e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Forumtransportu.pl Forumtransportu.pl

http://www.forumtransportu.pl/rss/wiadomosci.phpKarambol osobówek z autokarem na krajowej "94
Jak informuje RMF FM, wczoraj - 13.09.2015 - siedem pojazdów, w tym autobus, zderzyło się w dwóch miejscach na półkilometrowym odcinku drogi krajowej numer 94. Do obu zdarzeń doszło na wysokości małopolskiego Bolesławia. Autokar najechał na stojące przed skrzyżowaniem trzy auta. Ucierpiały dwie osoby, które z potłuczeniami zostały przewiezione do szpitala. Natomiast około 500 metrów wcześniej - na drodze do Katowic - kierowca osobówki nie wyhamował i zderzył się z samochodem jadącym przed nim.


Lexus RC F - moc i oszczędność Ă  la carte
Najnowsze sportowe coupe Lexus RC F już na pierwszy rzut oka imponuje wspaniałą sylwetką, świetnym wyposażeniem i doskonałym wykonaniem. Dzięki nowatorskiemu wykorzystaniu inteligentnego sterowania pracą 32 zaworów silnika V8 potrafi także połączyć radość z dynamicznej jazdy z ekonomicznym zużyciem paliwa. Jak to możliwe? Sekret tkwi w wykorzystaniu cykli Otto i Atkinsona. Sercem nowego RC F jest wolnossący, benzynowy silnik V8, będący gruntowną modyfikacją sprawdzonej, pięciolitrowej jednostki znanej z modelu IS F. Zastosowanie tytanowych zaworów oraz zmniejszenie masy wału korbowego i korbowodów pozwoliło przesunąć granicę maksymalnych obrotów o 500 do 7300, uzyskując wzrost mocy o 51 KM do 477 KM. Zwiększeniu uległ również maksymalny moment obrotowy, który osiągany jest teraz przy prędkości obrotowej niższej o 400 niż poprzednio, sięgając 530 Nm przy 4800 obr./min.


Brendon Zwycięzcą Drugiego Turnieju Piłkarskiego Prologis na Węgrzech
- Sukces Piłkarskiego Turnieju Prologis Na Terenie Rekreacyjnym "Zielona Ścieżka"- Prologis, Inc., globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, w ostatni piątek zorganizował drugi drużynowy turniej piłkarski na terenie rekreacyjnym "Zielona Ścieżka" w Prologis Park Budapest-Harbor na Węgrzech. Z 13 drużyn w skład, których wchodzili przedstawiciele klientów węgierskich i regionalnych Prologis, zwycięzcą turnieju i zdobywcą pucharu została firma Brendon. Na drugim miejscu uplasowała się firma NCR (mistrz turnieju z ubiegłego roku), zaś trzecie miejsce zajęła spółka Sauflon. Kompleks sportowo-rekreacyjny "Zielona Ścieżka" w Prologis Park Budapest-Harbor został otwarty trzy lata temu jako element strategii Prologis polegającej na budowaniu relacji z klientami oraz w oparciu o politykę zrównoważonego rozwoju.


Mniej placówek i wzrost formy? To możliwe!
Wiele firm zmaga się z problemem znalezienia i ulokowania placówki w miejscach, które przyniosą największe zyski i przyciągną pożądaną grupę klientów. Niestety, ich wybór jest często przypadkowy, a lokalizacja nie przynosi oczekiwanych efektów. Jak więc skutecznie zaplanować ekspansję i wybrać najlepszą lokalizację? Gdzie znaleźć pożądaną grupę docelową? Odpowiedzi na te i inne pytania udzielają analizy geomarketingowe. Analizy geomarketingowe wykorzystują system GIS, który pozwala na gromadzenie i wizualizację danych geograficznych na mapie oraz łączenie ich z geomarketingowymi danymi na temat rynku i wewnętrznymi informacjami firm.


Tajmax wynajął magazyn w Goodman Kraków Airport Logistics Centre
Goodman, globalny ekspert w dziedzinie nieruchomości logistycznych, wynajął firmie Tajmax, prowadzącej sieć sklepów Partner AGD RTV, 6 000 m2 powierzchni magazynowej w Kraków Airport Logistics Centre (KALC). Przeprowadzka do nowoczesnego i zarazem większego niż dotychczasowy magazynu pozwoli firmie Tajmax zwiększyć skalę działalności. Partner AGD RTV, marka prowadzona przez firmę Tajmax, to dynamicznie rozwijająca się sieć sklepów detalicznych, punktów sprzedaży hurtowej i internetowej. Przeznaczeniem nowego obiektu sieci będzie magazynowanie i dystrybucja artykułów RTV i AGD. - Przeniesienie naszej działalności do Goodman Kraków Airport Logistics Centre jest odpowiedzią na rosnącą liczbę zamówień i wzrost sprzedaży w naszych sklepach. Jesteśmy przekonani, że KALC to najlepsza lokalizacja, aby zapewnić sprawną dystrybucję w Małopolsce - mówi Tomasz Gracz, Prezes Tajmax.


Kto używa ERP?
Przez ostatnie 5 lat skala wykorzystania informatycznych systemów planowania i zarządzania zasobami przedsiębiorstwa zwiększyła się w naszym kraju o ponad 100%. Czy stosowanie tego typu oprogramowania stało się już normą? Według danych GUS, przedstawionych w raportach z cyklu "Społeczeństwo informacyjne w Polsce", w ostatnich latach dokonała się prawdziwa rewolucja w zakresie zastosowania przez rodzime przedsiębiorstwa systemów klasy ERP (ang. Enterprise Resource Planning). Programy te służą zarządzaniu takimi aspektami funkcjonowania spółki jak księgowość, handel czy gospodarka magazynowa. Pomiędzy 2009 a 2014 rokiem, odsetek firm korzystających z tego typu rozwiązań zwiększył się z 9,3 do 22%. Istnieje jednak bardzo duże zróżnicowanie ich popularności w zależności od wielkości zakładu i profilu jego działalności.


Stacja Moya w Czaplinku otwarta!
Wystartowała nowa stacja Moya w Czaplinku (na fot.). To już szósty obiekt tej sieci działający w województwie zachodniopomorskim. Stacja położona jest przy drodze wojewódzkiej nr 163, na wyjeździe z Czaplinka w kierunku Wałcza. To uczęszczana trasa, którą poznaniacy podróżują do Kołobrzegu. W sprzedaży dostępne są wszystkie rodzaje paliwa (benzyna 95 i 98, ON, ON Moya Power oraz LPG), a także AdBlue w pojemnikach. W budynku stacji działa koncept gastronomiczny Caffe Moya, serwujący gorące przekąski i aromatyczną kawę. Kierowcy korzystać mogą z kompresora, odkurzacza, myjni, a także z sieci wi-fi. Stacja czynna jest 24h.


Morze innowacji: system pilotowo - dokujący PNDS
Ostatnie sekundy dzielące jednostkę od portowego nabrzeża wymagają od załogi zachowania szczególnej ostrożności. Duża masa zbiornikowców czy promów sprawia, że w wyniku zderzenia się burty z portowym nabrzeżem często dochodzi do uszkodzenia statku bądź nabrzeża. Wynalazek inżynierów z Akademii Morskiej w Szczecinie rozwiązuje ten problem w najprostszy i jak dotychczas najtańszy sposób. Kluczowymi cechami charakteryzującymi opracowany w Szczecinie wynalazek jest prostota inżynierskich rozwiązań oraz dokładność i precyzja, jaką dzięki jego zastosowaniu może osiągnąć załoga cumującej jednostki. Zadaniem systemu PNDS jest dostarczanie pilotowi lub kapitanowi statku dokładnej informacji o odległości i prędkości zbliżania się do nabrzeża. Podstawą systemu jest Komunikat GPS, a także sygnał z przekaźników laserowych, umieszczonych w odpowiednich odstępach na nabrzeżu portowym.


Pijany sternik próbował się zabić
Z takim zachowaniem po alkoholu jeszcze nie mieliśmy do czynienia - mówią szczecińscy ratownicy WOPR, którzy otrzymali zgłoszenie, że po jeziorze Dąbie pod pełnymi żaglami płynie łódź, na pokładzie której nie było widać ani kapitana, ani żadnego załoganta. Dopiero po podpłynięciu okazało się, że na pokładzie była jedna osoba - kompletnie pijany sternik, który nie mógł się podnieść. - Odzyskał siły dopiero kiedy zobaczył ratowników - relacjonuje Mirosław Gosieniecki, wiceprezes szczecińskiego WOPR-u. - Pod wpływem alkoholu chciał wskoczyć do wody, bo chciał popełnić samobójstwo. Mam trochę lat i trochę działam w ratownictwie wodnym, ale takiej sytuacji jeszcze nie było.


Nowości w ofercie marki Hobby na rok 2016
Firma 2N-Everpol Sp. z o.o. "Centrum Entuzjastów Caravaningu", dystrybutor marki Hobby w Polsce, z przyjemnością informuje o nowościach Hobby przygotowanych z myślą o nadchodzącym sezonie. W roku 2016 swój debiut będzie miała linia przyczep kempingowych DE LUXE EDITION. Pozostałe serie ONTOUR, DE LUXE, EXCELLENT, PRESTIGE, PREMIUM i LANDHAUS pozostają integralną częścią portfolio produktów Hobby. Debiutująca seria DE LUXE EDITION to 5 nowym modeli: 440 SF (długość 6138 mm, wysokość 2300 mm), 460 UFe (długość 6627 mm, wysokość 2300 mm), 495 UL (długość 7125 mm, wysokość 2300 mm), 545 KMF (długość 7423 mm) oraz 560 KMFe (długość 7511 mm).


Ponad 3 mln pasażerów PKP IC w sierpniu 2015
Jak informuje PAP, w sierpniu br. PKP Intercity przewiozło około 3,2 mln pasażerów. Jest to najlepszy wynik miesięczny spółki w tym roku. Porównując dane z ostatnich lat, to także najlepszy wynik za sierpień od 2010 roku. Od początku 2015 r. spółka przewiozła blisko 20 mln pasażerów. Z danych PKP Intercity wynika, że w lipcu i w sierpniu br. przewiozła o 27 proc. więcej pasażerów niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. PKP Intercity od początku roku notuje wzrosty w stosunku do 2014 r. W styczniu i w lutym odpowiednio o 4 i o 8 proc. więcej pasażerów skorzystało z usług tego przewoźnika. W marcu wzrost wyniósł 12 proc. Zaś od kwietnia wzrosty przekroczyły 20 proc. W lipcu i sierpniu usługi PKP Intercity wybrało 27 proc. więcej osób niż w tych samych miesiącach ubiegłego roku. Największy wzrost przewiezionych pasażerów spółka zanotowała na trasach: * Warszawa - Trójmiasto o 163 proc. * Kraków - Trójmiasto o 140 proc. * Warszawa - Wrocław o 108 proc. * Warszawa - Lublin i Warszawa - Katowice o 42 proc.


Wybory Pomorskiej Miss Scania po raz czternasty
Po raz czternasty oddział Scania Gdańsk wypełniły najpiękniejsze ciężarówki, walczące o tytuł "Pomorskiej Miss Scania". Jak zwykle nie zabrakło różnorodności - zaprezentowały się zarówno samochody, które spędziły wiele lat na drogach jak i te całkiem nowe. Były ciągniki jak i pojazdy specjalistyczne, ze wszystkich regionów Polski - w sumie do walki o tytuł Pomorskiej Miss Scania stanęła rekordowa liczba pojazdów - aż 49. Jury składające się z przedstawicieli najpoczytniejszych tytułów prasy branżowej oraz Dyrektora Oddziału Scania Gdańsk - Sławomira Hofmana przyznało zaszczytny tytuł najpiękniejszej ciężarówki zlotu - Pomorskiej Miss Scania 2015 "Dywizjonowi 303", firmy Repiński. W kategorii "Weteran Szos" zwyciężyła Scania Vabis z PKS Gdańsk, zaś w kategorii Nagroda Dyrektora Scania oraz Nagroda Publiczności zwyciężyły kolejno: Scania V8 z firmy Grunke oraz pojazd Scania z firmy Baca.


Nowy Mercedes-AMG S 63 4MATIC Cabriolet. Szczyt samochodowych marzeń
Po raz pierwszy w swojej 48-letniej historii sportowa marka Mercedes-Benz prezentuje czteroosobowy kabriolet - S 63 4MATIC Cabriolet. To atrakcyjna propozycja dla miłośników motoryzacji ceniących wydajność i luksus. Nowy model ma 5,5-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 430 kW (585 KM) i 900 Nm maksymalnego momentu obrotowego oraz stały napęd na obie osie AMG Performance 4MATIC kierujący większość siły napędowej do tylnych kół, od 0 do 100 km/h przyspiesza w 3,9 s, a skuteczne wytracanie prędkości umożliwiają mu wysokowydajne hamulce kompozytowe. Sportowa technologia połączona z wyrazistym designem i luksusową kabiną: nie ulega wątpliwości, że S 63 4MATIC Cabriolet to auto zbudowane przez entuzjastów i dla entuzjastów. "S 63 Cabriolet to kolejny fascynujący samochód marzeń z Affalterbach" - mówi Tobias Moers, Prezes Zarządu Mercedes-AMG GmbH.


Jak zarobić na sprzedaży akumulatorów?
Statystyki pokazują, że warsztat mechaniczny coraz częściej jest miejscem wymiany akumulatora. W ostatnich latach warsztaty zyskują od 1 do 2% dodatkowych klientów rocznie. Radzi Janusz Druchliński, ekspert rynku akumulatorów w Inter Cars Jednak pomimo korzystnych trendów dla branży, dalej ponad 60% kierowców wybiera samodzielny zakup i wymianę baterii. Warto zastanowić się nad przyczynami takich decyzji zakupowych. Przede wszystkim warsztat nie jest kojarzony przez klientów jako naturalne miejsce dla takiego zakupu. Inaczej wygląda sieć sprzedaży detalicznej - supermarkety przez cały rok eksponują półki z akumulatorami.


Ruszyła Pomorska Kolej Metropolitalna
Ruszył pierwszy etap PKM - najważniejszego i największego projektu komunikacyjnego województwa pomorskiego. 30 sierpnia br., podczas uroczystej inauguracji, nastąpiło otwarcie Pomorskiej Kolei Metropolitalnej, łączącej Gdańsk z Lotniskiem im. Lecha Wałęsy i dalej z Kaszubami. Według międzynarodowej firmy doradczej JLL, która na początku tego roku przedstawiła raport pt. "Pomorska Kolej Metropolitalna - nowe perspektywy rozwoju trójmiejskiego rynku nieruchomości", to duża szansa dla regionu, zarówno w obszarze rozwoju rynku pracy, pozyskania nowych projektów z sektora usług dla biznesu, jak i budownictwa mieszkaniowego i komercyjnego.


Rozpoczął się największy w Europie zlot fanów Land Cruiserów
W dniach 11-13 września, w miejscowości Storndorf niedaleko Frankfurtu, odbywa się największy w Europie zlot fanów i użytkowników terenówek spod znaku Toyoty. Już po raz 14. miłośnicy Land Cruiserów i Hiluxów spotykają się pod Frankfurtem, by wspólnie dzielić się swoją pasją. Organizatorem imprezy Buschtaxi Treffen jest Alexander Wohlfarth, założyciel internetowej platformy buschtaxi.de, poświęconej terenowym Toyotom. Jak co roku zapowiada się bardzo duża frekwencja, na kempingu pojawi się ponad 1000 samochodów. Od najstarszych Land Cruiserów serii J4 po najnowsze egzemplarze, prosto z salonu.


Trasa AK już wkrótce bardziej przejezdna!
Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowalnego wydał pozwolenie na użytkowanie dla Trasy AK na odcinku Powązkowska - Modlińska wraz z przebudowanym Mostem gen. Stefana Grota-Roweckiego. Otrzymane wczoraj pozwolenie na użytkowanie trasy oznacza, że GDDKiA może rozpocząć wdrażanie docelowej organizacji ruchu. Ta procedura najprawdopodobniej będzie trwać do 3 tygodni, w trakcie których będą jeszcze obowiązywać ograniczenia prędkości maksymalnej. W pierwszej kolejności kierowcom zostanie udostępniona Trasa AK na odcinku od węzła Powązkowska do Mostu gen. Stefana Grota-Roweckiego w pełnym przekroju - od 2 do 3 pasów ruchu na jezdni głównej oraz po 3 pasy ruchu na jezdni zbiorczo-rozprowadzającej - docelowo przeznaczonej dla ruchu lokalnego.


Zmiany następują szybciej, niż można się było spodziewać. Dyrektor Stena Line o ekologicznej rewolucji
Transport drogą morską staje się coraz bardziej ekologiczny, a kolejne regulacje mają uczynić ten proces jeszcze bardziej dynamicznym. Zdaniem szefa Stena Line, zmiany w tym zakresie postępują znacznie szybciej, niż można było się spodziewać. Minęło już ponad osiem miesięcy od wejścia w życie dyrektywy niskosiarkowej. Zgodnie z jej wytycznymi emisja związków siarki w wyznaczonych strefach (tzw. SECAs - skrót od Sulphur Emission Control Areas) nie może przekraczać 0,1 procent. Ograniczenia takie obowiązują m.in. na Morzu Bałtyckim, Morzu Północnym i Kanale La Manche. Przeobrażenia, jakie nastąpiły od momentu, gdy zaczęły obowiązywać nowe przepisy, skomentował Carl-Johan Hagman, dyrektor Stena Line. Szef jednego z czołowych przewoźników promowych w Europie stwierdził, że zmiany (także nowe regulacje), które obserwujemy, a które mają uczynić żeglugę jeszcze bardziej zieloną, postępują dużo szybciej, niż można było wcześniej zakładać. To, co jeszcze do niedawna trudno było sobie wyobrazić, dziś jest rzeczywistością. Według niego, to dopiero początek rewolucji. Szef Stena Line dał jednak do zrozumienia, że wszelkie decyzje w kwestii dalszych przekształceń powinny być podejmowane z rozwagą.


Nowa Sól i Łódź z inwestycjami
Według PAIiIZ, spółka Electropoli-Galwanotechnika będzie inwestować w Nowej Soli. Firma chce wydać minimum 50 mln zł oraz zatrudnić co najmniej 100 pracowników. Natomiast w Łodzi zapowiada inwestycję Wirthwein AG. Electropoli-Galwanotechnika planuje budowę nowego zakładu, wyspecjalizowanego głównie w nakładaniu powłok antykorozyjnych. Podstrefa Nowa Sól należy do Kostrzyńsko-Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Firma Wirthwein AG, która rozbudowuje swój zakład w Łodzi, specjalizuje się w produkcji elementów z tworzyw sztucznych dla branży AGD, elektrotechnicznej i motoryzacyjnej oraz dla kolejnictwa.


BM Reflex: Diesel na stacjach na razie nie stanieje, benzyna jeszcze tak
Po raz pierwszy po 13 tygodniach obniżek ( w sumie o 49 groszy na litrze) wzrosły ceny oleju napędowego na części stacji. Skala podwyżek była zróżnicowana od kilku do kilkunastu groszy na litrze. Podwyżki odnotowaliśmy częściej na stacjach gdzie ceny w ubiegłym tygodniu osiągały najniższe wartości i w efekcie średnia cena diesla w kraju wzrosła o 5 gorszy na litrze. W przypadku pozostałych paliw: benzyn i autogazu, obniżki były kontynuowane. Średni poziom cen paliw na stacjach na 10-09-2015: benzyna bezołowiowa 95 - 4,65 zł (-5 gr/l), benzyna bezołowiowa 98 - 4,97 zł (-5 gr/l), olej napędowy - 4,36 zł (+5 gr/l), LPG - 1,85 zł (-2 gr/l). Najniższe ceny benzyny bezołowiowej 95 notujemy w tym tygodniu w województwie pomorskim i małopolskim odpowiednio po 4,56 i 4,59 zł/l, natomiast olej napędowy najtańszy jest w województwie śląskim i pomorskim odpowiednio 4,30 i 4,31 zł/l. Niestety tradycyjnie najwięcej za paliwa, niezależnie od rodzaju, płacą mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego. Tu litr Pb 95 kosztuje średnio 4,77 zł, a diesla - 4,53 zł.


Austria: Imigranci powodem wstrzymania komunikacji kolejowej z Węgrami
Jak poinformowała PAP, austriackie koleje OeBB w miniony czwartek podały na swej stronie internetowej, że z powodu ogromnego przeciążenia pociągów przyjeżdżających z Węgier, muszą tymczasowo wstrzymać komunikację kolejową z tym krajem. Wstrzymane zostają zarówno połączenia Railjet/EuroNight i EuroCity na trasie Budapeszt - Wiedeń, jak i połączenia regionalne między Węgrami a Austrią - podkreśla PAP. Bilety kolejowe na węgierskie trasy nie będą sprzedawane do odwołania. Ruch kolejowy między Węgrami a Austrią musiał zostać wstrzymany, ponieważ przyjeżdżające z Węgier pociągi z migrantami były niebezpiecznie przepełnione.


Grupa ID Logistics zakończyła pierwsze półrocze z 6,4 proc. wzrostem przychodu
Grupa ID Logistics, międzynarodowy lider logistyki kontraktowej, podsumowała swoją działalność w pierwszym półroczu 2015 roku. Firma odnotowała wzrost przychodów i wzmocniła pozycję na światowym rynku usług logistycznych, szczególnie w zakresie obsługi klientów z branży e-commerce, retail i FMCG. W pierwszym półroczu 2015 roku skonsolidowane przychody Grupy ID Logistics wyniosły 442,1 mln EUR, co oznacza wzrost o 6,4 proc. w stosunku do analogicznego okresu w 2014 roku. Aż o 55 proc. wzrósł skonsolidowany dochód netto i wyniósł 6,5 mln EUR. To w głównej mierze wynik kontroli kosztów i redukcji jednorazowych wydatków wykazanych w 2014 roku. Na ten wynik największy wpływ miała działalność Grupy ID Logistics w Republice Południowej Afryki, gdzie uruchomienie dwóch regionalnych magazynów zakończyło budowę krajowej sieci dystrybucji produktów świeżych. Duży wzrost odnotowany został także w Holandii, na co wpływ miało podpisanie umowy i rozpoczęcie współpracy z firmą Fujifilm.


PaczkomatyÂŽ InPost i MasterCardÂŽ: wzrost przesyłek za pobraniem o 300%
Wspólna akcja PaczkomatówÂŽ InPost oraz MasterCardÂŽ istotnie wpłynęła na wzrost skłonności zakupowych wśród klientów wybranych e-sklepów do korzystania z płatności bezgotówkowych "za pobraniem". Liczba tego rodzaju przesyłek w ramach serwisów zakupowych, które uczestniczą w projekcie, zwiększyła się o 300% od początku jego trwania. Rośnie także udział paczek "za pobraniem" w całkowitym wolumenie przesyłek obsługiwanych w ramach sieci PaczkomatówÂŽ InPost. W ramach wspólnej akcji PaczkomatówÂŽ InPost i MasterCardÂŽ, pod nazwą: "Festiwal Darmowej Dostawy", klienci e-sklepów mogą dokonać zapłaty przy odbiorze przesyłki oraz zamówić bezpłatną dostawę do PaczkomatówÂŽ obsługiwanych przez InPost. Inicjatywa ma na celu promocję płatności bezgotówkowych przy odbiorze przesyłek z wybranych sklepów internetowych Ze względu na duże zainteresowanie konsumentów, wakacyjna akcja została przedłużona do 14 września. Wśród partnerów projektu znalazły się m.in. takie marki, jak Answear, Endo, bdsklep.pl, garneczki.pl, NaszeZoo.pl czy Nexterio.


System zabezpieczeń ładunku - DC Safelog
Nowością w ofercie produktowej Działu Telematyki firmy DRABPOL jest urządzenie o nazwie DC Safelog , zabezpieczające ładunek znajdujący się w przyczepach, naczepach kurtynowych oraz kontenerach. DC Safelog, produkowany przez szwedzką firmę DataChassi to mobilny alarm dla ochrony i monitorowania dużych przestrzeni ( przyczepy, naczepy , kontenery). Alarm montowany jest za pomocą silnych magnesów na suficie monitorowanej przestrzeni. Taki montaż pozwala na łatwe przekładki i wykorzystywanie tego samego urządzenia w różnych miejscach. DC Safelog stale sprawdza przestrzeń ładunkową w promieniu od 0,50 do 10 metrów. W przypadku wykrycia niedozwolonych ruchów na monitorowanej przestrzeni urządzenie wysyła wysoki sygnał alarmowy i informacje zarówno do portalu DC Service Portal, na telefon komórkowy, jak i do domyślnych odbiorców. Dzięki funkcji śledzenia GPS, DC Safelog umożliwia błyskawiczne namierzenie pojazdu i reakcję zarówno ze strony kierowcy (który słyszy alarm w kabinie oraz może dodatkowo być obudzony jasnym światłem), jak i osoby zarządzającej flotą.


Logistyka z zasadami
Rok 2015 jest czasem zmian przepisów prawnych dla branży farmaceutycznej. Opublikowana w styczniu br. nowelizacja ustawy Prawo Farmaceutyczne doprecyzowała i umiejscowiła operatorów logistycznych działających na tym rynku w przepisach polskiego prawa. Jakimi zasadami musi się zatem rządzić profesjonalny operator? Operatorzy Logistyczni, chcący konkurować o klientów z sektora farmaceutycznego muszą przede wszystkim działać zgodnie z wymogami Prawa Farmaceutycznego, Dobrej Praktyki Dystrybucji oraz Dobrej Praktyki Wytwarzania. Jak to wygląda w praktyce opowiada Olga Miedziak, Kierownik ds. Zapewnienia Jakości i Zgodności Procesów w DSV Solutions: Operatorzy logistyczni świadczący usługi dla farmacji nadzorowani są w identyczny sposób, jak hurtownie farmaceutyczne oraz wytwórcy. Instytucją nadzorującą jest w tym przypadku Główny Inspektorat Farmaceutyczny, weryfikujący zgodność prowadzonych przez operatora działań.


Najwyższej jakości ubezpieczenie GO! AllRisk
Firma GO! Express & Logistics rozszerza swoje dotychczasowe usługi, ażeby zapewnić swoim klientom jeszcze większe możliwości wyboru, poprzez wprowadzenie najwyższej jakości ubezpieczenia: GO! AllRisk. Transport przesyłek zagranicznych przez GO! jest bezpieczny i niezawodny, ale jak każdy inny transport wiąże się z minimalnym ryzykiem. Zgodnie z Międzynarodową Konwencją CMR każda przesyłka jest ubezpieczona, ale ubezpieczenie jest ograniczone do kwoty ok. 10 €/kg w transporcie drogowym i 20 €/kg w transporcie lotniczym. Usługa GO! AllRisk oferuje ubezpieczenie przed uszkodzeniem, zniszczeniem i kradzieżą poza Konwencją CMR. Z GO! AllRisk przesyłka jest ubezpieczona na 110 % wartości towaru ze względu na pokrycie dodatkowych kosztów w przypadku problemów z przesyłką.


Lexus partnerem Pekao Szczecin Open
Już w sobotę 12 września rozpocznie turniej Pekao Szczecin Open, którego partnerem jest Lexus. To już dwudziesta trzecia edycja tej najstarszej i największej zawodowej imprezy tenisowej w Polsce. Wśród imprez towarzyszących odbędzie się rozgrywany w formule lucky doubles Turniej VIP "Lexus Open" o puchar Prezydenta Szczecina, do udziału w którym zaproszono sponsorów, samorządowców, artystów i polityków. Lexus jest partnerem szczecińskiego turnieju już od ponad 10 lat, zapewniając luksusowe samochody przewożące zawodników, sędziów i VIP-ów, a także organizując strefę VIP i konkursy dla widzów. Już tydzień później w Szczecinie będzie można zobaczyć najnowszą, czwartą generację Lexusa RX - najczęściej kupowanego modelu marki Lexus, który do tej pory znalazł już 2,1 miliona nabywców.


Zadbaj o bezpieczeństwo rowerowego pasażera
Skończył się czas wakacyjnej beztroski. Dzieci trzeba podwozić do szkół i przedszkoli. Czy oznacza to, że musimy zrezygnować z jazdy rowerem i z powrotem przesiąść się do auta? Niekoniecznie. Jednak zanim weźmiemy dziecko jako pasażera na rower, zadbajmy o bezpieczeństwo. Dobrą propozycją dla rodziców są przyczepki montowane do ich rowerów. "Polecam te, w których malec może leżeć. Są odpowiednie nawet dla kilkomiesięcznych dzieci, które nie potrafią samodzielnie siedzieć. Można wykorzystywać te przyczepki również jako wózki spacerowe" - mówi serwisowi infoWire.pl Rafał Muszczynko z Warszawskiej Masy Krytycznej. Ci, którzy nie mają w mieszkaniu miejsca na przyczepkę, mogą używać fotelików rowerowych. Są one jednak przeznaczone dla nieco starszych dzieci, umiejących już pewnie siedzieć. Z fotelików nie powinni korzystać początkujący rowerzyści, ponieważ balansowanie z dodatkowym obciążeniem jest trudniejsze - amator może narazić siebie i pociechę na upadek. Rodzinom wielodzietnym z pewnością spodobają się rowery cargo, umożliwiające przewóz większej liczby dzieci.


AVIS wraz z Toyotą uruchamia eksperymentalny projekt w branży wypożyczalni samochodowych - ofertę najmu aut hybrydowych w ramach specjalnie utworzonej grupy ofertowej
Firma AVIS, światowy lider na rynku wypożyczalni samochodowych, zaproponuje klientom unikatową ofertę aut z przełomowym napędem hybrydowym. Faza pilotażowa projektu została umiejscowiona w polskiej sieci wypożyczalni AVIS. Naturalnym partnerem programu została Toyota - światowy lider technologii hybrydowej. Dzięki temu partnerstwu możliwe stało się zaoferowanie hybrydowych Aurisów Touring Sports po specjalnych, konkurencyjnych stawkach najmu, zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla biznesu. W ramach projektu powstała największa flota aut hybrydowych w Europie Środkowo-Wschodniej w sektorze wypożyczalni (obecnie ponad 40 samochodów). Liczba ta będzie wzrastać wraz z rozwojem programu.


Rewolucja w jeździe samochodem elektrycznym: LEAF 30 kWh o zasięgu 250 km
* Zasięg zwiększony o 26% - do 250 km* na jednym ładowaniu* Kolejne pionierskie rozwiązanie Nissana - po raz pierwszy w segmencie akumulator o pojemności 30 kWh* Wyższa wydajność dzięki udoskonalonej konstrukcji akumulatorów* Wydłużenie zasięgu związane z modernizacją modelu na rok 2016 - zwiększenie przewagi konkurencyjnej Nissana* Nowy i bardziej funkcjonalny system multimedialny NissanConnect EV; zdalne sterowanie funkcjami pojazdu* Modernizacja nadwozia - nowe detale i kolory Nissan po raz kolejny zmienia skalę osiągów i funkcjonalności oraz postrzeganie samochodów elektrycznych, tym razem prezentując zmodernizowany model LEAF 30 kWh o zasięgu 250 km, przewyższający pod tym względem wszystkich konkurentów w swoim segmencie.