e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


interia.pl - motoryzacja interia.pl - motoryzacja

http://kanaly.rss.interia.pl/motoryzacja.xmlRenault chce robić francuskie mercedesy. Dosłownie!
Renault związane strategicznym aliansem z japońskim Nissanem zacieśnia swoją współpracę z koncernem Daimler.


Fuso. Pancernik na kołach?
Marka Fuso nie jest powszechnie znana. Słowo nie budzi przeważnie żadnych skojarzeń, jedynie miłośnicy marynistyki identyfikują je z japońskimi pancernikami z okresu II Wojny Światowej.


Miałeś stłuczkę lub wypadek? Straciłeś pewność siebie?
Kierowcy, którzy nigdy nie mieli wypadku samochodowego reagują na niebezpieczną sytuację na jezdni szybciej niż ci, którzy uczestniczyli już w zdarzeniu drogowym.


Oto nowoczesny sposób na korki! Zadziała?
Zakłada się, że o ok. 20 proc. może zwiększyć się przepustowość ulic Trójmiasta po wdrożeniu zintegrowanego systemu zarządzania ruchem.


Lancia w Genewie - nowa flavia i thema AWD
Kilka miesięcy temu w europejskich salonach Lancii pojawił się model thema, czyli reprezentacyjna limuzyna zbudowana w oparciu o chryslera 300C.


Chcesz kupić aston martina? Potaniały!
Na stoisku Aston Martina w Genewie pojawi się m.in. odświeżony model vantage. To druga poważniejsza modernizacja auta od uruchomienia produkcji w 2005 roku.


Auto w zimie. Chemicy mają lepiej
W związku z eksploatacją auta zimą pojawia się wiele wątpliwości. Co warto wiedzieć, aby uniknąć problemów z samochodem po nadejściu mrozów?


Motoryzacyjne fakty i mity
Czy rzeczywiście prędkość jest główną przyczyną wypadków, pijani kierowcy to w większości rowerzyści, a kierowcy ciężarówek stanowią największe zagrożenie na drogach?


Odświeżone maserati gran sport. Ma aż 460 KM!
Przy okazji salonu motoryzacyjnego w Genewie Maserati zaprezentuje odświeżony model gran tourismo S. Czego spodziewać się mogą fani włoskiej marki?


Mini clubvan. Masz bar albo pizzerię?
Mini to jedno z niewielu aut, obok którego nie można przejść obojętnie. Jego sylwetka przyciąga uwagę, dlatego czasem wykorzystywany jest przez firmy jako jeżdżący baner reklamowy.


Poprawiają się warunki na drogach. Gdzie jest ślisko?
Po odwilży poprawiły się warunki na drogach w całej Polsce. Lokalnie może być jednak jeszcze ślisko.


Po chwili oddechu ceny paliw znów pójdą w górę
Analitycy ostrzegają przed kolejną podwyżką cen paliw. Paliwa mogą zdrożeć jeszcze w tym tygodniu średnio o 5 groszy. To oznacza, że po kilkunastu dniach zamrożonych cen oleju napędowego i benzyny zaczyna się kolejny koszmar dla kierowców.


Spędził dwa miesiące w zasypanym śniegiem aucie?
W szpitalu w Umea na północy Szwecji leczony jest 44-latek, którego dwa dni temu znaleziono w przysypanym śniegiem samochodzie. Twierdzi on, że spędził w śnieżnej pułapce prawie 2 miesiące.


Wszyscy chcą mieć u siebie fotoradar
Ponad 200 wniosków z prośbą o ustawienie fotoradarów otrzymał od mieszkańców i władz samorządowych Główny Inspektorat Transportu Drogowego.


Ścigali się po zamarzniętym jeziorze. Tysiące widzów!
Tysiące widzów oglądały w niedzielę w Olsztynie wyścigi samochodowe na zamarzniętym, największym w mieście jeziorze Krzywym. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ratownicy WOPR, strażacy i policjanci z poduszkowcami.


Bridgestone. Wschodnia centrala w Warszawie
Od początku roku centrala na Europę Wschodnią i kraje bałtyckie produkującego opony japońskiego koncernu Bridgestone znajduje się w stolicy Polski.


Kajetan wygrał wszystko. Bo nie było Francuza?
Broniący tytułu Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza) wygrał wszystkie odcinki specjalne odbywającego się na Pomorzu 8. Rajdu Lotos Baltic Cup, pierwszej rundy mistrzostw Polski w sezonie 2012 i został liderem tegorocznej rywalizacji.


Płonące samochody w Warszawie. Zobacz zdjęcia
Policja bada zapis monitoringu miejskiego z centrum Warszawy, gdzie w nocy z soboty na niedzielę spłonęło kilka samochodów osobowych - poinformował st. sierż. Artur Chwiłka z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.


Rinspeed dock+go. Czy to rzeczywiście ma przyszłość?
O firmie Rinspeed staje się głośno najczęściej raz w roku.


Giniemy przez drogi, a nie przez brawurę. Wiedziałeś o tym?
W początku minionego roku przez media przetoczyła się fala krytyki związana ze zmianą limitów prędkości na naszych drogach.