e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


interia.pl - kraj interia.pl - kraj

http://kanaly.rss.interia.pl/kraj.xmlNałęcz: Polacy oczekiwali więcej od Tuska
Polacy oczekiwali od Donalda Tuska znacznie więcej. Dlatego mu zaufali w wyborach. A Donald Tusk po wyborach był taki sam, jak przed wyborami - stąd pewien zawód - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Tomasz Nałęcz.


Sondaż dla RMF FM: Jak oceniani są ministrowie
Bartosz Arłukowicz jest najgorzej ocenianym ministrem rządu Donalda Tuska - wynika z sondażu MillwardBrown SMG/KRC na zlecenie RMF FM. Za ministrem zdrowia z nieco tylko lepszą oceną uplasowała się minister sportu Joanna Mucha.


Polskie sądy likwidowane na kolanie
Dyrektorzy sądów muszą w ciągu jednego dnia obliczyć, ile państwo zapłaci za zniesienie ponad stu sądów rejonowych i przekształcenie ich w wydziały zamiejscowe większych jednostek. Sędziowie są oburzeni na resort - stwierdza Dziennik Gazeta Prawna.


Opozycja (z lewa i prawa) ocenia 100 dni rządu. Jak? Zgadnijcie.
Jak się łatwo domyślić - niezbyt pochlebnie.


Jubileusz Władysława Bartoszewskiego. Jest pan dobrem narodowym
Prezydent Bronisław Komorowski i premier Donald Tusk, którzy uczestniczyli w jubileuszu 90-tych urodzin Władysława Bartoszewskiego, podkreślali zgodnie, że jest on drogowskazem; kompasem, który pokazuje, gdzie jest słuszna strona.


Władysław Bartoszewski kończy 90 lat
Władysław Bartoszewski - żołnierz Armii Krajowej, więziony w Auschwitz i więzieniach komunistycznych; w wolnej Polsce minister spraw zagranicznych, publicysta, pisarz i działacz społeczny, Sprawiedliwy Wśród Narodów Świata - kończy dziś 90 lat.


100 dni rządu Tuska. Ocena dość krytyczna
W przyszłym tygodniu minie sto dni działalności rządu Donalda Tuska. Ponad trzy miesiące pracy koalicyjnego gabinetu PO-PSL to m.in. zamieszanie z wejściem w życie nowej ustawy refundacyjnej i protesty społeczne wobec umowy ACTA.


Wolne media w wolnym kraju. Alleluja i do przodu
Pod hasłem obrony wolnych mediów kilka tysięcy osób manifestowało w sobotę w Warszawie w proteście przeciwko niezapewnieniu telewizji Trwam miejsca na multipleksie cyfrowym. Demonstranci przeszli spod Sejmu przed Pałac Prezydencki, gdzie odbył się wiec.


Ziobro: Mieliśmy nadzieję, że PiS potrafi wyciągać wnioski z błędów
- Mieliśmy nadzieję, że to nasze wówczas wspólne dobro, jak traktowaliśmy PiS, może poprawiać swoje działania. Niestety, ta odwaga, którą wykazaliśmy się wspólnie przedstawiając projekt zmian, nie spotkała się uznaniem, z gotowością do dyskusji - powiedział Zbigniew Ziobro.


PSL podtrzymuje swoje propozycje ws. emerytur
Rada Naczelna PSL podtrzymuje propozycje ws. emerytur, odmienne niż rządowa propozycja stopniowego zrównywania wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn na poziomie 67 lat. Nasz koalicjant ma nosa do polityki i liczymy, że zmieni zdanie - mówił Waldemar Pawlak.


Nowak: To nie jest żadna porażka
W kontraktowych terminach zakończymy inwestycje autostradowe. Mówienie o przejezdności wymaga przygotowania specustawy. Przewidywalna dopuszczalna prędkość na niektórych odcinkach autostrad to 70-90 km/h - zapowiedział gość Przesłuchania RMF FM minister transportu Sławomir Nowak.


W marcu dokument o udziale Kościoła w życiu społecznym
Kwestie związane z uczestnictwem katolików w życiu społecznym, politycznym, kulturalnym, a także apel do polityków i mediów znajdą się w dokumencie społecznym KEP - powiedział sekretarz generalny Episkopatu Polski bp Wojciech Polak.


PO: Jeszcze za wcześnie na dymisje w rządzie
Przegląd resortów nie doprowadzi w najbliższych dniach do dymisji w rządzie - przewidują politycy PO. Według nich, premier wyznaczy najsłabszym ministrom czas na poprawę. Dymisje mogą nastąpić w ramach szerszej rekonstrukcji rządu, np. po Euro 2012.


Rzeź Polaków na Wołyniu będzie sfilmowana
Młody reżyser z Krakowa przygotowuje się do zdjęć o obronie wsi Przebraż przed Ukraińską Powstańczą Armią - informuje Rzeczpospolita.


ND: Lustracyjna bomba tyka. Kopie akt Bolka w Sejmie?
Kopie materiałów zawierających pełną dokumentację teczki Bolka mogą leżeć w sejmowym archiwum. Szef Kancelarii Sejmu Lech Czapla odmawia udostępnienia akt posłom - ujawnia Nasz Dziennik.


Elbląg: Miasto wystawiło posłowi fakturę za sprzątanie
Urząd Miasta w Elblągu wystawił posłowi Wojciechowi Penkalskiemu (RP) opiewającą na ponad 140 zł fakturę za uprzątniecie piasku, który ten polecił wysypać przed ratuszem w ramach happeningu. Penkalski w odpowiedzi pogratulował prezydentowi Elbląga poczucia humoru.


Tusk zmienił zdanie ws. ACTA. Opinie podzielone
Premier Donald Tusk zmienił zdanie ws. budzącej kontrowersje umowy ACTA i zapowiedział, że Polska nie ratyfikuje jej w obecnym kształcie. Zwrócił się też w tej sprawie do polityków frakcji, w której PO jest w PE. Zdaniem opozycji premierem powodują słabnące notowania.


Były red. naczelny Dziennika ma przeprosić A. Michnika
Publicysta i b. szef Dziennika Robert Krasowski ma przeprosić redaktora naczelnego Gazety Wyborczej Adama Michnika - orzekł sąd. Michnik pozwał Krasowskiego m.in. za słowa pod swym adresem, że jedną trzecią życia poświęcił obronie byłych ubeków.


B. wiceprezes Colloseum zatrzymany po 10 latach poszukiwań
Poszukiwany od 10 lat b. wiceprezes konsorcjum Colloseum Piotr W. - współbohater jednej z najgłośniejszych afer gospodarczych ostatnich kilkunastu lat - został zatrzymany w Chorzowie. Prokuratura zarzuca mu m.in. udział w oszustwach i wyłudzeniach.


Niewydolność krążenia przyczyną śmierci płk. Tobiasza
Niewydolność krążenia była przyczyną śmierci płk. Leszka Tobiasza - wynika ze wstępnych wyników sekcji zwłok - powiedziała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Radomiu Małgorzata Chrabąszcz. Zmarły w ub. tygodniu Tobiasz był jednym z głównych świadków ws. korupcji w WSI.