e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


motosports.pl motosports.pl

http://motosp.pl/rss/newsy/0/Pirelli szuka nowego auta do testów
Firma oponiarska Pirelli potrzebuje nowego egzemplarza do testów ogumienia na rok 2013. Poprzedni bolid, którym testowano opony - czyli Toyota TF109 z 2009 roku trafiła już do muzeum. Zespoły nie są zbyt chętne do oddania któregoś ze swoich samochodów, z obawy przed uzyskaniem przewagi, mimo iż szef Pirelli zapowiada, że wszystkie dane z testów będą ogólnodostępne, a kierowcy testowi niezwiązani z obecnymi stajniami.


Kapeć Pettera
Ostatni piątkowy odcinek Rajdu Monte Carlo wygrał Mikko Hirvonen, ale kolejność w czołówce nie uległa zmianom. Bryan Bouffier awansował na 16. miejsce generalki. Michał Kościuszko, drugi w klasie 3, jest coraz bliżej kompletu punktów w rundzie PWRC.


Red Bull bez aktywnego zawieszenia?
Szef Red Bull Racing Christian Horner, nie jest przekonany, czy system samopoziomującego się zawieszenia podczas hamowania będzie kluczową innowacją techniczną w zbliżającym się sezonie. System taki po raz pierwszy w swoim samochodzie zastosował Lotus w zeszłorocznych testach dla młodych kierowców w Abu Zabi. Międzynarodowa Federacja Samochodowa FIA potwierdziła, że jest on legalny.


Dzika karta na Phillip Island
David Johnson, jeżdżący na co dzień w brytyjskiej serii National Superstock 1000, otrzymał dziką kartę na pierwszą rundę sezonu World Superbike na australijskim torze Phillip Island. Pojedzie motocyklem BMW S1000RR.


Pilot Ogiera będzie gotowy na Szwecję (+wideo)
Julien Ingrassia, pilot Sebastiena Ogiera, który doznał urazu ramienia w wypadku na czwartkowym etapie Rajdu Monte Carlo, będzie w stanie zasiąść na prawym fotelu w kolejnej rundzie WRC - Rajdzie Szwecji. Francuska załoga w Skodzie Fabii S2000 zajmowała sensacyjne 4. miejsce.


Decydowały opony
W piątkowe przedpołudnie prowadzący w rajdzie SĂŠbastien Loeb nie wygrał żadnej z dwóch prób. Swoje pierwsze oesowe zwycięstwa odnieśli Petter Solberg i Mikko Hirvonen. Michał Kościuszko stracił prowadzenie w klasie 3, ale nadal zmierza po komplet punktów w PWRC.


Rea i Aoyama po trzydniowych testach
Zawodnicy zespołu Castrol Honda startujący w serii World Superbike - Johnathan Rea oraz Hiroshi Aoyama zakończyli udział w trzydniowych testach na torze Phillip Island, podczas których przygotowywali się do nowego sezonu.


Nowa siedziba Caterhama
Zespół Caterham (wcześniejszy Team Lotus) ogłosił przeniesienie swojej bazy z Hingam w hrabstwie Norfolk (Wielka Brytania) do Leafield. To tam znajduje się Leafield Technical Centre, związane ze sportami motorowymi od wielu lat po tym, jak w 1993 wykupił je Tom Walkinshaw, właściciel zespołu Arrows.


Prezentacja Caterhama w F1 Racing
Zespół Caterham poinformował, że prezentacja jego samochodu na sezon 2012 odbędzie się na łamach popularnego magazynu sportowego.


Otwarcie toru w Austin już w sierpniu!?
Magazyn Autosport ujawnił, że najnowszy tor w kalendarzu Formuły 1 Circuit of the Americas, który będzie gospodarzem powracającego po kilku latach przerwy GP Stanów Zjednoczonych, może zostać ukończony już w połowie sierpnia.


Lauda: Raikkonen będzie mocny, ale...
Kimi Raikkonen mimo powrotu do Formuły 1 po dwóch sezonach nieobecności, może być groźnym rywalem w tym sezonie, jeśli tylko zespół Lotus da mu do dyspozycji konkurencyjny samochód.


Trulli nic nie wie o Pietrowie
Jarno Trulli powiedział, że nic mu nie wiadomo na temat spekulacji łączących Witalija Pietrowa z ewentualnym przejściem do Caterhama, ponieważ wciąż ma ważny kontrakt z tym zespołem.


Oes dla Sordo i… awans
Dani Sordo przełamał dzisiejszą dominację SĂŠbastiena Loeba, zwyciężając na OS8. Kolejne dwie próby znów wygrał jednak Francuz. Hiszpan za to po ostatnim dzisiejszym oesie awansował przed Pettera Solberga, któremu do drugiego miejsca brakuje teraz 3,7 sekundy. Michał Kościuszko prowadzi w klasie 3 i PWRC.


Mistrz rządzi
Na porannej pętli czwartkowego etapu, prowadzący w Rajdzie Monte Carlo SĂŠbastien Loeb, nie dopuścił do głosu swych rywali i wygrał wszystkie trzy próby, powiększając swą przewagę nad nimi. Michał Kościuszko, jadący po komplet punktów PWRC, pewnie prowadzi również w klasie 3.


32. zawodników w World Supersport
Podobnie jak w przypadku World Superbike, tak i w World Supersport opublikowano we środę listę startową z zawodnikami, których najprawdopodobniej zobaczymy na starcie pierwszego wyścigu sezonu na Phillip Island. Znajdują się na niej 32. nazwiska. Jest oczywiście w tym gronie Paweł Szkopek.


Lorenzo i Spies podróżują po Azji
Tak jak przed rokiem, tak i tym razem zawodnicy zespołu Yamaha Factory Racing udali się do Azji, by promować Yamahę. Nie jest bowiem tajemnicą, że azjatycki rynek motocyklowy rozwija się niezwykle szybko, toteż producenci walczą o wpływy na wiele sposobów.


24. zawodników na progu sezonu, Checa nie chce #1
Opublikowano jeszcze prowizoryczną, ale już bardzo zbliżoną do ostatecznej listę startową World Superbike na sezon 2012. W stawce znajdzie się 24. stałych zawodników. W gronie tym nie ma Noriyukiego Hagi, jest za to przychodzący z Moto2 Raffaele de Rosa.


Za 6 milionów pościgasz się w HRT
Nie mniej jak 6 milionów Euro będzie musiał wyłożyć kierowca, który zapragnie w tym sezonie partnerować Pedro de la Rosie w zespole HRT.


Senna tylko na rok w Williamsie?
Jak donosi brazylijska prasa, Bruno Senna na razie podpisał z Williamsem tylko 1-roczny kontrakt.


Sezon 2012 przejściowym dla Sutila?
Wczorajsze ogłoszenie przez zespół Williamsa zatrudnienia Bruno Senny w roli partnera Pastora Maldonado znacznie zredukowało szanse Adrian Sutila na zdobycie posady kierowcy wyścigowego w tym sezonie, a jego menedżer już zapowiedział, że będzie to rok przejściowy.