e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Wydawnictwo Berlitz. Aktualności turystyczne Wydawnictwo Berlitz. Aktualności turystyczne

http://www.berlitzwydawnictwo.pl/view/rss/aktualnosci.htmlAppToGo: więcej niż przewodnik
Weekend w Paryżu? Zakupy w Londynie? Błyskawiczny urlop w Barcelonie? Aplikacje AppToGo to przewodniki, które pozwolą cieszyć się każdą chwilą spędzoną w najpiękniejszych miastach Europy.


Rozmówki ze słowniczkiem - niezbędnik turysty
Wyjeżdżając za granicę, chcemy nie tylko odpocząć, ale także posmakować obcej kultury i poznać ciekawych ludzi. Jak to zrobić, nie znając języka? Zaopatrzyć się w rozmówki ze słowniczkiem!


Szybki pakiet - w sam raz na wakacje!
Za chwilę wyruszasz na drugi koniec świata. Walizka spakowana, bilet w ręku… Czy to na pewno wszystko? Zabierz ze sobą jeden z Szybkich kursów językowych. Angielski, hiszpański, niemiecki – mamy coś dla każdego. Teraz dostępne w promocyjnych pakietach! Angielski Hiszpański Niemiecki


Zobacz nowe Przewodniki Ilustrowane
Do sprzedaży trafiły właśnie nowe Przewodniki Ilustrowane. Wśród tegorocznych nowości znajdziecie Przewodnik turystyczny po Azji Południowo-Wschodniej, Argentynie, Japonii oraz RPA.


Easy Going English. Nauka w rytm muzyki
Zobacz nowe kursy audio do nauki języka angielskiego Easy Going English Food and Drink Easy Going English Shopping Easy Going English Travelling Angielski łatwo wpadający w ucho!


Nie trać czasu, ucz się w drodze!
Praca, dom, studia, znajomi, zakupy, imprezy... Jak tu znaleźć chwilę na naukę języka? Szybki kurs mówienia w formacie mp3, pozwoli Ci uczyć się języków obcych wszędzie i o każdej porze.


Podróże marzeń: Kuba
Kuba kojarzy się z zapachem cygar i rumu. Z zalanymi słońcem uliczkami i żelazną dyktaturą Castro. 26 lipca przypada 56. rocznica wybuchu kubańskiej rewolucji – na pamiątkę tego wydarzenia ustanowiono trwające trzy dni święto państwowe. Warto z tej okazji przyjrzeć się Kubie nieco bliżej.


Podróże marzeń: Jordania
Bliski Wschód to kolebka największych starożytnych cywilizacji, a jednocześnie arena nieustannych napięć i konfliktów etnicznych. Jeśli chcemy zasmakować egzotyki, a przeraża nas kontrast kulturowy między wschodem a zachodem – wybierzmy Jordanię. Ten niewielki kraj położony u wrót Pustyni Arabskiej pod wieloma względami różni się od pozostałych państw regionu.


Podróże marzeń: Nepal
Nepal przycupnięty pomiędzy dwoma lokalnymi mocarstwami, jakimi są Indie i Chiny, przez wieki stworzył barwną i bogatą mozaikę kultur. Nic dziwnego, że podróż do tego kraju wydaje się raczej pielgrzymką niż przedsięwzięciem turystycznym.


Bez cenzury - pora przejść do rzeczy!
Uważasz, że dobrze znasz język, a mimo to nie rozumiesz, co mówią do ciebie znajomi w angielskim pubie, hiszpańskim akademiku czy niemieckiej knajpie? Uczyłeś się z podręcznika! Seria Bez cenzury pomoże błyskawicznie nadrobić braki.


Podróże marzeń: Maroko
Większość biur podróży ma w swej ofercie zorganizowane wycieczki do Maroka i wielu chętnych klientów. Dlaczego państwo, rozsławione kultowym filmem Casablanca, cieszy się takim powodzeniem turystów? To proste – Maroko od niepamiętnych czasów stanowi esencję orientalizmu.


Podróże marzeń: Izrael
Mało państw na świecie budzi tyle kontrowersji co Izrael, łączący w sobie dynamiczną, nowoczesną kulturę i umiłowanie tradycji. Choć zabytki Izraela są imponujące, największym bogactwem kraju jest bez wątpienia jego społeczeństwo. Trudno o naród o bardziej skomplikowanej historii.


Podróże marzeń: Kenia
Kenia przypomina Afrykę w miniaturze. Występują tu wszystkie rodzaje afrykańskich krajobrazów - od surowych ośnieżonych szczytów po białe plaże o drobnym, miękkim piasku. Nic dziwnego, że ten egzotyczny kraj cieszy się coraz większą popularnością wśród polskich turystów.


Podróże marzeń: Austria
Austria jest małym krajem nowoczesnej Europy, a jednocześnie dziedzicem imperium, które obejmowało kiedyś terytoria czeskie, słowackie, słoweńskie, polskie, a nawet włoskie. Jest też krajem, który mógł obchodzić swe pierwsze urodziny w 1919 r., sześćdziesiąte w 2005 r., a dziewięćset pięćdziesiąte w 1946! I to bez żadnej sprzeczności!


Podróże marzeń: USA
USA to dla wielu Polaków - szczególnie starszego pokolenia - symbol raju na ziemi. Kariera robiła się tam sama, pieniądze rosły na drzewach, a ciocia z Ameryki, którą mogła poszczycić się niemal każda rodzina, urastała do rangi dobrej wróżki. Nic dziwnego, że wycieczka do USA to marzenie wielu z nas. Warto je spełnić, tym bardziej, że przy odrobinie wysiłku, ta podróż nie musi kosztować nas wiele.