e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Portal Skarbiec.Biz Portal Skarbiec.Biz

http://www.skarbiec.biz/rss.xmlW przyszłym roku nie kupimy mieszkania bez wkładu własnego
Kupując w 2014 roku mieszkanie warte 300 tys. zł trzeba będzie dysponować kwotą rzędu 20 - 30 tys. zł w gotówce. Wymaganie to co roku będzie rosło, aż w 2017 roku osiągnie poziom ok. 60 - 80 tys. zł - wynika z szacunków Home Brokera na podstawie zapisów nowej Rekomendacji S.


Kto jest za prawdziwą dobrowolnością OFE?
Premier Tusk oznajmił, że rząd rozważa wprowadzenie dobrowolności uczestnictwa w OFE. To ciekawy pomysł, chociaż jest wątpliwe, by rząd był skłonny konsekwentnie go zrealizować.


Wartość start-upów często jest zawyżana
Określenie wartości start-upu jest znacznie trudniejsze niż firmy w rozwiniętym stadium rozwoju, ponieważ dane potrzebne do przeprowadzenia tego procesu są często oparte wyłącznie na estymacjach.


Bez godzin nadliczbowych w ramach doby
Przyjęte przez Sejm zmiany przewidują możliwość wprowadzenia ruchomego czasu pracy. To rozwiązanie, z którego zadowoleni mogą być nie tylko pracodawcy, ale również pracownicy.


Uchybienia formalne mogą być skuteczną podstawą zaskarżenia uchwały
Podstawową formę działania zgromadzenia spółki kapitałowej (tj. zgromadzenia wspólników w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością i walnego zgromadzenia akcjonariuszy w spółce akcyjnej) stanowią podejmowane przez nie uchwały.


Europa czeka na uspokojenie
Choć azjatyckie rynki kończą dzień spadkami, to jednak ich skala zmniejszyła się w ciągu dnia, a Nikkei wyszedł na mocny plus. Wyraźnie rosną kontrakty na S&P, co łącznie stwarza nadzieję na zakończenie przeceny na Starym Kontynencie.


Wejście smoka korekty spadkowej
Seria nieprzerwanych zwyżek zakończyła się w środę, a inwestorzy potraktowali wieści płynące z FOMC do realizacji zysków z pozycji długich.


Zasada obowiązywania zakazu konkurencji wobec osoby prawnej jako komplementariusza w spółce komandytowo-akcyjnej
W zakresie stosunku prawnego komplementariuszy zarówno między sobą, wobec wszystkich akcjonariuszy, jak i wobec osób trzecich mają zastosowanie przepisy dotyczące spółki jawnej.


Handel na targowisku rodzi obowiązek podatkowy
Władze lokalne pobiorą opłatę od sprzedaży na targowiskach, czyli wszędzie tam, gdzie prowadzony będzie handel. Ustawa o opłatach i podatkach lokalnych nie precyzuje bowiem pojęcia targowiska.


Sprawdź, ile odkładać na wkład własny
Komisja Nadzoru Finansowego wydała nową rekomendację S, według której w najbliższych latach będzie się stopniowo zwiększał wymagany wkład własny przy zaciąganiu kredytu hipotecznego.


Kto jest kim w procesie odzyskiwania należności?
Z perspektywy dłużnika, zobowiązania wobec wierzyciela to po prostu dług, który trzeba spłacić. Jak się jednak okazuje, różnice formalne dotyczące przekazania wierzytelności podmiotom wyspecjalizowanym w ich odzyskiwaniu mogą mieć niemałe znaczenie nie tylko dla pożyczkodawcy, ale i dłużnika.


Zegarek ze stoperem dedykowany wyścigowi
W ciągu ostatnich 25 lat, Chopard wiernie współpracował z organizatorami wyścigu Mille Miglia. Ta stałość świadczy o bliskich więzach zegarmistrzowskiej, luksusowej marki z siedzibą w Genewie, ze światem sportów motorowych.