e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


polska.pl - spoleczenstwo polska.pl - spoleczenstwo

http://rss.polska.pl/spoleczenstwo.xmlWojskowe święto
Bitwa z 15 sierpnia 1920 roku jest uznawana za jedną z 18 wielkich bitew, które wpłynęły na historię świata i stoi w jednym rzędzie z takimi bataliami jak bitwa pod Maratonem, uwolnienie Orleanu przez Joannę dArc czy klęska Napoleona pod Waterloo. Pod Warszawą powstrzymany został pochód Armii Czerwonej, która parła na Europę, chcąc uszczęśliwić jej mieszkańców zdobyczami bolszewickiej rewolucji. Uratowało to stary kontynent przed wprowadzaniem ustroju pokoju, równości i sprawiedliwości na czerwonoarmijnych bagnetach.


Rozmaitych żartów moda staroletnia
Prima Aprilis to dzień żartów, wodzenia za nos, wyprowadzania bliskich i obcych w pole. Usłyszane dziś opowieści należy traktować z pogodną podejrzliwością, a przeczytane w prasie wiadomości trzeba przesiać przez sito poczucia humoru. Nietaktem jest obrażalstwo, ponieważ pierwszy kwietnia sprawdza poczucie humoru które - jak podkreślają psychologowie - jest miarą naszej inteligencji.


Tomasz Adamek liczy na silniejszych przeciwników w 2011 roku
Tomasz Adamek wchodzi w 2011 rok z nadziejami na jeszcze większe sukcesy, niż te, które osiągnął w kończącym się roku. Dla najbardziej znanego w świecie polskiego pięściarza ostatnich 12 miesięcy było pierwszym pełnym rokiem w wadze ciężkiej. Pokonał Jasona Estradę, Chrisa Arreolę, Michaela Granta i Vinnyego Maddalone.


Podczas zabawy fajerwerkami zachowajmy rozwagę
Rzecznik prasowy Komendy Głównej Straży Pożarnej Paweł Frątczak apeluje o rozwagę podczas zabawy fajerwerkami w czasie nocy sylwestrowej. Co roku z powodu nieodpowiedniego obchodzenia się ze sztucznymi ogniami dochodzi do wielu pożarów oraz wypadków, w których tracą zdrowie amatorzy fajerwerków.


Nowe internetowe kanały tematyczne Polskiego Radia
Polskie Radio uruchomiło na platformie internetowej moje.polskieradio.pl kolejne dwa kanały tematyczne: „Las” i „Morze”. Nowa propozycja Polskiego Radia skierowana jest dla słuchaczy, którzy zmęczeni są codziennym zgiełkiem z chęcią posłuchają odgłosów natury.


Wstrząs w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach. Trzech górników nie żyje.
Żaden z trzech górników uwięzionych po wstrząsie w kopalni miedzi Rudna w Polkowicach na Dolnym Śląsku nie przeżył. 24 górników udało się wydostać na powierzchnię. Kondolencje rodzinom tragicznie zmarłych górników złożył premier Donald Tusk. Zapewnił ich o swojej solidarności i obiecał także pomoc.


Od dziś obowiązują nowe listy leków refundowanych
Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Piotr Olechno poinformował, że niektóre leki będą tańsze, pojawią się też nowe specyfiki. Na liście znajduje się blisko cztery tysiące produktów leczniczych.