e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


mas.auto.pl mas.auto.pl

http://mas.auto.pl/component/option,com_rss/feed,RSS2.0/no_html,1/Offroad&TruckTest 2015
Za nami ostatnia w tym roku edycja jazd testowo-porównawczych – Offroad TruckTest 2015. Mimo przelotnego deszczu pogoda dopisała i obecność dziennikarzy oraz samochodów również. 25 aut – w tym offroadery oraz osobowe i dostawcze vany testowało 44 dziennikarzy.


Renault Alaskan - Nowy teren
Renault od wielu lat będące liderem rynku samochodów dostawczych w Europie, a także zajmujące bardzo wysoką pozycję w Ameryce Łacińskiej i Afryce, zamierza stać się wiodącym producentem samochodów dostawczych w skali światowej. Ponieważ 1/3 tego segmentu stanowią pickupy, więc nie da się osiągnąć sukcesu pomijając pojazdy tego gatunku.


SQ5 TDI plus - Trzysta czterdzieści koni w dieslu
Kto nie wierzy w dynamikę diesli z pewnością złapie się za głowę. Otóż Audi w modelu SQ5 TDI plus zwiększyło moc silnika o 27 KM. Nie byłoby sensacji gdyby chodziło o zwyżkę ze 100 do 127 KM albo nawet z 200 do 227 KM, ale w tym przypadku wzrosła ona z niewiarygodnie wysokiego poziomu 313 do aż 340 KM.


Peugeot Fractal - Laboratorium dźwięku
Kilka lat temu Peugeot wprowadził tzw i-cocpit znany już z modeli 208 i 308. Co prawda nie każdy jest jego zwolennikiem (zegary nad kołem kierownicy, monitor dotykowy zastępujący wiele przycisków), ale mała kierownica pasuje większości użytkownikom. Teraz Peugeot pracuje nad uatrakcyjnieniem wnętrza swoich aut poprzez wykorzystanie kolejnego (po wzroku i dotyku) zmysłu, jakim jest słuch.


Alpine Celebration - Blisko szczęścia
W 60-lecie swojego zaangażowania w sporty samochodowe, Alpine przygotowało swoim fanom super niespodziankę. Przy okazji 24-godzinnego wyścigu Le Mans zaprezentowało bardzo długo oczekiwaną, współczesną wizję legendarnej Alpine A110.