e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Narodowy Portal Turystyczny - Polska.Travel Narodowy Portal Turystyczny - Polska.Travel

http://www.polska.travel/pl/rss/?format=feedExplore Wałbrzych - wspólne przedsięwzięcie Starej Kopalni, Zamku Książ oraz Miasta Wałbrzych

explore

29 sierpnia ruszył wspólny projekt Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Zamku Książ i Miasta Wałbrzych - #wAubrzych - Explore Wałbrzych. Dla turystów Przygotowana została wspólna, "złota oferta" skierowana do turystów zainteresowanych historią miasta i skrywanymi przez nią tajemnicami.

W skład oferty "Explore Wałbrzych" wchodzą weekendowe pakiety pobytowe w Wałbrzychu, w ramach których przybywający goście przez trzy dni będą poznawali miejsca w mieście i okolicach związane z tajemnicami II wojny światowej na czele z nocnym zwiedzaniem Zamku Książ oraz Starej Kopalni, wejściem do podziemi w centrum miasta, wizytą w Podziemnym Mieście Osówka oraz w Szczawnie Zdroju. Ideą projektu jest pokazanie Wałbrzycha- miasta tajemnic II wojny światowej.

Szczegóły oferty dostępne są na stronach:
http://www.starakopalnia.pl/waubrzych-explore-walbrzych (Stara Kopalnia)

http://www.ksiaz.walbrzych.pl/explore-walbrzych (Zamek Książ)
Zamek w Mosznej - zwiedzanie wież tylko do 30 września

10
Tylko do 30 września możliwe jest zwiedzanie największych wież zamku w Mosznej.

Do zwiedzania udostępnione zostały dwie z największych pałacowych wież Zamku w Mosznej. Z ich szczytu rozpościera się wspaniały widok na otaczający park, szczególnie z balkonu jednej z nich. Podziwiać stamtąd można także krajobraz gór opawskich, a przy dobrej pogodzie doskonale widoczny jest czeski Pradziad.

Infrastruktura została sprzątnięta i dostosowana do zwiedzania, co nie było takie do końca proste. Największa z wież to wieża ciśnień, do dziś jest w normalnym funkcjonowaniu - jej zbiornik wodny, jak i wiele innych zamkowych ciekawostek, będzie można zobaczyć na trasie zwiedzania. Na wieży czeka także niespodzianka - spotkać można tam gościa, który zamieszkuje zamek od wielu, wielu lat - ale to spotkanie tylko dla zwiedzających o mocnych nerwach.

Zamkowe wieże zwiedzać można od poniedziałku do piątku w godzinach 13:00-15:00, wejścia odbywać się będą co godzinę. Czas zwiedzania to ok. 60 minut. Cena biletów wynosi 9 zł dla osób dorosłych i 6 zł dla dzieci. Bilety należy nabyć odrębnie od biletów na zwiedzanie Zamku.
Top 5 atrakcji turystycznych w województwie POMORSKIM - wybierz swój hit !

Internauta

Polska Organizacja Turystyczna na podstawie badań, analiz i opinii regionalnych organizacji turystycznych wytypowała atrakcje z każdego województwa, które ze względu na największy potencjał przyciągania ruchu turystycznego można traktować jako flagowe.

Z wszystkich tych flagowych atrakcji turystycznych wybrano po 5 z każdego regionu, które sukcesywnie będą zamieszczanie w naszej SONDZIE serwisu www.polska.travel.

W związku z tym redakcja Narodowego Portalu Turystycznego zaprasza do wspólnej zabawy polegającej na wybraniu HITU danego regionu. Co 2 tygodnie prezentować będziemy w SONDZIE (zamieszczonej po prawej stronie) atrakcje flagowe każdego z województw, prosząc jednocześnie o oddanie głosu na jedną z nich.Od 1-go do 15-go września głosujemy na Top 5 atrakcji turystycznych w województwie POMORSKIM:


Akwarium Gdyńskie

Akwarium Gdyńskie to wyjątkowe miejsce w centrum miasta. Można tu zobaczyć niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów pochodzących z różnych rejonów świata, np. z Afryki, Ameryki Północnej czy północy naszego kontynentu. Modernistyczne bryły budynku, usytuowanego w miejscu , gdzie miasto spotyka się z morzem, kryją w sobie ponad 130 ton wody, w których żyje prawie 2 tysiące zwierząt wodnych i wodno-lądowych.

Hel - Fokarium i Muzeum Obrony Wybrzeża

Największą naturalną turystyczną atrakcją Helu jest plaża z trzech stron otoczona wodą. Na szczególną uwagę zasługuje fokarium i muzeum rybołówstwa w starym kościele. Gratką dla miłośników militariów jest bez wątpienia Muzeum Obrony Wybrzeża.

Jarmark św. Dominika w Gdańsku

Jarmark św. Dominika to cykliczna impreza handlowo-kulturalna, która co roku w sierpniu odbywa się w Gdańsku na Głównym Mieście. Tradycja Jarmarku liczy ponad 750 lat, odkąd został on ustanowiony bullą papieską Aleksandra IV w 1260 roku na wniosek dominikanów. Dziś w czasie dni jarmarcznych w Gdańsku można nabyć rękodzieło, wyroby rzemieślnicze, powiększyć i uzupełnić swoją kolekcję. Jarmark Dominikański co roku przyciąga tłumy turystów.


Słowiński Park Narodowy

Jest położony w środkowej części polskiego wybrzeża, w województwie pomorskim. Obejmuje Mierzeję Łebską, Nizinę Gardeńsko-Łebską, morenę czołową z najwyższą kulminacją 115 m n.p.m. na wzgórzu na wzgórzu Rowokół oraz szereg jezior m.in.: Łebsko, Gardno, Jezioro Dołgie Wielkie i Dołgie Małe. Największą jego osobliwością są wydmy, które zajmują sporą część parku od strony morza. Jest to największy w Europie obszar wędrującego piasku - liczy około 500 ha powierzchni. Cały ten teren przypomina pustynię piaskową. Niektóre wydmy przesuwają się wciąż w kierunku wschodnim, nawet z prędkością do 10 m rocznie.


Zamek w Malborku

Jest to największy z zachowanych w Europie średniowiecznych zamków. Zamek w Malborku położony, na prawym brzegu Nogatu, gotycki, ceglany, warowny, otoczony fosą, wzniesiony w kilku etapach od 1280 roku do połowy XV wieku przez zakon krzyżacki. W 1997 roku Zamek krzyżacki w Malborku został zapisany na liście światowego Dziedzictwa UNESCO. Trzyczęściowa twierdza obronna w stylu gotyckim składa się z Zamku Niskiego, Zamku Średniego i Zamku Wysokiego. Najpiękniejszy widok na zamek jest od strony rzeki - Nogatu, a z zamkowej wieży roztacza się przeurocza panorama okolicy.
Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne - czas na Katowice

pokazy

Już 19 września - na katowickim lotnisku Muchowiec odbędą się Międzynarodowe Pokazy Pirotechniczne - wyjątkowy spektakl i prezentacja niepowtarzalnych oraz potężnych widowisk sztucznych ogni wyreżyserowanych przez zespoły najlepszych grup wykonawczych. Wszystkie grupy to laureaci najbardziej prestiżowych konkursów pirotechnicznych na całym świecie.
Po wielkim sukcesie pierwszej edycji, która odbyła się w Katowicach w 2014 roku przyciągając ponad 25 000 uczetników, czas na jeszcze większą dawkę emocji jaką bez wątpienia dają niesamowite spektakle pirotechniczne. Tego wieczoru przeniesiemy się w niesamowity świat kolorowych i zsynchronizowanych z muzyką spektakli pirotechnicznych. Na wszystkich widzów czekają aż cztery widowiskowe pokazy. Trzy pokazy konkursowe oraz pokaz kończący festival. Piękna sceneria Lotniska Muchowiec sprawi, że widowisko będzie niespotykane i unikatowe w skali światowej umożliwiając przeprowadzenie niecodziennych efektów wizualnych, które wprawią widzów w zachwyt.
Z pasji do muzyki - Szalone Dni Muzyki 2015

sdm

Idea przybliżenia szerokiej publiczności pozornie trudnej w odbiorze muzyki klasycznej przyświecała RenĂŠ Martinowi, gdy ponad 20 lat temu organizował po raz pierwszy La Folle JournĂŠe. Dziś ten międzynarodowy festiwal zaraża pasją do muzyki i przyciąga do sal koncertowych rzesze słuchaczy we Francji, Japonii, Hiszpanii oraz w Polsce. W dniach 25-27 września 2015 w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie już po raz szósty zagości polska edycja La Folle JournĂŠe - Szalone Dni Muzyki.

Po edycjach poświęconych twórczości Chopina oraz "Tytanów" kompozycji, a także muzyce różnych zakątków świata: Francji i Hiszpanii, Rosji, Ameryki, szósta odsłona festiwalu zapowiada się równie pasjonująco. Tegorocznym tematem Szalonych Dni są "Pasje serca i duszy", a bogaty program, obejmujący blisko 60 wydarzeń udowodni, w jak odmienny sposób muzyka różnych epok i regionów może wyrażać emocje - zarówno ludzkie namiętności, jak i wzniosłe uczucia religijne.

Podczas festiwalu, na który zapraszają Orkiestra Sinfonia Varsovia i Fundacja Ogrody Muzyczne, będzie można wsłuchać się m.in. w romantyczne frazy Koncertu fortepianowego Beethovena, który zabrzmi pod palcami laureata II nagrody ostatniego Konkursu Chopinowskiego, Lucasa GeniuĹĄasa. Taneczny klimat wprowadzą gorące rytmy tanga w aranżacji sekstetu Richarda Galliano, znakomitego francuskiego wirtuoza akordeonu i kompozytora. Po muzykę Astora Piazzolli sięgnie również gitarzysta Krzysztof Meisinger, który kompozycje argentyńskiego twórcy zagra z towarzyszeniem Orkiestry Sinfonia Varsovia. Nie zabraknie też barokowej teorii afektów, czyli swoistego kodu przekazywania uczuć w muzyce, a to za sprawą Arte dei Suonatori, zespołu specjalizującego się w muzyce dawnej. W jego wykonaniu zabrzmią fragmenty z oper Henry'ego Purcella. Recital arii operowych zaprezentuje także norweska sopranistka, Marita Sølberg. Organizatorzy włączyli do programu również dwie monumentalne kompozycje, należące już do klasyki muzyki XX wieku - "kultową" Symfonię Pieśni Żałosnych Henryka Mikołaja Góreckiego oraz świętującego we wrześniu 80. urodziny, Arvo Pärta, Pasję wg Św. Jana. Tę ostatnią kompozycję usłyszymy w wykonaniu estońskiego zespołu Vox Clamantis pod dyrekcją Jaana-Eika Tulve.

Szalone Dni Muzyki jak zawsze stawiają również na projekty edukacyjne. W programie znalazły się koncerty skierowane do najmłodszych melomanów, w wieku od zera do pięciu lat, w ramach Smykofonii. Młoda publiczność będzie miała okazję posłuchać świetnego pianisty Marcina Maseckiego i wirtuoza tuby Zdzisława Piernika, a także zatańczyć w rytmie flamenco. Tradycyjnie, we foyer teatru, odbędzie się Spotkanie z instrumentami. Nowością będą natomiast rozmowy artystów z publicznością, w ramach spotkań Mój Mistrz. Festiwal jest też doskonałą okazją do zaprezentowania swoich umiejętności i zdobycia doświadczenia estradowego przez młodych wykonawców - uczniów szkół muzycznych z całej Polski. Za arenę ich zmagań posłuży Sala Kalejdoskop - olbrzymi namiot rozstawiony przed operą.

Także inne sale Teatru Wielkiego na trzy festiwalowe dni zyskają nowe, niezwykle barwne nazwy. Największa z nich, Sala Moniuszki, zamieni się w Salę Karmazynową, Sale Redutowe natomiast w Salę Bursztynową. Tajemnicze Zascenie, również zaaranżowane na audytorium, przyjmie nazwę Sali Lawendowej, a niewielka Sala Młynarskiego stanie się Salą Turkusową.

Nie tylko atrakcyjny program, ale też niskie ceny biletów (8-15 zł) są powodem ogromnego zainteresowania festiwalem wśród publiczności. W zeszłym roku Szalone Dni Muzyki przyciągnęły ponad 37 000 widzów. Festiwal otwarty jest bowiem dla wszystkich słuchaczy, wystarczy dać się porwać wspólnej muzycznej pasji.