e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Tygodnik Działdowski Tygodnik Działdowski

http://tygodnikdzialdowski.pl/resources/rss/aktualnosci/dzialdowo.xmlPodrabiała recepty i wyłudzała pieniądze
Przed działdowskim sądem odbyła się pierwsza rozprawa w sprawie dotyczącej nieprawidłowości rozliczenia leków w aptekach na szkodę NFZ. Oskarżoną o oszustwo w celu osiągnięcia korzyści materialnej (art. 286 § 1) jest technik farmaceutka Małgorzata S., pracująca na terenie miasta. Grozi jej kara nawet 8 lat pozbawienia wolności.


Jak władze miasta walczą z bezrobociem?
Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Działdowo burmistrz Grzegorz Mrowiński przedstawił informację na temat rozwoju przedsiębiorczości i pozyskiwaniu inwestorów dla Działdowa. Opisał zastaną sytuację w momencie objęcia urzędu, podjęte działania i efekty swej pracy w tym zakresie przez minione 9 miesięcy.


Sprawca napadu na bank zatrzymany
Zaledwie kilku dni potrzebowali policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie i komendy powiatowej w Działdowie na ustalenie podejrzanego o rozbój w jednej z placówek bankowych. 41-letniego mieszkańca Ciechanowa policyjni antyterroryści zaskoczyli w jednej z piekarni w powiecie mławskim, w której pracował.


Kolejne imprezy Dni Działdowa
Dni Działdowa trwają, a słoneczna pogoda im sprzyja. Na dziś czyli wtorek 11 sierpnia zaplanowany jest spacer po Działdowie, który rozpocznie się o godzinie 14.00 przy fontannie w parku Jana Pawła II i zostanie powtórzony dwie godziny później.


Nie do końca bezpieczne wakacje
Analizując dane dotyczące działań podejmowanych przez policję w pierwszej połowie wakacji należy stwierdzić, że na terenie powiatu działdowskiego nie do końca przebiegały one spokojnie i bezpiecznie.