e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


PC Miasto - Portal komputerowy PC Miasto - Portal komputerowy

http://pcmiasto.pl/rss.xmlMinecraft - od dziś na Xbox 360
minecraft

Minecraft to już jeden z bardziej znanych tytułów. Ta pozornie prosta, niemal dziecinna gra znalazła wielu sympatyków. Wydawca gry wychodzi jednak naprzeciw potrzebom graczy i według zapowiedzi, już dziś Minecraft dostępny będzie na konsole Xbox 360.

Co ciekawego zaoferuje konsolowe wydanie gry oprócz tradycyjnego trybu dla pojedynczego gracza? Przede wszystkim od teraz w grze udział może brać cała rodzina.

Ekran można podzielić dla dwóch lub czterech graczy, bądź też toczyć rozgrywkę z siedmioma znajomymi poprzez Xbox Live.

Cena gry wynosić ma 1600 punktów Microsoftu, tak więc dla polskiego gracza jest to koszt około 60 zł.

Tags:Agent 47 w akcji - Hitman: Rozgrzeszenie
hitman

W sieci dostępny jest nowy materiał prezentujący Agenta 47. Studio IO Interactive zamierza przedstawić graczom serię filmów-zapowiedzi, które będą krok po kroku przedstawiać najważniejsze elementy gry.

Pierwszy materiał prezentuje samego bohatera, znanego wszystkim Agenta 47. Z pewnością każdy dostrzeże kilka nowych chwytów Hitmana, lecz w dużej mierze wszystko zdaje się bardzo przypominać aktualną część,

jaką jest Hitman: Krwawa forsa. O ile sama lokalizacja mogła się zmienić, to też pozostałe elementy gry zostały niemal nienaruszone.

Oczywiście więcej informacji będziemy mogli uzyskać wraz z kolejnymi materiałami, a także po premierze tytułu, która zaszczyci nas już jesienią tego roku.

Tags:GIMP 2.8 został ukończony
gimp

Około trzy I pół roku użytkownicy GIMPa musieli oczekiwać na wydanie oznaczone numerem 2.8. Teoretycznie oczekiwanie trwa nadal, gdyż użytkownicy Windows oraz Mac OS muszą oczekiwać na udostępnienie instalatorów.

Co oferuje GIMP 2.8

  • tryb jednookienkowy - dodatkowa opcja umożliwiająca włącznie jednookienkowego trybu, zamiast modułowego, który niektórym osobom mógł utrudniać pracę. Tryb jednookienkowy z pewnością doskonale ułatwi, uprzyjemni pracę osobom posiadającym większe ekrany. Dla osób z mniejszą przekątną w dalszym ciągu polecamy tryb modułowy, który umożliwi lepsze wykorzystanie pikseli.
  • odświeżony interfejs - program zyskał na wyglądzie, poszczególne elementy są bardziej wygładzone, interfejs jest przyjemniejszy dla oka
  • dokowanie narzędzi - możliwość umieszczania, dokowania narzędzi w kolumnach ułatwi z pewnością dostęp do nich i przyspieszy naszą pracę. Należy jednak pamiętać o zmniejszającej się przez to przestrzeni roboczej.
  • grupowanie warstw - nowa, bardzo przydatna funkcja przy bardziej złożonych projektach, która znacznie ułatwi pracę. Grupowanie warstw w postaci drzewka z pewnością zmniejszy chaos jaki panuje w warstwach w przypadku naprawdę skomplikowanych, złożonych projektów graficznych.

To są najważniejsze zmiany w wersji 2.8. Jeżeli chcielibyście zapoznać się ze wszystkimi zmianami szczegółowo, proponujemy sprawdzić oficjalną stronę: tutaj, bądź poczekać na opublikowanie instalatorów w celu samodzielnego sprawdzenia nowości.

Co będzie dalej?

Otóż Twórcy GIMPa planują już zmiany dla wydania 2.10, które wniesie prawdopodobnie równie istotne zmiany jak teraz wydanie 2.8. Na chwilę obecną planowane jest przede wszystkim szersze zastosowanie GEGL, czyli biblioteki graficznej, która to otwiera nowe możliwości przed programem. Obecna, stara technologia ma zostać zastąpiona przez procesy odbywające się przy użyciu więcej niż 8-bitów na kanał głębi kolorów. GEGL otwiera bramę do 16 i 32 bitów. Dzięki takim, ciągłym zmianom, GIMP mógłby zainteresować jeszcze szersze grono użytkowników. Jednakże czas prac jest na tyle długi… .

Aktualizacja - 8 maja 2012, 8:12

Plik instalacyjny GIMP 2.8 dla systemów Windows jest już dostępny do pobrania z oficjalnej strony: pobierz.

Źródło: gimp.org
Windows 7 i Xbox 360 zakazane w Niemczech
Windows

Firma Motorola pozwała Microsoft o bezprawne posługiwanie się kompresją wideo w standardzie H.264, która to jest wykorzystywana właśnie w systemie operacyjnym Windows 7 oraz Xbox 360. Sąd w Niemczech poprał stronę Motoroli i nakazał wycofać system oraz konsolę z rynku niemieckiego.

Oczywiście to nie jest koniec batalii między firmami, gdyż MS ma zamiar złożyć apelację w tej sprawie.

Jej wynik ostatecznie rozstrzygnie czy produkty giganta znikną z półek sklepowych, co byłoby sporą stratą. Ostatnią linią obrony Microsoftu ma być najprawdopodobniej wykorzystanie wyroku sądu w Stanach Zjednoczonych, który zakazuje Motoroli zmuszanie do wykonania decyzji sądu niemieckiego.

Oczywiście tak ogromna korporacja jaką jest Microsoft, z pewnością nie pozwoli sobie na przegraną. Wszyscy są pewni iż firma posiada plan awaryjny i tak rzeczywiście jest. Centrum dystrybucyjne ma zostać przeniesione z Niemiec do Holandii, co rozwiązuje problem.

W tym miesiącu okaże się jaki wyrok wyda sąd w USA i jaki to będzie miało wpływ na dalsze losy Windows oraz Xbox. Oczekujemy z niecierpliwieniem na dalsze informacje.

Źródło: Wall Street Journal
Call Of Duty: Black Ops 2 w 2025 roku
Call

Znany chyba wszystkim fanom gier wydawca i producent, firma Activision - pracuje nad kontynuacją popularnego tytułu, jakim jest Call Of Duty: Black Ops, cenionego przede wszystkim za znakomitą fabułę.

Według najnowszych zapowiedzi, trailera - możemy oczekiwać czegoś zupełnie nowego ze strony serii Call of Duty. Czasy drugiej wojny już dawno zostały porzucone przez twórców, a teraz w przeszłość mogą odejść nawet

czasy współczesne. Najnowsza część ma przenieść gracza w niedaleką przyszłość, do 2025 roku.

Co tam znajdziemy? Po samej, krótkiej wideo zapowiedzi oprócz nowej broni, zauważymy również takie nowości jak nowoczesne, futurystyczne samoloty, drony, czy nawet mechy. Jednakże co zostanie nam udostępnione do rozgrywki, a co pozostanie jedynie animacją, bądź naszym przyciwnikiem - tego jeszcze nie możemy być pewni.

Moim osobistym, skromnym zdaniem, chociaż gra nie prezentuje się najgorzej pod względem graficznym, to jednak wiele przedstawionych modeli w samym materiale wideo nie przypadła mi do gustu. Wynika to z faktu iż większość modeli, pojazdów, elementów przedstawionych w samej zapowiedzi zdaje się być bardzo kanciasta, pozbawiona detali, przygotowana wręcz w pośpiechu.

Oczywiście sam film nie może oddać całości, tak więc też trudno jednoznacznie wypowiedzieć się w tej kwestii. Ponadto jest to dopiero pierwsza zapowiedź co może się wiązać z jeszcze sporymi zmianami. Z drugiej jednak strony premiera gry została zapowiedziana już na 13 listopada.

Zapraszam więc do zapoznania się z najnowszym materiałem wideo oraz własnej oceny najnowszego projektu z serii Call Of Duty.

Źródło: TechPowerUp

Tags:Firefox i aktualizacje automatyczne - potrzebne?
Firefox

W najnowszym wydaniu popularnej przeglądarki internetowej jaką jest Mozilla Firefox, oznaczonej numerem dwanaście - wprowadzono wiele ulepszeń. Najważniejszym, najbardziej istotną nowością dla zwykłego użytkownika będzie z pewnością mechanizm automatycznych aktualizacji.

Jak wszystkim wiadomo, przeglądarki internetowe mają dość częste aktualizacje, nowe wydania.

Wszystko spowodowane jest prześciganiem się twórców w możliwościach swoich produktów, jak również potrzebą łatania wszelkich luk i ulepszania zabezpieczeń.

Jednak czy automatyczne aktualizacje są rzeczywiście tak bardzo potrzebne? Odpowiedź jest prosta - oczywiście, że tak. Dziwne, że wszystkie przeglądarki nie posiadają jeszcze takiej opcji. Najnowsze wydanie oprogramowania oznacza iż jest ono pozbawione luk, poprzez które może wtargnąć do naszego systemu złośliwe oprogramowanie. Oczywiście nowo odkrywane luki jak i wirusy wymagają nieustannej pracy nad poprawą bezpieczeństwa.

Biorąc pod uwagę regularność przeprowadzanych aktualizacji przez użytkowników, możemy zobaczyć jak bardzo potrzebne jest ich zautomatyzowanie. Niestety lecz w wielu przypadkach trzeba zastąpić użytkownika i przeprowadzać aktualizacje w sposób w pełni automatyczny. Duże grono ludzi nie zdaje sobie sprawy z potrzeby dbania o aktualność swojego systemu, przeglądarki, czy nawet innych aplikacji łączących się z siecią globalną.

Oczywiście istnieje także pewien minus aktualizacji wbrew woli użytkownika. Nie wszystkie urządzenia są w stanie płynnie i stabilnie działać na najnowszym oprogramowaniu co wynika z ich wieku. Ponadto niektóre witryny internetowe wymagają starszych wersji przeglądarek co uniemożliwiłoby korzystanie z nich (głównie chodzi tutaj o strony urzędów, NBP, które do wysyłania raportów wymagają konkretnych wersji przeglądarek).

Mimo kilku poważniejszych wad, z pewnością aktualność oprogramowania powinna być stawiana jako jeden z najważniejszych elementów, oprócz oprogramowania antywirusowego i zapory. Tak więc jeśli jeszcze nie zaktualizowaliście systemu, przeglądarki, to do roboty. Wasze bezpieczeństwo leży w Waszych palcach (to nimi chyba klikacie w klawisze/mysz).
Google wyrzuci z wyników strony-śmieci
Google

Wyszukiwarka Google zaoferuje nam jeszcze lepszą jakość wyników. Zapewnić ma to nam zmiana w algorytmie wyszukiwania, które to zmniejszą pozycję stron-śmieci. Z pewnością wiele osób natknęło się już na strony, które nie zawierały jakichkolwiek potrzebnych, sensownych informacji prócz reklam, linków oraz powtarzających się często słów kluczowych, które poszukiwaliśmy.

Teraz na szczęście ma się to zmienić i strony, których pozycje sztucznie są zawyżane w wynikach wyszukiwania, dzięki pozycjonowaniu, sztuczkom SEO - zostaną przywrócone na ich prawowite miejsce (daleko poza pierwszą 10-tką).

To bardzo dobry krok ze strony giganta, który przysłuży się nie tylko jakości, popularności samej wyszukiwarki, lecz przede wszystkim użytkownikom, ułatwiając, przyspieszając dostęp do najbardziej wartościowych informacji.

Oczywiście przemyślane, rozsądne pozycjonowanie stron treściwych, nie wpłynie negatywnie na ich pozycję. Jednakże w przypadku stron posiadających wyłącznie elementy mające na celu podniesienie ich pozycji w wynikach, przyniesie twórcy odwrotny skutek.

Źródło: Google

Tags:Google Drive dostępny - 5 GB za darmo
Google

Już od 24 kwietnia dostępna jest nowa usługa od Google - Google Drive. Z początku jeszcze niedostępna dla wszystkich użytkowników (wymagane było oczekiwanie na aktywacje usługi na naszym koncie). GDrive oferuje za darmo 5 GB wolnej przestrzeni, co nie jest czymś zaskakującym, zważywszy na oferowane 25 GB od Microsoftu (Skydrive).

Osoby, którym nie wystarczy darmowa, dość spora przestrzeń, mogą wykupić dodatkowe gigabajty. Jak więc wygląda cennik Google Drive? Okazuje się iż jest to dość tania inwestycja, zważywszy na oferowaną przestrzeń. Poniżej znajduje się tabela przedstawiająca obecne koszta:Dysk Google jest zintegrowany z Google Dokumenty, dzięki czemu wszelkie, wcześniejsze utworzone przez nas pliki znajdą się automatycznie w nowej usłudze. Najciekawszą opcją, na jaką zwrócą uwagę użytkownicy, to możliwość przesyłania całych folderów. Bardzo wygodny sposób wymaga jednak przeglądarki Google Chrome, bądź specjalnego apletu Folder Upload.Użytkownikom udostępniono również specjalną aplikację, która umożliwia zarządzanie kontem z poziomu komputera/urządzenia mobilnego. W chwili obecnej aplikacja jest jednak dostępna wyłącznie na urządzenia oparte na systemach Windows, Mac OS, Android. Wkrótce można spodziewać się jednak również wydań dla iPhone'a, iPada i być może Linuksa.

Źródło: Google

Tags: