e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


motofakty.pl Moto-sport motofakty.pl Moto-sport

http://www.motofakty.pl/rss/8.xmlWilk i Żuk na mecie w Czechowicach
Na śliskich, trudnych i krętych trasach 6. Rajdu Czechowickiego - Magda Wilk i Jola Żuk, wykazując się opanowaniem i spokojem ukończyły rywalizację na 8. miejscu w klasie Gość.


Pościg Przygońskiego na ostatnim etapie Abu Dhabi Desert Challenge
Kuba Przygoński, motocyklista ORLEN Team, odnotował trzeci czas na ostatnim, 287-kilometrowym etapie Abu Dhabi Desert Challenge. Kuba zmniejszył tym samym stratę do lidera rajdu, Marca Comy, do 2945. Pomimo dobrego wyniku, polski motocyklista pozostał na szóstej pozycji w klasyfikacji...


LOTOS - Subaru Poland Rally Team na słowackich trasach
Rally Presov, który odbędzie się w dniach 13-14 kwietnia, rozpocznie rajdowy sezon u naszych południowych sąsiadów. Zawody z bazą w trzecim co do wielkości mieście Słowacji będą stanowić dwie rundy mistrzostw tego kraju.


Sukces Polki w Rajdzie Gazel
Dobiegł końca Rajd Gazel, podczas którego Gabriela Grajewska zmierzyła się z marokańską pustynią za kierownicą Dacii Duster. Polka i jej pilotka, pomimo, że był to ich debiut rajdowy, zajęły piąte miejsce w kategorii Crossover.


Tory Formuły 1: Monza
Monza to jeden z najszybszych torów w kalendarzu Formuły 1. Jeszcze kilka lat temu, niektóre bolidy osiągały tam prędkość ponad 370 km/h. Właśnie dzięki temu, włoski obiekt nazywany jest Świątynią prędkości. To jednak nie jedyne atuty Monzy.


2. Eliminacja Warszawskiej Ligi Kartingowej
Ostatniego dnia marca odbyła się 2 Eliminacja Warszawskiej Ligi Kartingowej. Zawodnicy na torze Pole Position Ursynów pojawili się kilka minut po godzinie 8. Walka zapowiadała się emocjonująco.


Valvoline PUZ Drift Team będzie korzystał z silników LS3
5 kwietnia zespół Valvoline PUZ Drift Team poinformował o zmianie jednostek napędowych, z których korzystać będą kierowcy mistrzów Polski w sezonie 2012. Będą to ośmiocylindrowe silniki LS3 o pojemności 6.2-litra, produkcji General Motors.


Orlen Team broni pozycji w Abu Dhabi Desert Challenge
Po czwartym etapie Abu Dhabi Desert Challenge Marek Dąbrowski, motocyklista ORLEN Team, nadal zdecydowanie prowadzi w klasie Open Trophy. Dziś na mecie odcinka zameldował się na drugim miejscu. Kuba Przygoński był ósmy na etapie, wśród kierowców rywalizujących o tytuł Mistrza Świata, w generalce...


Jacek Czachor nie jedzie dalej
Kapitan ORLEN Team, Jacek Czachor zdecydował się wycofać z dalszej rywalizacji w Abu Dhabi Desert Challenge. Decyzja jest konsekwencją upadku motocyklisty, jaki miał miejsce podczas wczorajszego etapu Jacek spadł z motocykla przy zjeździe z wydmy, mocno zbił kolano oraz nadwyrężył nogę w...


3. runda Testów Techniki Jazdy 2012
1 kwietnia odbyła się 3. runda Testów Techniki Jazdy 2012 Wielkanocny z cyklu Królewski Cup, będąca jednocześnie 3 eliminacja cyklu Mini Max Rally organizowana przez Automobilklub Królewski.