e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Gery.pl - Nowości z europy Gery.pl - Nowości z europy

http://newsroom.gery.pl/rss/europa.xmlWybuchowa miłość
Bośniacki sąd nie wykazał się zbytnia surowością w stosunku do mężczyzny, który jest odpowiedzialny za szereg ataków bombowych na początku roku. Mladen Kragulj twierdzi, że powodem podjętych przez niego działań była miłość.


Durex szuka testerów prezerwatyw
Producent prezerwatyw Durex został zasypany ofertami po tym, jak ogłosił w Wielkiej Brytanii początek rekrutacji na testerów kondomów.


Bułgaria kupuje karetki Porsche
Borykające się z ciągłym brakiem gotówki bułgarskie ministerstwo zdrowia zdecydowało o zakupie luksusowych karetek Porsche Cayennes. Zakup sfinansowany zostanie z kredytu udzielonego przez Bank Światowy.


Przebudzenie wulkanu Etna
Etna pluje ogniem i wyrzuca z siebie duże ilości popiołów. W czwartek rano mieszkańcy Sycylii byli świadkami niezwykłego widowiska - z krateru wulkanu wystrzeliła w niebo fontanna gorącej lawy. Zjawisko trwało przez blisko godzinę.


16-latek zmarł z przepicia
W jednej z berlińskich klinik zmarł chłopiec, który od ponad miesiąca leżał w śpiączce na sali intensywnej opieki medycznej. 16-letni uczeń został przywieziony do szpitala w lutym prosto z pubu, gdzie pił alkohol. W jego krwi lekarze stwierdzili 4,8 promila.


ETA wciąż groźna
Hiszpańscy urzędnicy podejrzewa, że baskijska organizacja separatystyczna ETA się reorganizuje. Na północy kraju policja zatrzymała osiem osób podejrzanych o przynależność do separatystów i zarekwirowała znaczną ilość materiałów wybuchowych.


Skandaliczny wyrok w niemieckim sądzie
Do sądu we Frankfurcie wpłynął wniosek kobiety, która chciałaby rozwieść się mężem używającym wobec niej przemocy fizycznej. Niemka (z pochodzenia Marokanka), która jest muzułmanką usłyszała jednak podczas rozprawy, że nie uzyska przyspieszonego rozwodu (bez obowiązującej w Niemczech rocznej separacji), bo według sędziny w tym kręgu kulturowym bicie żony przez męża nie jest niczym niezwykłym i nie jest wystarczającym powodem do orzeczenia rozwodu.


Antyoksydanty w jedzeniu przedłużą życie
Naukowcy z Uniwersytetu Oxfordzkiego przeprowadzili badania, z których wynika, że związki mające właściwości antyutleniające dodane do jedzenia mogą przedłużyć życie konsumentom nawet o 10 lat.


Ufamy strażakom, politykom - nie
Politycy to grupa zawodowa obdarzona najmniejszym zaufaniem przez mieszkańców Europy. Tak wynika z najnowszej, siódmej już edycji badania European Trusted Brands, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Reader’s Digest.


Mysz w bankomacie
W jednym z bankomatów w centrum stolicy Estonii - Tallina zalęgły się myszy. Kiedy jeden z klientów wyjmował z bankomatu banknoty, zauważył, że mają one ślady małych zębów i dziury - pisze Dziennik