e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Artykuły o pielęgnacji i hodowli kotów Artykuły o pielęgnacji i hodowli kotów

http://nordhouse.net.pl/feeds/stories.xmlWiek kociąt i nowy dom

Wielokrotnie spotykamy się z pytaniami dlaczego kocięta rasowe tak późno opuszczają hodowlę. Ludzie są przyzwyczajeni do tego, że malutki dachowiec czy kociak kupiony w pseudohodowli trafia do nich w wieku 7-8 tygodni. A kociak hodowlę może opuścić regulaminowo w wieku minimum 12 tygodni, ale większość hodowli granicę tę przesuwa na minimum 14 tygodni, co w praktyce przekłada się na to, że kocię opuszcza dom rodzinny w wieku około 16 tygodni.

więcej...
Żywienie kociąt i kotów

W naszej hodowli kocięta przyzwyczajone są do suchej karmy Royal Canin Babycat. Karmę tę powinny otrzymywać do ukończenia przez nie 4. miesiąca życia. Następnie można zacząć podawać im karmę Royal Canin Kitten, lub suchą karmę wysokiej jakości innej firmy (np. Hill’s), przeznaczoną dla kociąt, którą powinny jeść do ukończenia pierwszego roku życia.

więcej...
Jak rozmawiać trzeba z kotem, czyli co zrobić, aby koegzystencję uczynić lekką, łatwą i przyjemną

„Człowiek, którego kochają koty nie może być człowiekiem bezwartościowym”, G.Balint

Kiedy postanowiłam przyjąć pod swój dach pierwszego kota, nie wiedziałam o tych zwierzętach zbyt wiele. Oczywiście, jako osoba o podejściu naukowym do życia, zebrałam niezbyt wtedy jeszcze bogatą, dostępną na rynku literaturę, wymęczyłam pytaniami brata , wówczas studenta weterynarii, a także zakoconych znajomych. Po zebraniu bogatego materiału źródłowego przystąpiłam do lektury, analizy krytycznej i porównawczej, oceny źródeł , a wreszcie wyciągnęłam wnioski i opracowałam swoją metodę postępowania z czworonogiem, który lada moment miał się pojawić w moich progach.

więcej...
Kodowanie kolorów kodami EMS

Możesz sprawdzić online, co oznacza dowolny kod EMS - kliknij tutaj.

U kotów prawie każdej rasy występują rozmaite umaszczenia, pręgowania, kształty uszu, kolory oczu i rodzaje ogonów. Aby zapanować nad tą różnorodnością, organizacja FIFe stworzyła jednolity system kodowania o nazwie Easy Mind System, w skrócie EMS służący do opisywania fenotypu kota. System ten powstał dla wygody, ponieważ łatwiej jest napisać NFO a 23 niż kot norweski leśny, niebieski, tygrysio pręgowany. Ponadto kody EMS są jednakowe w każdym języku, zaś opis słowny należałoby przetłumaczyć, aby został zrozumiany na całym świecie.

więcej...
Koty w internecie

Kot to prawdopodobnie najpopularniejsze zwierzę pojawiające się na zdjęciach, jakie przesyłamy sobie masowo emailem. Prawie każdy otrzymał od kogoś znajomego list zawierający odnośnik do filmu z Dramatycznym Kotem albo widział Lolcata. Koty są też częstym tematem pojawiającym się w memach internetowych.

więcej...
Podróże z moim kotem ;)

W życiu każdego szczęśliwego „posiadacza” kota nadchodzi taki moment, kiedy trzeba gdzieś się z kotem przemieścić.

Oczywiście na ogół dotyczy to tylko wizyty u weterynarza, a więc najczęściej blisko miejsca zamieszkania. Nie ma więc z tym większego problemu, chociaż znam przypadki, kiedy nawet taka mała wyprawa stanowi wielkie źródło stresu i dla właściciela i dla kota.

Źródłem problemu okazuje się być zapakowanie kota do transporterka.

więcej...
Bezbolesne dokocenie, czyli jak dołączyć kolejnego kota

Kiedy podejmujemy decyzję o przyjęciu pod nasz dach kolejnego kota, musimy mieć pełną świadomość, że nasz koci rezydent niekoniecznie przyjmie nowego domownika z taką samą radością jak my. W dużej mierze od nas samych będzie zależało to, jak trudny i bolesny będzie to proces.

więcej...
KBW(d) czyli Kot Bezpieczny (w domu)

Ciekawość zabiła kota.

To przysłowie niestety bardzo często ma odzwierciedlenie w rzeczywistości. Kot jest zwierzęciem niesłychanie inteligentnym, ciekawym świata, żądnym nowych doznań. Te cechy powodują, że narażony jest na liczne niebezpieczeństwa, które czyhaja na niego także w naszych, wydawałoby się bezpiecznych, mieszkaniach. Decydując się na przyjęcie kota pod swój dach, musimy miec tego świadomość, aby zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa.

więcej...