e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


investorsi.pl investorsi.pl

http://investorsi.pl/rss/rss.xmlNocne zarabianie na lokacie overnight
Lokata overnight nie jest absolutną nowością na rynku bankowym, ale do niedawna była ona adresowana tylko dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Ostatnio zyskuje sobie jednak popularność wśród klientów indywidualnych.


Pozabankowy Fundusz Gwarancyjny pod lupą KNF
Nie tylko przedrostek "poza" odróżnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny (BFG) od jego Pozabankowego odpowiednika, przed którym na stronach swojego serwisu internetowego ostrzega Komisja Nadzoru Finansowego (KNF). Głównym zadaniem zarówno KNF, jak i BFG jest ochrona uczestników - szczególnie nieprofesjonalnych - rynku kapitałowego. Czy Pozabankowy Fundusz Gwarancyjny wpisuje się w to założenie?


Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego - ile to kosztuje, kiedy ma sens?
Wcześniejsza spłata części lub całości kredytu pozwala zaoszczędzić sporo pieniędzy na odsetkach kredytowych. Czy jednak zawsze ta operacja ma sens? Na to pytanie odpowiadają analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl.


Kredyt hipoteczny krok po kroku
Droga po kredyt hipoteczny jest długa i wyczerpująca. Analitycy porównywarki finansowej wskazują krok po kroku kolejne zadania i przeszkody czekające na osoby, które chcą pożyczyć od banku środki na zakup nieruchomości.


Cash back, czyli wypłacaj pieniądze z kasy sklepu
Potrzebna jest gotówka, ale wokół nie ma żadnego bankomatu. Przy odrobinie szczęścia - nic nie szkodzi. Jak donosi porównywarka finansowa Comperia.pl, sporo Polaków może wypłacać środki ze swojego konta nie tylko z bankomatów, ale także z wielu sklepowych kas.


Dostatnia jesień życia - raczej nie z IKZE
Na razie IKZE cieszy się znikomym zainteresowaniem. Mało o nim wiemy, a nieliczni chętni są odstraszani dość wysokimi opłatami. Oferenci liczą jednak, że chętnych przybędzie pod koniec roku. Czy słusznie, skoro atrakcyjność produktu jest dużo niższa od istniejących rozwiązań, a najpopularniejszy instrument trzeciofilarowy to depozyt bankowy?


Najlepsze konto dla tych, którzy nadążają za zmianami - ranking kont osobistych
Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, które konto osobiste wydaje się najlepsze dla tych, którzy nadążają dla zmianami - którzy może i nie mają wielkich środków na rachunku, ale liczą się dla nich funkcjonalności i korzyści z konta. Przy przyjętych założeniach wygrało konto rynkowego nowicjusza - Alior Sync. O włos za nim uplasowały się rachunki Meritum Banku, GetinOnline, Banku Millennium i mBanku.


Plany finansowe banków
Coroczne badanie ankietowe przeprowadzane przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, to prognoza dotycząca sektora bankowego wypracowywana na podstawie zakładanych przez banki i instytucje kredytowe wskaźników ich działalności. W roku bieżącym spaść ma wartość portfela prywatnych kredytów we frankach, natomiast aż o 14% wzrosną należności przedsiębiorstw. Mimo wszystko, zgodnie z przewidywaniami, wzrosnąć ma wynik netto banków, nawet jeżeli wysokość tego wzrostu to jedynie 1%.


Tańsze paliwo podczas wakacyjnego wyjazdu? Możliwe dzięki bankowi.
Osoby planujące wakacyjny wyjazd własnym samochodem z niecierpliwością studiują ceny paliw. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl przypominają, że z niektórymi kartami płatniczymi część wydatków na stacji benzynowych zwróci się.


Znikający Weksel Bank
Lista ostrzeżeń publicznych KNF to spis działających na rynku podmiotów, które zidentyfikowane zostały jako organizacje nieposiadające wymaganych przepisami prawa zezwoleń, a prowadzące takie czynności jak oferowanie papierów wartościowych czy dystrybuowanie jednostek uczestnictwa funduszy inwestycyjnych. Na liście znalazł się również Weksel Bank - Aida System sp. z o.o. z siedzibą w Konstantynowie Łódzkim, dlaczego?


Karta przedpłacona - sposób na kieszonkowe dla dziecka na wakacje?
Czy dziecko wyjeżdżające na wakacyjny obóz warto zaopatrzyć w kartę przedpłaconą, zamiast dać mu po prostu określoną sumę pieniędzy kieszonkowego na drobne wydatki? Za i przeciw takiego rozwiązania rozważają analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl.


Szybki kredyt gotówkowy - czyli jak sfinansować wyjazd wakacyjny
Rozpoczął się sezon urlopowy. Każdy, kto chce udać się na wakacyjny wypoczynek, ale nie posiada wystarczających oszczędności, by cel ten zrealizować, może po potrzebne środki pójść do banku. Porównywarka finansowa Comperia.pl sprawdza, które instytucje oferują aktualnie najlepsze kredyty gotówkowe.


Czy powinno się zakładać lokaty na długie czy krótkie okresy?
Czy swoje oszczędności lokować na długo-, czy krótkoterminowych depozytach? Co jest lepsze - lokata na kwartał czy na rok albo 2 lata? Prostej recepty nie ma. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl podsumowują plusy i minusy obu rodzajów lokat.


Ranking kredytów hipotecznych - czerwiec 2012
Gdzie udać się po kredyt hipoteczny? Który bank oferuje najniższe raty? Na co trzeba zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji? Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przygotowali ranking najatrakcyjniejszych kredytów hipotecznych.


Konto młodzieżowe prezentem na Dzień Dziecka?
Zbliża się Dzień Dziecka, więc korzystając z tej okazji można połączyć przyjemne z pożytecznym, i założyć dziecku jego pierwsze konto w banku. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przedstawiają tajniki tych produktów.


Najlepsze lokaty na rynku - gdzie opłaca się oszczędzać?
Choć oprocentowanie najlepszych lokat nie jest już tak atrakcyjne jak kilka miesięcy temu, nadal oczywiście lepiej trzymać oszczędności na lokatach niż w przysłowiowej skarpecie.


Czym jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego przy kredycie hipotecznym?
Banki, owszem, udzielają kredytów na 100 proc. wartości nieruchomości, ale niestety taka wygoda kosztuje. Eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl wyjaśniają, czym jest ubezpieczenie niskiego wkładu własnego.


Indeksy w kształcie bessy
Wydawać by się mogło , że bessa z 2008r odeszła w niepamięć i przed inwestorami pojawiła się kolejna szansa na zyski z portfeli akcji. Chęć do odreagowania wcześniejszych spadków była tak mocna i silna , że w przypadku amerykańskiego indeksu Nasdaq doprowadziła do tego , że odrobił on straty z bessy , a nawet osiągnął nowe lokalne szczyty.


Inwestuj i zarabiaj !
Poznaj wiedzę , zasady oraz sekrety inwestowania i zarabiania pieniędzy na giełdzie bez pomocy doradców, analityków i funduszy inwestycyjnych. Zdobądź umiejętności i doświadczenie , które pozwoli Tobie na samodzielne lokowanie swoich pieniędzy w instrumenty finansowe jak akcje, kontrakty terminowe czy też waluty.


Leasing finansowy czy operacyjny? Zobacz co się bardziej opłaca
W polskim systemie prawnym leasing opodatkowany jest podatkiem dochodowym: od osób fizycznych (PIT) lub od osób prawnych (CIT). Zgodnie z definicją podatkową przez umowę leasingu określa się umowę nazwaną w kodeksie cywilnym, a także każdą inną umowę, na mocy której jedna ze stron, zwana dalej finansującym


Trzecia czerwona kartka dla Getin Noble Bank
Niespełna 6 milionów złotych kary zapłacić ma Getin Noble Bank, który złamał prawo nieprecyzyjnie określając warunki umowy kredytowej - uznała Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. To trzecia kara UOKiK nałożona na Getin Noble Bank od momentu jego powstania - rzecznik prasowy Banku poinformował już o odwołaniu się od postanowień decyzji do sądu.


Napięcia w Tokio
Stopniowo wzrastająca aprecjacja jena wobec do innych walut majors w ciągu ostatnich dwóch miesięcy bez wątpienia podnosi ciśnienie polityków w Tokio. Od połowy marca jen umocnił się o ponad 5% stosunku do dolara, a jeszcze bardziej imponujące wyniki osiągnął w parach z: euro (7% na plus), koreańskim wonem (8%) i dolarem australijskim (10% zysku).


Jak zacząć skutecznie inwestować i zarabiać na giełdzie i rynkach kapitałowych!
Poznaj wiedzę , zasady oraz sekrety inwestowania i zarabiania pieniędzy na giełdzie bez pomocy doradców, analityków i funduszy inwestycyjnych. Zdobądź umiejętności i doświadczenie , które pozwoli Tobie na samodzielne lokowanie swoich pieniędzy w instrumenty finansowe jak akcje, kontrakty terminowe czy też waluty.


Kursy i szkolenia online
Promocyjne oferty na szkolenia i kursy online w jednym miejscu.


Czy przedmiot leasingu może być sprzedany?
Umowa leasingu może zawierać postanowienia zobowiązujące finansującego do przeniesienia własności przedmiotu leasingu na korzystającego, po upływie oznaczonego w umowie czasu lub z chwilą uiszczenia wszystkich rat leasingu, bez dodatkowych oświadczeń woli.


Dolar zyskuje na światowym pogorszeniu finansowym.
Maj był bardzo dobrym miesiącem dla dolara: indeks dolarowy zyskał prawie 2%. Biorąc pod uwagę intensyfikację obaw o strefę euro i jasne oznaki twardego lądowania Chin można stwierdzić, że kurs dolara powinien być lepszy niż jest.


Komisja Europejska ostrzega: uwaga na kredyt przez internet
Badanie przeprowadzone z inicjatywy Komisji Europejskiej, dotyczące stron internetowych oferujących kredyty i pożyczki konsumenckie nie może napawać optymizmem. Nieprawidłowości różnego typu wykryto bowiem na 393 z 562 skontrolowanych stron.


Jak długo euro może opierać się nieuniknionemu?
Jak niedawno pisaliśmy, warto zwrócić uwagę na fakt, że kurs euro nie jest dużo niższy. Zastanówmy się - europejscy politycy otwarcie mówią, że Grecja może być zmuszona opuścić strefę euro; ostro spadające ceny nieruchomości w Hiszpanii niosą za sobą ogromne ryzyko, nie tylko dla sektora bankowego


Pekin nie może sobie już dłużej pozwalać na uniki.
Wczorajsze dane handlowe dostarczyły nowych dowodów na osłabienie chińskiej gospodarki. Wzrost importu w kwietniu wyniósł zaledwie 0,3% rok do roku, co pozwala sądzić, że popyt krajowy znacznie się osłabił.


Dlaczego kurs euro nie jest dużo niższy?
Po raz kolejny perspektywy dla euro nie są najlepsze. Lider greckiej skrajnie lewicowej partii Syriza, która zdobyła 17% głosów w weekendowych wyborach, postawił dwóm największym partiom ultimatum, żądając, aby cofnęły obietnicę złożoną europejskim liderom, że zobowiązują się wprowadzić środki oszczędnościowe.


Ile szef może wiedzieć o pracowniku
Pracodawcy coraz częściej sięgają po nowoczesne techniki, by zbierać informacje o swoich pracownikach. Nie wszystko jednak szefom wolno. Kodeks pracy w art. 22š wskazuje, jakich danych osobowych może żądać pracodawca przyjmujący nową osobę do pracy.


Niewypłacalny dłużnik ….i co dalej?
Brak płynności finansowej w obrocie gospodarczym może doprowadzić do wszczęcia postępowania upadłościowego. Nie zawsze jednak majątek dłużnika jest likwidowany, bowiem czasami istnieje możliwość zawarcia układu.


Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów kontra przedsiębiorca
Pewne działania przedsiębiorców, wymierzone przeciw konkurencji oraz interesom konsumentów zostały uznane przez ustawodawcę za szczególnie szkodliwe. Z tego względu podejmowanie zabronionych w ustawie działań z tego zakresu poddano szczególnej odpowiedzialności finansowej, które uznano za środki mające za zadanie powstrzymać przedsiębiorców przed nieuczciwymi praktykami.


Najdłuższy wyrok "Białego Kołnierzyka"
Sholam Weiss, to król rankingu tak zwanej białokołnierzykowej przestępczości. Oskarżony o łączną liczbę niespełna osiemdziesięciu przestępstw zasłużył na wyrok skazujący na 845 lat pozbawienia wolności. Weiss "może" przy tym starać się o zwolnienie warunkowe powiązane z dobrym sprawowaniem "już" w roku 2754, ponieważ w kwietniu 2011 roku amerykański sąd przychylił się do apelacji Sholam'a i złagodził przedstawiony mu wyrok związany z defraudacją około 450 milionów dolarów, skracając go o całe dziesięć lat.


Gdzie po kredyt hipoteczny na działkę budowlaną?
Jeśli ktoś planuje zakupić działkę na kredyt i chce właśnie nią zabezpieczyć dług, musi przygotować się na to, że droga po zobowiązanie nie będzie usłana różami.


Jak sfinansować remont generalny domu?
Wiosna to czas, kiedy wielu z nas postanawia nieco odnowić swoje mieszkanie. Gdy oszczędności nie wystarczają, trzeba skorzystać z produktu kredytowego. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl podsuwają pomysły na sfinansowanie remontu czterech kątów.


Za podatek od transakcji finansowych zapłacą banki
Planowany nowy podatek od transakcji finansowych - Financial Transaction Tax, wpłynąć ma na bezpieczeństwo unijnego rynku finansowego oraz zminimalizować poziom dokonywanych na nim działań spekulacyjnych. Jego analogiczne formy z powodzeniem funkcjonują już między innymi w Szwecji, Islandii czy Portugalii.


Lokaty już nie chronią przed podatkiem. Gdzie pomimo tego sporo zarobimy?
Gdzie dziś opłaca się Polakom ulokować swoje oszczędności? Jak zmieniła się bankowa oferta lokat po zmianie zasad naliczania podatku od zysków kapitałowych?


Hiszpania w kłopotach
Europejskie giełdy wczoraj po raz kolejny zniżkowały. Indeks Euro STOXX 50 tracił w siedmiu z dziewięciu ostatnich sesji i niewiele brakuje mu do poziomu z początku roku. Nikkei także siódmą sesję z rzędu doświadczał sprzedaży. Wydaje się, że przez większość czasu od początku roku inwestorzy trzymali się poglądu, że amerykańska gospodarka nabiera rozpędu a strefa euro nie znajduje się już na krawędzi, chociaż kryzys kredytowy nie został jeszcze zażegnany.


Przełomowe czasy dla złota.
Nastepne tygodnie będą decydujące dla ceny złota, która od końca lutego znajdowało się pod presją agresywnej sprzedaży. W tym okresie szlachetny metal stracił 160 dolarów i jego cena spadła do 1.625 USD. Jednak od początku 2012 złoto zanotowało 4% wzrost. Jeśli kurs przełamie rekordowo niską cenę z grudnia zeszłego roku (1.522,65) będzie to z technicznego punktu widzenia wyraźna oznaka niedźwiedziego trendu.


Kara śmierci za defraudację
Chiński wymiar sprawiedliwości przewiduje możliwość wymierzenia kary śmierci za 68 przestępstw o różnym charakterze, w tym hazard, fałszowanie pieniędzy, oszustwa podatkowe, kradzież śródków finansowych z rachunku bankowego czy oszustwa finansowe. Te ostatnie są powodem skazania na śmierć młodej, zaledwie dwudziestodziewięcioletniej bizneswoman Wu Ying, której zarzuca się defraudację niespełna czterystu milionów juanów, odpowiadających sumie około 56 milionom dolarów amerykańskich. Zasądzony jej wyrok nie został jeszcze wykonany.


Leasing czy dzierżawa?
Przedsiębiorca zamierzający realizować swoje cele gospodarcze przy pomocy określonych dóbr inwestycyjnych często staje przed koniecznością dokonania wyboru odnośnie sposobu wejścia w posiadanie tych dóbr. Leasing postrzegany jako alternatywa dla niekonsumenckich umów sprzedaży na raty, długoterminowych umów najmu i dzierżawy oraz umów kredytu bankowego i pożyczki może być czasami bardziej atrakcyjny dla przedsiębiorcy.


Masz długi? Zobacz kiedy się przedawnią!
Przedawnione długi są wbrew pozorom bardzo często dochodzone przez wierzycieli na drodze sądowej. Nieznajomość prawa powoduje, że dłużnicy nie wiedzą, że nie muszą takich długów płacić, o ile podejmą określone czynności. Praktyka uczy, że większość osób na sam widok wyroku sądowego zaopatrzonego w klauzulę wykonalności dostaje, mówiąc kolokwialnie "gęsiej skórki".


Co zrobić z odziedziczonym spadkiem obciążonym długami?
Sytuacja spadkobiercy powołanego do spadku zależy od tego, jakie oświadczenie w stosunku do spadku złoży dany spadkobierca. Spadkobierca ma trzy możliwości: może spadek przyjąć w całości, może spadek odrzucić, a także może przyjąć spadek z tzw. dobrodziejstwem inwentarza. To jakiego wyboru dokona spadkobierca w stosunku do spadku, skutkować będzie jego ewentualną odpowiedzialnością za długi spadkowe.


2 miliony za zmowę cenową
UOKiK nałożył ponad dwumilionową sankcję finansową na przedsiębiorstwo Inco - Veritas, producenta m.in. płynu do mycia naczyń "Ludwik". Spółkę ukarano za dziesięcioletnią zmowę cenową z dystrybutorami chemii gospodarczej i nawozów ogrodniczych, w której ustalała ona minimalny poziom cen hurtowych własnych produktów.


Kartel zapłaci 113 milionów
Zgodnie z wydaną przez prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzją, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel oraz P4 stosowali niedozwolone praktyki ograniczające konkurencję. Porozumienie operatorów dotyczyło współpracy z operatorem telewizji mobilnej, wyłonionym w drodze przetargu.


Płacili klienci, zapłaci i Euro Bank
Nałożeniem ćwierćmilionowej kary zakończyło się prowadzone na skutek skargi klienta postępowanie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przeciwko Euro Bank S.A. Prezes Urzędu zakwestionowała zasadność postanowień wzorca umowy Banku, pozwalających na podejmowanie działań windykacyjnych na koszt klienta bez dookreślenia ich częstotliwości.


Nie chce tyle tracić na koncie osobistym! Czy jest jakieś wyjście?
Już kilka banków daje zarabiać na zwykłych ROR-ach. Nie ma co liczyć na przysłowiowe kokosy, ale wpływy powinny z przynajmniej kilkuzłotową nawiązką pokryć koszty obsługi rachunku. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl prezentują różne opcje.


Kredyt hipoteczny wspólnie z rodzicami - czy to możliwe?
Wielu młodych Polaków staje przed wyzwaniem uzyskania kredytu hipotecznego na zakup swojego własnego M. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl radzą - zdolność kredytową może podwyższyć ubieganie się o zobowiązanie wspólnie z rodzicami.


Coraz większe kłopoty chin
Pomimo ogólnego dobrego nastroju na rynkach aktywów obarczonych ryzykiem, zwiększa się liczba twierdzących, że Chiny zmierzają prosto w kierunku twardego lądowania. Zebranie przekonywujących dowodów popierających tę tezę jest fakt, że księżycowy Nowy Rok wypadł w tym roku wcześniej niż zwykle, zaburzając większość cyklów, ale mimo to istnieje wystarczająco dużo przesłanek, które uwiarygodniają ten pogląd.


Koniec dobrej passy jena.
W tym tygodniu jen stracił do dolara około 1,8%, a USD/JPY dotknęło poziomu 11-miesięcznego rekordu. Dynamika rynku FX zmieniła się znacznie w ciągu tego miesiąca (więcej na ten temat poniżej) a jen jest tylko jednym tego przykładem. Lepsze dane z USA z pewnością odegrały w tej zmianie rolę, ale z drugiej strony istnieją obawy, że Japonia może mieć kłopoty z utrzymaniem swojej pozycji jako wierzyciela netto. Kłopoty w tej kwestii mogą powodować zarówno zmniejszenie bilansu handlu, jak i dynamika struktury populacji, która destrukcyjnie wpływa na oszczędności państwa.


Ile bank pożyczy w ramach kredytu hipotecznego? Wszystko zależy od wartości nieruchomości.
Czy banki udzielają kredytu na mieszkanie na 100 proc. jego wartości? Okazuje się, że nie wszystkie. W niektórych instytucjach niezbędny będzie nawet 20- czy 30-procentowy wkład własny. W których? Tłumaczą to eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.


Masz zajęty rachunek bankowy i nie masz jak wypłacić pensji dla pracowników? Przeczytaj, a unikniesz kłopotów
Zajęcie wierzytelności z rachunku bankowego może przysporzyć kłopotów przedsiębiorcy zatrudniającemu pracowników. W przypadku realizacji zajęcia, przedsiębiorca naraża się na popadnięcie w zwłokę co do wypłat wynagrodzenia za pracę dla zatrudnionych u niego pracowników, co w konsekwencji może doprowadzić do upadłości firmy, której pracownicy odejdą, gdyż nie otrzymują wynagrodzenia za pracę. Z racji tego, że komornik sądowy nie weryfikuje w żaden sposób tego, czy na zajmowanym przez niego rachunku bankowym znajdują się środki pieniężne na wypłaty wynagrodzeń za pracę, to akty staranności, w celu możliwości wypłat wynagrodzenia za pracę obciążają w całości przedsiębiorcę, któremu zajęto wierzytelność z rachunku bankowego.


Gdzie pożyczyć na zakup domu? Ranking kredytów hipotecznych.
Początek roku nie jest dobrym czasem na rynku kredytów hipotecznych. Dla tych jednak osób, które pomimo tego poszukują najlepszych kredytów na dom, analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przygotowali zestawienie najlepszych obecnie ofert.


Gdzie po kredyt gotówkowy? Na co uważać?
Remont, samochód, telewizor, komputer - na cokolwiek potrzebne są pieniądze, stosunkowo łatwo można je zdobyć zaciągając kredyt gotówkowy. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl szukają najlepszego, tłumacząc na co warto zwracać szczególną uwagę.


E-rejestracja spółek z o.o. w ciągu 24 godzin
W wyniku nowelizacji, uchwalonej przez sejm w dniu 1 kwietnia 2011r. od dnia 1.01.2012 r. będzie istniała możliwość utworzenia spółki z o.o. na podstawie wzorca umowy spółki z o. o. udostępnionego w systemie teleinformatycznym, tzw. e - rejestracja spółki z o.o. Do osiągnięcia tego skutku niezbędne będzie także wypełnienie formularza umowy udostępnionego w tymże systemie.


Aniołowie wspierają tylko małe firmy
Aniołowie biznesu oferują wsparcie kapitałowe, w wysokości od 100 tys. zł do 5 mln zł. Pomocy udzielają, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarobią na inwestycji około 40 proc.


2 miliony za zmowę cenową
UOKiK nałożył ponad dwumilionową sankcję finansową na przedsiębiorstwo Inco - Veritas, producenta m.in. płynu do mycia naczyń "Ludwik". Spółkę ukarano za dziesięcioletnią zmowę cenową z dystrybutorami chemii gospodarczej i nawozów ogrodniczych, w której ustalała ona minimalny poziom cen hurtowych własnych produktów.


Kartel zapłaci 113 milionów
Zgodnie z wydaną przez prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów decyzją, Polkomtel, Polska Telefonia Cyfrowa, PTK Centertel oraz P4 stosowali niedozwolone praktyki ograniczające konkurencję. Porozumienie operatorów dotyczyło współpracy z operatorem telewizji mobilnej, wyłonionym w drodze przetargu. Członkowie kartelu zobowiązani zostali do zaniechania praktyk niedozwolonych i zapłacą łącznie ponad 113 mln zł kary nałożonej przez Urząd.


Kiedy warto wydzierżawić firmę
Dzierżawa przedsiębiorstwa jest stosunkowo rzadko stosowana w Polsce. Jednak zwiększająca się ilość firm na rynku, czy to typowo rodzinnych, czy też z udziałem inwestorów instytucjonalnych, stwarza szerokie możliwości w tym zakresie. Zazwyczaj wywołują je czynniki ekonomiczne, ale nie tylko. Co zrobić, gdy otrzymamy nieoczekiwanie w spadku przedsiębiorstwo, a z różnych względów nie możemy sami go prowadzić? Co zrobić, gdy przedsiębiorca nie ma koncepcji na rozwój firmy lub środków finansowych, a nie chce go sprzedawać? Dzierżawa przedsiębiorstwa jest w tych przypadkach idealnym rozwiązaniem.


Budujesz dom? Zobacz, kiedy zapłacić podatek
W przypadku nowo powstałych budynków lub ich części oraz budowli, obowiązek podatkowy w podatku od nieruchomości powstaje z dniem 1 stycznia roku następującego po roku, w którym budowa została zakończona, albo w którym rozpoczęto użytkowanie budynku lub jego części przed ich ostatecznym wykończeniem.


Potrzebujesz dużej gotówki? Sprawdź gdzie zaciągniesz najlepszą pożyczkę hipoteczną!
Pożyczka hipoteczna to sposób na zdobycie środków dla klientów, którzy posiadają na własność nieruchomość. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl klarują: czym jest pożyczka hipoteczna, i w których bankach szukać najlepszych ofert tych produktów.


Gdzie bezpiecznie ulokować pieniądze?
Powszechnie znaną zasadą dotyczącą inwestowania oszczędności jest to, że im większe ryzyko, tym większy potencjalny zysk z oszczędności. Jakie mamy jednak opcje, jeśli chcemy bezpiecznie ulokować nasze pieniądze?


Jak oszczędzać w najbliższym czasie?
Tylko do końca marca Polacy będą mogli oszczędzać bez podatku od zysków kapitałowych. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl szukają lokat, na których będzie można najwięcej zarobić w najbliższym czasie.


Ubiegając się o kredyt na dom. Czy wiek ma znaczenie?
Kredytu hipotecznego nie można spłacać w nieskończoność. Choć brzmi to banalnie, to niesie za sobą ważne konsekwencje. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl informują - można mieć zbyt dużo lat, aby otrzymać interesujący kredyt.


Amerykańskie banki na kolanach
Z pozoru niewinny post Kristen Christian na portalu społecznościowym Facebook, zmusił największe amerykańskie banki do zaniechania wprowadzenia opłaty za prowadzenie kart debetowych klientów gromadzących mniej niż 20 tysięcy dolarów depozytu. Zorganizowany w ramach sprzeciwu, "Bank Transfer Day", zakończył się przeniesieniem niespełna 700 tysięcy kont i odpowiadającym im 4,5 miliarda dolarów, do lokalnych unii kredytowych i banków spółdzielczych.


Kredyt walutowy - jak go otrzymać? Czy warto?
Kończą się czasy, w których banki chętnie udzielały kredytów hipotecznych denominowanych do waluty obcej. Dziś otrzymanie kredytu walutowego jest trudne. Kto może go jeszcze otrzymać i na jakich zasadach - tłumaczą eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.


Lokata bankowa czy konto oszczędnościowe? Który produkt przyniesie ci więcej korzyści?
Na czym lepiej oszczędzać - na koncie oszczędnościowym, czy lokacie? To zależy czy deponent bardziej ceni łatwy dostęp do swoich środków, czy wyższe oprocentowanie oszczędności. Wszystko tłumaczą analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl.


Jak obniżyć ratę swojego kredytu hipotecznego? Wydłużyć okres spłaty.
Kredyt hipoteczny to poważne zobowiązanie - przez kilkaset miesięcy budżet domowy jest obciążany co miesiąc dużym wydatkiem. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl informują jednak o sposobie na trwałe obniżenie raty - wydłużeniu okresu spłaty.


Wyprzedź innych, zanim dłużnik straci swój majątek
Obrót gospodarczy ma to do siebie, że zachwianie płynności finansowej może doprowadzić nawet do upadłości firmy lub wywołać poważne problemy z jej bieżącym prowadzeniem. Dla zachowania płynności finansowej jest ważne nie tylko pozyskiwanie nowych kontrahentów, ale również zabezpieczanie własnego interesu w podpisywanych umowach.


Do zgarnięcia 2 miliony zł w ramach B2B.
Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wznowi wkrótce nabór wniosków o dofinansowanie e-biznesu. Firmy mogą otrzymać pomoc w granicach do 85 proc. kosztów kwalifikowanych. Nabór wniosków rozpocznie się na początku przyszłego roku. PARP zaplanowała w 2012 r uruchomić aż trzy konkursy aplikowania o dofinansowanie na realizację projektów w ramach w ramach działanie 8.2 - Wspieranie wdrażania elektronicznego biznesu typu B2B.


E-rejestracja spółek z o.o. w ciągu 24 godzin
W wyniku nowelizacji, uchwalonej przez sejm w dniu 1 kwietnia 2011r. od dnia 1.01.2012 r. będzie istniała możliwość utworzenia spółki z o.o. na podstawie wzorca umowy spółki z o. o. udostępnionego w systemie teleinformatycznym, tzw. e - rejestracja spółki z o.o.


20 milionów na kooperację firm
Trwa nabór wniosków o dotacje unijne na projekty kooperacji pomiędzy firmami. Wsparcia nawet do 100 proc. wydatków, udziela bezpośrednio Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.Wsparcie jest udzielane w formie zaliczek lub refundacji poniesionych kosztów. Wnioski są przyjmowane w ramach PO Innowacyjna Gospodarka działania 5.1. - Wspieranie rozwoju powiązań kooperacyjnych o znaczeniu ponadregionalnym. Na ten cel zaplanowano wydać 150 mln zł.


Wyprzedź innych, zanim dłużnik straci swój majątek
Obrót gospodarczy ma to do siebie, że zachwianie płynności finansowej może doprowadzić nawet do upadłości firmy lub wywołać poważne problemy z jej bieżącym prowadzeniem. Dla zachowania płynności finansowej jest ważne nie tylko pozyskiwanie nowych kontrahentów, ale również zabezpieczanie własnego interesu w podpisywanych umowach. Zawarcie w umowie z kontrahentem odpowiedniej klauzuli umownej, może uprościć i przyśpieszyć, a czasem nawet warunkować odzyskanie pieniędzy od kontrahenta.


Aniołowie wspierają tylko małe firmy
Aniołowie biznesu oferują wsparcie kapitałowe, w wysokości od 100 tys. zł do 5 mln zł. Pomocy udzielają, gdy istnieje duże prawdopodobieństwo, że zarobią na inwestycji około 40 proc. Aniołowie biznesu są gotowi podejmować duże ryzyko. Z drugiej strony są bardzo ostrożni w dobieraniu przedsięwzięć, w które zainwestują środki. Według statystyk różnych organizacji zrzeszających aniołów biznesu tylko około 3 proc. przesyłanych przez przedsiębiorców projektów otrzymuje kapitał inwestycyjny.


Ile trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny?
Zarobki stanowią absolutną podstawę procesu oceny zdolności kredytowej. Ile i na jakiej podstawie trzeba zarabiać, aby otrzymać kredyt hipoteczny? Czy waluta kredytu ma tu jakieś znaczenie? Informują o tym eksperci porównywarki finansowej Comperia.pl.


Vademecum posiadacza karty kredytowej
Jakich operacji kartą kredytową należy się wystrzegać? Czym jest okres bezodsetkowy? Jak nie popaść w duże długi użytkując karty kredytowej? Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl odpowiadają na te i inne pytania.


Nie ograniczaj się do "swojego" banku w poszukiwaniu produktów finansowych!
Większość Polaków ma choćby jedno konto osobiste. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przypominają, że związanie się z bankiem umową o prowadzenie ROR-u nie oznacza, że także w tej instytucji trzeba korzystać z innych produktów finansowych.


Co ma zrobić Polak, żeby "załapać" się na Rodzinę na Swoim po zmianach prawnych?
Od 31 sierpnia obowiązują znowelizowane zasady programu dopłat rządowych do kredytów hipotecznych Rodzina na Swoim. Nowe reguły są gorsze dla kredytobiorców. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl sprawdzają, co jeszcze da się zrobić.


Po kredyt świadomie i odpowiedzialnie!
Wiele osób myśląc o wymarzonym mieszkaniu często zastanawia się na jaki kredyt może sobie pozwolić. Dodatkowo dochodzą pytania o wybór rat, okresu jaki będziemy spłacać nasz kredyt, oraz pytania o niezbędne dokumenty , które będą potrzebne w trakcie starania się o kredyt. Jeżeli wciąż Ciebie też nurtują te kwestie to czas najwyższy aby skorzystać z kalkulatorów kredytowych.


Jak spłacać kredyt bezpośrednio w walucie?
Już zaczęła obowiązywać tzw. ustawa "antyspreadowa" dająca kredytobiorcom możliwość spłaty kredytu w walucie zobowiązania. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl klarują dla kogo nowe przepisy to realna ulga i jak z niej skorzystać.


Kredyt gotówkowy czy karta kredytowa?
Potrzebujesz 4 tys zł. Co się bardziej opłaca: zadłużyć się na swojej karcie kredytowej czy wnioskować o pożyczkę w banku? Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl doradzają.


Nie masz za co wyjechać na urlop? Oto rady, skąd wziąć na to środki.
Latem wszyscy potrzebują chwili wytchnienia, słońca, jodu i uwolnienia się od codziennych problemów oraz zaprzestania nieustającej pogoni za poprawieniem sobie warunków życia. A co jeśli brakuje im na to środków? Na to pytanie odpowiada ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl.


Konsoliduj i rządź!
Jeżeli ktoś ma do spłacenia kilka zobowiązań wobec banków, wówczas dobrym rozwiązaniem może się okazać kredyt konsolidacyjny. Ze wskazówek udzielonych przez ekspertów porównywarki finansowej Comperia.pl wynika, że często pozwala on zdecydowanie zmniejszyć koszt pożyczonych pieniędzy i znacznie uprościć sam proces spłacania długów.


Kredyt refinansowy - dla kogo to produkt?
Zobowiązanie refinansowe to taki kredyt na kredyt. Rozwiązanie finansowe dla tych, którzy czują, że spłacają zbyt wysokie raty. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl tłumaczą, na czym ten produkt polega i czy banki udzielają go wszystkim.


Pechowcy sprzed 3 lat - im najbardziej bruździ kredyt frankowy
Problem wysokiej raty kredytu frankowego trudno zignorować, bo dotyczy 700 tysięcy Polaków. Tym bardziej że, jak wynika z wyliczeń analityków porównywarki finansowej Comperia.pl, dzisiejsze raty kredytów frankowych w wielu przypadkach są już wyższe od rat kredytów w rodzimej walucie, co dotychczas było jedynie czarną, pesymistyczną wizją.


Assistance, czyli gdy bank przychodzi z pomocą
W szerokiej ofercie banków znaleźć można także pakiety assistance. Jest to de facto ubezpieczenie, które niekiedy bank przyznaje klientowi jako bonus za założenie konta lub nabycie karty płatniczej. Eksperci Comperia.pl sprawdzili, na co konkretnie mogą liczyć klienci wybranych banków oraz ile to kosztuje.


Mądry Polak przed szkodą, czyli chroń swoją tożsamość!
Skradziony dokument tożsamości może posłużyć złodziejom np. do zaciągnięcia kredytu lub zakupienia czegoś na raty. O tym, jak nie stać się ofiarą przestępstwa bankowego, nie tylko w czasie wakacyjnych wojaży, instruuje ekspert porównywarki finansowej Comperia.pl


Zmiany w "Rodzinie na Swoim" - sprawdź, czy Cię dotyczą!
Sejm niedawno znowelizował ustawę dotyczącą programu "Rodzina na Swoim", dzięki któremu wielu polskich kredytobiorców mogło liczyć na pomoc finansową Państwa w spłacaniu rat kredytowych. Analitycy serwisu Comperia.pl postanowili dokładnie sprawdzić, kto powinien śpieszyć się z zaciąganiem kredytu przed wejściem w życie nowych reguł, a komu będą one na rękę.


Kredyt hipoteczny - za co płacisz?
Z ceną kredytu hipotecznego jest jak z górą lodową - wierzchołek, czyli oprocentowanie, to nie jedyne za co zapłacimy w ramach takiego zobowiązania. Analitycy porównywarki finansowej Comperia.pl przypominają co składa się na całościowy koszt kredytu mieszkaniowego.


Zarobić na debiucie JSW
Już jutro 6 lipca zadebiutuje po raz pierwszy na warszawskim parkiecie Jastrzębska Spółka Węglowa. Z informacji jakie docierają do rynku wynika, że zainteresowanie wśród akcjonariuszy jest duże, a oczekiwania co do zarobku jeszcze większe.


Polkomtel prawie sprzedany
Już na dniach dowiemy się za ile sprzedany zostanie operator komórkowy Polkomtel. Ceny o jakich się spekuluje mają sięgać nawet 18 mld zł.


Wcześniejsza spłata kredytu hipotecznego? Przemyśl czy warto.
Zasada, że im szybciej spłacisz kredyt, tym lepiej dla Twojego portfela, może być zdradziecka. W przypadku kredytów hipotecznych nie zawsze warto ją stosować, o czym przekonują eksperci serwisu Comperia.pl. Kiedy wcześniejsza spłata kredytu się opłaca?


A długowi na karcie kredytowej mówimy: A kysz!
Karta kredytowa to z jednej strony jest bardzo funkcjonalne narzędzie, ale z drugiej opcja niosąca z sobą ryzyko zadłużenia się. Specjaliści z serwisu Comperia.pl radzą, jak nie dopuszczać do powstania długu, oraz co zrobić, gdy takowy już zaistniał.


Z czego sfinansować "Łuki Karwowskiego"?
Remont mieszkania bywa przykrą koniecznością albo tylko zachcianką, której trudno się oprzeć. Niezależnie od tego, czy po wielu latach zaniedbań, wreszcie robimy łazienkę czy też fundujemy sobie "Łuki Karwowskiego", renowacja nierzadko wiąże się z niemałymi środkami finansowymi. Eksperci z serwisu Comperia.pl podpowiadają, skąd je wziąć.


Czy rolowanie lokat to właściwy wybór?
W języku potocznym "rolować" można kogoś (nie polecamy) lub tytoń (odradzamy stanowczo). Specjaliści od finansów - np. ci z serwisu Comperia.pl stosują zwrot "rolować lokatę", który oznacza automatyczne przedłużenie jej trwania na kolejny okres. Ale czy i kiedy warto to zrobić?


Procenty: 1 nie zawsze 1 - czyli krótki kurs podstaw matematyki
Pojęcia "jeden procent" i "jeden punkt procentowy" nie są synonimami. Istnieje wyraźna różnica między tymi sformułowaniami, i łatwo ją pojąć, choć - faktycznie - dla laików może być niekiedy niezrozumiała. Jeśli dotąd nie przeprosiłeś się z matematyką, a zastanawiasz się nad wzięciem kredytu lub założeniem lokaty, to przeczytaj poniższy mini-wykład. W roli wykładowcy wystąpi jeden z redaktorów serwisu Comperia.pl


Kredyt a sprawy rodzinne
Czy warto mieć małżonka? Czy dobrze jest posiadać gromadkę dzieci? Na takie pytania odpowiedzą dziś analitycy serwisu Comperia.pl. Oczywiście, czytelnik nie znajdzie tu rozsądzania kwestii socjologicznych. Natomiast dowie się, jak rodzina może pomóc lub zaszkodzić w ubieganiu się o kredyt.


Podróże zagraniczne z kartą w portfelu
Zbliża się lato, a wraz z nim wakacyjny urlop. Z roku na rok coraz więcej osób postanawia spędzić go poza granicami Polski. Podczas wojaży pojawi się potrzeba zapłacenia w obcej walucie. Specjaliści z serwisu Comperia.pl postanowili przygotować poradnik omawiający używanie kart zagranicą.


Z gotówką na wakacje
Wakacyjny wyjazd - czy to zorganizowany przez biuro podróży, czy też nie - zawsze będzie się wiązać z koniecznością dokonywania różnych płatności w obcej walucie. Nawet jeśli wybierzemy opcję all inclusive, czyli taką w cenie której zawiera się "wszystko", to i tak prawdopodobnie poniesiemy wydatki chociażby na zakup pamiątek lub pocztówek...


Jeden kredyt wystarczy
Wielu Polaków cierpi na chroniczny brak gotówki lub po prostu nie stać ich na zakup mieszkania lub budowę domu. Mają duże potrzeby a małe lub średnie możliwości finansowe. Zastanawiają się nad zaciągnięciem w banku pożyczki lub kredytu. Często jednak okazuje się, że nie mogą tego zrobić, a przeszkodą jest brak zdolności kredytowej. Ale na tę bolączkę jest kilka pigułek.


Zawodowo po kredyt
Czy lekarz i sklepikarz mogą liczyć na takie same warunki kredytów? A pielęgniarka lub żołnierz? I czy w ogóle stosunek do służby wojskowej ma dla kredytodawcy jakiekolwiek znaczenie?


Studenci na garnuszku banków?
Nie każdy słyszał o możliwości zaciągnięcia pożyczki na okres studiów, jaką jest kredyt studencki, choć do tej pory skorzystało zeń już kilkanaście tysięcy młodych osób.


Kredytowa pętla na szyję?
Młodzi ludzie postanawiają się ustatkować, zakładają rodziny i... szykują się na założenie jeszcze czegoś. A mianowicie kredytowej "pętli na szyję", która będzie uwierać ich przez wiele lat. Spośród kredytów walutowych, który z obecnie proponowanych jest najtańszy?


Lojalność kosztuje
Na wysokość comiesięcznej raty płaconej przez kredytobiorców istotnie wpływa marża banków. Nie jest to stały, z góry ustalony przez każdy bank parametr - można go negocjować. Porównywarka finansowa Comperia.pl postanowiła sprawdzić, na jakie obniżki marż mogą liczyć klienci, którzy uzbierali 40 proc. wartości nabywanego mieszkania.


Ile banki pożyczają pod hipotekę?
Gdy zapyta się co poniektórych dwudziestokilkuletnich osób, na co odkładają pieniądze, bez wahania odpowiadają, że na wkład własny kredytu mieszkaniowego. Na bok odkładają marzenia o dalekich podróżach, drogich samochodach, a każdy grosz ciułają, aby choć trochę móc potargować się z bankiem, gdy pójdą doń zaciągać swoje zobowiązanie hipoteczne. Takie czasy... Ale czy jest to konieczne? Czy banki nie pożyczą całej kwoty potrzebnej na zakup nieruchomości?


Realia finansowe oczami misia
Redaktorzy porównywarki finansowej Comperia.pl wspólnymi siłami (swoimi i historyków) postanowili przypomnieć sobie sposoby, jakimi 20 - 30 lat temu, a nawet jeszcze wcześniej, oszczędzano i zarabiano. Banałem wydaje się stwierdzenie "To były zupełnie inne czasy...", niemniej chyba tylko ono oddaje pełny sens sytuacji...


Ranking hipotecznych kredytów złotowych
Ostatnimi czasy co i rusz któryś bank kusi promocją kredytu hipotecznego. Tutaj prowizja 0 proc., tam atrakcyjne oprocentowanie...Z ekranów telewizorów i billboardów uśmiechnięte twarze coraz częściej zachwalają własne cztery ściany, przekonując, że tylko z ich bankiem marzenia się spełniają.


Bank@home
Miał trafić pod strzechy, być rewelacyjnym udogodnieniem dla wielu nowocześnie funkcjonujących domowników, a korzystają z niego prawie wyłącznie firmy.


Ryzyko kredytu nie zależy od waluty!
Nie jest ważne, czy wybierasz kredyt hipoteczny w euro czy w złotych. Perspektywa wejścia Polski do unii walutowej oznacza, że w obu wariantach ponosisz ryzyko walutowe.


Pieniądze to nie wszystko
Język polski pełen jest ciekawych przysłów i powiedzonek dotyczących pieniędzy a także tego, w jaki sposób ludzie traktują swój oraz cudzy majątek. Comperia.pl postanowiła sprawdzić, czy na ich podstawie można wyciągnąć jakieś sensowne wnioski dotyczące postaw Polaków do finansów osobistych. Oto wnioski.


Czas na wysłanie przelewu!
Istotne z punktu widzenia wysyłania obrotu bezgotówkowego są sesje wychodzące i przychodzące. Dlaczego w niektórych bankach nie warto wysyłać przelewu w piątek?


Kliencie, nie masz na ratę? Martw się sam.
Kredyt hipoteczny to zobowiązanie na wiele lat. Lat tłustych lub chudych - tego nie wiemy, gdyż w obecnych czasach coraz trudniej jest nie tylko prognozować, ale i planować naszą przyszłość. Jednak na ratę pieniądze mieć musimy. Czy bank pomoże, gdy znajdziemy się w dołku?


Okres bezskładkowy, czyli jeden ze sposobów, by nie stracić polisy
Latami opłacasz ubezpieczenie na życie. Jednak i Ciebie dopadł kryzys. Nie masz pieniędzy na opłacanie składek. Co wtedy?


Zdolność kredytowa w czasach wynajmu
Wynajmujesz mieszkanie, które kupiłeś na kredyt? Chciałbyś wziąć kolejny, bo pobierany czynsz przewyższa ratę kredytu? Jeśli tak, to przeczytaj ten tekst, w którym specjaliści Comperia.pl wyjaśniają, jak to wpływa na twoją zdolność kredytową.


Z głową chodź na raty! Jak kupować, by się zbytnio nie zadłużać.
Handlowcy kuszą nas promocjami, obniżkami i wyprzedażami. Starają się przyciągnąć klientów na sto różnych sposobów, a jednym z nich jest zakup z odroczonym terminem spłaty. Niepłacenie za coś tu i teraz, ułatwia nam popadnięcie w długi.


IPO - zarób więcej niż na lokacie!
Większość z nas kojarzy zwrot IPO z tzw. rynkiem pierwotnym i chyba słusznie. Często możemy słyszeć o kupnie mieszania czy też o kupnie akcji interesującej nas spółki na rynku pierwotnym czyli jeszcze przed debiutem na Giełdzie Papierów Wartościowych. To właśnie wtedy mamy do czynienia z dziewiczą ofertą , w której jako piersi możemy uczestniczyć i odkrywać wszelkie plusy i minusy takiej transakcji, licząc jednocześnie na ponadprzeciętny zysk.


III filar - Jeśli nie palma, to może chociaż kokos?
"Umiesz liczyć - licz na siebie". Zgodnie ze starym przysłowiem, Comperia.pl podpowiada jak można zbierać środki na emeryturę. Bo z ZUSu i OFE będzie ich za mało, by zapewnić sobie spokojną przyszłość.


Nie strać głowy… i pieniędzy przy bankomacie!
Pieniądze z konta można stracić bardzo łatwo. I nie potrzeba, by haker wdzierał się do systemu bankowego. Wystarczy chwila nieuwagi podczas korzystania z bankomatu, by dać okazję złodziejowi do splądrowania naszego konta.


Oni mają na Ciebie "kwity", czyli co wie Biuro Informacji Kredytowej
Jeśli wziąłeś kredyt - mają o tym wiedzę. Jeśli opóźniałeś spłatę - też mają takie informacje. Ale nie bój się, mogą pochwalić, gdy regulujesz zobowiązania terminowo. To specjaliści z Biura Informacji Kredytowej. Specjaliści Comperia.pl pokażą, że wpis w BIK może być powodem do dumy.


Chcesz płacić mniejsze raty? Spróbuj przewalutować kredyt
Niższe raty, odcięcie się od ryzyka walutowego lub chęć zaryzykowania obniżenia wartości kredytu pozostałego do spłaty. Każdy z tych celów można zrealizować zmieniając walutę zaciągniętego kredytu. Niestety, taka operacja wiąże się z dodatkowymi opłatami.


Inwestowanie w surowce
Zawirowania w świecie arabskim wywołują zamieszanie na rynku walutowym, a także surowcowym. Ropa naftowa od kilku dni drożeje, podobnie jak złoto, czy srebro. To dobra okazja, by skorzystać na dużych wahaniach cen i zarobić


Debiuty spółek - statystyki
Rok 2009 znowu okazał się bardzo zyskowny dla inwestorów kupujących spółki na rynku pierwotnym. Mimo, że na plecach wciąż czuć było oddech kryzysu i ostatniej bessy na rynkach kapitałowych to jednak znalazły się spółki, które właśnie w tym okresie debiutowały na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Kolejny raz ryzyko związane z kupnem akcji na rynku pierwotnym okazało się słuszną decyzją i pozwoliło na osiągnięcie zysku z inwestycji.


Kredyt Mieszkaniowy - diabeł tkwi w szczegółach
Prędzej czy później każdy z nas marzy o własnych czterech ścianach, jednak w dzisiejszych czasach mało kogo na to stać. Brak gotówki na kupno sprawia, że jesteśmy skazani na banki i kredyty mieszkaniowe. Jednak czytając broszury informacyjne i oglądając reklamy, w których banki prześcigają się w oferowaniu "tanich" kredytów, bardzo łatwo o zawrót głowy, zwłaszcza dla kogoś kto nigdy nie miał styczności z produktami bankowymi i rynkiem finansowym.


Forex - rynki walutowe cz.II
Wybór odpowiedniego brokera i odpowiedniej platformy transakcyjnej jest dość trudną decyzją. Przede wszystkim musimy określić nasze kryteria i charakter inwestowania. Dla daytradera ważnym czynnikiem, który będzie decydował o wyborze będzie spread, natomiast dla innej osoby ważniejsza będzie platforma, profesjonalna obsługa lub dostęp do narzędzi inwestycyjnych jakie udostępnia broker.


Forex - rynki walutowe cz.I
Czym jest Forex.... Sama nazwa forex pochodzi o angielskiego zwrotu Foreign Exchange i oznacza międzynarodową wymianę walut. Handel na rynku walutowym w przeciwieństwie do rynku akcji czy kontraktów terminowychnie odbywa się w jednym miejscu lecz stanowi rynek pozagiełdowy zwany OTC ( Over The Counter).


Kryzys (nie) na sprzedaż

Wydawałoby się, że wszystko jest na sprzedaż, jednak istnieją jeszcze (na szczęście) wartości jak chociażby miłość czy zdrowie, które są bezcenne i zapewniam, że nie kupi się ich za żadne pieniądze i za żadne informacje. Chociaż w swoim życiu spotkałem ludzi, którzy uparcie uważają, że miłość jak kazdy towar można nabyć - oczywiście nie wyprowadzałem ich z błędu bo walkę z wiatrakami zawsze pozostawiam bohaterom... więcej na Investorsi.pl
Jak nie przepłacić za akcje
Mówi się, że akcję są tyle warte ile ktoś za nie zapłaci, w przypadku giełdy tyle na ile wyceni je rynek. Jednak każda wycena musi posiadać swoje fundamenty i "etiologię" - pomijając wszelką spekulację. więcej na Investorsi.pl
Kup Pan akcje
Rynek kolejny raz powiedział sprawdzam i zweryfikował kto miał rację, a kto się mylił. Inwestorzy, którzy kilka miesięcy temu zakupili akcje mogą teraz spokojnie powiedzieć, że chwycili byka za rogi i chyba słusznie. Od trwającej blisko dwa lata bessy obserwowane odbicie na większości indeksów było najmocniejsze , najdłuższe i dało sowitą nagrodę w postaci kilkudziesięcio-procentowego wzrostu. więcej na Investorsi.pl
W 9,69 sekundy do setki
Właśnie tyle wynosi rekord świata w biegu na 100 m, który należy do Jamajczyka - Usiana Bolta. Wynik niesamowity, ale wyczyn jeszcze bardziej ekstremalny i pełen podziwu. więcej na Investorsi.pl
Źródła niepowodzeń w grze na giełdzie
Żył sobie kiedyś człowiek mądry, sprytny, zamożny i pewny siebie. Lubił on wyzwania , hazard i związany z nim dreszczyk emocji, a to co go pociągało najbardziej to gra w pokera. Gdy usłyszał, że jest miejsce gdzie można wygrać duże pieniądze bez wahania zdecydował się tam zagrac. Gdy już dotarł na miejsce zobaczył stół, a dookoła niego siedzących ludzi którzy grali w karty. Zaciekawiony, podekscytowaniy i rządny szybkich pieniędzy przysiadł do nich. więcej na Investorsi.pl
Spokojnie to tylko upadłość
Wobec ostatnich wydarzeń na rynkach kapitałowych i rzekomo powiązanej z tym trudnej sytuacji w światowej gospodarce, która dała się we znaki zarówno polskim jak i zagranicznym przedsiębiorcom, zadać można pytanie - Czy musiało do tego dojść ? O ile zadanie pytania jest proste i przychodzi bez większego trudu, tak odpowiedź na nie jest już bardziej skomplikowana i ciężko jednoznacznie ją sformułować.


Analiza makroekonomiczna na rynku pierwotnym
Podczas podejmowania decyzji co do kupna akcji na rynku pierwotnym, warto czasami przeprowadzić analizę sytuacji makroekonomicznej. Pozwoli to nam na ocenę nastroju panującego na rynku podczas oferowania akcji przez interesujacą nas spółkę. Na co zwracać uwagę ?


Złote zasady inwestowania
Wielu ludzi uważa, że zarabianie na rynkach kapitałowych to łatwe i proste zajęcie nie mające nic wspólnego z prawdziwą pracą. Po chwili zastanowienia można takiej osobie przyznać rację. Samo złożenie zlecenia i czas jego realizacji to dosłownie kilka sekund. Osoba nie związana z tematem stwierdzi, że nie ma w tym żadnej fizlozofi, a zarabianie i praca ogranicza się wyłącznie do kilku kliknięć myszki. Otóż nic bardziej mylnego. Wbrew pozorom za samym złożeniem zlecenia stoi ogrom cięzkiej pracy i czasu poświęconego analizie, wykresom, raportom spółek i wielu innym czynnikom, które wpływają na naszą decyzję inwestycyjną.


Magia lokat
Dzięki posiadaniu pieniądza możemy stale odczuwać skutki jego określonej wartości. Posiadając go możemy nim obracać, wymieniać na inne dobra, pożyczać go innym, a takżę pożyczać go od kogoś w formie kredytu, pożyczki czy też innego zadłużenia. Niestety w zależności od czasu, w którym go posiadamy i w którym możemy nim dysponować jego wartość ulega często znacznym zmianom. Dlatego wartość pieniadzy, które posiadamy dzisiaj będzie różnić się od tej za rok, pięć czy dziesięc lat. Związane jest to między innymi z pewnymi czynnikami, które wpływają na stan naszej gospodarki, a tym samym na nasze finanse.


Kredytowe urwanie głowy
Sytuacja na rynkach walutowych w ostatnim czasie uległa znacznym zmianom. Z powodu umacniania się głównych walut zagranicznych w stosunku do polskiej złotówki większość osób, które zadłużyły się w walucie obcej, zwłaszcza w CHF, zaczyna mieć obawy co do słuszności swoiej decyzji. [więcej na Investorsi.pl ]


Jak zacząć inwestować na Giełdzie Papierów Wartościowych
Giełda to miejsce gdzie można osiągnąć wyzwolenie i niezależność finansową. Jest ona dla tych, którzy nie godzą się z rygorem codzienności i dążą do własnej swobody finansowej, gdzie każdy może w dowolny sposób ustalać i kreować czas pracy, w taki sposób jaki mu odpowiada.


Jak sie zadłużyć i nie stracić .
Pożyczki hipoteczne, kredyty konsolidacyjne, kredyty mieszkaniowe, a do tego drożejące waluty i rozchwiany rynek kapitałowy. Nastał czas, w którym niełatwo jest podjąć decyzję przez tych, którzy poszukują dla siebie korzystnej formy finansowania. Liczne oferty banków sprawiają, że jest w czym wybierać i każdy może znaleźć coś dla siebie , ale trzeba to zrobić w sposób przemyślany.


Plusy i minusy Daytradingu
Każdy kto zaczyna bądź ma w planie rozpocząć przygodę z giełdą i rynkami kapitałowymi powinien zastanowić się nad tym czy bedzie inwestował długoterminowo czy też krótkoterminowo.