e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Porady komputerowe - Optymalizacja Windows Porady komputerowe - Optymalizacja Windows

http://feeds.feedburner.com/optymalizacja_windows/Automatyczne operacje na plikach
Kopiowanie, wysyłanie, zmienianie nazw te i inne operacje na plikach pochłaniają sporo czasu przed komputerem. Zautomatyzowanie tych czynności może przynieść znaczne oszczędność Twojego cennego czasu.


Szybki dostęp do pulpitu w Windows 7
Na pasku zadań tuż obok przycisku Start jest ikona Pokaż pulpitu. Umożliwia ona szybkie ukrycie wszystkich okien programów i wyświetlenia pulpitu. Zwróć uwagę, że w Windows 7 możesz to wykonać również na inne sposoby.


Automatyczne kopiowanie do schowka
Gdy zaznaczasz tekst, zazwyczaj robisz to po to, żeby go skopiować, rzadziej przenieść lub usunąć. Czy nie męczy Cię, że musisz za każdym razem przy kopiowaniu tekstu wciskać [CTRL]+[C]? Dlaczego by tego nie uprościć i nie spowodować, że każdorazowe zaznaczenie tekstu spowoduje jego automatyczne skopiowanie do schowka?


Ile czasu zajmują poszczególne czynności przy komputerze?
Jeśli często łapiesz się na tym, że przeglądasz Facebooka czy inne rozrywkowe strony internetowe, zamiast zająć się zadaniami, które aktualnie masz do wykonania, możesz skorzystać z narzędzia, które w trakcie pracy będzie Ci wyświetlać ostrzeżenia, że zjamuje się nie tym, czym trzeba.


Szybka zmiana nazw wielu plików
Sposób zmieniania nazw plików w Windows jest dość uciążliwy, jeśli w grę wchodzi wiele plików. Jest jednak prosty sposób, żeby przyspieszyć tę żmudną czynność.


Bezpłatny edytor plików PDF
Oprogramowanie do edycji plików PDF, udostępniane przez Adobe, jest bardzo drogie. Jeśli szukasz programu, który umożliwia Ci wykonywanie prostych operacji, np. wstawianie komentarzy czy uwag do tekstu, możesz skorzystać z bezpłatnych, alternatywnych programów.


Szybkie kopiowanie tych samych tekstów
Jeśli często używasz powtarzających się zwrotów, warto mieć je gdzieś pod ręką, np. w systemowym schowku, żeby móc je szybko wklejać zamiast żmudnie wpisywać za każdym razem.


Wygodne kopiowanie powtarzających się treści
Jeśli chcesz korzystać z treści, które już wcześniej trafiły do schowka, warto wypróbować aplikację ArchiveClipboard zapamiętującą wszystkie treści skopiowane przez użytkownika.


Schowek dla zaawansowanych
Jeśli intensywnie korzystasz ze schowka i chcesz z jego wykorzystaniem wykonywać też inne operacje na tekście niż tylko proste kopiowanie tekstu, wypróbuj program ClipMagic.


Zarządzanie zawartością schowka
Do schowka można skopiować różne rzeczy: teksty, pliki czy grafikę. Jeśli chcesz wiedzieć, co było kopiowane do schowka oraz ponownie wykorzystać tę zawartość, musisz skorzystać ze specjalnego programu.