zdrowiu.
Jak przeprowadzić w swoim życiu ,,totalną metamorfozę"- wywiad z Bartkiem Popielem

Dziś w ramach naszego cyklu wywiadów z osobami działającymi w kręgu nowoczesnej edukacji, rozwoju osobistego i biznesu prezentujemy rozmowę z Panem Bartkiem Popielem, znanym liderem rozwoju osobistego w Polsce, założycielem firmy ,,Popiel Consulting", autorem bloga bartekpopiel.pl i e-booków ,,Przestań odwlekać i zacznij działać" oraz ,,Zrobię to dzisiaj".
GdzieSzukac.pl

GdzieSzukac.pl to katalogi stron, bazy adresowe firm. Wszystko, czego może szukać internauta w sieci: informacje, fakty, plotki, firmy, biznes, praca. Różne wiadomości z dziedzin: edukacja nauka, hobby, rozrywka, gry komputerowe, niezbędne programy, dla dzieci, dla kobiet, dla mężczyzn, muzyka…
Jak być szczęśliwym?

Często mówi się o tym, że trzeba wyznaczać sobie cele, by poczuć się szczęśliwym. Wydaje się jednak, że to ludzie nieszczęśliwi są bardziej świadomi swoich celów, gdyż właśnie oni dążą do zmian na lepsze. Choć prawdą jest, że istnieje relacja między poziomem szczęścia a poczuciem sensu życia to jednak nie jest to, jak się okazuje warunek konieczny do osiągnięcia szczęścia.
Edukacja medialna w Polsce pod lupą- wywiad z Grzegorzem Dominikiem Stunżą

Dziś na łamach naszego portalu prezentujemy wywiad z doktorem nauk społecznych w zakresie pedagogiki, adiunktem w Pracowni Edukacji Medialnej w Zakładzie Filozofii Wychowania i Studiów Kulturowych w Instytucie Pedagogiki Uniwersytetu Gdańskiego i autorem blogu EdukatorMedialny.pl. Pan Grzegorz jest ekspertem z zakresu edukacji medialnej, dlatego też postanowiliśmy porozmawiać z nim na temat stanu edukacji medialnej w Polsce, medialabów oraz jego działalności w różnych projektach edukacyjnych.
Jak wykorzystać informatykę w edukacji?

Nad odpowiedzią na to pytanie i wiele innych dotyczących zastosowania komputerowych technologii w edukacji zastanawiać się będą eksperci w czasie jubileuszowej X Światowej Konferencji na temat Komputerów w Edukacji WCCE 2013, która odbędzie się w Toruniu w dniach 2-5 lipca 2013 roku. Miejscem spotkania światowej klasy ekspertów w tym temacie będzie Collegium Humanisticum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.
Jak młodzi ludzie pracują w wakacje?

Okres wakacyjny to dla wielu młodych ludzi najlepszy czas na zdobywanie pierwszych doświadczeń w pracy zawodowej. Poszukiwania miejsca pracy ułatwia fakt, iż wielu pracodawców chętnie korzysta z pomocy młodych ludzi w okresie letnim, kiedy pracy jest więcej. Jak młodzi ludzie pracują w wakacje? Jakie prace cieszą się największą popularnością?
Konferencja ,,Kultura otwarta na edukację"

W czwartek 27.06.2013 roku o godzinie 10.00 rozpocznie się konferencja, pod hasłem ,,Kultura otwarta na edukację". Spotkanie odbędzie się w auli głównej Ośrodka Rozwoju Edukacji znajdującego się w Warszawie przy al. Ujazdowskich 28.
Praca na dwóch etatach

Niskie zarobki, wysokie raty spłaty kredytu czy po prostu ambicja- to niektóre z powodów, dla których wiele osób poza pracą na etacie w jednej firmie szuka dodatkowych możliwości zarobkowania. Kto najczęściej poszukuje kolejnego miejsca zatrudnienia? Z jakich możliwości korzystają Polacy?
Dlaczego się kłócimy?

Chyba nie ma na świecie osoby, która nie miałaby za sobą kłótni. Kłócimy się z rodziną, przyjaciółmi, ze współpracownikami. Co sprawia, że tak łatwo dochodzi do kłótni, a tak ciężko jest dojść do porozumienia? O co kłócimy się najczęściej?
Szóste doroczne spotkanie EUA-CDE w Warszawie

W dniach od 18 do 19 czerwca 2013 roku na Uniwersytecie Warszawskim spotkają się specjaliści ze świata edukacji z 30 krajów. Tematem przewodnim spotkania będzie kształcenie doktoranckie
Czy podróże w czasie są możliwe?

Podróż do przeszłości oraz przenoszenie się w przyszłość to tematy, które od zawsze fascynowały ludzi i skłaniały do wielu przemyśleń. Choć wielu znanych naukowców zgodnie podkreślało, iż jest to niemożliwe wielu fascynatów tematu starało się szukać alternatywnych możliwości.
Gestaltowskie warsztaty rozwoju osobistego

Gestalt z jednej strony jest formą psychoterapii, a z drugiej pewną filozofia życia. Traktuje człowieka jako całość w wymiarze myśli, ciała, uczuć oraz zachowań. Prapełnia organizuje specjalne warsztaty, których celem jest poszerzenie świadomości w zakresie własnych emocji, ciała, myśli, a także relacji z innymi ludźmi.
Jak usprawnić komunikację wewnętrzną w firmie

Jednym z wyzwań, jakie stoi przed każdym przedsiębiorstwem jest komunikacja wewnętrzna. Jak wynika z badań to jakie relacje panują między pracownikami i jak wygląda obieg informacji ma niezwykle ważne znaczenie dla efektywności pracy pracowników, a co za tym idzie sprawnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. Jak usprawnić komunikację wewnętrzną w firmie?
Konferencja INSPIR@CJE 2013

W dniach 21-22 czerwca 2013 roku w Warszawie odbędzie się konferencja pod hasłem: INSPIR@CJE 2013- JAK UCZYNIĆ POLSKĄ SZKOŁĘ JESZCZE LEPSZĄ. W wydarzeniu udział weźmie ponad 200 edukatorów z całej Polski, którzy aktywnie działają w swoich placówkach edukacyjnych. Okazją do porozmawiania na temat nowych, angażujących form nauczania jest 5-lecie działalności portalu Edunews.pl
Najbardziej znani filozofowie świata - 10 sylwetek

Filozofia europejska swoimi korzeniami sięga VII w. p.n.e. W ciągu setek lat na arenie międzynarodowej pojawiło się wielu wybitnych filozofów, którzy zmienili oblicze świata. Poniżej przedstawiamy 10 sylwetek tych najbardziej znanych oraz ich poglądy .
Zawody przyszłości i rynek pracy

Rynek pracy ciągle ewoluuje. Co pewien czas pojawiają się nowe profesje, podczas gdy inne popadają w zapomnienie. Jak wybrać kierunek kształcenia i zawód dobrze płatny, satysfakcjonujący i stabilny? Podpowiedzią są prognozowane zawody przyszłości.
Medytacja dla początkujących

Współczesne, szybkie tempo życia sprawia, że coraz więcej osób szuka chwili oddechu i spokoju. Medytacja jako droga prowadząca do relaksacji, a także rozwoju koncentracji i świadomości pozwala rozluźnić się, odzyskać siły i pozbyć się z organizmu toksyn. Jak zacząć medytować?
Czerwcowe wydarzenia edukacyjne i kulturalne w Łazienkach Królewskich

Łazienki Królewskie ze względu na swój unikatowy charakter stały się miejscem, gdzie można nie tylko pogłębić swoją wiedzę z zakresu sztuki, filozofii czy teatru, ale również zmniejszyć dystans między tym co odległe, a tym co teraźniejsze. Także w czerwcu moc atrakcji na najwyższym poziomie przygotowano dla odwiedzających Łazienki.
Znaczenie kolorów a motywacja

Choć często nie zdajemy sobie z tego sprawy kolory wpływają na nasz stan emocjonalny oraz fizyczny. Każdy z kolorów ma inną moc, w inny sposób oddziałuje na nasze samopoczucie oraz zachowanie. Jak kolory wpływają na poziom motywacji? Jaka jest ich symbolika?
Bezpłatna konferencja ,,W stronę zmian

W dniach 24-26 maja 2013 roku na Wydziale Zarządzania oraz Komunikacji Społecznej UJ w Krakowie odbędzie się bezpłatna konferencja pod hasłem ,,W stronę zmian. Już po raz siódmy Koło Nauk Psychologicznych PRAGMA podjęło się organizacji tego wydarzenia, które z roku na rok zyskuje na popularności.
Co oznacza awans zawodowy

Otrzymanie wyższego stanowiska w pracy zawsze jest pewnego rodzaju gratyfikacją oraz symbolem uznania i zaufania przełożonego do pracownika. Zwykle kojarzony jest z wyższą pensją oraz lepszymi warunkami pracy. Pięcie się po szczeblach kariery jest stanem pożądanym, wręcz wymarzonym, często celebrowanym w rodzinie czy w gronie przyjaciół. Czy jest to jednak aby na pewno i w każdym wypadku stan pożądany?
Jak rozpocząć samoedukację- 5 wskazówek

Wielu z nas poświęca dużo czasu na oglądanie telewizji oraz surfowanie po Internecie. Niektórzy wręcz nie wyobrażają sobie dnia bez zajrzenia do informacji w sieci. A co jeśli choć ułamek czasu z tego poświęcić na samodzielną naukę, studiowanie interesujące przedmiotu? Jak rozpocząć samoedukację?
Dwudniowe szkolenie: prawo autorskie oraz otwartość zasobów dla NGO

W dniach 14-15 maja 2013 roku w Gdańsku odbędzie się bezpłatne szkolenie poświęcone prawu autorskiemu, tematyce wolnych licencji i zasadom udostępniania zasobów w sieci. Szkolenie skierowane jest do wszystkich osób, które są przychylne otwartym rozwiązaniom i chcą je wprowadzać w instytucjach oraz projektach.
Jak sobie radzić po utracie pracy

Zwolnienie z pracy, zwłaszcza niespodziewane często wywołuje szok. Wielu osobom towarzyszy wtedy uczucie bezradności, obniżonego poczucia własnej wartości, lęku o swoją przyszłość. Jak sobie radzić po utracie pracy? Co zrobić by łatwiej przetrwać ten ciężki okres w życiu?
Jak odnaleźć swoją pasję

Wśród nas jest wiele osób, które tak naprawdę nie wiedzą co chcą robić w swoim życiu. Wiąże się to często z uczuciem niespełnienia oraz niezadowolenia. Warto to zmienić, przyjąć aktywną postawę i zacząć szukać swojej własnej drogi życiowej. Pierwszym krokiem w tym kierunku będzie odpowiedzenie sobie na pytanie jak odnaleźć swoją pasję i zacząć czerpać garściami z życia, w pełni wykorzystując swój potencjał.
Ogólnopolska konferencja ,,Edukacja przygodą

W dniach 24-25 maj w Warszawie odbędzie się II edycja konferencji poświęconej wychowaniu przez przyrodę zwanej też pedagogiką przyrody. Do uczestnictwa w konferencji organizatorzy zapraszają kadrę nauczycieli, wychowawców, opiekunów, badaczy, teoretyków, doktorantów oraz studentów.
Jak odkryć swój talent

Każdy z nas ma w sobie pewne wrodzone umiejętności do robienia czegoś, lecz nie każdy o tym wie. W ostatnich latach sporo mówi się o poszukiwaniu i rozwijaniu talentów jako, że talent jest niezwykle ważnym i cennym potencjałem człowieka, który można wykorzystać zarówno w pracy jak i na co dzień. Jak odkryć swój talent? Czy są jakieś sposoby pozwalające na zbadanie swoich talentów?
Najpopularniejsze e-booki w sieci

Popularność e-booków w Polsce wzrasta. Wiele argumentów przemawia bowiem za tym, by wybrać książki w formie elektronicznej zamiast w drukowanej. Jakie e-booki kupowane są najchętniej? Które z nich znajdują się na pierwszych miejscach w rankingach najpopularniejszych e-booków w sieci?
Bezpłatne szkolenia dla nauczycieli

W ramach programu ,,Uczenie się przez całe życie", którego celem jest rozwój różnych form uczenia się i wspieranie współpracy zagranicznej między systemami edukacji i szkoleń realizowany jest program ,,Comenius". W ramach programu nauczyciele mają szansę wyjazdu na bezpłatne szkolenia mające na celu podniesienie kwalifikacji językowych.
Jak zmienić swoje życie zawodowe

Sytuacja na rynku pracy w naszym kraju zmienia się bardzo szybko. O ile jeszcze do niedawna praca w jednej firmie aż do emerytury była normą, o tyle współcześnie grozi to znużeniem i wypaleniem zawodowym. Jak zmienić swoje życie zawodowe na lepsze? Od czego zacząć?
Co to jest kształcenie ustawiczne

Żyjemy w epoce ciągłych przemian zachodzących w każdej dziedzinie naszego życia.. Postęp technologiczny wymusza konieczność dopasowania się do nowych zadań oraz zmiennej organizacji pracy. Zachodzi więc potrzeba dokształcania się bez względu na wiek i zajmowane stanowisko. Czym jest kształcenie ustawiczne? Jakie ma ono znaczenie?
Imprezy z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich

Już jutro, po raz siedemnasty będziemy obchodzić Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym roku Światową Stolicą Książki został Bangkok. Również w naszym kraju z tej okazji odbędzie się szereg imprez kulturalnych mających na celu promocję czytelnictwa.
Czy pracodawca może kontrolować pracownika

Zasady dopuszczalnej kontroli pracownika przez jego przełożonego nie są wyrażone wprost w żadnych przepisach prawnych. Zasady te formułuje się jedynie w oparciu o przepisy o ochronie dóbr osobistych oraz o niezbywalnym prawie każdego człowieka do ochrony korespondencji prywatnej. Jak ta kwestia wygląda w praktyce? Czy pracodawca może kontrolować pracownika bez ograniczeń?
Kulturalia 2013

Już po raz piąty, w Krakowie zorganizowano Festiwal Studenckiej Twórczości Krakowa. Festiwal rozpoczął się w miniony piątek i potrwa do 21 kwietnia. To inicjatywa, której celem jest promowanie początkujących artystów z Krakowa.
Jak zmienić swoje przekonania- czytaj w e-booku wydawnictwa Dobry eBook

Wyłącznie praktyczne treści, poradniki i szkolenia, a wszystko w formie nowoczesnych e-booków- to właśnie można znaleźć na stronie internetowej wydawnictwa ,,Dobry eBook". Swoją działalność prowadzi ono od 2005 roku, jako trzecie wydawnictwo e-booków w Polsce, w ogóle. Wśród dziedzin, z których można poczytać wartościowe e-booki znalazły się również pozycje z zakresu psychologii sukcesu.
Nowy portal społecznościowy dla nauczycieli

Od 2 kwietnia w polskiej wersji językowej dostępny jest nowy portal społecznościowy dla nauczycieli ,,Consumer Classroom". Jego głównym celem jest promowanie edukacji konsumenckiej. Strona finansowana jest ze środków Dyrekcji Generalnej ds. Zdrowia i Konsumentów Komisji Europejskiej.
Czym jest employer branding i jaką strategię przyjąć

Employer branding w ostatnich latach stał się pojęciem dość powszechnie używanym. Dostrzeżenie zależności między wizerunkiem firmy a jej sukcesem na rynku zaowocowało rozpoczęciem działalności na rzecz rozwoju employer brandingu. Czym jest employer branding i od czego zacząć jego wdrażanie?
Jaki powinien być cyfrowy nauczyciel

W mediach oraz w środowisku naukowym jednym z tematów, ktory wywołuje silne emocje jest kwestia zadań jakie w cyfrowym świecie powinien pełnić nauczyciel. Wszyscy są zgodni co do tego, że w związku z rozwojem technologii informatyczno-komunikacyjnych istnieje silna potrzeba zmiany dotychczasowego modelu nauczania. Jaki powinien być cyfrowy nauczyciel?
Festiwal BOSS w Krakowie

W Krakowie rusza X edycja Festiwal BOSS- Rozwój, Kariera, Sukces. Od dziś aż do piątku można wziąć udział w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach oraz prelekcjach. W ich trakcie liderzy polskiego biznesu będą udzielać studentom, absolwentom oraz młodym przedsiębiorcom wskazówek merytorycznych i praktycznych.
Jak przeprowadzić outplacement w pracy

Zwolnienie dla każdego pracownika jest doświadczeniem nieprzyjemnym, wiążącym się z dużym stresem. Dziś nikogo nie dziwi, że taka sytuacja może doprowadzić do depresji i poczucia zagubienia na rynku pracy. Outplacement zwany również ,,zwalnianiem monitorowanym" jest usługą oferowaną przez pracodawcę, który stara się zapewnić pracownikom możliwie najskuteczniejszą pomoc w odnalezieniu nowego miejsca pracy. Jak przeprowadzić outplacement w pracy?
Manipulacja w pracy- techniki

Z manipulacją mamy do czynienia każdego dnia. Wiele osób nie potrafi sobie z nią radzić. Zwłaszcza jest to trudne w miejscu pracy, w związku ze strachem przed zwolnieniem. Zmanipulowani możemy zostać zarówno przez pracodawców jaki i wyższą kadrę kierowniczą czy współpracowników. Z jakimi technikami manipulacji możemy się spotkać w miejscu pracy?
Medialab w Polsce

Na przestrzeni ostatnich lat pojawiły się nowe możliwości wykorzystania potencjału cyfrowego. Spoglądając na inne kraje europejskie można dojść do wniosku, że coraz więcej uwagi poświęca się zbiorowej pracy z technologiami opartej na wzajemnej edukacji i wymianie doświadczeń. Wspólna praca, tworzenie i przekształcanie mediów stało się inspiracją do powstania Medialabów.
Jak zatrzymać wartościowych pracowników w firmie

Dobry, wykwalifikowany pracownik w firmie jest wręcz na wagę złota. Jego znalezienie i zwerbowanie do organizacji to jednak dopiero połowa sukcesu. Warto zastanowić się nad tym jak go zatrzymać w firmie na dłużej i nie dopuścić do tego, by przejęła go konkurencja.
Jak efektywnie wykorzystać okres studiów

Każdy z absolwentów szkoły średniej, który myśli o dalszej edukacji zadaje sobie wiele pytań. Jaką szkołę wyższą wybrać, jaki kierunek studiów, w jakim trybie studiować. Bardzo ważne jest również zastanowienie się nad tym jak w sposób efektywny wykorzystać czas nauki.
Gdzie studiować za granicą

Dyplomem ukończenia studiów wyższych może się pochwalić bardzo wiele osób w naszym kraju. W ostatnich latach zdecydowanie rośnie liczba chętnych na studia zagraniczne. To nie tylko prestiż, ale i szansa na wyróżnienie się na rynku pracy. Gdzie warto wyjechać na studia?
Bezpłatna konferencja ,,Młodzi-Kreatywni

Już jutro, czyli we wtorek 19.03. odbędzie się bezpłatna konferencja pod hasłem ,,Młodzi-Kreatywni. Spotkanie organizuje Koło Naukowe Handlu Zagranicznego oraz Katedra Handlu Zagranicznego Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.
Praca na etacie czy na własną rękę

Przed takim dylematem staje mnóstwo osób każdego roku. Nie można jednoznacznie stwierdzić, że jedna z opcji jest ogólnie lepsza od drugiej. Jest to bowiem uzależnione od wielu różnych czynników. Zarówno jedna jak i druga forma zarobkowania ma swoje plusy i minusy.
Kurs rysunku żurnalowego- artystyczny pomysł na oryginalną odzież

Każdy kto chciałby rozwinąć swoje artystyczne możliwości, oderwać się od codziennych obowiązków i zaprojektować dla siebie oryginalną odzież może skorzystać z kursu rysunku żurnalowego. W trakcie zajęć można nauczyć się jak przelać swoje pomysły na papier, poznać zasady kompozycji ubioru, zasady i techniki rysunku żurnalowego.
Co to są umiejętności miękkie i jak je rozwijać

W trakcie poszukiwania pracy bardzo ważne są kompetencje. Rozwijanie ich to najlepsza inwestycja w przyszłość. Wiele razy w ofertach pracy pojawia się sformułowanie kompetencje miękkie. Na czym one polegają, jak je szkolić?
Zielarstwo i terapie roślinne- nowy kierunek na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie

W nowym roku akademickim 2013/2014 Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie zdecydował się na otwarcie trzech nowych kierunków studiów. Obok agrobiznesu i inżynierii pojawi się także ,,zielarstwo i terapie roślinne". Studenci tego kierunku zostaną profesjonalnie przygotowani do pracy w sektorze zielarskim.
Darmowy e-book- konkurs

Od dziś można wziąć udział w pierwszym konkursie, który organizujemy na naszej stronie na Facebooku. Do wygrania rozwojowy e-book z mnóstwem praktycznych porad popartych przykładami wziętymi z życia.Konkurs potrwa do 24 marca.
Szkolenia dla osób pracujących w zespole

Nie od dziś wiadomo, że praca zespołowa często daje znacznie lepsze rezultaty niż w przypadku indywidualnej pracy nad projektem. Wpływanie na efektywność pracowników jest obecnie jednym z najważniejszych wyzwań jakie stoją przed kadrą zarządzającą. Dobrym pomysłem jest więc zorganizowanie szkoleń dla osób pracujących w zespole biorąc pod uwagę najważniejsze czynniki, które wpływają na efektywność pracy takiej grupy.
Kierunki zamawiane - inwestycja w polską gospodarkę

W Polsce od lat w mediach mówi się o dużym zapotrzebowaniu na pracowników z wykształceniem technicznym oraz matematyczno-przyrodnicznym, o braku dopasowania oferty edukacyjnej do potrzeb przedsiębiorców i nasyceniu rynku pracy humanistami. MNiSW stara się rozwiązać ten problem zamawiając deficytowe kierunki studiów oraz specjalności.
System zapewnienia jakości usług szkoleniowych - przyszłość polskich szkoleń

14 stycznia 2013 roku w Krakowie odbyła się konferencja, której celem była prezentacja założeń systemu zapewnienia jakości usług szkoleniowych. Ma on zostać opracowany wspólnie przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Konferencja była okazją do rozmowy na temat obecnej polityki szkoleniowej w Polsce oraz perspektyw jej rozwoju.
Warsztaty Active Image- rozwijaj się w ruchu!

Stowarzyszenie Rozwoju Osobistego SAWARES zaprasza na warsztaty Active Image, które odbędą się w dniach 7-14 marca 2013 roku w Krakowie. Warsztaty są oparte na założeniu, że ciało może stać się naszym atutem w kontaktach w życiu osobistym i zawodowym.
Networking w biznesie- praktyczne rady

Networking czyli tworzenie sieci kontaktów pomaga w poszukiwaniu pracy, rozwinięciu własnej działalności czy kariery zawodowej na danym stanowisku. Jedną z cennych publikacji, które podejmują zagadnienie networkingu w biznesie jest książka R.Wendta i G.Turniaka ,,Profesjonalny networking czyli kontakty, które procentują".
Podstawy szybkiego czytania

Dziś, w dobie Internetu mamy szybki i łatwy dostęp do ogromnej ilości informacji. Czytanie długich raportów czy innych treści bywa jednak często nużące i okupione zmęczeniem oczu. Świetnym rozwiązaniem jest w tej sytuacji zapoznanie się z podstawami szybkiego czytania, które pomogą zdobywać więcej wiedzy w zdecydowanie krótszym czasie.
Marzec pod znakiem targów pracy

Marzec to miesiąc, w którym w wielu miastach w Polsce można uczestniczyć w targach i giełdach pracy. Tak będzie również i w tym roku. Warszawa, Kraków, Lublin, Wrocław oraz Gdynia to kilka miast, w których można będzie skorzystać z pomocy specjalistów na Targach Pracy.
Zadania i obowiązki managera

Manager w ostatnich latach to popularny, uważany za dobrze płatny zawód. Trzeba jednak wziąć pod uwagę fakt, że jest on również niezwykle odpowiedzialny i wymagający posiadania wielu różnych zdolności. Od trafności decyzji managera i wdrożonego przez niego modelu kierowania firmą zależy bowiem w dużej mierze sukces przedsiębiorstwa. Jakie są zadania i obowiązki managera?
Bezpłatne szkolenia w PSPP

W dniach 23-24 marca 2013 roku, w siedzibie Polskiego Stowarzyszenia Psychologów Praktyków w Krakowie przy ulicy Zamkowej 4/4 odbędzie się bezpłatne szkolenie ,,Grupa Rozwoju Osobistego z elementami treningu komunikacji". Szkolenie poprowadzi psycholog, psychoterapeuta Katarzyna Tomaszek-Ścisłowska.
Konflikty w firmie- przyczyny i sposoby ich rozwiązywania

Konflikty są nieodłączną częścią życia każdej firmy. Rodzą napięcie między pracownikami i mają znaczący wpływ na efektywność ich pracy, co ma z kolei przełożenie na sukces firmy. Najgorszą postawą jaką możesz przyjąć w sytuacji, gdy w firmie źle się dzieje jest udawanie, że problem nie istnieje lub podejmowanie prób zamiecenia go pod dywan.
Bezpłatne szkolenia ,,Warsztaty umiejętności menadżerskich"

Firma MASTERS Centrum Szkolenia Biznesu zaprasza na bezpłatne szkolenia umiejętności menadżerskich, które odbywają się w siedzibie firmy w Krakowie. Szkolenia mają charakter dwudniowych spotkań.
Grywalizacja- nowy sposób na zwiększenie motywacji wśród pracowników

Gamifikacja zwana również grywalizacją jest zjawiskiem, które z każdym rokiem zyskuje na popularności. Coraz więcej międzynarodowych korporacji wykorzystuje ją jako z jednej strony narzędzie marketingowe pozwalające na pozyskanie klientów, z drugiej jako system motywujący pracowników.
Jak poszerzać swoją strefę komfortu

Każdy z nas ma swoją strefę komfortu. Należą do niej nasi bliscy, osoby, w których towarzystwie dobrze się czujemy, a także wszystkie nasze umiejętności oraz regularnie wykonywane czynności. W tej strefie czujemy się bezpiecznie, spokojnie, ale nie rozwijamy się Jak poszerzać strefę komfortu?
Darmowe szkolenia w ramach programu edukacyjnego eTwinning

Zapraszamy wszystkich nauczycieli, którzy są otwarci na współpracę ze szkołami w innych krajach europejskich na bezpłatne szkolenia ,,eTwinning i jego narzędzia". Warto zgłaszać się już teraz, gdyż liczba uczestników jest ograniczona, a o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.
Jak skutecznie i mądrze prowadzić politykę social media w firmie

Social media są obecnie bardzo powszechnie używane jako jedno z narzędzi marketingowych w firmie. Jeśli polityka social media prowadzona jest rozsądnie firma staje się bardziej rozpoznawalna w sieci, buduje swój pozytywny wizerunek, nawiązuje kontakty z potencjalnymi klientami i skuteczniej się z nimi komunikuje. Jak prowadzić politykę social media w firmie?
Czego powinni nas uczyć w szkole

O nauczaniu szkolnym można mówić wiele, to co jednak w sposób szczególny rzutuje na obraz polskiego szkolnictwa to fakt, że wciąż dominuje klasyczny model nauczania, brakuje metod nowoczesnych i praktycznych. Czego wciąż nie uczą nas w szkołach, a powinni?
Praca w trakcie studiów- sposób na zwiększenie szans na rynku pracy

Współczesny rynek pracy ciągle ewoluuje. Dziś samo wykształcenie, nawet na najbardziej renomowanej uczelni i prestiżowym kierunku to za mało, by znaleźć wymarzoną pracę. Dziś liczy się doświadczenie dlatego warto jego zdobywanie rozpocząć już na początku studiów. Nawet jeśli jesteś bardzo zajęty to jeśli naprawdę chcesz zdobyć doświadczenie czy przekwalifikować się to będziesz w stanie tak zorganizować swój czas, by wygospodarować go na praktykę.
Jakie języki warto znać

Kompetencje językowe są priorytetowymi umiejętnościami, które musi posiadać kandydat w momencie zatrudnienia i dotyczy to zarówno pracy w kraju jak i zagranicą. Znajomość języków obcych jest przydatna także w życiu codziennym, w czasie obsługi sprzętu elektronicznego, korzystania z programów komputerowych czy wyjazdów: zarówno tych wakacyjnych, jak i naukowych. Których spośród wielu języków warto się uczyć?
Konferencja Studenci zagraniczni w Polsce 2013

W dniach 17-18 stycznia 2013 roku w Gmachu Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się konferencja poświęcona kwestii internacjonalizacji polskiego szkolnictwa wyższego oraz mobilności studentów i pracowników naukowych. Obecnie w Polsce studiuje 24253 obcokrajowców, wdrażane są również programy studiów prowadzone w językach obcych, a ich ilość z roku na rok rośnie.
Zachowania, których musisz unikać w trakcie spotkania rekrutacyjnego

Rozmowa kwalifikacyjna jest kluczowym wydarzeniem z punktu widzenia całego procesu rekrutacyjnego. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie pod względem merytorycznym, ale nie tylko. Obok zachowań werbalnych niezwykle istotny jest również komunikat, który przekazujesz poprzez swoje zachowanie.
Studia dzienne czy zaoczne?

Zarówno studia dzienne jak i zaoczne mają swoje plusy i minusy. Właśnie dlatego, że ani jeden ani drugi tryb studiowania nie jest idealnym rozwiązaniem wielu maturzystów ma dylemat czy wybrać studia dzienne czy zaoczne. Studia dzienne kojarzone są z większym prestiżem natomiast zaoczne z możliwością szybkiego podjęcia pracy w pełnym wymiarze godzin i zdobyciem cennego doświadczenia.
Fun Lab- konkurs popularyzujący naukę

Jeszcze przez prawie 3 miesiące można zgłaszać swoje autorskie materiały filmowe w innowacyjnym konkursie ,,Fun Lab - baw się z nami nauką". Poruszając w sposób niekonwencjonalny zagadnienia naukowe, w krótkim filmiku można wygrać cenne nagrody. Organizatorem konkursu jest zespół TV Laboratoria oraz Laboratoria.net.
Pierwszy dzień w nowej pracy- jak dobrze wypaść

Nowe miejsce pracy to nowi ludzie, nowe wyzwania, nowe obowiązki. Każda zmiana pracy jest wyzwaniem, któremu musisz stawić czoło. Jeśli bardzo chcesz dobrze wypaść pierwszego dnia to naturalne, że w tym niezwykle ważnym dniu udzieli ci się stres. Jak zminimalizować jego poziom i bez przykrych niespodzianek przeżyć pierwszy dzień w nowej pracy?
Jak rozwijać swoją kreatywność

Kwestia kreatywności w rozumieniu tworzenia nowych, innowacyjnych pomysłów jest często poruszanym tematem w artykułach prasowych, publikowanych na różnego typu stronach internetowych, a także w materiałach wideo. Jest to jedna z tych zdolności, które okazują się bardzo przydatne na każdym etapie naszego życia, w życiu osobistym i zawodowym, ceniona przez pracodawców i coraz częściej wymagana od pracowników. Jak rozwijać kreatywność?
Ogólnopolska Noc Biologów

Wszystkich miłośników nauk przyrodniczych zapraszamy na drugą edycję Nocy Biologów! Już w ten piątek, w 21 ośrodkach akademickich w całej Polsce odbędą się warsztaty, wykłady, prezentacje oraz wycieczki po pracowniach laboratoryjnych i ogrodach botanicznych. Warto dokonać rezerwacji już teraz, gdyż liczba wolnych miejsc na wydarzenia które wymagają rezerwacji z godziny na godzinę maleje.
Postanowienia na Nowy Rok

Gdy zbliża się koniec roku większość z nas podsumowuje swoje osiągnięcia, podlicza ilość niepowodzeń. Ten swoistego rodzaju rachunek pozwala nam stwierdzić, czy bilans jest ostatecznie pozytywny, czy wręcz przeciwnie - negatywny. Jest to istotne głównie z uwagi na fakt, że większość z nas zawsze planuje - jeżeli nie cały rok kalendarzowy, to przynajmniej jego część. Postanowienia na Nowy Rok należą już niemal do tradycji, na stałe wpisały się w krąg kulturowy, w którym to żyjemy. I właśnie wówczas, poza nowymi postanowieniami, pojawia się również cały szereg pytań.
Darmowe publikacje naukowe online

Jak poinformowała wiceminister nauki prof. Maria Elżbieta Orłowska w najbliższym czasie dostęp do publikacji naukowych, finansowanych ze środków publicznych ma zostać poszerzony i znacznie ułatwiony. Według założeń od przyszłego roku dostęp do cennych materiałów ma mieć każdy zainteresowany, nie jak dotychczas tylko osoby związane ze środowiskiem naukowym.
Rozwój osobisty - Cytaty i Myśli

Wśród nas wielu jest pasjonatów rozwoju osobistego. Potwierdza to chociażby ilość powstałych na ten temat pozycji książkowych, audiobooków, blogów z ciekawymi cytatami i szkoleń. Jak napisał na swoim blogu Daniel Kotowski ,,Rozwój osobisty to harmonijne rozwijanie swojego potencjału". Ostatnie lata, w tym szczególnie 2012, sprzyjały powstaniu wielu inicjatyw, takich jak kluby, szkoły i fora rozwojowe, by uzupełnić luki w poziomie naszej motywacji, kreatywności i osiągania sukcesu. Przyjrzyjmy się zatem najważniejszym myślom na temat rozwoju osobistego, co mieli i mają do powiedzenia pasjonaci rozwoju dawniej i dziś, i czego jeszcze możemy się nauczyć?
Zasady pracy przy komputerze

W dzisiejszych czasach praca przy komputerze jest powszechna. Praktycznie każda osoba, które pracuje umysłowo część swoich zdań wykonuje przed komputerem. Grono osób pracujących przed szklanym monitorem znacznie powiększyło się zwłaszcza w ostatnich latach wraz ze wzrostem ilości pracy wykonywanej zdalnie oraz możliwościami podjęcia pracy przez Internet.
Jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej

Rozmowa kwalifikacyjna to decydujący moment w procesie rekrutacyjnym. Od powodzenia spotkania z osobą rekrutującą często zależy czy dostaniesz daną pracę czy nie. Dlatego też tak ważne jest, by obraz Twojej osoby był spójny i byś wiedział jakich zachowań unikać na rozmowie kwalifikacyjnej. Jeśli zastanawiasz się jak dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej to powinieneś pamiętać o tym, że istotne jest odpowiednie przygotowanie merytoryczne, komunikacja niewerbalna oraz kultura osobista.
Życzenia na Dzień Nauczyciela

W trakcie trwania roku szkolnego jest wiele okazji, by złożyć nauczycielom życzenia. Wspólna wieczerza wigilijna organizowana w klasie, imieniny, zakończenie roku szkolnego, a przede wszystkim Dzień Nauczyciela. 14 października każdego roku, w państwowe święto oświaty oraz szkolnictwa wyższego świętują wszyscy nauczyciele w Polsce. Czego życzyć nauczycielowi w tym dniu, jakimi słowami można urozmaicić życzenia zdrowia, szczęścia i pomyślności?
Raport o stanie edukacji 2011

W ubiegły czwartek (13.12.) dyrektor Instytutu Badań Edukacyjnych Michał Fedorowicz, w czasie briefingu prasowego przedstawił raport na temat stanu edukacji 2011 zatytułowany ,,Kontynuacja przemian". Dużo uwagi poświęcono w nim szkolnictwu wyższemu i edukacji zawodowej. To drugi raport, który został przygotowany przez IBE.
Jak pracować wydajnie

W 2011 roku znajdowaliśmy się na czwartym miejscu pod względem dynamiki wydajności pracy w porównaniu z innymi krajami UE. Większą wydajnością charakteryzują się tylko Bułgarzy, Irlandczycy i Litwini. Z przygotowanego przez firmę SedlakSedlak raportu rynek pracy.pl wynika również, że nasza wydajność pracy sukcesywnie, z roku na rok rośnie.
Jakie programy komputerowe warto znać?

Znajomość programów komputerowych w dzisiejszym świecie to konieczność, zwłaszcza, dla tych, którzy będą musieli w swojej pracy wypełniać zadania i obowiązki pracownika biurowego. W bardzo wielu ogłoszeniach o pracę taka znajomości aplikacji komputerowych (często wymienianych z nazwy) jest warunkiem koniecznym otrzymania posady na danym stanowisku. Jakie programy komputerowe warto znać, aby lepiej odnaleźć się na rynku pracy?
,,Cafe Nauka" czyli innowacyjny cykl spotkań naukowych przy kawie

Już jutro, czyli 11 grudnia o godzinie 18 w Gazeta Cafe przy ul. Brackiej w Krakowie rozpocznie się pierwsze spotkanie z cyklu ,,Cafe Nauka, poświęcone ważnym, ale także kontrowersyjnym tematom naukowym. Tematyką jutrzejszego spotkania będzie ,,Homo sapiens boom czy buuum...?"
Zasady skutecznej pracy w zespole

Zespół najczęściej definiowany jest jako mała grupa, składająca się z osób o komplementarnych umiejętnościach, którzy mają wspólny cel do którego dążą. Kształcenie umiejętności pracy w zespole jest bardzo ważne biorąc pod uwagę fakt, że pracodawcy cenią tę sprawność u przyszłych pracowników. Ma to swoje potwierdzenie w wynikach III edycji badań Bilansu Kapitału Ludzkiego. Na ich podstawie powstał raport ,,Pracodawcy o rynku pracy".
Blended learning- przyszłość polskiej edukacji

Blended-learning zwany również mix-learningiem i hybryd-learningiem zyskuje współcześnie coraz większą popularność. Czym jest blended-learning? Systemem łączącym klasyczne metody nauczania stacjonarnego z innowacyjnymi sposobami wykorzystywanymi w nauczaniu zdalnym, który znacząco wpływa na wzbogacenie procesu edukacyjnego. Szkolenia mieszane to odpowiedź na społeczną potrzebę ciągłego i nieograniczonego dostępu do informacji i konieczność kształcenia się przez całe życie.
Konferencja E-Learning Trends III

W tegoroczną Barbórkę odbędzie się konferencja pod hasłem ,,Innowacje w edukacji - Szkoła Interaktywna". Już po raz trzeci w warszawskim Centrum Konferencyjnym Zielna mieszczącym się przy ul. Zielnej 37 organizowane jest spotkanie w całości poświęcone trendom nauczania na odległość. Organizatorem konferencji jest e-Learning Trends Sp. z o.o.
Jak poprowadzić dyskusję

Dyskusja to jedno z najczęściej wykorzystywanych narzędzi w czasie różnego rodzaju szkoleń, konferencji czy zebrań w firmie. Sprawność w prowadzeniu dyskusji podobnie jak umiejętność negocjacji wymaga zastosowania odpowiednich taktyk komunikacyjnych. Jak poprowadzić dyskusję, by była ona wartościowa, merytoryczna i uporządkowana?
Przydatne urządzenia biurowe

Urządzenia biurowe to podstawa wyposażenia każdego biura. Bez niektórych z nich zadania i obowiązki pracownika biurowego byłyby niemożliwe do realizacji, bez innych praca byłaby znacznie bardziej czasochłonna i mało efektywna. Wraz z rozwojem nowych technologii podstawowe urządzenia zyskują nowe możliwości, by jak najlepiej dopasować się do współczesnych potrzeb grupy docelowej.
Konferencja Marketing Projektów

W tegoroczne Mikołajki, czyli 6 grudnia odbędzie się Konferencja pod nazwą Marketing Projektów. Spotkanie planowane jest w Warszawie, w Centrum Prasowym Foksal. Jednym z głównych punktów programu będzie podsumowanie konkursu Ministerstwa Rozwoju Regionalnego pod nazwą ,,Siła promocji-siła projektu". Spotkanie ma rozpocząć się planowo o 10.30 kawą, a zakończyć lunchem około godziny 14.
NLP- świadoma i efektywna komunikacja

Temat NLP czyli neurolingwistycznego programowania w ostatnim czasie znacznie zyskał na popularności. W Internecie można znaleźć setki ogłoszeń szkoleń w tym zakresie, które mają na celu naukę skutecznej komunikacji. Mimo, iż jest to nowa dziedzina wiedzy to należy do rzędu tych najszybciej rozwijających się. Dziś techniki NLP znajdują zastosowanie w marketingu, biznesie, coachingu, sporcie oraz wielu innych dziedzinach ludzkiej działalności.
Researcher jako broker informacji

W dzisiejszym świecie informacja traktowana jest jako towar, który można z korzyścią sprzedać. W związku z zapotrzebowaniem na różnego typu informacje pojawił się zawód researchera. W branży HR resercher jako osoba wyszukująca i selekcjonująca informacje o kandydatach do pracy w danej firmie, odgrywa niezwykle istotną rolę w procesie rekrutacyjnym. Wyszukiwanie danych na temat kandydatów do pracy jest jednak tylko jednym z zajęć jakie codziennie wykonuje osoba zwana brokerem informacji.
II Forum e-Biznesu

27 listopada odbędzie się II Forum e-Biznesu pod hasłem "Ekspansja zagraniczna". W Centrum Konferencyjnym Stadionu Narodowego w Warszawie spotkają się przedstawiciele przedsiębiorstw e-biznesowych, instytucji związanych z e-biznesem, a także reprezentanci startup'ów- w sumie około 500 osób.
Jak odpowiedzieć na ofertę pracy drogą mailową

Poszukiwanie pracy przy pomocy Internetu stało się obecnie bardzo popularne. Z jednej strony jest to podyktowane potrzebą szybkiego i łatwego dostępu do informacji, a z drugiej wygodą zarówno po stronie pracodawcy jak i przyszłego, potencjalnego pracownika. Biorąc pod uwagę rosnącą ilość ogłoszeń o pracę pojawiających się w Internecie warto wiedzieć jak na takie ogłoszenie odpowiedzieć.
Jak uczyć się efektywnie

Uczenie się to swoistego rodzaju proces możliwy dzięki temu, że mózg jest w stanie zakodować pewne informacje, przechować je oraz w odpowiednim momencie przywołać. Do tej pory nikomu nie udało się opracować metody, której wdrożenie skutkowałoby pamięcią absolutną, ale można stosując zasady efektywnej nauki sprawdzić jak podnieść efekty kształcenia.
XVI Międzynarodowy Kongres Kadry&Expo

W dniu dzisiejszym w Warszawie rozpoczyna się najważniejsze święto w branży HR w Polsce: XVI Międzynarodowy Kongres KadryExpo (IFTDO Conference). Od 2005 roku w czasie Kongresu spotykają się osoby związanie na co dzień z branżą HR: dyrektorzy, menadżerowie, specjaliści od HR, eksperci oraz przedstawiciele firm doradczych, by rozmawiać na temat innowacyjnych rozwiązań w zakresie zarządzania ludzkimi zasobami.
Jak napisać podanie o pracę?

Bolączką wielu osób poszukujących pracę jest brak umiejętności tworzenia zachęcających pracodawcę do zatrudnienia pism. Podanie o pracę to obok listu motywacyjnego i CV kolejny bardzo ważny dokument odgrywający istotną rolę w procesie rekrutacyjnym, dlatego też warto wiedzieć jak go poprawnie napisać.
Jak napisać odwołanie o przyjęcie na studia?

Jeśli naprawdę zależy Ci na podjęciu studiów na danym kierunku to pewnie z niecierpliwością czekasz na ogłoszenie wyników rekrutacji. Odmowna decyzja komisji rekrutacyjnej nie musi być dla Ciebie ostateczna. Masz bowiem możliwość złożenia odwołania.
Jak wybrać dobre studia menadżerskie?

Jak wybrać dobre studia menadżerskie? Nad tą kwestią zastanawia się wiele osób, które chcą podnieść swoje kwalifikacje zawodowe. Jednym z najlepszych rozwiązań jest wybór studiów MBA. Dla większości osób, które je skończą są one gwarancją szeroko otwartej drogi do kariery zawodowej. Obecnie niektórzy pracodawcy wręcz wymagają ukończenia studiów na poziomie MBA.
Jak można promować kursy w Internecie?

W dzisiejszych czasach, kiedy wszystko toczy się wokół Internetu wiele osób zastanawia się czy warto jeszcze inwestować w tradycyjne formy reklamy. Odpowiedź na to pytanie brzmi - oczywiście, że warto. Jednakże trzeba tutaj zaznaczyć, że większość środków trzeba przeznaczyć na reklamę w sieci. Wcześniej trzeba się zastanowić, jakie kursy wybierane są najchętniej przez potencjalnych odbiorców i to na ich promocję przede wszystkim postawić.
Jak pracować z domu?

Jak wiadomo nie każdy może pracować poza miejscem zamieszkania. Często przeszkodą jest sytuacja rodzinna lub po prostu brak możliwość podjęcia kolejnej pracy po utracie dawnej. Część osób załamuje ręce, inni zaś starają się znaleźć jakąś alternatywną formę zarobku. Jedną z możliwości jest właśnie praca w domu. Początkowo może się wydawać, iż jest to praca mało płatna i czasochłonna. Nie musi jednak tak być. Wszystko tak naprawdę zależy od tego czym się zajmiemy.
Czym jest skuteczna nauka języków obcych?

Bardzo często osoby, które chcą podjąć naukę języka obcego zastanawiają się, czym jest skuteczna nauka języków obcych dla chcącego się nauczyć, któregoś z obcych języków i dla tego, który tą wiedze ma przekazać, z uwagi na to, że z obu tych perspektyw sprawa wygląda zupełnie inaczej.
Uczelnia Liderów 2012

W roku 2012 Projekt "Uczelnia Liderów" współorganizowała Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego pod patronatem Parlamentu Europejskiego. Projekt ocenia szkoły wyższe w Polsce pod względem jakości świadczonych usług edukacyjnych, a nie jedynie ilości wyznaczników edukacyjnych, co jest godne podkreślenia.

Fundacja nagradza szkoły wyższe, które starają się kształcić absolwentów atrakcyjnych dla rynku pracy, twórczych, kreatywnych, wyposażonych w szeroką wiedzę i umiejętności praktyczne.
Najciekawsze kierunki studiów

Wykształcenie to niezwykle istotna kwestia dla wielu młodych ludzi. Po zakończeniu edukacji na poziomie szkoły średniej najczęściej próbują oni swoich sił na studiach wyższych. Dla niektórych problematyczny jest wybór kierunku studiów. Jest to często wynikiem z jednej strony chęci dopasowania studiowanego kierunku do swoich zainteresowań i umiejętności, a z drugiej do wymogów, jakie stawia dzisiejszy rynek pracy. Uczelnie praktycznie rok rocznie powiększają swoja ofertę możliwości studiowania o coraz to nowsze kierunki.
Dzień Niepodległości - Wiersze

Historia Polski była niezwykle burzliwa, zwłaszcza w okresie porozbiorowym. Od kiedy Polska została podzielona po raz ostatni i całkowicie zniknęła z map Europy wiele najznamienitszych osób czyniło starania, aby na powrót stała się częścią Starego Kontynentu. Udało się to dopiero po zakończeniu I wojny światowej i podpisaniu traktatu wersalskiego. Było to możliwe dzięki staraniom takich osób jak Ignacy Jan Paderewski, Józef Piłsudski czy Roman Dmowski. Było też wiele innych osób, które pomogły Polakom w ich walce o niepodległość, także wśród zagranicznych dygnitarzy.
Jak skutecznie czytać i zapamiętywać?

W dobie szybkiego przyrostu informacji, czytanie to za mało. Co raz częściej podkreśla się istotę efektywnego czytania. Co oznacza to pojęcie? Czy każdy potrafi czytać efektywnie czy raczej należy się tego nauczyć?
Uczenie się przez całe życie - odpowiedzią na zmiany w Polsce

Już w drugim stuleciu naszej ery, padły znamienne słowa Epictetusa: "Tylko osoby uczące się, są w pełni wolne" (TheDiscourses,108 n.e). Ta ponadczasowa teza, w sposób szczególny odnosi się do realiów współczesnej Polski, kraju ogromych zmian i możliwości. Tylko człowiek świadomy, może dokonywać odpowiednich wyborów, dlatego też uczenie się przez całe życie, zdaje sie być jedyną słuszną alternatywą.
Nowoczesne metody i techniki nauczania

Nowoczesne metody i techniki nauczania mają przede wszystkim na celu aktywizację uczestników szkoleń. Powinny one podnosić umiejętności uczniów w zakresie takim, jaki przyda im się w przyszłym życiu - komunikacji, kierowania swoim dalszym rozwojem, współpracowania z innymi osobami, a także umiejętność efektywnego uczenia. Nowoczesne metody i techniki nauczania można podzielić na kilka grup.
Jakie są najtrudniejsze języki świata?

Znajomość języków obcych jest obecnie jedną z najpraktyczniejszych umiejętności zarówno w życiu codziennym jak i w pracy. Oferta kursów językowych obok tych z zakresu informatyki cieszy się od lat największą popularnością. Przede wszystkim dotyczy to języka angielskiego, jako, iż jest to język, który warto znać. Wiele osób zadaje sobie jednak pytanie: jakie są najtrudniejsze języki świata?
Najciekawsze tematy szkoleń

W dzisiejszych czasach wszelkie rodzaje i sposoby podnoszenia swoich kwalifikacji typu szkolenia, treningi czy inne formy aktywności zawodowej stały się bardzo popularne. Ma to z jednej strony związek z dużą konkurencją na rynku pracy, gdzie tytuł magistra okazuje się już niewystarczający do podjęcia atrakcyjnej pracy jak również chęcią rozwijania swoich pasji, podszkolenia się w dziedzinie którą się kocha. Od lat triumfy święcą kursy związane z informatyką, językami obcymi oraz zarządzaniem i marketingiem.
Asertywność w życiu codziennym

Żeby odpowiedzieć, czy asertywność w życiu codziennym jest potrzebna każdemu człowiekowi, trzeba wpierw zastanowić się, czym tak właściwie jest asertywność. Definicji istnieje tyle ile ludzi zajmujących się tym problemem. Jednak najprościej jest powiedzieć, że asertywność to umiejętność mówienia nie, w taki sposób, żeby zachować swoje zdanie i obronić swoją osobę jednocześnie nie naruszając godności osobistej drugiej osoby.
Bezrobocie z Dyplomem

Nigdy wcześniej nie mieliśmy w Polsce tak wielu osób bez pracy mających wyższe wykształcenie, jak obecnie. A będzie ich przybywać, bo na rynek pracy wchodzi wyż demograficzny lat 80. - prognozuje Dziennik Gazeta Prawna.

W końcu czerwca w urzędach pracy zarejestrowanych było blisko 2 mln bezrobotnych. To 8 proc. więcej niż rok wcześniej. Wśród nich ponad 216 tys. miało dyplom szkoły wyższej. Aż 66 tys. spośród absolwentów uczelni szukało pracy ponad rok, a 26 tys. - ponad dwa lata.
Branża szkoleniowa - trendy i rozwój

Co nam dało wejście do Unii Europejskiej, czyli branża szkoleniowa trendy i rozwój.

W momencie, kiedy Polska wstąpiła do Unii Europejskiej stanęły przed nią nowe możliwości, dotyczące szkoleń różnych grup pracowników. W głównej mierze szkolenia takie refundowane są z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków, jakie przeznacza Unia na takie cele.
Co robić żeby się nie nudzić w pracy?

Robić to, co się kocha i do tego dostawać za to pieniądze? To chyba marzenie każdego, jednak o wiele gorzej jest zrealizować takie marzenie. Większość ludzi pracuje, aby się utrzymać, a wykonywane zadania nie przynoszą im żadnej przyjemności, satysfakcji albo chociażby spełnienia zawodowego.
Nowoczesne metody pracy w szkole

Tak jak i wszystko inne tak wokół nas się nieustannie zmienia, tak również metody pracy w szkole powinny się zmieniać i dostosowywać do wymagań współczesnego świata. Opracowywanych jest wiele programów nauczania stosujących nowoczesne metody pracy w szkole. Takim programem jest KREATOR realizowany z polecenia Ministra Edukacji Narodowej. Nowoczesne metody pracy w szkole to przede wszystkim aktywizacja uczniów do samodzielnego działania, mająca na celu przystosować ich do późniejszego, dorosłego życia.
Czy pracownicy wolą szkolenia w miejscu pracy?

Jak zmotywować pracownika? Takie pytanie zadaje sobie nie jeden menadżer personalny. Portal internetowy HRstandard.pl właśnie opublikował drugi już raport - "Angażowanie pracowników - klucz do sukcesu firmy", w którym zebrane zostały najlepsze praktyki z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi w biznesie. Kluczowym tematem stało się angażowanie pracowników, jako praktyka zwiększająca konkurencyjność firmy. Autorzy raportu zebrali i zestawili przykłady, jak z tą kwestią radzą sobie polscy pracodawcy.
Exit interview - jak przeprowadzać z korzyścią dla obydwu stron?

9%aktywnie zawodowych Polaków jest niezadowolonych ze swojej obecnej pozycji zawodowej, a co szósty aktywnie poszukuje nowej pracy. Powody są oczywiście różne: niezadowalająca płaca, atmosfera w pracy, ambicje i chęć awansu, konflikty z pracownikami czy pracodawcami. Jednak mimo tego, decyzja o odejściu z firmy wcale nie jest taka łatwa.
Jakie studia dla niezdecydowanych?

Jaki kierunek dla niezdecydowanych? Nad tym zastanawia się wiele osób, które w tym roku chcą kontynuować naukę na studiach wyższych, jednak nie wiedzą jeszcze co chcą dalej w życiu robić. Podpowiedzią dla takich osób może być fakt, iż 12 lipca 2012 roku dziekan Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa przy Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odebrał od premiera Donalda Tuska certyfikat, który potwierdza zdobycie przez politologię UAM tytułu "Najlepszego kierunku studiów", co roku przyznawanego przez ministra nauki i szkolnictwa wyższego.
Jak rozwijać mózg?

Mózg ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania całego ciała. Każdy ludzki ruch, zapamiętanie najmniejszej rzeczy, oddech, są wynikiem wytężonej pracy umysłu. Dlatego wiedza o tym, jak rozwijać mózg, wydaje się być kluczowa dla każdego człowieka.

Deborah M. Burke z Kalifornijskiego Uniwersytetu Pomona twierdzi, że:

"Systematyczna stymulacja mózgu, znacząco przyczynia się do poprawy funkcjonowania dorosłego człowieka."
Co to trudny uczestnik szkolenia?

Czyli kogo można spotkać na kursach podnoszących kwalifikacje zawodowe?

Trenerzy zazwyczaj preferują osoby, które aktywnie uczestniczą w szkoleniu, ale przy tym takie, które nie zadają trudnych pytań. W praktyce nie ma jednak grup idealnych. Można sobie w tym momencie zadać pytanie, co totrudny uczestnik na szkoleniu? Zazwyczaj w każdej grupie szkoleniowej znajduje się tzw. trudny uczestnik. Jest to osoba, z którą na pewno spotkał się każdy, kto organizował jakiekolwiek kursy podnoszące kwalifikacje zawodowe.
Zadania i obowiązki pracownika biurowego

W większości firm pracownik biurowy to najogólniej rzecz biorąc osoba, która zajmuje się kompleksowym prowadzeniem biura. To, co osoba, zatrudniona na tym stanowisku wykonuje jest zależne od charakteru działalności, jaki prowadzi zatrudniająca ją firma. Jednak niektóre zadania i obowiązki pracownika biurowego są takie same niezależnie od tego, w jakiej branży pracuje.
Jakie korzyści daje wolontariat?

W zabieganym współczesnym świecie, może być trudno znaleźć czas na wolontariat. Jednak, jeśli pragniesz poznać ludzi, zdobyć nowe umiejętności lub zdobyć doświadczenie w trakcie studiów, powinieneś rozważyć pracę non-profit. Poniżej znajdziesz szereg korzyści, jakie daje wolontariat.

Wolontariatłączy z innymi ludźmi
Edulider na Facebooku!

Zapraszamy wszystkich regularnie odwiedzających naszą stronę do komentowania na nowo utworzonej stroniehttp://www.facebook.com/Edulidergdzie będzie można znaleźć inspirujące cytaty, motywacyjne wypowiedzi znanych ludzi, i ciekawe konkursy z nagrodami.

Dołącz do grona ludzi nieustannie doskonalących się już dziś!
Co mam zrobić ze swoim życiem?

Pewna historia, która przydarzyła się jednemu z naszych członków redakcji, w bardzo prosty i symboliczny sposób ukazuje sens życia. Nie wiesz, co masz zrobić z własnym życiem? Oto ciekawa historia i kilka wskazówek.

Na uroczym molu w nadmorskim kurorcie Brighton, można doświadczyć nie tylko szumu i zapachu silnych fal rozbijających się o drewniane bele mola, oraz śpiewu mew, ale też różnorodności postaw związanej z ludźmi chcących odpocząć z dala o zgiełku życia codziennego.
Dlaczego pracownicy nie robią tego, co powinni?

"On znowu nic nie robi", "Ona pół dnia wysyła prywatne maile", "Oni są po prostu leniwi" - czy dane wnioski są ci bliskie? Masz poczucie, że twoi pracownicy mogliby osiągnąć dużo więcej, ale im się po prostu nie chce wykonywać tego, co należy do ich obowiązków?
Jak zmotywować się do nauki?

Kiedy masz kilkanaście lat i chodzisz do szkoły, uczenie się można nazwać niejednokrotnie koniecznością. Dla jednych jest to też przyjemność i zdobywanie wiedzy już wtedy łączą z perspektywami na lepszą przyszłość, większe zarobki i prestiż. Inni z kolei podają takie powody nauki jak nakaz ze strony rodziców czy brak możliwości podjęcia pracy zarobkowej w młodym wieku. Wygląda na to, że niezależnie czy motywacje są pozytywne czy negatywne, pomagają zrealizować cel.
Czy wiesz co to jest kurs?

Chcąc podnieść kwalifikacje w danej dziedzinie i dowiedzieć się czegoś nowego, należy poznać obszerny świat szkoleń i kursów, które nam to umożliwią. Nie wiesz jeszcze co to kurs? U nas się dowiesz!

Co kryje się pod pojęciem KURS?

  • Kurs to pozaszkolne kształcenie w formie skróconej, nieco uproszczonej, nastawione na ukształtowanie umiejętności i nawyków. (T. Aleksander)
Perspektywy Nowoczesnych Technologii w Szkołach

Według Raportu The Horizon dla Szkolnictwa Wyższego (The Horizon Report 2012) w najbliższej perspektywie czasu, możemy spodziewać się, że sześć róznych obszarów nowoczesnych technologii będzie napędzać szkolnictwo wyższe. Które z nich widzimy w Polskich Szkołach?

W perspektywie 1 roku
Dlaczego pracownicy odchodzą?

W chwili gdy wartościowi pracownicy odchodzą z firmy, rodzi się wiele pytań, m.in - dlaczego? Powodów może być wiele, czy przeanalizowałeś te najważniejsze? Czy w twoim miejscu pracy kapitał ludzki stanowi istotny filar organizacji? Jak często prowadzisz badania satysfakcji pracownika?
Technologie a Szkolnictwo

Pokolenie Y nie zna świata bez nowoczesnych technnologii. Choć używane skromnie w Polskich szkołach, ich znaczenie rośnie i bywa tematem wielu spekulacji i prognoz. Eksperci zgodnie twierdzą, że technolgie zmienią oblicze edukacji na przestrzeni następnych kilkunastu; kilkudziesięciu lat.

Według różnych danych na świecie mamy już:
Osoby starsze a Internet

Brytyjskie statystyki wykazują, że tylko 28% osób w wieku powyżej 65 lat, posiada w swoim domu dostęp do internetu. W wyniku czego, emeryci i renciści są pozbawieni dostępu do edukacji, rozrywki jak i konkurencyjnych ofert handlowych.

Między innymi właśnie takie wnioski wysnuło grono ludzi, badających dostęp do internetu wśród marginalizowanych grup na Wyspach Brytyjskich. Badanie, obok osób starszych, objęło również jednostki niepełnosprawne, jak i zamieszkujące obszary wiejskie.
Jak nie martwić się na zapas?

W wielu społeczeństwach "martwienie się" jest postrzegane jako atrybut, cecha różnicująca dziecko od dorosłego. Nastolatkom jest sugerowane "martwienie się o swoją przyszłość", osobom pełnoletnim "martwienie się o zapewnienie bytu rodzinie". Człowiek martwiący się na zapas, jest w oczach społeczeństwa: dorosły, dojrzały, odpowiedzialny. Jeśli ktoś odważy się nie rozmyślać za często o przyszłości czy potencjalnych zagrożeniach, otoczenie zwykło go postrzegać, jako jednostkę nieodpowiedzialną, dziecinna, bujającą w obłokach.
Jak zaprezentować siebie?

Niezależnie od miejsca, ludzi i czasu każdy z nas pragnie zaprezentować siebie i swoje walory w pozytywnym świetle. Jak zaprezentować siebie, tak aby pozostawić długotrwałe (pozytywne!) wrażenie na innych? Wybierasz się na spotkanie biznesowe bądź interview? Poniżej szerg zasad, których poprawne użycie wzniesie cię na szczyt kompetencji z zakresu autoprezentacji i komunikacji z innymi.
Konferencja: Uniwersytet Wirtualny - model, narzędzia, praktyka

W dniach 13-15 czerwca 2012, na terenie Politechniki Warszawskiej odbędzie się konferencja poświęcona szeroko rozumianej e-edukacji. Edukacja online staje się coraz bardziej popularnym tematem konferencji w oświecie.

Tematyka wydarzenia będzie oscylować wokół takich zagadnień jak:

§ Wirtualizacja kształcenia i nowe trendy w e-edukacji;

§ Metodyka e-nauczania, kryteria oceny efektów nauczania przez Internet,

§ Technologie informacyjne, multimedia i Internet w edukacji,

§ E-nauczanie w kształceniu przez całe życie
Krytyka pracownika - przykłady

Liderzy doświadczają swoistego paradoksu. Z jednej strony wymagane jest od nich kreowanie i utrzymywanie dobrych relacji z podwładnymi, a drugiej strony ich zadaniem jest korekta działań tych samych pracowników. Jednak dany paradoks można łatwo zniwelować, udzielając konstruktywnej krytyki, której przykłady przedstawiamy poniżej.

Przykład 1. Reakcja na spóźnianie się pracownika

Destrukcyjna krytyka
Kiedy pracownik odchodzi

Zwalniam się!- Co zrobisz słysząc daną wypowiedź z ust pracownika, na którym ci zależało? Pomyślisz sobie: "Idź jak ci tutaj źle!", może krzykniesz: - "Przebiję twoją nową ofertę, tylko powiedz o jakiej sumie mówimy"?. Warto pamiętać, że kluczowa w danej sytuacji nie powinna być mniej lub bardziej rozpaczliwa próba zatrzymania podwładnego, a odnalezienie prawdziwej przyczyny jego decyzji o odejściu z organizacji.
Test - Czy jesteś optymistą?

Optymizm jest siłą napędową zarówno sukcesów zawodowych, jak i osobistego rozwoju. Pozytywne patrzenie na świat, pozwala radzić sobie z sytuacjami, które pesymistom wydają się beznadziejne. Istnieje wiele badań socjologicznych, które potwierdzają tezę, że im wyższy stopień optymizmu, tym większe sukcesy.

Negatywne patrzenie na różne sytuacje, limituje szanse na rozwój. Pozytywne postrzeganie rzeczywistości, pozwala osiągać rzeczy, jakich człowiek nawet sam po sobie by sie nie spodziewał.

Czy jesteś optymistą? Rozwiąż test!

1. Zasady testu
Jak delegować zadania?

"Nawet wersja 'super ciebie' potrzebuje wsparcia. Prośba o pomoc nie jest wstydem! Są momenty, kiedy warto odłożyć dumę na bok i okazać szacunek wobec talentu swoich współpracowników. I pamiętaj, nie istnieje coś takiego, jak pojedynczy ojciec sukcesu. Włączając do działania współpracowników, dajesz szansę zarówno im jak i sobie, na ogromny sukces."

Autor nieznany
Jak uczyć się angielskiego?

Każdy język jest przedmiotem ciągłych zmian, ewolucji. Tym samym uczenie się tytułowego angielskiego, powinno być procesem ciągłym i systematycznym. Jak zatem sprawić, aby zdobywanie wiedzy w tej dziedzinie, było efektywne i ciekawe? Poniżej znajdziesz 10 sposobów na to, jak się uczyć angielskiego szybko i skutecznie.
Tydzień mózgu 2012

W ramach międzynarodowego Brain Awarness Week, (12-18 marca 2012) w największych Polskich miastach, odbędzie się Tydzień Mózgu. Konferencja przybierze formę cyklu wykładów i warsztatów, w których udział będzie nieodpłatny. Tydzień mózgu ma na celu popularyzację zagadnień związanych z szeroko pojętym funkcjonowaniem mózgu, oraz podkreślenie konieczności podejmowania ciągłych badań nad ludzkim umysłem.
Stadia rozwoju grupy w organizacji

Zbiór osób ukierunkowanych w swoich działaniach na zdobycie wspólnego celu, nazywamy grupą. Tym samym nowoczesne organizacje właśnie w zespołach ludzi pokładają swoją nadzieję na sukces. Tworzenie grup w firmach, sprzyja lepszej komunikacji, jak i spójności działań pracowników. Jednak ojcem sukcesu działań zespołu jest pewien burzliwy proces…
Konstruktywna krytyka pracownika

W jaki sposób informować pracowników o ich błędach? Jak powinien zachować się lider w obliczu niedociągnięć ze strony swoich podwładnych? Najlepszym rozwiązaniem okazuje się być szczera rozmowa, która bywa dla wielu managerów bardzo kłopotliwa. Jak zatem powinien zachować się lider udzielając konstruktywnej krytyki, pragnący osiągnąć cele organizacji, jednocześnie motywując podwładnego?

Specjaliści podkreślają, że lider udzielający konstruktywnej krytyki powinien
Znaczenie edukacji dorosłych

Przedstawiona w 1997 roku Deklaracja Hamburska, definiowała edukację dorosłych jako "nieustający formalny/nieformalny proces uczenia się, którego podmiotami są dojrzali ludzie, podejmujący się danej aktywności w celu: zdobycia wiedzy, podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i lepszego zrozumienia świata". Jakie inne znaczenia ma edukacja dorosłych?
Jak uczyć się z fiszek?

Spore grono ludzi przypisuje fiszkom wręcz magiczną, edukacyjną moc. Małe karteczki, okazują się często jednym z najskuteczniejszych narzędzi do zapamiętywania informacji. Struktura fiszki zazwyczaj jest dwustronna, gdzie na jednym jej boku umieszczane jest pytanie, a na drugim odpowiedź. Jak się zatem uczyć z fiszek?
Powodzenia w Nowym Roku 2012!

Wraz z nadejściemNowego Roku 2012, wszystkim czytelnikom Edulider.pl życzymy powodzenia w rozwoju osobistym i zawodowym, zdobycia wymarzonych celów i bardzo dobrej edukacji!

Jednocześnie zawiadamiamy, że nadchodzącym roku, jako redakcja Edulider.pl, koncentrować bedziemy się na takich zagadnieniach, jak:
Postanowienia noworoczne - jak je określić?

Końcówka roku zawsze była okresem sprzyjającym podsumowaniu przeszłych dokonań, jak i definiowaniu planów na nadchodzace 365 dni. Tym samym, warto pobyć przez chwile samemu, usiąść z filiżanką kawy nad notatnikiem i pozwolić sobie na chwilę zadumy. Poniżej znajdziesz kilka wskazówek na to, jak odpowiednio określićnoworoczne postanowienia.

  • Spisywane przez ciebie cele, powinny być osiągalne. Postanowienie dotyczące np. wygrania loterii, może tylko pogorszyć twoje samopoczucie.
Jak uczyć się szybko?

Istnieje szereg metod pozwalających przyśpieszyć tempo przyswajania wiedzy: od codziennych ćwiczeń pamięci, po specjalnie stworzone zaawansowane technologie. Jednakże w większości przypadków kluczem do szybkiego uczenia się, jest stosowanie odpowiednich bodźców, indywidualnie dopasowanych do predyspozycji ucznia.szybka
Rozwój pracowników w organizacji

W parze ze zmieniającym się środowiskiem i charakterem pracy, powinien iść z rozwój pracowników w organizacji. Na dzisiejszym trudnym rynku, największą szansę na przetrwanie, mają firmy posiadające wykwalifikowanych, elastycznych i koncentrujących się na przyszłości zespołach.

rozwój

Filozofia zarządzania zasobami ludzkimi mówi, że:
Szybkie czytanie - ćwiczenia

Bez względu na to czy tekstem, z którym się zmagasz jest uniwersytecki podręcznik, e-maile twoich współpracowników czy poranna gazeta, zapewne marzysz o tym, aby posiąść umiejętność szybkiego czytania. W dobie ogromnej presji czasu, jakiej ulegamy w sferze pracy i edukacji, dana potrzeba wydaje się być jak najbardziej uzasadniona.
Rola lidera w zespole

Bez względu na branżę, rola lidera w zespole polega na szeroko rozumianym wspieraniu pracowników, jak i stwarzaniu swojemu zespołowi warunków do rozwoju. Dodatkowo, lider odpowiedzialny jest za dotrzymywanie terminów zadań powierzonych jemu zespołowi, jak i dbałość o pozytywne relacje między poszczególnymi członkami grupy.
Gry na firmową świąteczną imprezę

Na wzór zachodnich krajów, coraz więcej Polskich firm decyduje się na organizowanie świątecznych imprez. Celem danego wydarzenia, jest z jednej strony pokazanie pracownikom, że ich firma troszczy się o nich, a z drugiej strony, redukcja szeroko rozumianego stresu, wynikającego z wykonywanych obowiązków. Na sukces świątecznej imprezy składają się: jedzenie, dekoracje, odpowiednia atmosfera orazgry i zabawy. To właśnie te ostatnie sprawiają, że impreza nabiera wyjątkowego klimatu.
Jak zarządzać starszymi pracownikami?

Wraz z gwałtownym wzrostem liczby powstających firm, coraz częściej na kierowniczych stanowiskach, można spotkać młode osoby. Dana sytuacja przyczynia się do kolejnego wyzwania jakiemu musi sprostać lider - umiejętności zarządzania starszymi pracownikami.
Jak oceniasz swoją umiejętność słuchania?

W szeroko rozumianej komunikacji interpersonalnej, obok zdolności jasnego wyrażania własnych opinii, równie ważna okazuję sięumiejętność słuchania. Bywa, że doskonali nauczyciele czy biznesmeni z łatwością prezentujący własne poglądy, ze względu na brak chęci czy fachowości w zakresie słuchania, popełniają błędy w interakcjach interpersonalnych. Poniższy test pozwoli ci określić, w jakim stopniu jesteś dobrym słuchaczem.

Test na umiejętność słuchania, - jakim jesteś słuchaczem?
Światowy Tydzień Przedsiębiorczości

Wielkimi krokami zbliża się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości, wydarzenie, w którym planowany jest udział ponad 10 milionów ludzi ze 115 krajów. Tym samym w dniach od 14 - 20 listopada w wielu Polskich miastach, organizowany jest szereg wydarzeń mających na celu propagowanie idei przedsiębiorczości i aktywnej postawy wobec życia.

Do najciekawszych wydarzeń zaplanowanych w ramach Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości niewątpliwie należą:
Jaka jest rola pedagoga?

Pedagog w nurcie gestalt czuwa nad atmosferą podczas procesu kształcenia, bo tylko w klimacie wzajemnego zaufania, otwartości i prawdy rozwój człowieka może przebiegać bez zakłóceń.Rola pedagogawymaga zrozumienia, że uczeń to jedność uczuć, myśli i ciała. Gestalt podkreśla, iż dotychczasowy stosunek nauczyciela oparty na akcentowaniu różnic między nim a wychowankiem nie jest pożądany, a liczy się partnerskie współistnienie.
Co motywuje pracowników?

Czy zastanawiałeś się kiedyś - co motywuje pracowników? Nie od dawna wiadomo, że sposób w jaki twoi pracownicy myślą na temat własnego miejsca pracy determinuje ich motywację do pracy. Poza tym, jak już pewnie wiesz, istnieje proporcjonalny związek między satysfakcją z pracy i produktywnością. Nowym trnedem, który ma wpłynąć na motywcję pracowników jest gamifikacja.
Obsługa komputera - zmora dorosłych uczniów

Do czego potrzebny mi komputer? - jest to jedno z najczęściej zadawanych pytań jakie można usłyszeć oduczących się dorosłych. Spory odsetek takich osób stanowią ludzie - z jednej strony w zbyt zaawansowanym wieku by dać sobie radę na szybko zmieniającym się rynku pracy, z drugiej strony zaś za młodzi na emeryturę. To właśnie od nich w trakcie różnorakich szkoleń można usłyszeć słowa: "nigdy nie używałem komputera".
Steve Jobs - najsłynniejsze cytaty

Wiadomość o śmierci słynnego współzałożyciela firmy Apple, obiegła w zawrotnym tempie cały świat. Z sentymentu, jak i z ogromnego szacunku, jaki wzbudzała osoba Stevea Jobsa, warto sobie przypomnieć jego najsłynniejsze wypowiedzi. Poniższe cytaty dla jednych mogą okazać się cudownym wspomnieniem licznych inspirujących wypowiedzi geniusza, dla innych jasnym przekazem - przepisem na sukces.
Jak radzić sobie z trudnym zachowaniem uczestnika szkolenia?

Prawie każdy z nas doświadczył, sytuacji w której, uczestnik szkolenia utrudnił jego prowadzenie. Jeżeli był to sporadyczny przypadek, spowodowany problemami zewnętrznymi dorosłego ucznia, to nie jest to powód do zmartwień. Jednakże, jeżeli osoba utrudniająca szkolenia, dała się już wcześniej poznać z trudnej strony, warto nauczyć się reagować i rozwiązywać sytuacje problemowe podczas szkoleń. Lekceważące zachowanie, ukryta krytyka i ciągłe narzekanie to jedne z nich.
Pedagogika gestalt - spojrzenie na ucznia

Praktyka Gestalt wyłoniła się w drodze wielu podejść filozoficznych i psychologicznych. Należy tu wspomnieć nie tylko psychoterapię Gestalt inspirowaną filozofią egzystencjalną (Heidegger, Buber), psychoanalizę, teorię pola, psychodramę, ale też fenomenologię i holizm. Szczególnie interesującym wydaje się integracja psychologii Gestalt z pedagogiką i wynikające z tego postrzeganie człowieka uczącego się.
Inspirujące cytaty dla nauczycieli osób dorosłych

Ścieżka karierynauczycielinie jest usłana różami. Dylematy etyczne, edukacyjne, próby sprostania wymaganiom stawianym przez przełożonych i uczniów potrafią ostudzić zapał nawet najbardziej zapalonego nauczyciela. Jeśli masz właśnie taką chwilę zwątpienia, przypomnij sobie życzenia w Dniu Nauczyciela , które co roku składają wam uczniowie i koniecznie przeczytaj poniższecytaty.
Ocena pracownika - kryteria

Dokonując ewaluacji pracy swojego podwładnego, powinieneś kierować się listą konkretnych, mierzalnych kryteriów. Poniżej znajdziesz 15 cech, których analiza sprawi, że ocena pracownika przebiegnie komfortowo i nie pominiesz żadnego znaczącego aspektu aktywności swoich pracowników.
Metody nauczania dorosłych

Załóżmy, że dostałeś nowe zadanie, w ramach, którego mianowano cię nauczycielem grupy dorosłych ludzi. Jaki będzie twój pierwszy krok? Którą metodę nauczania wybierzesz? Poniższe informacje mogą się okazać pomocne, zarówno dla zawodowych nauczycieli, jak i dla osób, którym przygoda z nauczaniem dorosłych zdarza się sporadycznie…
Social media w firmie - blokować czy propagować?

Według najnowszych badań, większość firm w Stanach Zjednoczonych blokuje swoim pracownikom dostęp do Internetu. A ściślej rzecz ujmując
Efektywne zarządzanie czasem

Wkładając do słoika w pierwszej kolejności duże kamienie, potem mniejsze, a na końcu piasek, człowiek jest w stanie zmieścić dużo więcej materiału, aniżeli gdyby te same przedmioty umieszczał w innej kolejności. Podobnie w życiu codziennym, wykonując w pierwszej kolejności najistotniejsze zadania, można zaoszczędzić sporo czasu na rzecz innych, lżejszych czynności.
Wybór studiów podyplomowych - wskazówki

Wraz ze zmieniającymi się prawami rynku pracy, okres edukacji przeciętnego obywatela naszego kraju znacznie się wydłużył. Liczne oferty studiów podyplomowych mogą zarówno cieszyć, jak i w momencie konieczności dokonania wyboru, przyprawiać o ból głowy. Poniżej znajdziesz szereg wskazówek odnośnie tego, na co powinieneś zwrócić swoją uwagę, przeglądając edukacyjne oferty.

1. Wskazówka: ustal swoje edukacyjne potrzeby
Jak uczą się dorośli

W związku z tym, że liczba osób dorosłych powracająca na studia i doszkalająca się drastycznie rośnie, wiedza odnośnie zasad na jakich dojrzałe osoby zdobywają wiedzę, okazuje się kluczowa. Poniżej przedstawiono ogólną charakterystykę procesu edukacji, z uwzględnieniem teori uczenia się dorosłych.
Zanim wyjedziesz na urlop

Wraz z nastaniem lata oczywiste staje się, że już niedługo wybierzesz się na urlop. Takiodpoczynek z dala od zgiełku codziennych obowiązków, może być wspaniałą rzeczą, o ileprzygotujesz się do niego odpowiednio wcześniej. W przeciwnym razie, twój urlop może się łatwo zmienić w zwyczajne pracujące tygodnie, z jedną różnicą - brakiem środków i zasobów zktórych korzystasz na co dzień.

Dla wielu osób praca w czasie wolnym, czy choćby okazjonalne sprawdzanie maila, jest poprostu sposobem na życie. Poniżej opisano 5 rzeczy, które powinnieneś zrobić zanimwyjedziesz na urlop.
Sposoby na stres w pracy

Według psychologów, ludzie z roku na rok stają się coraz bardziej zestresowani. Martwienie się o rzeczy materialne, zdrowie, przyszłość i pracę, jest na porządku dziennym. Należy jednak być świadomym, że o ile niektórych czynników stresogennych jest bardzo łatwo uniknąć, tak wręcz niemożliwe wydaje się znalezienie zawodu, którego wykonywanie byłoby wolne od sytuacji podnoszących adrenalinę w krwi.
Cechy idealnego managera

Charakterystyki stosunków jakie zachodzą pomiędzy przełożonymi a podwładnymi, podjął się Brad Gilbreath z Uniwersytetu Indiana, by w konsekwecji odpowiedzieć sobie na pytanie - kim jest idealny manager?. Napisał on, żew wpływ jaki dana relacja ma na ludzkie samopoczucie, jest bliski sile oddziaływania na siebie współmałżonków. Co gorsze, negatywnych stosunków z managerem, nie jest w stanie zrekompensować ani praca dająca satysfakcję, ani dobre relacje z innymi współpracownikami.
20-lecie działalności uczelni niepublicznych

W Polsce istnieje 320 uczelni niepublicznych, na których studiuje niemal jedna trzecia wszystkich studentów - 580 tys. osób. Jak twierdzą władze szkół prywatnych, wciąż nie udało się jednak doprowadzić do ich równego traktowania na edukacyjnym rynku.

Uczelnie niepubliczne w Polsce obchodzą 20-lecie działalności. We wtorek w Krakowie zaprezentowano raport przygotowany przez Fundację Edukacyjną "Perspektywy" i Konferencję Rektorów Zawodowych Szkół Polskich.
Role w zespole - teoria Belbina

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego niektóre zespoły ludzi doskonale dają sobie radę pracując na rzecz wyznaczonych projektów, a inne wydają się nie wywiązywać ze swojej roli? W sytuacji, gdy ludzie w grupie nie współgrają, nie wiedzą na czym polegają zasady skuteczej pracy w grupie, odbija się to nie tylko ich relacjach, ale też na projekcie i rezultatach. Dynamika w grupie od lat wydaje się ciekawym przedmiotem badań.
Etapy rozwoju człowieka - dorosłość

Etapy rozwoju człowieka według Eriksonasą bardzo popularne wśród psychoanalityków i pedagogów, stanowią rownież źródło samopoznania dla osób pragnących przyjrzeć się własnej ścieżce rozwoju. Erik Erikson był niemieckim psychoanalitykiem, który opracował 3 aspekty tożsamości: ego (własny), osobisty (osobowe cechy szczególne, odróżniające jedną osobę od drugiej), społeczny/ kulturowy (wszystkie role społeczne jakie dana osoba może odgrywać).
Lifelong learning i Ty - uczenie się przez całe życie

Czasy, gdy kończąc szkołę średnią czy uniwersytet, można było ostentacyjnie spalić wszelkie notatki i raz na zawsze pożegnać się z edukacją, odeszły w niepamięć. Przy ogromie towarzyszących nam zmian technologicznych, urbanistycznych, demograficznych, edukacja stała się nierozłącznym elementem życia wszystkich, pragnących osiągnąć sukces ludzi.
Stres w pracy - przyczyny i objawy

Poniższy tekst pomoże ci zrozumieć stres w pracy, wskazując przyczyny jego powstawania i towarzyszące mu objawy. Pamiętaj, że umiarkowany stres z reguły wpływa pozytywnie na poziom motywacji, natomiast za dużo stresu może negatywnie odbić się na twoim zdrowiu i poczuciu wartości.

Objawy stresu to zazwyczaj kombinacja symptomów fizycznych i psychicznych. Każdy z nas reaguje inaczej na obowiązki i okoliczności w pracy, jednakże na przestrzeni lat udało się stworzyć listę najczęściej występujących objawów stresu u większości ludzi.
Różnice pomiędzy coachingiem a terapią

Przedmiotem zmartwień wielu coachów, szczególnie tych z wykształceniem psychologicznym, jest pytanie gdzie leży granica pomiędzy coachingiem a terapią? Poszukując odpowiedzi można natrafić na opinie trenerów, którzy podkreślają, że działania coachingowe skupione są na teraźniejszości, ukierunkowane na cele, oraz skierowane do osób aktywnych, wysoce zmotywowanych. Podczas gdy niektórzy psycholodzy podkreślają, że terapia dotyczy zdarzeń przeszłych, bolesnych, nierozwiązanych spraw.
Coaching pracowniczy odpowiedzią na najczęstsze błędy managerów

Odpowiednio wprowadzane w życie metody coachingowe wspomagają rozwój komunikacji i współpracy pomiędzy pracownikami. Warto, zatem poznać najczęstsze błędy, jakich dopuszczają się managerowie, w trakcie inicjowania działań trenerskich. Przedstawione poniżej porady, pozwolą ci minimalizować ryzyko konfliktów i poczucia frustracji w szeregach podwładnych.
Jak zdobyć pracę marzeń?

Masz poczucie, że obecnie wykonywany zawód nie jest szczytem twoich marzeń? Czas poświęcony swojej pracy uznajesz za stracony? Odnosisz wrażenie, że posiadasz predyspozycje, których w żaden sposób nie możesz wykorzystać wykonując swoją profesję? Poniżej znajdziesz trzy proste kroki, które wprowadzone w życie, pomogą ci zdobyć pracę twoich marzeń.
Co to jest blended learning?

Blended learning jest to forma uczenia się, łącząca w sobie zajęcia tradycyjne (bezpośredni kontakt z prowadzącym) z aktywnościami prowadzonymi zdalnie przy pomocy komputera. W praktyce oznacza to, że w porównaniu do tradycyjnego modelu, uczestnicy biorący udział w kursie wykorzystującym blended learning, mogą spotykać się tylko sporadycznie w celu weryfikacji wiedzy, przyswajanej za pomocą komputera.
Metody ułatwiające zapamiętywanie

Ludzkie zapamiętywanie jest złożonym procesem. Na badania związane z utrwalaniem wiadomości, corocznie przeznacza się kilka milionów dolarów. Choć poprawa twojej zdolności do przypominania sobie różnych rzeczy, wydawać ci się może nierealna - daj sobie szansę. Istnieje wiele prostych technik, łatwych do nauczenia, które umożliwią ci zapamiętywanie nawet najdrobniejszych szczegółów.
Projekt Efektywny Nauczyciel

Edukacja zawodowa musi być w ciągłym dialogu z gospodarką - idea ta staje się coraz bardziej popularna wśród nauczycieli przedmiotów zawodowych. Stale wzrastające wymagania na rynku pracy stanowią wyzwanie dla nauczycieli pragnących przekazywać swoim uczniom praktyczną wiedzę. Projekt "Efektywny Nauczyciel Zawodów Ekonomicznych" wychodzi naprzeciw problemom edukacji zawodowej.

Realizacja powyższej inicjatywy odbywa się na podstawie umowy podpisanej z Ministerstwem Edukacji Narodowej.
Zmiana kariery w dojrzałym wieku

Modyfikacja ścieżki zawodowej zawsze pociąga za sobą wiele trudności, którym człowiek musi stawić czoła. Dodatkowo jak pokazują statystyki, im jednostka jest starsza, tym ciężej przychodzi jej dokonywanie wszelkich zmian, w tym także zawodowych. Co zatem należy zrobić, aby z sukcesem dokonać modyfikacji swojej ścieżki kariery będąc w dojrzałym wieku?
Umiejętność negocjacji na wyciągnięcie ręki

Negocjacje należą do tych aspektów życia, z którymi mamy do czynienia każdego dnia. Dlatego zastosowanie odpowiednich technik negocjacji może sprawić, że staniesz się osobą odnoszącą sukcesy zarówno w pracy jak i w życiu osobistym. Do negocjacji potrzebne są odpowiednie umiejętności lub talent. Nie każdy rodzi się ze zdolnościami negocjacyjnymi, podobnie jak nie każdy wie jak poprowadzić dyskusję aczkolwiek możliwe jest ich nabycie poprzez naukę i praktykę.
Sławne cytaty Brucea Lee motywacją do osiągnięcia sukcesu

Bruce Lee był jednym z największych mistrzów sztuk walki wszechczasów. Co zadziwiające, najsłynniejsze jego myśli, dotyczą w większym stopniu osiągania sukcesów, aniżeli aktywności fizycznej samej w sobie. Wielu mówców (w szczególności zapalonych fanów mistrza), ma nawyk częstego cytowania sławnego wojownika kung fu w swoich przemowach. Zostań jednym z nich i zainspiruj się motywującymi cytatami człowieka legendy!
Poczucie komfortu a rozwój

Wybierając meble, zamawiając jedzenie do domu w zimny deszczowy dzień, decydując się na samochód z podgrzewanymi siedzeniami zapewne w głównej mierze, kierujesz się komfortem. Wygoda jest satysfakcjonująca, pożądana, a przede wszystkim jak pokazują fakty - bezpieczna. Ludzie dążą do komfortu każdego dnia, często nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Skąd, zatem postulat, aby z niego zrezygnować?

,,Kiedymożesz powiedzieć ,,chcę" za­miast ,,muszę"
Praca i rodzina w życiu kobiet

Kobiety muszą stawiać czoła licznym wyzwaniom. Niezależnie od tego, czy dotyczą one rodziny czy pracy, muszą się z nimi zmierzyć w odpowiedni sposób. Poniżej znajduje się 7 porad, które pomogą Ci odpowiedzieć na pytanie: jak możesz stawić czoła stresującym sytuacjom w życiu i utrzymać równowagę?
Dlaczego warto wyznaczać sobie cele?

Proces definiowania celów jest integralna częścią zarówno edukacji jak i biznesu. Jak do tego doszło? Dlaczego sukces często jest pisany odpowiednio wyznaczonymi celami? Skąd się wziął współczesny boom na wytyczanie kierunków działań? Poniżej przedstawiamy 10 powodów, dla których warto stawiać sobie cele.

1.Plan wspomaga koncentrację: istnieje teoria, która mówi, że osiągnięcia i pasje, są ludzkim przeznaczeniem - przez co zdefiniowane cele można rozumieć, jako wyznaczniki predestynacji, które stoją na mecie dobrze wybranego kierunku działań.
Biznes zmienia oblicze uczelni

W nowym roku akademickim uczelnie szykują dziesiątki nowych kierunków i specjalizacji: ekofizykę, energetykę jądrową, marketinginteraktywny, a nawet obsługę terminali LNG. Szkoły wreszcie zaczęły reagować na potrzeby rynku - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Koniec z przypadkowością. Uczelnie otwierają nowe kierunki, po których absolwenci nie będą mieli problemów z pracą - deklarują władze kilkudziesięciu szkół wyższych, w których DGP przeprowadził sondę dotyczącą najświeższej oferty dla przyszłych studentów.
Organizacja biznesplanu - wskazówki

Biznesplan jako narzędzie analizy racjonalności, pomaga udzielić odpowiedzi na pytania: czy dany pomysł na firmę jest warty zachodu, pieniędzy i wysiłku. Dokument ten nie ma z góry narzuconego wzoru, jednakże istnieją pewne sprawdzone zasady, które mogą okazać się pomocne przy tworzeniu tego niezbędnego narzędzia. Dobry biznesplan powinien się składać z dwóch części: opisowej i finansowej.

Część opisowa biznesplanu
Podstawy efektywnego uczenia się

Regularne studia, można porównać do dawki systematycznie wykonywanych ćwiczeń fizycznych. Dzięki nim człowiek umacnia swoje nawyki i rozwija umiejętności, które bywają niezbędne w codziennym życiu i pracy. Poniżej znajdziesz szereg porad na to, jak uczyć się w sposób efektywny.
6 typów osobowości pracowników

Niektórzy ludzie wstają rano do pracy ponieważ potrzebują pieniędzy, inni szukają wyzwań. Rozumienie tych różnic jest niezmiernie ważne dla menedżerów, którzy chcą rekrutować lub zatrzymać skuteczny personel. Jest to również istotne dla młodych ludzi szukających pracy, która pasując do ich typu osobowości, spełni ich oczekiwania.
Pieniądze na staże i praktyki w przedsiębiorstwach dla nauczycieli

Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło konkurs na dofinansowanie projektów unijnych pn.: "Opracowanie i pilotażowe wdrożenie programów doskonalenia zawodowego w przedsiębiorstwach dla nauczycieli kształcenia zawodowego i instruktorów praktycznej nauki zawodu".
Rola edukacji w organizacji uczącej się

W swojej książce "Piąta dyscyplina" (ang:The fifth discipline) Peter M. Senge przedstawia wizjęuczącej się organizacji, której bazę stanowiludzki potencjał. Senge charakteryzując idealne miejsce pracy, wspomina o zjawisku wyższej istoty ludziej, która jest osiągalna za pośrednictwem edukacji.
Typy szkoleń E-learning

Metody e-learningowe są często dzielone na dwie główne kategorie: Synchronicznego Wzorca (Synchronous E - learning modules) oraz Asynchronicznego Wzorca (Asynchronous E - learning modules). Obecnie jesteśmy świadkami narodzin nowej grupy szkoleń, łączącej najlepsze elementy wspomnianych rodzajów modułów. W poniższym artykule omówiono znaczenie, cele, zalety i wady pierwszych dwóch rodzajów e-learning'u.
Edukacja, szkolenia i rozwój pracowników

Edukacjabywa definiowana jako przygotowanie umysłu,szkoleniejako proces wspomagający kształtowanie się postawy, wiedzy i zdolności jednostki, arozwójjako indywidualny wzrost samoświadomości i rozumienia świata. Funkcjonowanie firmy bez chociażby jednego z tych elementów, grozi stagnacją, a w skrajnych wypadkach nawet bankructwem organizacji.

1. Edukacja + szkolenia+ rozwój - trio niezbędne w każdej firmie
Uczenie się zespołowe w organizacji

W ostatnich latach, trenerzy i pedagodzy zauważyli wzrastające zainteresowanie uczeniem zespołowym, przy wykorzystaniu pracy grupowej. Wspomniany entuzjazm do tej metody przekazywania wiedzy, wynika z takich czynników jak: zwiększająca się liczba absolwentów ze słabo rozwiniętymi umiejętnościami interpersonalnymi, wzrastająca ilość zadań grupowych, oraz współczesna tendencja do rozwiązywania problemów w organizacji, z wykorzystaniem zespołu ludzi.
Internetowe Targi Pracy

Między 21 a 27 marca odbędzie się X edycja Internetowych Targów Pracy portalu GazetaPraca.pl. Tym samym wszyscy zainteresowani rozwojem swojej kariery, podjęciem stażu jak i poznaniem aktualnego rynku pracy, powinni poważnie rozważyć udział we wspomnianym wydarzeniu. Co najważniejsze, jedynym warunkiem uczestnictwa w targach, jest dostęp do Internetu.
Liderzy edukacji cyfrowej do dzieła!

Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" poszukuje kandydatów na Latarników w całym kraju.-Chcemy zbudować grupę 3000 aktywnych liderów, działających lokalnie, lecz połączonych wspólna pasją. Nie szukamy informatyków, bo też nie zamierzamy wprowadzać dorosłych Polaków w szczegółowe arkana informatyki. Poszukujemy ludzi, którzy będą umieć i chcieć pomóc innym w pokonaniu ich nieufności, obaw i barier psychicznych w zapoznaniu się praktycznymi korzyściami z poruszania się po cyfrowym świecie- powiedział Krzysztof Głomb.

Obowiązki latarników
Powody, dla których dorośli powracają na studia

Statystyki GUS-u pokazują, że edukacja wyższa w ostatnich latach zmieniła profil na bardziej ogólnodostępny. Tym samym, coraz częściej w studenckich ławach, obok dwudziestokilkulatków, zasiadają osoby dwa razy starsze. Co motywuje dorosłych ludzi do podjęcia nauki na uczelni wyższej?

Przez szkołę trzeba iść na przekór. Sobie, szacownej rodzinie, cennemu ciału pedagogicznemu. Jan Kurczab
Szkolenia w organizacji

Czemu tak naprawdę służą szkolenia w organizacji? Co zyskuje organizacja za pośrednictwem szkoleń? Nowe tendencje biznesowe stają się coraz bardziej popularne. Jedną z wielu innowacji na polskim rynku szkoleń, jest idea systematycznego podnoszenie kwalifikacji pracowników. Poniżej znajdują się opisy rodzajów szkoleń, które są praktykowane najczęściej.

1. Nowy człowiek w organizacji
Jak skutecznie przyswajać wiedzę?

Czy podczas uczenia się, nachodzi cię nieraz ochota, aby odstawić książki w kąt i poddać się? Masz uczucie, że wiedza jaką musisz przyswoić, po prostu cię przerasta? W odpowiedzi na dany stan rzeczy, rodzą się coraz to nowe techniki, mające na celu ułatwienie procesu uczenia się. Poniżej prezentujemy kilka z nich:
Teorie uczenia się dorosłych

Jeszcze kilkanaście lat temu wielu naukowców twierdziło, że zdolność do zdobywania wiedzy diametralnie maleje z wiekiem. Współczesne badania i teorie na temat uczenia się dorosłych potwierdzają, że ludzki mózg posiada umiejętność rozwijania się w każdym okresie życia. Ponadto udowodniono, że osoby dorosłe są w stanie uczyć się znacznie bardziej efektywnie, gdy robią to w swoim tempie, a nie pod presją czasu.
Erasmus bez tajemnic

Większość osób, przynajmniej raz w życiu spotkała się z terminem "wyjazd na Erasmusa". W Polsce dany program zyskuje sobie z każdym rokiem, coraz większe grono uczestników. Jeśli jesteś ciekawy świata, lubisz poznawać nowych ludzi i nie straszne ci zmiany, lektura poniższego tekstu, może okazać się wstępem do niesamowitej, erasmusowej przygody tak jak studia w Europie.
Jak wybierać szkolenia biznesowe online?

Jak pokazują statystyki, na niewiarygodnie szybkim rozwoju szkoleń w wersji online, najbardziej zyskują właściciele małych firm. Okazuje się, że wiedza i umiejętności nabyte za pośrednictwem kursów internetowych, wspomagają młodych liderów w poszerzaniu działalności swoich przedsiębiorstw.
Kto powinien korzystać z pomocy coacha?

Pewien mężczyzna po 25 latach pracy w urzędzie skarbowym, nagle zdecydował się porzucić swoją karierę, na rzecz pozostania w domu ze swoją rodziną. Znudzony jednak brakiem aktywności, już po kilku tygodniach rozpoczął on poszukiwania nowej pracy. W przeciągu 2 lat był po kolei: dziennikarzem, wydawcą, bankowcem i korepetytorem. Kiedy już przestał wierzyć w to, że kiedykolwiek będzie zadowolony z wykonywanego zajęcia, zdesperowany swoim losem, zdecydował się na skorzystanie z usług coacha" opowiada znana amerykańska trenerka - Kathy Cordon.
Oferta dla coachów i trenerów

Wszechnica Ujzaprasza na kompleksowy, akredytowany przez ICF programrozwoju coachówprowadzony przez trenerów Erickson College z Vancouver, który przygotowuje do samodzielnego prowadzenia sesji coachingowych. Zgodnie z metodologią, Erickson College uczy podejścia skoncentrowanego na rozwiązaniach i daje możliwość prowadzenia sesji coachingowych już od pierwszego dnia kursu.

Rekrutacja już trwa!Terminy rozpoczęcia najbliższych edycji:Warszawa 07.04.2011 Kraków 01.10.2011, Poznań 21.10.2011.
10 nawyków osób o wysokim poczuciu własnej wartości

Bez względu na wiek, status materialny i kraj pochodzenia, osoby charakteryzujące się wysokim poczuciem własnej wartości, zdają się mieć kilka cech wspólnych. Poniżej przedstawiamy 10 nawyków, których przestrzeganie, może przyczynić się do znaczącego wzrostu samozadowolenia i samoakceptacji.
Charyzma i leadership

Czy można nauczyć się być charyzmatycznym? Podobno to cecha wybitnych liderów. Charyzma jako sztuka prowadzenia siebie i innych będzie już w krótce tematem szkolenia organizowanego w Krakowie.

Jeśli chciałbyś...

✓ Poznać strukturę leaderdershipu?

✓ Dowiedzieć się jaka jest różnica pomiędzy liderem naturalnym a liderem samozwańczym?

✓ Poznać różnicę między sumieniem a moralnością, aby nie kierować się tym co myślisz, że powinieneś, a tym co faktycznie chcesz?
Motywacja w e-learningu

Szkolenie online nie ma wyznaczonych godzin nauki, osoba trenera/wykładowcy pojawia się tylko sporadycznie (albo i wcale), a stanowisko pracy może być wszędzie tam, gdzie istnieje dostęp do internetu. Nic więc dziwnego w tym, że sukces e-learningu głównie zależy od motywacji ucznia. Tym samym twórcy e-kursów i szkoleń zachodzą w głowę, jak ulepszyć swoje dzieła aby sprawić, że studenci nie tylko po nie chętnie sięgną, ale i będą chcieli ich używać.
Międzynarodowe kwalifikacje zawodowe

Czasy, kiedy ukończenie studiów ekonomicznych dawało gwarancję na zdobycie zatrudnienia, odeszły w zapomnienie. W obliczu ogromnej konkurencji na rynku pracy, absolwenci szkoł wyższych co raz częściej decydują się na kontynuowanie nauki i zdobywanie kwalifikacji międzynarodowych.

Tym samym warto zapoznać się z ofertą międzynarodowych kwalifikacji zawodowych, których zdobycie gwarantuje dołączenie do prestiżowego grona praktyków biznesu i absolwentów studiów podyplomowych. Poniżej przedstawiamy najpopularniejsze szkolenia z zakresu finansów, audytu i marketingu.
10 powodów dla których warto studiować za granicą

Rozważasz udział w programie wymiany studenckiej? Zastanawiasz się czy jest to inwestycja warta twojego czasu i pieniędzy? Poznaj 10 powodów, dla których tysiące studentów (i osób pracujących), zdecydowało się na edukację w obcym dla nich kraju.
Dyplom MBA gwarancją sukcesu?

Istnieje spore grono ludzi, których używając terminologii Oliviera Stona, moglibyśmy nazwać "Natural Born Leaders". Mowa tu o osobach posiadających nadzwyczajne umiejętności menedżerskie. Tym samym wydawać by się mogło, że świat biznesu nie potrzebuje dodatkowej edukacji z dziedziny zarządzania. Faktem jednak jest, że liczba osób posiadających potencjał przywódcy, jest stosunkowo niewielka.
Czym jest e-learning

Wraz z rozwojem technologii, zmienia się oblicze edukacji. Jesteśmy obecnie świadkami pojawiania się w naszym kraju, powolnie aczkolwiek systematycznie, nowej metody nauczania: e-learningu. Aby móc się ustosunkować do jakiegokolwiek zjawiska, należy zacząć od poznania jego istoty. Poniższy artykuł pomoże ci zrozumieć: czym tak naprawdę jest e-learning, jakie formy przybiera, oraz czego można się spodziewać zostając e-uczniem.

1. Definicja E-learning
Jak poszukują head hunterzy?

Według zestawień międzynarodowej agencji rekrutacyjnej Antal International, w Polsce ponad połowa przedsiębiorców potrzebuje ekspertów. Ale to nie jest łatwe. Przeszkody? System kształcenia, który nie odpowiada potrzebom współczesnego biznesu wraz z rosnącą konkurencją między firmami w Polsce i za granicą.

Metoda nr 1: Cudze chwalicie...
Wiedza naukowa dla każdego w UE

Europejskie badania naukowe będą dostępne nie tylko dla naukowców i przedsiębiorców, ale dla wszystkich obywatelów Unii Europejskiej, za pomocą darmowej strony internetowej Open Aire.

Dzięki OpenAIRE ma być możliwy dostęp do opracowań z zakresu ochrony zdrowia, energetyki, technologii informacji i komunikacji, infrastruktury badawczej, nauk społecznych oraz humanistyki.
Transfer Wiedzy i Technologii - Wyzwania

Do stworzenia gospodarki opartej na wiedzy, potrzebne są głębokie i śmiałe zmiany - określane jako nowy projekt cywilizacyjny - jak donosi PARP - by polski system transferu technologii i komercjalizacji wiedzy był skuteczny i mógł podjąć wyzwania globalizacji.
Jak komunikować się z menadżerem?

Czy twoja posada wymaga stałego kontaktu z menadżerem? Czy często znajdujesz się w sytuacji, w której różnica zdań powoduje frustrację i spadek motywacji? Konflikty w miejscu pracy bywają najczęściej rezultatem błędów w komunikacji. W tym artykule odnajdziesz wskazówki na polepszenie relacji z menadżerem.

Zazwyczaj wiedza i doświadczenie są bardzo istotne w pracy, jednakże nie są to jedyne determinanty zawodowego sukcesu. Powodzenie w pracy bywa zależne od relacji z innymi, przez co sposób komunikacji bywa kartą przetargową twojego awansu.
Jak kultywować samomotywację?

Czy zawsze zostawiasz sprawy na ostatnią chwilę, gdyż nie masz ochoty zmierzyć się z nimi wcześniej? Jeżeli twoja odpowiedź brzmi tak, to znalazłeś się we właściwym miejscu. Poniżej znajdziesz 6 sposobów na podniesienie poziomu samomotywacji.

Jeżeli chcesz odnieść sukces w życiu, potrzebujesz wysokiego poziomusamomotywacji. Nie ma znaczenia czy pracujesz dla kogoś, czy prowadzisz własny biznes, samomotywacja jest potrzebna, by podążać do przodu.
Jak prosić o podwyżkę? Poznaj 3 proste kroki

Jeżeli pracujesz na tym samym stanowisku przez dłuższy okres, myśl o podwyżce na pewno przyszła ci do głowy. I tutaj należy rozpocząć działania pro aktywne, ponieważ szanse na dostanie podwyżki, zależą również od ciebie. Powinieneś zatem wiedzieć, jak prosić o podwyżkę, by twoje szanse na nią wzrosły. Użyj tego przewodnika, aby jak najlepiej przygotować się na rozmowę z szefem.
E-szkoła szansą dla młodego Europejczyka

Informatyzacja szkół i uczelni, to w społeczństwie informacyjnym konieczność.Przepływ informacji i szybkość komunikacji to jedne z dotychczas podkreślanych atutów. Warto zwrócić uwagę na wykorzystanie nowoczesnych technologii w celachzwiększenia atrakcyjności zajęć i tym samym zainteresowania uczestników.E- szkołato nowe rozwiązanie - niestety o pełnej informatyzacji trudno jeszcze mówić.
Biznes i nauka dla przyszłości

Wyjątkowo interesującym wydaje się projekt na rzecz zacieśniania współpracy między naukowcami a przedsiębiorstwami, organizowany przez Fundację na Rzecz Budowy Społeczeństwa Opartego na Wiedzy Nowe Media. Jest on współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i realizowany w ramach umowy podpisanej z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Zasady tworzenia prezentacji

Umiejętność tworzenia wartościowej i ciekawej prezentacji jest w dzisiejszych czasach na wagę złota. Przekonują się o tym wszyscy, począwszy od maturzystów, skończywszy na menagerach. I chociaż nie ma złotego środka na idealną prezentację, a każdy temat można przedstawić na sto różnych sposobów, istnieją pewne zasady, które zdają się być uniwersalne.
Świat nauki i biznesu na targach Technicon - Innowacje

6. Targi Techniki Przemysłowej, Nauki i Innowacji TECHNICON - INNOWACJE odbędą się w dniach 13-14 października w Gdańsku. Celem imprezy jest promowanie współpracy między światem nauki, biznesu i przemysłu, promocja wynalazców, ośrodków naukowo-badawczych, instytutów i firm zainteresowanych postępem technologicznym.
Ambicja - zaleta czy wada?

Ambicja może doprowadzić na szczyt, jak i pogrążyć w depresji. Przez jednych podziwiana, przez innych wyśmiewana. Jedno jest pewne, ambicja daje człowiekowi pokłady ogromnej energii, pytanie tylko, co ją warunkuje sprawiając, że w jednym przypadku bywa siłą konstruktywną, a w innym destruktywną?
Edukacja i Biznes - mobilność i współpraca

80 mln euro przeznaczyła w tym roku Komisja Europejska na zwiększenie współpracy między instytucjami badawczymi a prywatnymi przedsiębiorstwami.W Programie Szczegółowym LUDZIE 7. Programu Ramowego UE został ogłoszony konkurs na projekty dotyczące współpracy przemysłu z nauką - Marie Curie Industry-Academia Partnership and Pathways (IAPP).Konkurs zostanie zamknięty 7 grudnia.
Z Chin do Polski po edukację

Globalizacja ma szansę stać się bardziej widoczna na gruncie Polskiej edukacji wyższej. Już niedługo w murach naszych uczelni widok studentów z Azji nie będzie nikogo dziwił. Globalne wykształcenie do szansa dla wielu i korzyści finansowe dla uczelni. Najlepszym przykładem takich rozwiązań są Brytyjskie uczelnie rekrutujące zagranicznych studentów od wielu lat z dużym powodzeniem. Czy Polska ma szansę dorównać Wielkiej Brytanii?
Jak napisać CV po angielsku - 7 wskazówek

Wiele osób myśli, że kreując angielskie CV, wystarczy przetłumaczyć polską wersję tego dokumentu. Nic bardziej mylnego. Bo chociaż idea tworzenia CV jest wszędzie podobna, to standardy ich kreowania, w różnych krajach są odmienne. Tym samym poznanie zasad tworzeniaCV po angielsku, może okazać sie kluczowe, w zdobyciu wymarzonej pracy.
Asertywność w życiu prywatnym i zawodowym

Asertywność to najogólniej umiejętność korzystania ze swoich praw oraz dbanie o ich przestrzeganie przez innych. Bywa, że nie potrafimy odmówić, zwłaszcza bliskiej osobie, przyjacielowi lub szefowi i godzimy się na coś wbrew własnej woli. Dla wielu "pójscie pod prąd", to często powód do wyrzutów sumienia. Zupełnie niepotrzebnie. Bycie asertywnym oznacza umieć egzekwować swoje prawa i dbać o własne potrzeby, nie mając przy tym wyrzutów sumienia i nie raniąc innych.
Co nas motywuje do pracy?

Już od wielu lat naukowcy z całego świata starają się sie odpowiedzieć na pytanie, jakie wewnętrzne potrzeby, dają ludziom energię do działania? Rozważania nad tą tematyką zaowocowały rewolucyjną teoriąpotrzeby sukcesu,autorstwa Davida Clarenca McClellanda. W książce pod tytułem The Achievement Motive autor, opierając sie na badaniach empirycznych, wyróżnia trzy podstawowe grupy potrzeb: osiągnięć, przynależności i władzy. Trafne rozpoznanie motywów, jakimi kierujesz sie właśnie ty, może okazać się kluczowe w twoim życiu prywatnym i zawodowym.
Stres, jak sobie z nim radzić?

Ponad 50 lat pracy naukowej poświęcił Hansa Hugona Selye na badanie zjawiska, jakim jest stres. Każdemu z nas towarzyszy on niemal na co dzień. Jak sobie z nim radzić, by żyć spokojnie, zdrowo, z uśmiechem na twarzy i satysfakcją? Jak nie poddać się mu w pracy?

Czym jest stres?
Mowa ciała na drodze do sukcesu

Sukces jest widoczny! Już na pierwszy rzut oka możemy powiedzieć, komu jest on pisany, a komu droga do niego zajmie więcej czasu. Pomyślny wynik naszych dążeń znajduje odbicie w naszym zachowaniu - w mowie ciała. Swym sposobem bycia, mimiką twarzy, postawą ciała przekazujemy więcej informacji niż zazwyczaj sobie uświadamiamy. Warto na to zwrócić uwagę podczas rozmowy kwalifikacyjnej.
6 kroków do aktywności, czyli jak osiągać więcej

Zasadniczo ludzi można podzielić na dwie podstawowe kategorie: na jednostki pasywne i aktywne. Do pierwszej grupy zakwalifikujemy osoby, które: działają tylko wtedy, kiedy muszą, wolą wykonywać z góry nałożone na nich zadania i nie wierzą w to, ze same mogą coś zmienić w swoim życiu. W ostatecznym rozrachunku często okazuje się, że osoby pasywne bardzo rzadko osiągają sukcesy. Natomiast jednostki aktywne, które charakteryzują się przebojowością, otwartością na nowe wyzwania oraz ogromnym zasobem energii, częściej osiągają sukcesy na gruncie zawodowym jak i prywatnym.
Politechnika, czy Uniwersytet?

Matura. Chociaż czas trwania, kształt, czy wymagania zmieniały się na przestrzeni lat, jedno pozostało niezmienne - stres z nią związany. Wiadomo, nie możemy wyolbrzymiać, ale bagatelizować egzaminu dojrzałości i wyboru uczelni też się nie da! Podobne wyzwania stoją dziś przed tymi, którzy kończą pierwszy etap studiów, czyli studia licencjackie bądź inżynierskie i zastanawiają się nad dalszym wyborem studiów kończących się tytułem magistra lub magistra inżyniera.
Efektywne czytanie i praca z informacją

Europejski Instytut Edukacji Engram w Krakowie to prężnie rozwijający się ośrodek szkoleniowy, wykorzystujący nowoczesne podejście do ucznia. W swojej ofercie zawiera nie tylko warsztaty dla dzieci i młodzieży, ale też szkolenia dla dorosłych i nauczycieli.28 czerwca rusza nowa edycja szkoleń dla dorosłych pod tytułem Efektywne czytanie i praca z informacją. Kurs obejmuje następujące bloki tematyczne:
Jak pokonać barierę językową?

Sposoby komunikowania się z innymi są ważnym elementem procesu kształtowania się tożsamości. Jednostki i grupy różnią się poziomem otwartości, stopniem komunikatywności. Jedni komunikują się niemal bez przerwy i z każdym, inni staranniej wybierają obiekt i temat do rozmowy, jeszcze inni doświadczają blokady podczas interakcji werbalnej.
Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości - sposób na biznes

Gruby portfel - niepotrzebny, znajomości - niepotrzebne, lokal - niepotrzebny. Niezbędny jest natomiast dobry pomysł na biznes. Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości (AIP), założone w 2004r, stały się czołową organizacją studencką, działającą przy 31 najlepszych uczelniach w Polsce. Powstały z myślą o młodych ludziach, którzy nie przekroczyli 30, są ambitni, dobrze wykształceni, a wiedzę zdobytą na studiach pragną wykorzystać w praktyce i w najbliższej przyszłości planują samodzielnie prowadzić swoją działalność.
Konwencjonalne metody nauczania języków obcych

Angielszczyzna jest obecnie niezwykle popularna i uważana za uniwersalną. Szczególny napływ wyrazów pochodzenia brytyjskiego i amerykańskiego rozpoczął się wraz z otwarciem granic w 1989 roku. Znajomość angielskiego wszędzie jest wymagana, a w zasadzie uważana za oczywistość.
Trener wewnętrzny w firmie

Trener wewnętrznyto osoba przeprowadzająca szkolenia dla pracowników w obrębie firmy. Pracuje na wyłączność danej firmy i "szyje na miarę" projekty szkoleniowe.Do zadań terneranależą przede wszystkim: przygotowanie programu szkolenia i jego przeprowadzenie, a następnie ewaluacja całego projektu. Bardzo często trenerzy zajmują się również badaniem potrzeb szkoleniowych w firmie. Powinni oni ściśle współpracować ze specjalistami ds. szkoleń i rozwoju, a także działami HR.
Pokolenie Y- beztroski świat?

Czy dzisiejsze pokolenie wie, czym jest prawdziwa praca?. Faktycznie, dawniej ludzie mieli pod górkę. Dwie wojny, które nie tylko w gospodarce, ale przede wszystkim w świadomości ludzkiej pozostawiły niezmywalne ślady.Potem na pozór spokojnie. Komunizm. I nic więcej nie trzeba dodawać. Kolejki po chleb, mięso, papierosy, alkohol. Żelazna kurtyna, która skutecznie blokowała, zasłaniała. Jedynie, gdzieś tam między szczelinami niedbale zasuwanych żaluzji, co nieco się przedostawało. A i o pracę nie było łatwo, a jak już się człowiek do stołka dostał, drżał o posadę. Wreszcie wszystko runęło.
Metody nauczania języków obcych

Do you speak English?Yes, I do.Dziś każdy pracodawca, na podane pytanie, wymaga twierdzącej odpowiedzi. Czy zanim zaczniemy przygodę z nauką języków obcych nie powinniśmy zastanowić się jaki typ inteligencji prezentujemy? Jaka metoda okaże się dla nas skuteczna i interesująca, a beriera językowa mitem?

Rynek polski oferuje szereg rozwiązań, od tradycyjnych, konwencjonalnych metod po te najciekawsze i zdaje się najbardziej kontrowersyjne.
Unia Europejska stawia na Internet

Wzrost kompetencji informatycznych i swobodny przepływ informacji to priorytety w społeczeństwie wiedzy. Do 2013 r. każdy Europejczyk powinien mieć dostęp do szerokopasmowego internetu i umieć z niego korzystać, a przenoszenie numerów telefonicznych powinno być możliwe nie tylko między sieciami, ale i krajami.Technologie cyfrowe mają stanowić jedną z podstaw wzrostu w myśl nowej unijnej strategii gospodarczej Europa 2020. Eurodeputowani opowiadają się za wyznaczeniem konkretnych celów: np. aby do 2015 r. 75 proc.
Rady dla piszących list motywacyjny

List motywacyjnyma być odpowiedzią na kryteria postawione przez pracodawcę, twoją reklamą i wizytówką. Oznacza to, że swoje umiejętności i zdobyte doświadczenia powinieneś opisać jedynie w kontekście stanowiska, na które aplikujesz.

Nie ma potrzeby abyś wspominał o umiejętnościach, które nie są związane zpracą, o którą się starasz. Zwróć uwagę, czy pracodawca wymaga wysłanialistu motywacyjnego- jeśli w ogłoszeniu jest wyraźna prośba, oznacza to, że obydwie aplikacje (zarówno CV jaki LM) powinny być wysłane razem.
Kto zabrał mój ser? - O radzeniu sobie ze zmianą

Przypowieść"Kto zabrał mój ser"- Spencera Johnsona, jest światowej sławy bestsellerem, wykorzystywanym w szkoleniach wewnętrznych wielu dużych firm. Metaforyczna bajka opowiada o dwóch myszach: Nosie i Pędziwietrze, oraz ludziach: Bojku i Zastałku.
Uczymy się nauczać- tradycyjnie czy praktycznie?

J.F.Herbart i J.Dewey to niewątpliwie dwie wielkie osobowości świata edukacji. Pierwszy z nich to pomysłodawca tradycyjnego systemu kształcenia, w którym postać nauczyciela przekazującego wiedzę jawi się na pierwszym planie. Drugi prezentuje dydaktykę progresywną, w której uczeń jest w centrum procesu edukacyjnego, a przyswajanie wiedzy odbywa się drogą samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów. Poglądy, którego z nich mają prawo wpływać na kształt działań edukacyjnych współcześnie?
Projekt e-podpis i coaching: człowiek najlepszą inwestycją

Wydział Zarządzania Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy 4 stycznia 2010 r. rozpoczął realizację projektu "Akademia e-podpisu" w ramach umowy partnerskiej z Liderem - firmą Nawigator Doradztwo Gospodarcze z Poznania. Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet VIII Działanie 8.1, Poddziałanie 8.1.1.
Zainwestuj w ćwiczenia umysłu

Możliwości mózgu spadają już po 27 roku życia! Zainwestuj w ćwiczenia umysłu aby ten proces spowolnić, cieszyć się dobrą pamięcią przez długie lata i nieustannie rozwijać swoją kreatywność. Twój trening wcale nie musi być męczący- czasem wystarczy zmienić własne nawyki.

Badania z Ameryki donoszą, że możliwości umysłu w tym szybkość myślenia zmniejszają się po 27 roku życia, osiągnąwszy szczyt w granicach 22 roku.
Mapa myśli - hit czy kit?

Mapa myśli (mind map) - jest to szczególny rodzaj notowania, pobudzający obie półkule ludzkiego mózgu. Po raz pierwszy o tej technice, można było przeczytać w bestsellerze Tony'ego Buzana pt: " Mapy twoich myśli". Od tamtej pory mind maps zyskały fanów na całym świecie.
CSR - społeczna odpowiedzialność biznesu

Społeczna odpowiedzialność biznesu, czyli Corporate Social Responibility to koncepcja, według której przedsiębiorstwa powinny uwzględniać interesy społeczne i ochronę środowiska, a także relacje z różnymi grupami interesariuszy. Tematyka odpowiedzialnego biznesu jest dziś coraz bardziej znana, nie tylko wśród kadry zarządzającej, ale również wśród studentów.
Drogowskazy kariery

15 marca rusza III edycja programu Drogowskazy Kariery, który daje możliwość skonfrontowania poglądów wybitnych specjalistów ze świata biznesu, nauki i polityki na temat obecnie panujących trendów na rynku pracy. Uczestniczą w nim największe uczelnie państwowe i prywatne z Warszawy, Krakowa, Poznania, Gdańska, Lublina, Szczecina Katowic, Wrocławia i Opola.Program Drogowskazy Kariery w zamierzeniu jego autorów ma być pomostem między studentami i pracodawcami.
Zawód: trener, dla kogo?

Praca trenera jest stosunkowo młodym zawodem. Wraz ze wzrostem potrzeb szkoleniowych wśród firm pojawiło się i ciągle wzrasta zapotrzebowanie na pracę trenera, dlatego też mówi się, że jest to zawód przyszłości. Wielu pracowników traktuje możliwość doszkalania się jako okazję do rozwoju i docenia pracodawcę, który stwarza mu takie możliwości.
Jak napisać CV? Uważaj na pułapki

O ile napisanie CV dla większości z nas nie stanowi większego problemu, o tyle napisanie dobrego i skutecznego CV może już okazać się nie lada wyzwaniem. Jakie błędy najczęściej popełniamy? Jakie informacje niepotrzebnie zawieramy (patrz.przykłady poniżej)

bledywCV

• Przebieg kariery zawodowej
Wyjazd z programem Au pair

Tylko do końca marca potrwa rekrutacja na wakacyjne wyjazdy dla Au Pair. Jeśli jesteś osobą otwartą, pragniesz połączyć naukę języka obcego z zabawą, kochasz dzieci i chcesz efektywnie wykorzystać swój czas wolny - powinieneś rozważyć uczestnictwo w tym programie.Zasady projektu Au Pair są m.in. ujętę w Międzynarodowej Konwencji nr 68 "European Agreement on Au Pair Placement" z dnia 24.10.1969. Wymieniony dokument definiuje wyjazd Au Pair, jako formę pośredniczącą między pobytem studenckim, a pobytem związanym z wykonywaniem pracy.
CV kluczem do sukcesu

Niewątpliwie każdy z nas, prędzej czy później będzie zmuszony do napisania własnego Cv, które stanie się przepustką do rozmowy kwalifikacyjnej, a następnie do otrzymania wymarzonej pracy. Dobre Cv może spowodować, że to właśnie nas z tłumu kandydatów wybierze pracodawca, ale może też zrujnować nasze szanse na starcie. Aby nie popełniać gaf w pisaniu Cv, pamiętaj o kilku ważnych wskazówkach:
Zawód researchera

Wraz z rozwojem gospodarki, pojawiają się nowe potrzeby biznesowe, które zaspakajają nowe zawody. Ich funkcje nie były kiedyś potrzebne, dziś są w cenie. Dziwne nazwy nowych profesji często brzmią bardzo tajemniczo. Co się zatem kryje pod pojęciemzawodu researchera? Jakie ma on zadania i obowiązki? Kto może zostać researcherem w branży HR i jak zawód ten różni się od researchera informacji? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziemy poniżej.
Pracuj za granicą z językiem!

Jeszcze parę lat temu wyjazdy do pracy za granicą przeżywały szczyt swojej popularności. Szczególnie wyjazdy do Anglii i Irlandii czy USA cieszyły się ogromnym zaufaniem ze względu na korzystny kurs dolara i euro. Dziś różnice w zarobkach zagranicznych a tych krajowych nie są już tak ogromne. Jednak wielu z nas decyduje się na wyjazd do Wielkiej Brytanii, Niemiec, Holandii, Belgii, a także do krajów cieplejszych tj. Cypr, Malta, Portugalia czy Włochy, bądź na okres kilku miesięcy, bądź na dłużej, a nawet na stałe (na bardziej wykwalifikowane stanowiska).
Chiński złodziej czasu - szkoła

Filmy dokumentalne dotyczące edukacji w Azji, zawsze wzbudzały sporo kontrowersji. Pod główną wątpliwość Europejczycy zwykli poddawać ilość czasu, jaką przeciętny Azjata musi poświęcać kształceniu się. Pogłoski o tym, że uczniowie mają obowiązek przebywania na terenie szkoły od świtu do nocy, przynajmniej w przypadku prowincji Liaoning (pn-wsch część Chin), okazują się prawdziwe.
Uczenie się w dorosłości

Czasy, gdy proces edukacji można było zamknąć w okresie do 25 roku życia, odchodzą powoli do lamusa. Potrzeba ustawicznego uczenia się(lifelong learning)wynika z dynamicznego rozwoju świata. Niemalże każdego dnia jesteśmy świadkami zmian technologicznych, gospodarczych i społecznych. Edukacja dorosłych stała się kluczem do odpowiedniego reagowania na zupełnie nowe problemy.
Ocenianie pracowników - źródło sukcesu nie tylko jednostek, ale i firmy

Kultura organizacyjna ma ogromny wpływ na samopoczucie pracownika, decyduje o postawach ludzi wobec danej organizacji i stanowi podstawę określonych modeli organizacyjnych. Dlatego też istotną rolę odgrywa system oceniania pracowników. Zaangażowanie w rozwój pracowników, odpowiednie zarządzanie ich kompetencjami jest kluczowe, jeśli chodzi o powodzenie każdej organizacji.
Co nas motywuje w pracy?

Pieniądze szczęścia nie dają. Ile razy słyszeliśmy to w swoim życiu? To stare ludowe powiedzenie zapewne niesie pewną prawdę, jednak nie do końca można się z nim zgodzić mając na uwadze chociażby wyniki różnych niezależnych badań na temat motywacji do pracy.
W kierunku pełni życia - podróż bohatera

Podróż Bohatera jest metaforą wielu naszych wysiłków w kierunku zmiany różnych aspektów życia. Jest to schemat uniwersalny dla każdego człowieka każdej epoki.
Dorosły uczeń w organizacji

W perspektywie psychologicznej uczenie się jest procesem zaspokajania potrzeb przez osiąganie wyznaczonych celów. Dotyczy to szczególnie dorosłych uczniów, którzy zazwyczaj pragną rozwijać się w określonym kierunku (wybór kursu, materiału, szkoły), co obrazuje poniższy andragogiczny model edukacji osoby dorosłej:
Liderzy edukacji i biznesu: podobni, a jednak różni

W dobie społeczeństwa wiedzy dziedziny edukacji i biznesu nabierają coraz większego znaczenia - również dla liderów - zarówno w zakresie zarządzania instytucjami, jak i w sferze uzupełniania wiedzy i doskonalenia technik menedżerskich.Liderzy edukacjiw coraz większym stopniu doceniają zasoby praktycznej wiedzy zgromadzonej przez sektor prywatny. W społeczeństwie wiedzy współpraca obu tych dziedzin jest koniecznością, a wymiana doświadczeń - dobrodziejstwem.
Kim jest skuteczny lider?

Kwestie związane z kształtowaniem relacji interpersonalnych w miejscu pracy są prawdziwym wyzwaniem dla lidera zespołu. Wyniki badań przeprowadzonych przez Golemana wyraźnie wskazują najlepsze style kierowania ludźmi oraz znaczenie używania ich w odpowiednich okolicznościach i czasie.Skuteczny liderpotrafi rozpoznać i zastosować odpowiedni styl.
Wieczny Student - anatomia zjawiska

Znamy ich ze studiów, kampusów, bywają naszymi przyjaciółmi, rodziną. Wydają się bardzo różni, a jednak istnieje coś co ich łączy - długoterminowy związek z uczelniami wyższymi. "Wieczni studenci" bo to o nich mowa, zdają się wyzwalać w społeczeństwie bardzo skrajne emocje: od uśmiechu na twarzy i stwierdzenia "a znam kilku takich", po oburzenie i nazwanie ich "nierobami".
Uczenie się w Europie

Powszechnie uznaje się, że możliwości wzrostu gospodarczego Europy są bezpośrednio związane z poziomem wiedzy i przedsiębiorczości pracowników. Od "pracowników wiedzy przyszłości" oczekuje się, że posiądą wysoki poziom ogólnego i specjalistycznego wykształcenia. Umiejętność dostosowania się do zmian poprzez uczenie się przez całe życie umożliwi im zdobycie i utrzymanie różnych rodzajów pracy i poprawi ich pozycję w społeczeństwie.
Edukacja i internet: umiejętności informacyjne

Bez względu na to, czy nowoczesne technologie stosowane są na użytek własny, czy organizacji, pozyskanie pełnych i aktualnych informacji możliwe jest w bardzo krótkim czasie.Dzięki możliwościom związanym z rozwojem Internetu niemożliwe staje się możliwym, a uzyskanie odpowiedzi na konkretne pytania trwa ułamki sekund. Taki stan rzeczy nieodwracalnie zmienia oblicze edukacji na wszystkich szczeblach rozwoju zawodowego w miejscu pracy. Usługi edukacyjne oferowane są na szeroką skalę, ze zniesieniem barier czasu i miejsca.
Zagraniczny wolontariat lekiem na kryzys?

Chyba nikt nie ma wątpliwości, że rok 2009 nie jest najlepszym czasem na szukanie pracy. W firmach nierzadko dochodzi do zwolnień, co skutkuje tym, że nawet osoby z pewnymi posadami i doświadczeniem martwią się o jutro. I chociaż coraz częściej mówi się o zwiastunach końca kryzysu, to zapewne jeszcze trochę minie, zanim sytuacja na rynku pracy powróci do stanu sprzed roku 2008.
Dobra organizacja matką sukcesu

Coraz krótsze dni, chłodniejsze wieczory, opadające żółte liście…Wielkimi krokami nadchodzi jesień. I chociaż przed nami jeszcze miesiąc studenckich wakacji, nasze samopoczucie pogarsza się z dnia na dzień…
Przywództwo według Bennisa

Warren G. Bennis - jeden z najbardziej uznanych guru w zakresie przywództwa (leadership) - podkreśla niesamowitą złożoność współczesnego świata, stanowiącą ogromne wyzwania dla liderów zarówno biznesu, jak i edukacji. Tradycyjne źródła informacji i technik zarządzania stają się coraz mniej skuteczne i bardziej przestarzałe. Czy oznacza to, że organizacja potrzebuje czegoś więcej, niż zarządzanie?