e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Ipolisa.pl - Ubezpieczenia Ipolisa.pl - Ubezpieczenia

http://ipolisa.pl/wiadomosci/rss.xmlUprawiasz sport? Sprawdź, jakie ubezpieczenie wybrać.
Osoby zawodowo uprawiające sport wiedzę, że ubezpieczenie jest niezbędne. Ale nawet jeśli jesteś tylko amatorem sportu, powinieneś pomyśleć o polisie dla siebie. Zwłaszcza, że w sporcie nie trudno o kontuzję.


Złośliwość Losu w mieszkaniach i domach
Nie tak dawno temu Liberty Direct uruchomiło nową kampanię telewizyjną, w której znana już z wcześniejszych animowanych spotów Złośliwość Losu, będzie zachęcać do zakupu ubezpieczeń nieruchomości. Reklamy emitowane będą w TVP, TVN, Polsacie oraz w stacjach tematycznych.


Podstawowa klasyfikacja ubezpieczeń
Na rynku pojawia się coraz więcej agencji ubezpieczeniowych, które posiadają w swojej ofercie mnóstwo rodzajów ubezpieczeń. Każdy, kto szukał kiedyś ubezpieczenia dla siebie lub kogoś bliskiego wie, że odnalezienie najlepszej opcji wśród tylu możliwości jest bardzo trudne i czasochłonne. Wybór dobrej polisy ułatwi zapoznanie się z różnymi typami ubezpieczeń.


W jaki sposób wybrać odpowiednie ubezpieczenie na życie?
W ciągu ostatnich kilku lat ubezpieczenia na życie zyskały dużą popularność - coraz więcej osób decyduje się na zakup polisy dla siebie oraz swoich bliskich. Przed podjęciem decyzji o wyborze towarzystwa ubezpieczeniowego należy przeanalizować kilka aspektów, które będą miały wpływ na poczucie satysfakcji i bezpieczeństwa.


Jak kształtowała się historia ubezpieczeń w Polsce?
Pierwsze wzmianki o ubezpieczeniach na terenie Polski pochodzą z przełomu XV i XVI wieku. Choć ówczesne polisy miały nieco inny charakter niż obecne, ich głównym celem była ochrona i wsparcie finansowe ubezpieczonych. Pierwsze ubezpieczenia działały na zasadzie zorganizowanej pomocy sąsiedzkiej, a także powstawały tzw. kasy ogniowe, wspierające ofiary pożarów.


Zasada winy i ryzyka w OC
Zasada winy i ryzyka w polskim prawie cywilnym to dwie kluczowe zasady, dzięki którym możemy domagać się rekompensaty za poniesione straty w wyniku szkodliwego działania osób trzecich.


W jaki sposób funkcjonują towarzystwa ubezpieczeniowe?
Każdy posiadacz ubezpieczenia OC lub AC samochodu wie, że w razie wypadku może liczyć na odszkodowanie z towarzystwa ubezpieczeniowego. Podobnie jest w przypadku ubezpieczeń na życie czy też polis od nieruchomości. Jak to się dzieje, że ubezpieczyciel jest w stanie wypłacić wszystkim poszkodowanym należyte odszkodowania?


Nie wstępuj w związek, na który nie jesteś gotowy - kampania społeczna skierowana do kierowców.
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny podaje, że zaledwie co piąty kierowca zdaje sobie sprawę z konsekwencji prowadzenia cudzego pojazdu bez ważnego OC. Polskie instytucje ubezpieczeniowe postanowiły połączyć siły w szczytnym celu i stworzyły kampanię społeczną naświetlającą powyższy problem. A czy ty wiesz, co ci grozi za jazdę nieubezpieczonym samochodem Twojego przyjaciela?


Mieszkasz w mieście? Musisz liczyć się z wyższą składką OC
Na wysokość składki za ubezpieczenie OC wpływ ma wiele czynników. Są to między innymi informacje na temat właściciela pojazdu oraz stan techniczny i model samochodu. Decydując się na OC, warto wiedzieć, że na wysokość składki polisy wpływa również miejsce rejestracji auta.


Bagaż lotniczy bez tajemnic
Szybkość, komfort oraz atrakcyjne promocje cenowe sprawiają, że podróż samolotem powoli staje się normą w Polsce. Nie oznacza to jednak, że ten środek transportu nie pozbawiony jest wad - mnogość linii lotniczych powoduje, że każdy przewoźnik określa własne limity odnośnie bagażu. Jeżeli więc zależy ci na tym, aby lot przebiegł bez żadnych niespodzianek, koniecznie poznaj podstawowe zasady dotyczące przygotowania bagażu!


Zanim pożyczysz samochód
Pożyczanie samochodu może skończyć się źle nie tylko dla tego, kto wypożycza. Jazda cudzym pojazdem może dla kierowcy oznaczać niemałe kłopoty.


Jak zakupić korzystne ubezpieczenie AC?
Kierowcy często kupując ubezpieczenie AC, nie zdają sobie sprawy, że można wybrać polisę w dwóch wariantach, czyli składającą się ze zmiennej lub stałej sumy ubezpieczenia. Warto dowiedzieć się jakie są istotne różnice między tymi dwoma rodzajami ubezpieczenia AC, aby wybrać opcję najlepiej dopasowaną do swoich potrzeb.


Czy można ubezpieczyć aparat fotograficzny?
Aparat fotograficzny stał się nieodłącznym wyposażeniem każdego turysty. Dzięki niemu możemy zatrzymać wakacyjne chwile na dłużej i delektować się nimi jeszcze długo po zakończonej podróży. Sprzęt fotograficzny nie należy do najtańszych, a podczas wakacji w łatwy sposób może ulec zniszczeniu lub utracie. W jaki sposób uchronić się przed skutkami utraty sprzętu fotograficznego?


Podwyższenie kary za brak ubezpieczenia OC
Wszyscy właściciele pojazdów są zobowiązani do posiadania aktualnej polisy OC. Za jej brak będzie trzeba zapłacić wysoką karę. W 2014 roku kwota kary za brak ubezpieczenia OC wynosi o 5% więcej niż w poprzednim roku.


Czy EKUZ zastąpi ubezpieczenie turystyczne?
**Karta EKUZ** pozwala nam, w przypadku nagłego zachorowania za granicą, uzyskać pomoc lekarską oraz odzyskać pieniądze przeznaczane na leczenie. Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego posiada jednak pewne ograniczenia, dlatego warto uzupełnić luki EKUZ o zakres ochrony ubezpieczenia turystycznego.


Sposoby na tanie OC
Właściciele pojazdów często świadomie rezygnują z opłacania składki OC, twierdząc że jest ona zbędnym wydatkiem. Kary finansowe za brak OC szybko jednak sprowadzają takich kierowców na ziemię. Niektórzy próbują obniżyć koszty OC, rejestrując samochód w innej miejscowości niż miejsce zamieszkania. Jakie metody oszczędzania są skuteczne w rzeczywistości?


Ubezpieczenia dla sportowców
Jesteś człowiekiem aktywnym fizycznie i sport sprawia ci sporo satysfakcji? Weź przykład z zawodowych sportowców i ubezpiecz się. Sport to zdrowie, ale o kontuzję nie jest przecież trudno.


Wysokość kary za brak ubezpieczenia OC?
Właściciel pojazdu nieposiadający aktualnego ubezpieczenia OC będzie musiał zapłacić karę. Od stycznia bieżącego roku wysokość kary została zwiększona o 5%. Nie wszyscy kierowcy będą jednak płacić tyle samo.


Jak zachować się, kiedy dojdzie do kolizji drogowej?
Drobna stłuczka może spotkać każdego, kto porusza się w ruchu drogowym. Zarówno doświadczeni kierowcy, jaki i ci początkujący, powinni zapoznać się z procedurami postępowania, aby wiedzieć co zrobić w takiej sytuacji. Pochopne działanie w stresie może nas dużo kosztować, a wyegzekwowanie pieniędzy od ubezpieczyciela może okazać się czasochłonne.


W jaki sposób spokojnie spędzić wakacje?
Za oknem lato w pełni. Pogoda sprzyja wakacyjnym wyjazdom, które często planowane były już od wielu miesięcy. Myśląc o urlopie, nie da się jednak przewidzieć wszystkiego. Podczas wakacyjnych ekspedycji może spotkać nas wiele przygód, nie tylko przyjemnych. Dlatego warto zadbać o to, aby w razie nieprzewidzianych sytuacji zminimalizować nieprzyjemne skutki.