e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Muratordom.pl ostatnie artykuły Muratordom.pl ostatnie artykuły

http://muratordom.pl/rss/Na co zwrócić szczególną uwagę, wybierając oświetlenie LED do domu lub mieszkania?

Technologia LED jest coraz popularniejsza. Wpływ na to ma ciągły, dynamiczny rozwój tej gałęzi oświetlenia, przekładający się na coraz lepsze parametry oraz bardziej przystępne ceny źródeł LED. Na jakie parametry warto zwrócić szczególną uwagę wybierając oświetlenie LED? Co oznaczają i jaki mają wpływ na oświetlenie mieszkania lub domu?
Jak układać instalację elektryczną w ogrodzie?

Instalacja elektryczna w ogrodzie powinna być przemyślana. Co więcej, warto układanie kabli elektrycznych przemyśleć, zanim rozpoczniemy aranżację ogrodu - unikniesz wtedy niepotrzebnych zniszczeń. Sprawdź, na co zwrócić uwagę planując instalację elektryczną w ogrodzie.
Gdyńskie Targi Nowy DOM Nowe MIESZKANIE. Podsumowanie

Podczas wrześniowej edycji Targów mieszkaniowych, organizowanych przez Murator EXPO w Gdyni, swoją ofertę mieszkaniową zaprezentowało blisko 60 firm deweloperskich. W wydarzeniu wzięło udział tysiące osób zainteresowanych zakupem mieszkania lub domu w Gdyni i okolicach.
Połączenie pompy ciepła z kolektorami słonecznymi: czy to taka instalacja grzewcza pozwoli zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie domu?

Każdy inwestor chce wykonać instalację grzewczą, która pozwoli mu, jak najwięcej zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Na rynku pojawiają się coraz to bardziej oszczędne rozwiązania. Tym razem opisujemy przykład połączenia pompy ciepła i kolektorów słonecznych. Przeczytaj o kosztach i funkcjonalności takiej instalacji.
Okna energooszczędne do domu: nowoczesne systemy okienne z PVC

Właściwy dobór stolarki okiennej to gwarancja mniejszych strat ciepła, a co za tym idzie, zmniejszonych kosztów ogrzewania domu. Sprawdź, czym kierować się podczas wyboru okien energooszczędnych do domu.
Jak uzyskać kredyt na budowę domu systemem gospodarczym?

Jeśli chcesz zaciągnąć kredyt hipoteczny na budowę domu systemem gospodarczym, musisz dostosować się do wymagań banku. Ważne, aby precyzyjnie określić koszty budowy i plan robót.
Podatek od najmu mieszkania. Rozliczenie na zasadach ogólnych

Podatek od najmu mieszkania można rozliczyć na zasadach ogólnych. Z jakimi formalnościami się to wiąże? Dla kogo jest to korzystny sposób rozliczenia?
Instalacja grzewcza z kolektorami słonecznymi i kotłem kondensacyjnym: rzeczywiste koszty instalacji i eksploatacji

Koszty ogrzewania domu można ograniczyć korzystając z połączenia różnych źródeł energii. Przykładem może być połączenie ogrzewania gazowego z kolektorami słonecznymi. Dodatkowo ogrzewanie wspomagane może być przez system DGP. Jakie są koszty ogrzewania domu taką instalacją?
Warsaw Build 2015

Międzynarodowe Targi Budowlane i Wnętrzarskie Warsaw Build 2015 odbędą się w dniach 16-18 września w warszawskim Centrum EXPO XXI.
II Forum Przestrzenie Miejskie

Forum będzie kolejnym spotkaniem poświęconym przestrzeni miejskiej i wielu jej funkcjom w aspekcie sukcesów, porażek i nowych wyzwań. Odbędzie się 16 września w Warszawie.
Urządzanie wnętrz - gdzie szukać inspiracji? Jakie meble są modne?

Urządzanie wnętrz to ekscytujące zadanie, ale może wiązać się z długotrwałymi poszukiwaniami mebli i dodatków, zwłaszcza, gdy nie do końca jesteśmy przekonani co do stylu pomieszczeń. W takiej sytuacji najlepiej zapoznać się z przykładami gotowych aranżacji. Można je znaleźć w dużych centrach meblowych.
Jak zaoszczędzić na rachunkach za ogrzewanie? Przykładowe rozwiązanie systemu ogrzewania domu

O systemie ogrzewanie domu warto pomyśleć jeszcze zanim rozpoczniemy budowę. Jest to ważne szczególnie, jeżeli planujesz, jak najbardziej zmniejszyć koszty ogrzewania. Oto rozwiązanie systemu ogrzewania, na które zdecydował się przykładowy Inwestor, chcąc zaoszczędzić na rachunkach za gaz.
Instalacje w domu

Interaktywny poradnik na temat najważniejszych instalacji stosowanych w domach jednorodzinnych – tych niezbędnych do mieszkania i takich, w które warto zainwestować, by podnieść jego standard. Treść wybranych artykułów wzbogaciliśmy o filmy z poradami ekspertów i praktyczne wskazówki inwestorów, którzy konkretne rozwiązania mają już w swoich domach.
Targi Dom Inteligentny

Zbliża się IV edycja Targów Dom Inteligentny, imprezy poświęconej najnowszym rozwiązaniom z dziedziny automatyki domowej, RTV-AGD i mobile.
Konferencja Wyroby budowlane pod kontrolą

Konferencja odbędzie się 23 września o godz. 10 w Pałacu Prymasowskim w Warszawie. Jej organizatorami są Murator i serwis muratorplus.pl. Zapraszamy!
Fasada Roku 2014

Plebiscyt już od ośmiu lat nagradza najlepsze rozwiązania elewacyjne w Polsce. W tym roku jury spotkało się 14 maja 2015 r. we Wrocławiu. W zaszczytnym gremium zasiedli uznani oraz doświadczeni architekci, osoby zawodowo związane z budownictwem, jak również przedstawiciele mediów branżowych. Jury przewodniczył dr inż. arch. Andrzej Poniewierka.
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej

22-24 września w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędą się V Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO.
Ogrzewanie domu za mniej niż 400 zł? To możliwe! Poznaj doświadczenia mieszkańców domu z keramzytu

Technologia budowy z keramzytu ma szerokie zastosowanie. Pani Joanna zdecydowała się na dom z elementów keramzytowych po wcześniejszych doświadczeniach w pracy z tym materiałem. Budując autostrady poznała możliwości i udogodnienia jakie oferuje kruszywo keramzytowe. Opowiedziała nam o budowie swojego wymarzonego domu. Wiemy również, że mieszka się w nim ciepło, ekonomicznie i komfortowo...
Nowy bloczek akustyczny LecaÂŽ BLOK

Nowy keramzytobetonowy Bloczek Leca® BLOK akustyczny 24/20 przeznaczony jest do budowy ścian akustycznych zewnętrznych i wewnętrznych, na których można układać każdy rodzaj stropu, bezproblemowo osadzać w nich okna, tynkować dowolnym tynkiem i izolować termicznie styropianem lub wełną. Rozwiązanie z wełną jest rekomendowane ze względu na zapewnienie paroprzepuszczalności całej ściany.
Domy, Mieszkania, Wnętrza. Pobierz poradnik dla kupujących mieszkania i budujących dom

Planujesz zakup mieszkania? Sprawdź, gdzie aktualnie powstają nowe osiedla i jak uzyskać dopłatę w ramach programu Mieszkanie dla młodych. Budujesz dom? Dowiedz się, jak wybrać idealny projekt domu. Cenne informacje znajdziesz w naszym poradniku Domy, mieszkania, wnętrza