e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


RMFfm RMFfm

http://www.rmf24.pl/feedJest porozumienie: Kraje UE podzielą między siebie 160 tys. uchodźców

JestKraje UE osiągnęły polityczne porozumienie, że podzielą między siebie w sumie 160 tysięcy uchodźców - poinformował niemiecki minister spraw wewnętrznych Thomas de Maiziere w przerwie obrad ministrów państw unijnych w Brukseli. Nie udało się jednak osiągnąć ustaleń w sprawie kwot, jakie przypadną na każdy kraj - powiedział polityk.

Niemcy bezkarnie podeptały jedną z największych dla Polaków zdobyczy UE

NiemcyNa naszych oczach rozpoczęła się agonia układu z Schengen - pod wpływem kryzysu imigrantów i Niemiec, które nie radzą sobie po zgodzeniu się na niekontrolowane przyjmowanie uchodźców oraz faktu, że chcą wywrzeć presję za to, że Polska nie chce zgodzić się na automatyczny podział uchodźców. To, co było dla Polaków jedną z największych wartości członkostwa w Unii Europejskiej - wolny przepływ osób i brak granic - zaczyna się rozsypywać.

Kopacz ostro o sprawie uchodźców

KopaczPolska nie zgodzi się na automatyzm ws. kwot uchodźców, żąda bardzo mocnej kontroli zewnętrznych granic UE, uważa, że trzeba wyraźnie oddzielić uchodźców o imigrantów ekonomicznych - takie warunki postawiła premier Ewa Kopacz w rozmowie z szefem KE Jean-Claude Junckerem.

Historia budowy domu dla samotnego ojca

FILMYZapadła decyzja - budujemy dom dla ojca samotnie opiekującego się pięciorgiem dzieci. Pan Grzegorz z Szydłowca nie krył emocji. Cieszył się, choć wciąż nie dowierzał. Dlatego jak najszybciej chcieliśmy przejść od deklaracji do czynów. Stanęliśmy więc przed nie lada wyzwaniem. Radami i pomocą służyli nam architekci, urzędnicy i firmy, które podjęły z nami współpracę. Ale po kolei.

Niepokojące dla Polski sygnały o rumuńskich przemytnikach ludzi

NiepokojąceSą sygnały, że uchodźcy mogą próbować dostać się do Niemiec przez Polskę pod plandekami ciężarówek. Jak ustalił nasz reporter Paweł Balinowski, Inspekcja Transportu Drogowego ma dokładniej sprawdzać takie pojazdy pod kątem przewozu imigrantów.

Gdynia: Noce i dnie filmem 40-lecia!

Gdynia:Noce i dnie Jerzego Antczaka uznane za film 40-lecia podczas Festiwalu Filmowego w Gdyni. Odtwórczynię roli Barbary Niechcic Jadwigę Barańską uznano za aktorkę 40-lecia, a za aktora - Janusza Gajosa.

Marcin Mastalerek będzie gościem Kontrwywiadu RMF FM. Zadaj pytanie!

MarcinObniżenie wieku emerytalnego, 500 złotych na dziecko, czy darmowe leki po 75. roku życia - to tylko niektóre z propozycji PiS-u. Czy Prawo i Sprawiedliwość jest w stanie zrealizować te obietnice? W ostatnich sondażach partia zdecydowanie prowadzi. Czy ma już plan na obsadzenie ministerialnych stanowisk? Platforma chce debaty z Beatą Szydło i Antonim Macierewiczem. Jaki będzie odzew? Czy Antonii Macierewicz mógłby zostać ministrem obrony narodowej? Co po wyborach parlamentarnych będzie robił były rzecznik partii? We wtorek gościem Konrada...

Raport: Zawodówki i technika wracają do łask

Raport:Coraz więcej absolwentów gimnazjów wybiera szkoły techniczne i zawodowe. Ale wciąż blisko połowa uczniów chce się dalej uczyć w liceach ogólnokształcących. Do danych Instytutu Badań Edukacyjnych dotarł reporter RMF FM, Romuald Kłosowski.

Pomagali siatkarzom w ich problemach z fiskusem? Prokuratura sprawdza

PomagaliProkuratura sprawdza, czy urzędnicy kontroli skarbowej pomagali członkom polskiej reprezentacji w siatkówce w ich problemach z fiskusem. W tej sprawie prowadzone są dwa prokuratorskie postępowania - ustalił reporter RMF FM.

Tu jest mój dom. Moją przyszłość wiążę z Polską. Koledzy walczą o wstrzymanie deportacji Kubana

TuRatujmy Kubana! Nie mówmy mu won! - w ten sposób uczniowie i nauczyciele IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie zwracają się z prośbą o wstrzymanie deportowania z Polski Kubana Turanbajewa wraz z jego rodziną. W internecie trwa wielka akcja zbierania podpisów pod petycją. Podpisało ją już 2500 internautów. Kuban to świetny kolega. Zawsze pomaga, zwłaszcza jeśli chodzi o angielski - chwalą go koledzy z klasy.

Biznes plan to przeżytek? Zadaj pytanie ekspertowi

BiznesPrzymierzasz się do uruchomienia działalności gospodarczej? Wiesz już co zamierzasz oferować klientom? Przyszedł zatem czas na zaplanowanie Twojego biznesu. Klasyczne podręczniki przedsiębiorczości nakazują, by w tym momencie sporządzić szczegółowy biznesplan. Współczesne trendy nakazują raczej biznesplan wrzucić do kosza i w ogóle nie zaprzątać sobie nim głowy. W tym tygodniu w ramach akcji Mapa przedsiębiorczości w RMF FM i na RMF24.pl razem z ekspertem radzimy, co zrobić ze swoim pomysłem na biznes. Czekamy również na Wasze pytania....

Orban spodziewa się ogłoszenia stanu kryzysowego na Węgrzech

OrbanPremier Węgier Viktor Orban zapowiedział w poniedziałek, że we wtorek rząd jego kraju podejmie prawdopodobnie decyzję o wprowadzeniu stanu kryzysowego w związku z napływem migrantów. Jest to bardziej prawdopodobne niż nieprawdopodobne) - ocenił Orban w wywiadzie opublikowanym na stronie origo.hu.

Podwyżki podatków po napływie uchodźców?

PodwyżkiMasowy napływ imigrantów może spowodować podwyżki podatków we Francji, zamiast obiecywanej przez prezydenta Francois Hollande'a obniżki - alarmuje Le Figaro. Renomowany dziennik szacuje, że koszty przyjęcia uchodźców we Francji przekroczą w tym roku 2,5 miliarda euro.

Niemieckie media: Merkel przyznaje się do błędu ws. uchodźców

NiemieckieNiemieccy komentatorzy uznali decyzję rządu w Berlinie o czasowym przywróceniu kontroli na granicach za przyznanie się przez Angelę Merkel do błędu w polityce wobec uchodźców. Według nich, kanclerz pogodziła się z tym, że sama nie zmieni polityki azylowej UE. Jak ocenia opiniotwórczy Sueddeutsche Zeitung, jeszcze nigdy Merkel nie musiała w tak spektakularny sposób skorygować swojej polityki.

Zalewski na blogu: Kim jest Kim?

ZalewskiPrzywódcy reżimu Korei Północnej, słynna dynastia Kimów, to trzej masowi mordercy noszący tytuły "Wielki Wódz", "Umiłowany Przywódca" i "Drogi Szanowny Przywódca".