e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Wiadomości Biłgoraj Wiadomości Biłgoraj

http://www.bilgorajska.pl/rss-news.rssZłoty medal dla zawodniczki Znicza
W sobotę 12 września na stadionie Podlasia w Białymstoku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (roczniki 2000-2001) w lekkiej atletyce. Do stolicy województwa podlaskiego pojechały trzy najlepsze zawodniczki Znicza wraz z trenerem.


Pełna lista kandydatów PiS
W miniony piątek została zarejestrowana lista kandydatów Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość do Sejmu RP i Senatu RP. Już wiemy, że o mandat będzie ubiegać się dwoje przedstawicieli powiatu biłgorajskiego. Kto jeszcze chce być posłem i senatorem z ramienia PiS w okręgu nr 7?


Ujawniono zwłoki mężczyzny
Wczoraj w godzinach popołudniowych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji zostali wezwani do jednego z mieszkań w Biłgoraju. W lokalu ujawnione zostały zwłoki mężczyzny. Były w stanie głębokiego rozkładu.


Zdarzenia drogowe z udziałem dzieci
Na szczęście dla dzieciaków uczestniczących w weekendowych zdarzeniach drogowych zakończyło się jedynie na siniakach i strachu. W Luchowie Dolnym doszło do potrącenia 5-latka, który wyrwał się idącym poboczem opiekunom i wbiegł bezpośrednio pod jadącego Volkswagena. Dziecko zabrane zostało pogotowiem lotniczym do szpitala w Lublinie. Z kolei pomiędzy Luchowem Dolnym i Górnym 34-letnia kierująca Daewoo, podróżująca z dwójką małoletnich dzieci, straciła panowanie nad pojazdem i dachowała do przydrożnego rowu. 1,5 roczny i 5-letni maluch również helikopterem zabrane zostały do lubelskiego szpitala.


Szlakiem jastrzębi
W niedzielę, 13 września, wystartowała VIII edycja Ogólnopolskiego Roztoczańskiego Rajdu Rowerowego Jastrzębia Zdebrz. Udział w wydarzeniu wzięło kilkaset osób.


Motocyklem do rowu
W rowie zakończyła się podróż dwójki motocyklistów. Kierujący jednośladem mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z drogi. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła pasażerka.


Przystanek na Lubelskiej - czynny, ale nie do końca
Jeszcze półtora miesiąca skrzyżowanie ulic Lubelskiej i Jana Pawła II będzie zamknięte, a wyjechać z miasta w kierunku Lublina można tylko przez obwodnicę północną. Od prawie dwóch tygodni problem mają pasażerowie, którzy wcześniej korzystali z przystanku przy ulicy Lubelskiej.


Majdańskie Wykopki
Społeczny Komitet Organizacji Festynu i Miejski Ośrodek Kultury w Józefowie zorganizowały Wykopki. Wydarzenie odbyło się w niedzielne popołudnie, 13 września w Majdanie Nepryskim.


Podwieczorek Muzyczny BCK - popularnie i kameralnie
W niedzielę 13 września przy Biłgorajskim Centrum Kultury zabrzmiały popularne utwory zagrane przez Biłgorajską Orkiestrę Dętą im. Czesława Nizio oraz utwory muzyki klasycznej zaprezentowane przez Zespół Kameralny BCK.


Gdzie kończy się rzeczywistość zaczyna się sztuka...
13 września zorganizowany został wernisaż wystawy prac prof. Tadeusza Łapińskiego i Marii Łapińskiej. Wystawę będzie można oglądać dzięki realizowanemu przez Biłgorajskie Centrum Kultury projektowi Bliżej Sztuki dofinansowanemu ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura - Interwencja 2015. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających do 18 października!


Akademia Nauki - nowość w Biłgoraju!
Szkoła Językowa LIDER od 1 września jest licencjonowanym ośrodkiem Akademii Nauki. Od początku istnienia (1998 rok) w Akademii opracowywane są nowatorskie programy edukacyjne podnoszące sprawność czytania i uczenia się dla dzieci już od 3 roku życia, młodzieży, dorosłych.


Niebieski parasol w Starostwie
Od poniedziałku 14 września do piątku 18 września w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Biłgoraju udzielane będą bezpłatne porady prawne.


Trzy wypadki w ciągu godziny
Do trzech poważnych zdarzeń drogowych doszło wczoraj po południu na terenie powiatu biłgorajskiego. Do wypadków doszło niemal w tym samym czasie. Ranni uczestnicy w zdarzeniach w Goraju, Luchowie i Sokołówce trafili do szpitali z obrażeniami ciała. Policja ponownie apeluje do kierujących pojazdami o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze.


W Soli paliły się trzy stodoły i dom
Noc z piątku na sobotę nie była spokojna dla mieszkańców Soli. Tuż przed godz. 22 zapaliły się trzy stodoły. Nad ranem paliło się poddasze budynku mieszkalnego.


Gmina Biłgoraj stawia na promocję
W urzędzie gminy Biłgoraj dostępna jest jeszcze nowa mapa turystyczno-gospodarcza gminy. Zawiera atrakcje turystyczne, szlaki oraz charakterystykę miejscowości, a także informacje przydatne dla potencjalnych inwestorów.


Głosowanie trwa - Biszcza w połowie stawki
Trwa głosowanie w plebiscycie na Turystyczne Perły i Perełki Lubelszczyzny. Można głosować na jedną z ośmiu miejscowości, wśród nich jest jedna z gmin powiatu biłgorajskiego - Biszcza. Na wsparcie swojego kandydata jest czas do 14 września.


Uwaga na szczepionki
Dziś, na terenie województwa lubelskiego, rozpoczyna się akcja szczepienia lisów przeciwko wściekliźnie. Spacerujący po lasach muszą uważać na leżące szczepionki. Pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać.