e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Ministerstwo Gospodarki i Pracy Ministerstwo Gospodarki i Pracy

http://www.mg.gov.pl/rssWicepremier Piechociński na obchodach Dnia Polskiego podczas EXPO 2015 w Mediolanie

W dniach 12-14 września 2015 r. wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński będzie przebywał z wizytą w Mediolanie. 13 września 2015 r. wicepremier Janusz Piechociński - jako szef oficjalnej polskiej delegacji - wraz z Gian Luca Gallettim ministrem środowiska, gospodarki przestrzennej i morskiej Włoch, zainauguruje obchody Dnia Polskiego podczas EXPO 2015. Będzie ponadto uczestniczył w uroczystościach zaplanowanych z tej okazji.
Zapraszamy na konferencję - Europejska Motoryzacja

Ministerstwo Gospodarki wspólnie z Polskim Związkiem Przemysłu Motoryzacyjnego zaprasza na konferencję "Europejska Motoryzacja" z udziałem wicepremiera, ministra gospodarki Janusza Piechocińskiego. Spotkanie odbędzie się w dniach 17-18 września 2015 r. w MG.

Podczas konferencji odbędzie się m.in. dyskusja na temat funkcjonowania rynku motoryzacyjnego w Europie, jak również czynników sprzyjających rozwojowi branży motoryzacyjnej i jego otoczenia.
XIII Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Nafta-Gaz-Chemia 2015

W dniach 16-17 września 2015 r. odbędzie się XIII Międzynarodowa Konferencja i Wystawa Nafta-Gaz-Chemia 2015. Minister Gospodarki objął wydarzenie patronatem honorowym.

Więcej informacji

16-17.09.2015 r., Warszawa, Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20
Wicepremier Piechociński na konferencji "Nafta - Gaz - Chemia 2015"

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński weźmie udział w XIII Międzynadorowej Konferencji i Wystawie "Nafta - Gaz - Chemia 2015".

Konferencja została objęta patronatem Ministra Gospodarki.

Więcej informacji o konferencji

16.09.2015 r., Centrum Nauki Kopernik, ul. Wybrzeże Kościuszkowskie 20, Warszawa, godz. 9:00.
Płaskie wyroby walcowane na gorąco ze stali niestopowej i pozostałej stali stopowej, w zwojach o szerokości 600 mm lub większej (Hot-rolled flat productsof non-alloy and other alloy Steel) - Indie - wszczęcie postępowania w sprawie nałożenia ostatecznych

W dniu 7 wrzesnia 2015 r. Indie wszczęły postępowanie w sprawie płaskich wyrobów walcowanych na gorąco ze stali niestopowej i pozostałej stali stopowej, w zwojach o szerokości 600 mm lub większej importu klasyfikowanych pod kodem: 7225.30.90

Ostateczny termin rejestracji jako zainteresowana strona: 15 dni od wszczęcia postepowania.

Ostateczny termin na przedstawienie uwag: 30 dni od wszczęcia postępowania.

Kontakt do Komisji Europejskiej w powyższej sprawie:
Tkaniny siatkowe o otwartych oczkach z włókien szklanych (open mesh fabrics of glass fibres) - Chiny i Indie - zmiana rozporządzenia wykonawczego UE nr 1371/2013

W dniu 10 września 2015 r. opublikowane zostało rozporządzenie wykonawcze Komisji Europejskiej nr 2015/1507 z dnia 9 września 2015 r. zmieniające rozporządzenie wykonawcze Rady (UE) nr 1371/2013 rozszerzające ostateczne cło antydumpingowe nałożone wobec przywozu niektórych rodzajów tkanin siatkowych o otwartych oczkach z włókien szklanych pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej na przywóz wysyłany między innymi z Indii, zgłoszony lub niezgłoszony jako pochodzący z Indii.
Wicepremier Piechociński z wizytą w Białymstoku

Wicepremier, minister gospodarki z wizytą w Białymstoku.

Konferencja prasowa o godzinie 13:30 - Wojewódzki Ośrodek Animacji i Kultury SPODKI przy ulicy Św. Rocha 14

15.09.2015 r., Białystok
Wyjazdowe posiedzenie Rady Ministrów

Wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński weźmie udział w wyjazdowym posiedzeniu Rady Ministrów w Białymstoku.

15.09.2015 r., Białystok, Podlaski Urząd Wojewódzki, godz. 11:00
Zastosowanie modelu PPP w realizacji inwestycji infrastrukturalnych

18 września 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki odbędą się warsztaty PPP, których kluczowym tematem będzie zastosowanie modelu ppp w realizacji inwestycji infrastrukturalnych służących obsłudze wymiaru sprawiedliwości, szczególnie w kontekście modernizacji, rozbudowy czy budowy nowej infrastruktury.

Podczas spotkania przedstawione zostaną ramy prawne (ustawy o ppp i ustawy o koncesji na roboty budowlane lub usługi), podstawowe definicje i zasady dotyczące modelu ppp oraz jego miejsce w systemie zamówień publicznych.
Sukces Politechniki Białostockiej na zawodach łazików marsjańskich

Drużyna #next Team z Politechniki Białostockiej zajęła 2 miejsce podczas zawodów European Rover Challenge, które zakończyły się 6 września 2015 r. w Regionalnym Centrum Naukowo-Technologicznym w Podzamczu k. Chęcin. W turnieju zwyciężyła drużyna z University of Saskatchewan w Kanadzie. Zespół z tego kraju, McGill Robotics, uplasował się również na 3. miejscu podium.
22. Światowy Kongres nt. Inteligentnych Systemów Transportowych w Bordeaux

Zapraszamy polskie podmioty z sektora kosmicznego oraz transportu do udziału w 22 Światowym Kongresie nt. Inteligentnych Systemów Transportowych, który odbędzie się w dniach 5-9 października 2015 r. w Bordeaux. Oprócz samej wystawy odbędą się także: spotkania brokerskie i liczne panele dyskusyjne.
Wicepremier Piechociński o lepszych regulacjach w UE i rozbudowie jednolitego rynku

- Budowanie konsensusu i dialog z partnerami społecznymi powinny być nieodłącznymi elementami tworzenia regulacji i decyzji o kształcie unijnego rynku - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas spotkania z Hansem-Joachimem Reckiem, przewodniczącym Europejskiego Centrum Pracodawców i Przedsiębiorstw. Rozmowa odbyła się 11 września 2015 r. w MG.
Wicepremier Piechociński o rozwoju polsko-włoskiej współpracy gospodarczej

- Włoskie firmy dostrzegają korzyści, jakie wynikają z lokowania inwestycji w Polsce. Dotychczas zarejestrowano w naszym kraju prawie 1300 przedsiębiorstw z udziałem kapitału włoskiego - powiedział wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński podczas forum gospodarczego "Polska - nowe możliwości biznesowe dla włoskich przedsiębiorców", które odbyło się 14 września 2015 r. w Mediolanie.
Zapraszamy na spotkanie ws. Transatlantyckiego Partnerstwa w dziedzinie Handlu i Inwestycji (TTIP)

Kluczowe aspekty umowy TTIP negocjowanej obecnie między Komisją Europejską a Stanami Zjednoczonymi, to temat Dialogu Obywatelskiego z udziałem komisarz ds. Handlu Cecilii MalmstrĂśm, który odbędzie się 18 września 2015 r. o godzinie 12.00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego przy ul. Dobrej 56/66. Rejestracja uczestników: www.dialogttip.evenea.pl
Polsko-włoska wymiana handlowa

W bieżącym roku notujemy znaczący wzrost dynamiki polskiego eksportu do Włoch o prawie 12 proc. Włochy pozostają 5. rynkiem eksportowym Polski oraz 2. rynkiem importowym w Unii Europejskiej.

W 2014 r. polski eksport do Włoch osiągnął poziom 7,5 mld euro, zaś import towarów z Włoch 9,5 mld euro. Tym samym dwustronne obroty towarowe przekroczyły po raz pierwszy w historii wartość 17 mld euro.
Analizy z obszaru handlu zagranicznego

Raport o stanie handlu zagranicznego 2015

Raport o stanie handlu zagranicznego 2014
Konsultacje programu współpracy Ministerstwa Gospodarki z NGO

Zapraszamy do udziału w konferencji konsultacyjnej programu współpracy Ministerstwa Gospodarki z organizacjami pozarządowymi na rok 2016 r. W spotkaniu weźmie udział podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Mariusz Haładyj.

Zainteresowanych udziałem w spotkaniu prosimy o rejestrację formularz rejestracyjny

Program konferencji
ESA dostarczyła dwa kolejne satelity systemu Galileo na orbitę

Do ośmiu satelitów europejskiego systemu nawigacji Galileo dołączyły kolejne dwa urządzenia. 11 września 2015 r. o 4.08 polskiego czasu zostały one wyniesione z kosmodromu w Gujanie Francuskiej na rakiecie nośnej Sojuz.

Operacja przebiegła bez zakłóceń, co jest kolejnym krokiem na rzecz zwiększenia pełnej operacyjności systemu. Planuje się, że kolejne dwa urządzenia mają trafić na orbitę pod koniec 2015 r.
Zapraszamy na Forum Biznesu Polska-Algieria

Ministerstwo Gospodarki wspólnie z Krajową Izbą Gospodarczą zapraszają na Forum Biznesu Polska-Algieria. Spotkanie, w którym udział wezmą wicepremier, minister gospodarki Janusz Piechociński oraz minister przemysłu i górnictwa Algierii Abdessalam Bouchouareb, odbędzie się 21 września 2015 r. w MG.
Zapraszamy na konferencję "Biznes a wyzwania społeczne, środowiskowe i gospodarcze kraju. Rola i odpowiedzialność"

Przedstawienie korzyści płynących z wdrażania zasad społecznej odpowiedzialności przedsiębiorstw (CSR) to główny cel konferencji "Biznes a wyzwania społeczne, środowiskowe i gospodarcze kraju. Rola i odpowiedzialność". Spotkanie odbędzie się 15 września 2015 r. w MG.

Wydarzenie organizowane jest przez Ministerstwo Gospodarki wspólnie z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Deloitte, Forum Odpowiedzialnego Biznesu oraz Krajową Izbą Biegłych Rewidentów.