e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


bankier.pl bankier.pl

http://www.bankier.pl/wiadomosci/rss.xmlKomorowski: przypomnieliśmy, że freedom was made in Poland

Wspólnym osiągnięciem jest to, że przypomnieliśmy, że zmiany zaczęły się w Polsce, że freedom was made in Poland - powiedział w środę prezydent Bronisław Komorowski. Zaznaczył, że w związku z obchodami odbyło się 400 wydarzeń we wszystkich województwach. To (..)
Mińsk rozczarowany przedłużeniem sankcji przez USA

Władze w Mińsku rozczarowane decyzją amerykańskiego prezydenta Baracka Obamy o przedłużeniu na kolejny rok sankcji wobec Białorusi. Restrykcje obejmujące przedstawicieli białoruskich władz zostały...
Grupa Onet spodziewa się 10 proc. wzrostu reklamy online w 14 (wywiad)

Grupa Onet spodziewa się 10 proc. wzrostu rynku reklamy internetowej w Polsce w 2014 roku - poinformował w rozmowie z PAP Robert Bednarski, prezes spółki. Dodał, że najwyższe dynamiki będzie notowała reklama wideo i mobile. Według oczekiwań naszych i domów mediowych ten rok przyniesie odbicie na (..)
Minister skarbu oczekuje od nowego prezesa GPW umocnienia jej pozycji w regionie

Minister skarbu Włodzimierz Karpiński oczekuje od kandydata na prezesa GPW Pawła Tamborskiego umocnienia pozycji polskiej giełdy w regionie oraz konkretnych działań dotyczących ewentualnego jej połączenia z giełdą wiedeńską. Premier Donald Tusk przyjął w piątek dymisję wiceministra skarbu Pawła (..)
Zdrojewski: dziś po południu powinno być wiadomo, kto mnie zastąpi

Minister kultury Bogdan Zdrojewski, ustępujący ze stanowiska w związku ze zdobyciem mandatu do PE, powiedział w środę, że jeszcze po południu tego dnia powinno być wiadomo, kto go zastąpi na stanowisku. Wiadomość ma być podana do wiadomości w ciągu kilku dni. (..)
Airbus traci zamówienie na 70 samolotów A350 dla Emirates Airlines

Linie lotnicze Emirates Airlines odwołały w środę zamówienie na 70 samolotów pasażerskich dalekiego zasięgu A350. Decyzja przewoźnika ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich odbiła się poważnymi spadkami cen akcji europejskiego koncernu. Linie Emirates Airlines (..)
Wznowiono trójstronne negocjacje gazowe Rosja-Ukraina-KE

W Brukseli wznowione zostały trójstronne negocjacje gazowe między Rosją i Ukrainą z udziałem Komisji Europejskiej w sprawie spłaty zadłużenia Kijowa wobec Rosji za dostawy gazu i ceny rosyjskiego surowca. To kolejna próba osiągnięcia porozumienia. Delegacje (..)
Egipt: znany aktywista i bloger skazany na 15 lat więzienia

Egipski skazał w środę znanego działacza prodemokratycznego i blogera Alaa Abdel Fattaha na 15 lat pozbawienia wolności m.in. za złamanie przepisów dotyczących demonstracji - poinformował jego obrońca. Fattah, jeden z symboli powstania przeciwko prezydentowi (..)
Pekińczycy nie chcą mundialu w metrze

Zarząd podziemnej kolejki w związku ze zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w piłce nożnej postanowił do nazw 32 stacji dodać nazwy państw biorących udział w sportowym wydarzeniu. Tabliczki przetrwały jednak tylko parę dni. Akcja miała być ukłonem w stronę pekińskich kibiców, bowiem piłka (..)
Ukraina nie przyjmie proponowanej przez Rosję zniżki na gaz

Ukraina nie przyjmie proponowanej przez Rosję zniżki na gaz. Po raz kolejny poinformował o tym premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk. Kijów nie chce dopuścić do sytuacji, w której Moskwa będzie mogła jednostronnie wycofać się z obniżki. Propozycja specjalnej obniżki ceny gazu dla Ukrainy (..)
Bruksela: wznowione negocjacje gazowe

Ukraina, Rosja i Unia Europejska rozpoczęły w Brukseli kolejną rundę negocjacji gazowych. Chodzi o rozwiązanie sporu dotyczącego długu Kijowa za gaz oraz cen błękitnego surowca. Zgodnie z planem, najpierw...
Hausner: W lipcu RPP musi przemyśleć konsekwencje decyzji EBC

W lipcu RPP musi przemyśleć konsekwencje decyzji EBC, w grę wchodzą różne scenariusze, a polityka stabilizacji stóp służy gospodarce - powiedział dziennikarzom członek RPP Jerzy Hausner. Dziś można powiedzieć, że dłuższy czas prowadzimy politykę stabilizacji stóp procentowych i to dobrze służy (..)
Będą zarzuty dla Wiplera

Poseł Przemysław Wipler ma o godzinie 13 usłyszeć zarzuty prokuratorskie. Chodzi o zajście przed warszawskim klubem przy ul. Mazowieckiej.O 13.00 ma się stawić w warszawskiej prokuraturze rejonowej...
ING OFE ma ponad 5 proc. akcji Kernela

ING OFE zwiększył zaangażowanie w spółkę Kernel do 6,01 proc. w jej kapitale zakładowym - podał Kernel w komunikacie. ING OFE ma obecnie 4.786.230 akcji Kernela. Wcześniej miał 3.911.230 akcji, stanowiących 4,91 proc. w kapitale i głosach na WZ spółki. (PAP) pel/ jtt/
NIK: polskie elektroenergetyczne sieci przesyłowe są w dobrym stanie

Polskie elektroenergetyczne sieci przesyłowe są w dobrym stanie - poinformowała w środę Najwyższa Izba Kontroli. W ostatnich pięciu kontrolowanych latach (2009-2013) nie wystąpiła sytuacja, w której zagrożone byłoby bezpieczeństwo dostaw energii elektrycznej. (..)
"NYT": Kto zlecił zabójstwo Politkowskiej?

Skazanie przez moskiewski sąd zabójców rosyjskiej dziennikarki Anny Politkowskiej jest postępem, ale sprawa morderstwa zostanie w pełni wyjaśniona dopiero wtedy, gdy do odpowiedzialności pociągnięci zostaną zleceniodawcy - ocenia w środę New York Times. (..)