e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Platin.pl Platin.pl

http://platine.pl/inne/rss/Srebro z odzysku: zapomniany fundament rynku

W ubiegłym roku z rynku wtórnego odzyskano 164,2 mln uncji srebra. To wynik aż o 20 proc. niższy niż w rekordowym 2011 roku. Co dalej z recyklingiem srebra?

Więcej -Srebro z odzysku: zapomniany fundament rynku
Popyt na złoto spadł, ale nie w Europie

W drugim kwartale tego roku globalny popyt na złoto wyniósł 914,9 t i w porównaniu z ubiegłym rokiem spadł o 12 proc., choć niektóre regiony, w tym przede wszystkim Europa, odnotowały wyraźny wzrost zakupów kruszcu - informuje Światowa Rada Złota (WGC).

Więcej:Popyt na złoto spadł, ale nie w Europie
Uwięzieni inwestorzy kluczem do popytu na złoto

W drugim kwartale 2015 roku popyt na złoto spadł do najniższych poziomów od 2009 roku - czytamy w najnowszym raporcie GFMS Gold Survey. za spadkiem o 14,2 proc. (do poziomu 858 t) stoją przede wszystkim Chiny.

Więcej:,,Uwięzieni inwestorzy kluczem do popytu na złoto
Biliony przeleciały nam koło nosa...

Tak daleko, tak blisko... Dziesięciokrotność polskiego PKB śmignęła w niedzielę nad naszymi głowami!

Więcej:Biliony przeleciały nam koło nosa...
Król dolar i jego dziedzice
W 1944 roku dolar zaczął rządzić światem. Ale ten świat wygląda dziś zupełnie inaczej, a i amerykańskie zobowiązania poszły w zapomnienie...
Więcej:Król dolar i jego dziedzice
Złoto uratuje Greków?

Opera mydlana greckiego zadłużenia trwa w najlepsze. Tymczasem MFW zapowiada zakręcenie kurka dla Aten. To decyzja tym bardziej kontrowersyjna, że szefowa MFW jednocześnie deklaruje chęć dalszego wspierania Ukrainy... Czy w tej trudnej sytuacji Grecy sięgną po swoją ostatnią broń - złoto?

Więcej:Złoto uratuje Greków?
Nowy raport WGC: złoto nadal kusi inwestorów

Zróżnicowanie w skali mikro, stabilizacja w skali makro - tak pierwszy kwartał 2015 roku podsumowała Światowa Rada Złota (WGC) w wydanym dziś raporcie. Globalny popyt na złoto spadł w tym czasie o 1 proc. rok do roku i wyniósł 1079,3 t. Wzrost odnotował natomiast sektor złota inwestycyjnego - względem pierwszego kwartału ubiegłego roku, popyt inwestycyjny wzrósł o 4 proc.

Więcej:Nowy raport WGC: złoto nadal kusi inwestorów
JP Morgan gromadzi tony srebra

W ciągu trzech lat zasoby srebra zgromadzonego przez JP Morgan wzrosły blisko 11-krotnie! Co stoi za tymi zakupami i czego spodziewają się bankierzy?

Więcej:Co wie JP Morgan? Bank gromadzi srebro!
Światowy rynek złota za mały dla Chin

Chiny już dawno rzuciły Amerykanom wyzwanie do walki o dominację nad światowym handlem. Mimo starań Państwa Środka, dolar pozostaje jednak podstawową walutą dla finansowychrezerwi wciąż odpowiada za największy wolumen transakcji. Wkrótce może się to jednak zmienić, a to za sprawą ogromnych rezerw złota, stojących za chińskim juanem.

Więcej:Światowy rynek złota za mały dla Chin
Banki podwyższają prognozy dla złota

Największe banki inwestycyjne mówią: złoto będzie drożeć!Eksperci twierdzą, że już w ciągu najbliższych dwóch lat kruszec pokona granicę 1500 dolarów za uncję.

Więcej:Banki podwyższają prognozy dla złota
Spektakularna kradzież diamentów w Londynie!

W wielkanocny, długi weekend do budynku przy Hatton Garden w Londynie nikt nie wchodził, ani z niego nie wychodził. A jednak ze skrytek depozytowych firmy Hatton Garden Safe Deposit zniknęły diamenty warte blisko miliard złotych!

Więcej:Spektakularna kradzież diamentów w Londynie!
Srebro najlepsze w pierwszym kwartale!

Choć wielu zdążyło już zwątpić w srebro, w pierwszym kwartale tego roku to właśnie biały kruszec poradził sobie najlepiej spośród metali szlachetnych.

Więcej:Srebro najlepsze w pierwszym kwartale!
Czy za 20 lat zabraknie złota?

,,Globalne złoża złota wystarczą na zaledwie 20 lat eksploatacji - najnowsza prognoza Goldman Sachs na nowo podniosła dyskusje o inwestowaniu w żółty metal. Czy przewidywania słynnego banku inwestycyjnego się sprawdzą? I co to oznacza dla inwestorów?

Więcej:Czy za 20 lat zabraknie złota?
Złoto dla poczatkujących
Złoto fizyczne, bulionowe, kolekcjonerskie, papierowe, alokowane i niealokowane, a nawet cyfrowe - oto krótkiprzewodnik dla początkujących!


Po co Putinowi diamenty?

Świat obiegła wczoraj elektryzująca informacja o nagłym podniesieniu kremlowskiego budżetu na zakup diamentów. Szczególnie teraz, kiedy Władimir Putin od ponad tygodnia pozostaje nieuchwytny dla mediów, taka informacja rodzi kolejne teorie spiskowe. Czy słusznie?

Więcej:Po co Putinowi diamenty?
Wenezuela wprowadza swoje złoto do obiegu

Wenezuela, członek OPEC, w związku z drastycznym spadkiem cen ropy ma dziś poważne problemy. Na szczęście ma też złoto...

Więcej:Wenezuela wprowadza swoje złoto do obiegu
Złoto wciąż atrakcyjne
Całkowity popyt na złoto w 2014 roku wyniósł 3923,7 tony i w porównaniu z poprzednim rokiem spadł o 4 proc. - podała dziś w swoim raporcie Światowa Rada Złota.

Średnia cena za uncję królewskiego kruszcu wyniosła 1266,40 USD. Notowania w amerykańskiej walucie nie poddawały się znacznym wahaniom, jednak w wielu krajach, w wyniku wzmocnienia dolara, cena złota uległa wyraźnym wzrostom.
Więcej:Złoto wciąż...


Po 16 latach Holandia znów kupuje złoto

Od 2010 roku światowe banki centralne pozostają tzw. nabywcami netto, czyli kupują więcej złota niż sprzedają. Większość tych zakupów pochodzi jednak z krajów rozwijających się. Czy Zachód weźmie teraz przykład z Holandii i znów zacznie zwiększać swoje rezerwy?

Więcej:Po 16 latach Holandia znów kupuje złoto
Pallad przyniósł największe zyski w 2014 roku!

2014 rok na rynkach towarowych przyniósł sporą rewolucję - dawna czołówka trafiła na koniec rankingu, a złoto i srebro powędrowały własnymi drogami.

Oto na czym mogli w zeszłym roku zarobić, a na czym stracić inwestorzy stawiający na rynki towarowe:Kto zarobił na rynkach towarowych?
W banku czy pod materacem?

Pieniądze lepiej trzymać w banku czy w domu? A może warto poszukać zamiennika dla standardowej lokaty czy depozytu? Po ostatnich posunięciach Narodowego Banku Szwajcarii i wprowadzeniu ujemnych stóp procentowych, na atrakcyjności szczególnie zyskało złoto!

Więcej:Ujemne stopy procentowe a oszczędności