e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Mediatop.pl Mediatop.pl

http://www.mediatop.pl/rss/?c_idZabawa w Boga przy użyciu testów DNA?
Wielu rodziców nie chce znać nawet płci przyszłego dziecka, inni z kolei skłonni byliby wykonać szereg badań genetycznych, określających stan zdrowia ich przyszłego potomka. Dr Brian Skotko twierdzi, że jeśli nie wprowadzi się żadnych ograniczeń, to w przyszłości para oczekująca na dziecko będzie otrzymywać informację, że ich płód w 60 proc. posiada ryzyko rozwoju raka piersi w wieku 60 lat i 30 proc. szans na bycie gejem....
Zabawa


NIK: Straż miejska przypomina policję drogową!
Zamiast dbać o porządek na ulicach i osiedlach, strażnicy zajmują się przede wszystkim ściganiem kierowców, którzy przekraczają dozwoloną prędkość. Sprzyja temu wzrastająca liczba fotoradarów, których właścicielami są samorządy - to obraz wyników kontroli przeprowadzonej przez Najwyższą Izbę Kontroli..
NIK:


Uważaj na spam i oszustwa w Facebooku!
Przedstawiamy poradnik dotyczący spamu i oszustw w Facebooku, popularnie zwanych likejackingiem. W swoim tekście Maciej Ziarek, analityk zagrożeń z Kaspersky Lab Polska, tłumaczy, na czym polegają ataki w Facebooku, do czego mogą prowadzić oraz jak nie dać się złapać..
Uważaj


Nowy serwis dla dziennikarzy i rzeczników prasowych - rzecznikprasowy.pl
Prowadzisz bloga, portal, wortal lub forum? W serwisie rzecznikprasowy.pl znajdziesz materiały tekstowe oraz wideo! Publikowane w nim komunikaty prasowe są bezpłatne dla wszystkich dziennikarzy!.
Nowy


Kredyt konsumencki na nowych zasadach
Dłuższy czas na odstąpienie od umowy, objęcie przepisami wyższych kwot to główne zmiany w ustawie o kredycie konsumenckim, którą przyjął Sejm..
Kredyt


Jak zarabiać na domenach?
Na czym polega inwestowanie w domeny? Które z nich są najbardziej wartościowe? Jak znaleźć klientów na zakupione domeny? I ile można na nich zarobić?.
Jak


Dwie metody reklamacji. Którą wybrać?
Jak dochodzić swoich praw: czy skorzystać z gwarancji, czy może reklamować niezgodność towaru z umową?.
Dwie


Palaczu, sprawdź czy nie masz POChP!
90 proc. chorych na POChP, czyli przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, pali lub paliło papierosy..
Palaczu,


Paliwa pod lupą Inspekcji Handlowej
Blisko 3,5 proc. próbek benzyny i oleju napędowego skontrolowanych przez Inspekcję Handlową w 2010 roku nie spełniało norm jakościowych rok wcześniej było to niewiele ponad 3 proc..
Paliwa


Timesharing: oszustwo czy okazja?
Wakacje w luksusowym apartamencie na Majorce przez kolejnych 10 lat aż 60 proc. taniej? Wystarczy jeden podpis i ryczałtowa opłata. Przedstawiciele firm timesharingowych składają oferty nie do odrzucenia, jednak rzeczywistość nie zawsze wygląda tak różowo. Czym jest timesharing w praktyce i na co należy uważać, by nie dać się oszukać?.
Timesharing:


Co trzeba wiedzieć o płatnościach za e-zakupy?
Przelew ekspresowy czy karta kredytowa? Taki dylemat ma wielu internautów, którzy upolowali cenową okazję w wirtualnym sklepie lub serwisie aukcyjnym. Jak wynika ze skarg wpływających do Europejskiego Centrum Konsumenckiego (ECK), obawy o bezpieczeństwo pieniędzy i wiarygodność zagranicznego sprzedawcy nierzadko okazują się być słuszne..
Co


Listowne podziękowanie za spotkanie rekrutacyjne - wysyłać czy nie?
Tak zwany Thank You letter, czyli list do osoby prowadzącej spotkanie rekrutacyjne, w którym dziękuje się za możliwość rozmowy, to bardzo popularne narzędzie umacniania pozytywnego wizerunku kandydata do pracy stosowane w USA i Europie Zachodniej. Czy warto je wysyłać?.
Listowne


Co to jest faktoring?
Faktoring to rozwiązanie dla firm wystawiających faktury z odroczonymi płatnościami. Dzięki niemu istniejące zobowiązanie bezzwłocznie opłaca pośrednik - zwany faktorem....
Co


Jak odczytać mowę ciała rekrutera?
Czy wiesz, jak odczytać mowę ciała osoby przeprowadzającej z tobą wywiad rekrutacyjny? Gesty, które wykonuje twój rozmówca mogą nakierować cię na właściwe tory w rozmowie. Sprawdź, na co zwrócić uwagę i jak interpretować zachowanie rekrutera..
Jak


Ruszyła sprzedaż biletów na EURO 2012
Ceny biletów rozpoczynają się od 120 złotych. Wejściówki będą dostępne w sprzedaży do 31 marca wyłącznie za pośrednictwem strony UEFA.com..
Ruszyła


Zakrzep zabija nagle i niespodziewanie!
Zakrzep, groźny lokator naszych żył, działa cicho i podstępnie. Lekarze, chcąc skutecznie walczyć z rosnącą liczbą przypadków tej choroby, powołali Koalicję Przeciw Zakrzepicy przy Fundacji Thrombosis..
Zakrzep


ZUS wysyła PIT-y
Ponad 9 mln osób otrzyma PIT-y z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Wysyłka formularzy z informacją o uzyskanych dochodach potrwa do końca lutego. Sprawdź, kto otrzyma PIT z ZUS..
ZUS


Jak powstaje popcorn?
Popcorn ma o wiele bogatszą tradycję, niż mogłoby się wydawać. Zaskakujące jest także to, kto pierwszy wpadł na pomysł prażenia ziarenek kukurydzy….
Jak


NIK: brakuje lokali socjalnych!
Ponad 80 proc. osób oczekujących na lokal socjalny nie otrzyma go. Gminy budują nowe mieszkania, ale nie nadążają za rosnącymi potrzebami. Wsparcie z budżetu państwa jest zbyt niskie. W kontrolowanych gminach NIK znalazła też lokale socjalne w stanie zagrażającym życiu i zdrowiu..
NIK:


UKE interweniuje w sprawie konkursów i loterii SMS
Urząd Komunikacji Elektronicznej wystosował apel o wyeliminowanie nieuczciwego wykorzystywania usług SMS Premium..
UKE


Pneumokoki są groźne nie tylko dla dzieci
Bakterie pneumokoki mogą być przyczyną groźnych dla życia i zdrowia chorób, takich jak zapalenie płuc, zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych czy sepsa, z powodu których co roku na świecie umiera ponad milion osób..
Pneumokoki


Empik nie przejmie Merlina
Prezes UOKiK uznała, że przejęcie spółki Merlin przez NFI Empik doprowadzi do ograniczenia konkurencji na krajowych rynkach detalicznej sprzedaży internetowej książek niespecjalistycznych oraz płyt z muzyką..
Empik


Upadłość nie oznacza czystej karty!
W Polsce przybywa osób zadłużonych. Jedni stali się niewypłacalni w wyniku nieprzewidzianych, niezależnych od nich zdarzeń, inni lekkomyślnie zaciągali zobowiązania finansowe, nie licząc się z konsekwencjami..
Upadłość


Zwolnienia lekarskie pod lupą ZUS
Kwota wstrzymanych lub obniżonych świadczeń chorobowych w całym ubiegłym roku przekroczyła 141 mln zł. To efekt prowadzonych przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych kontroli zwolnień lekarskich..
Zwolnienia


Mężczyzno, niepłodność może dotyczyć także ciebie! (cz. 2)
Obecnie 1 na 20 mężczyzn ma problemy z płodnością, a dane z ostatnich lat pokazują, że jest coraz gorzej. Co wpływa na bezpłodność mężczyzn i jak radzi sobie z nią medycyna?.
Mężczyzno,


Wystąpiły nieprzewidziane problemy z urlopem? Poznaj prawa konsumenta!
Sytuacje, których ani konsument, ani biuro podróży nie mogą przewidzieć np. niespodziewane zdarzenia atmosferyczne, ataki terrorystyczne, zamieszki, konflikty nie zwalniają organizatora wyjazdu z udzielenia pomocy przebywającym na urlopie turystom..
Wystąpiły


Mężczyzno, niepłodność może dotyczyć także ciebie! (cz. 1)
Kobiety chodzą do ginekologa, a mężczyźni chodzą …..na piwo taki stereotyp nadal funkcjonuje. Kiedy para stara się o dziecko i efektów nie ma, wtedy zazwyczaj mówi się, że wina leży po stronie kobiety. .
Mężczyzno,


Przesyłanie faktur drogą elektroniczną w praktyce
Rozporządzenie dotyczące elektronicznego przesyłania faktur, które miało zliberalizować przepisy, w istocie wprowadziło niemałe zamieszanie wśród przedsiębiorców, a nawet specjalistów w dziedzinie prawa i podatków..
Przesyłanie


AMD najczęstszą przyczyną ślepoty u osób powyżej 50. roku życia
W tym roku w Polsce wzrok straci 4 tysiące osób. Wiele z nich z powodu AMD związanego z wiekiem zwyrodnieniowym zapaleniem plamki żółtej. Age-related Macular Degeneration to jedna z najczęstszych przyczyn całkowitej utraty wzroku u seniorów..
AMD


Jedenaście sposobów na wyższą emeryturę obliczoną według starych zasad
Każdy emeryt, którego świadczenie obliczono na starych zasadach jeśli spełnia określone przepisami warunki, ma prawo starać się o przeliczenie swojego świadczenia i dostawać więcej. Ustawa emerytalna przewiduje wiele możliwości ponownego ustalenia emerytury w nowej, korzystniejszej wysokości..
Jedenaście


Gospodarstwa wiejskie ogrzewają się nieekologicznie!
Polska wieś jest uboga w ekologiczne rozwiązania energetyczne wynika to przede wszystkich z niskiej świadomości jej mieszkańców oraz braku pieniędzy w domowych budżetach na przyjazne środowisku rozwiązania grzewcze..
Gospodarstwa


Generali TU ukarane za niedozwolone klauzule w AC
Prezes UOKiK uznała, że Generali bezprawnie różnicuje zasady obliczania odszkodowania, którego wysokość zgodnie z prawem powinna obejmować sumę cen części zamiennych i usług koniecznych do wykonania naprawy z uwzględnieniem podatku..
Generali


Ikea ostrzega przed szklanymi kubkami Rund
Ikea prosi klientów, którzy zakupili kubki szklane Rund, by natychmiast zaprzestali ich używania i zwrócili je do najbliższego sklepu Ikea, gdzie otrzymają zwrot pełnej ceny zakupu..
Ikea


Uważaj na wnuczka!
- Babciu, dziadku, pilnie potrzebuję pieniędzy… - taki telefon może odebrać każdy z nas, nie zdając sobie sprawy, że może mieć do czynienia z przestępcą..
Uważaj


Czym różni się zaliczka od zadatku?
Zadatek i zaliczka nie są synonimami, a ich rozróżnienie ma w praktyce ogromne znaczenie, bo wiąże się z odmiennymi skutkami prawnymi..
Czym


Produkty mięsne - nie daj się oszukać!
Od lat do przetworów mięsnych dodawane są substytuty roślinne i zwierzęce, jak również stosowane są podmiany gatunkowe mięsa, tzn. wyrób zawiera mięso z innego zwykle tańszego gatunku i rodzaju mięsa niż deklarowane przez producenta..
Produkty


Produkty mleczne - nie daj się oszukać!
W świetle przepisów, pojęcia mleko i przetwory mleczne odnoszą się do produktu uzyskanego z udoju krów. W przypadku mleka uzyskanego od innego zwierzęcia, w oznakowaniu takiego produktu lub jego przetworu powinna znaleźć się stosowna informacja o pochodzeniu np. mleko kozie. .
Produkty


Jaja - nie daj się oszukać!
Jaja kurze klasyfikowane są według jakości. Klasa A (inaczej: świeże) jest przeznaczona do sprzedaży konsumentom, klasa B dotyczy jaj dostarczanych wyłącznie przemysłowi spożywczemu i niespożywczemu..
Jaja


Jak zmniejszyć ryzyko zachorowania na grypę?
W Polsce sezon wzmożonych zachorowań na grypę trwa od października do kwietnia następnego roku, przy czym szczyt zachorowań przypada między styczniem a marcem. Rejestruje się wtedy od kilkuset do kilku milionów zachorowań na grypę i choroby grypopodobne, którym w wielu przypadkach można było skutecznie zapobiec....
Jak


Jak bezpiecznie korzystać z solarium?
Coraz więcej Polaków korzysta w zimie z solarium, ale jak wykazała kontrola Inspekcji Handlowej - w wielu miejscach nie jest to bezpieczne. Spośród 157 urządzeń opalających poddanych analizie, tylko 17 proc. zapewniało bezpieczny poziom promieniowania ultrafioletowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo zależy nie tylko od przedsiębiorców, ale przede wszystkim od nas samych....
Jak


2 miliony domen .pl!
Liczba zarejestrowanych domen z rozszerzeniem .pl przekroczyła 2 miliony. Wynik ten stawia Polskę w czołówce państw europejskich w rejestracji domen krajowych..
2


Konkurs Pusty sms oraz strona data-smierci.pl wprowadzały w błąd!
Nieuczciwa cena smsa, sugerowanie wygranej i nieprzyznawanie nagrody mogą słono kosztować nie tylko konsumentów. Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów stwierdziła, że konkurs Pusty sms oraz strona internetowa data-smierci.pl wprowadzały w błąd..
Konkurs


Śmigłowiec z videorejestratorem
Policjanci wykorzystują kamerę z videorejestratorem zamontowaną w śmigłowcu. W ten sposób rejestrują najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze. Obraz drogą radiową przekazywany jest do współdziałających radiowozów..
Śmigłowiec


Czym jest i co zawiera tabela frankfurcka?
Mimo że tabela frankfurcka nazywana także biblią niezadowolonych turystów nie ma mocy prawnej to często staje się podstawą polubownego rozstrzygania sporów między biurami podróży a klientami. Obu stronom oszczędza ona czasu i pieniędzy na kosztowne sprawy sądowe..
Czym


Jak będzie wyglądał nowy dowód osobisty?
Bardziej bezpieczne, umożliwiające elektroniczny kontakt z urzędami, wzbogacone o elektroniczny nośnik danych (tzw. chip) z miejscem na kwalifikowany e-podpis - takie będą nowe wielofunkcyjne dowody osobiste. .
Jak


Planujesz zimowy urlop? Nie zapomnij o ubezpieczeniu! (cz. 1)
Przed nami eskapady narciarskie, okres wyjazdów na ferie i urlopy zimowe. Białe szaleństwo to jednak nie tylko olbrzymia przyjemność, ale również szereg zagrożeń. Konsekwencji wielu z nich możemy uniknąć lub przynajmniej je ograniczyć....
Planujesz


Planujesz zimowy urlop? Nie zapomnij o ubezpieczeniu! (cz. 2)
Uważaj! Zawierając umowę ubezpieczenia związaną z zimowym wyjazdem należy mieć świadomość, że zakład ubezpieczeń nie pokryje za nas wszystkich kosztów w każdym wypadku. Są sytuacje, w których z różnych względów warunki umowy zasadniczo ograniczają ochronę ubezpieczeniową..
Planujesz


Grasz w Internecie? Uważaj na cyberprzestępców!
Wirtualni przestępcy stanowią realne zagrożenie dla graczy. Panda Security przygotowała ranking złośliwego oprogramowania służącego do wykradania loginów i haseł polskim graczom..
Grasz


Na jakich zasadach wymienia się zużyte lub zniszczone pieniądze?
Posiadasz potargany, wyprany, popisany lub niekompletny banknot? Możesz go wymienić! Poznaj zasady wymieniania zużytych i zniszczonych banknotów oraz monet. .
Na


Składanie serwetek: Qubus
Ten kształt serwetek jest znany wszystkim gościom restauracji sieci hoteli Qubus i zarazem najmniej skomplikowany w przygotowaniu eleganckiej dekoracji stołu....
Składanie