e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Wydarzenia Wprost 24: Kraj Wydarzenia Wprost 24: Kraj

http://www.wprost.pl/rss/rss_kraj.phpDebata nad expose Tuska będzie długa. Może potrwać nawet do północy
- Głosowanie nad wotum zaufania dla rządu odbędzie się w sobotę - poinformowała marszałek Sejmu Ewa Kopacz.
Ewa


Jarosław Wałęsa: witałem się z kostuchą, a teraz będę chodzić
Europoseł, syn byłego prezydenta Jarosław Wałęsa podziękował lekarzom, którzy opiekowali się nim po wypadku motocyklowym na początku września. Z kolei lekarze zapewniali, że pacjent może już chodzić.
Jarosław


Solidarna Polska: Nowicka musi odejść
Klub Solidarna Polska złożył już w Sejmie wniosek o odwołanie Wandy Nowickiej z Ruchu Palikota z funkcji wicemarszałka - poinformował rzecznik klubu Patryk Jaki. Sejm zajmie się wnioskiem na początku grudnia.
Wanda


PiS chce zmniejszyć emeryturę zabójcy ks. Popiełuszki
PiS szykuje projekt ustawy ograniczającej uprawnienia emerytalne funkcjonariuszom komunistycznych służb specjalnych skazanym za działania przestępcze, wymierzone w opozycję demokratyczną - wynika z informacji uzyskanych przez PAP ze źródeł zbliżonych do klubu PiS. Chodzi o takie osoby, jak np. zabójca ks. Jerzego Popiełuszki Grzegorz Piotrowski. Projekt ustawy ma zostać złożony u marszałka Sejmu na kolejnym posiedzeniu Izby, które odbędzie się 8-9 grudnia.
Morderca


Guzowska, Dziedziczak, Jan Ziobro - Sejm wybrał sekretarzy
Sejm wybrał 20 posłów sekretarzy, którzy pomagają marszałkowi i wicemarszałkom prowadzącym obrady izby. Posłowie sekretarze są zwyczajowo wybierani spośród najmłodszych posłów.
Sekretarze


Do pięciu razy sztuka. Kiszczak znów stanie przed sądem
Po raz kolejny do sądu I instancji wraca sprawa byłego szefa MSW 86-letniego Czesława Kiszczaka dotycząca przyczynienia się do śmierci dziewięciu górników z kopalni Wujek w 1981 r. Sąd Apelacyjny w Warszawie uwzględnił apelacje prokuratury oraz górników i uchylił kwietniowy wyrok sądu okręgowego uniewinniający Kiszczaka. Oznacza to, że proces ten będzie się toczył już po raz piąty.
Czesław


Tusk w Belwederze opowiedział prezydentowi o rządzie. Polacy poznają nazwiska ministrów o 11?
Od 8:30 do 10 trwało spotkanie prezydenta Bronisława Komorowskiego z premierem Donaldem Tuskiem w Belwederze. W czasie spotkania premier miał przedstawić głowie państwa skład nowego rządu. Zaprzysiężenie gabinetu odbędzie się 18 listopada w Pałacu Prezydenckim. Następnie w Sejmie premier wygłosi expose, a po debacie posłowie będą głosować nad wotum zaufania dla rządu. Centrum Informacyjne Rządu podało, że o godzinie 11 odbędzie się konferencja prasowa szefa rządu - być może w jej trakcie Tusk przedstawi opinii publicznej nazwiska ministrów. Rzecznik rządu Paweł Graś napisał na Twitterze, że konferencja będzie poświęcona składowi nowego rządu.
Bronisław


Piłsudski stał za plecami Komorowskiego. Nałęcz o 11 listopada
Prezydencki doradca prof. Tomasz Nałęcz, mówiąc o dramatycznym przebiegu tegorocznych obchodów Święta Niepodległości w Warszawie posłużył się cytatem z Józefa Piłsudskiego stwierdzając, iż nie może być tak, że rozwydrzeni gówniarze dyktują swoje warunki Rzeczypospolitej. Dajcie mi władzę, a ja tych rozwydrzonych gówniarzy uspokoję - mówił w 1922 roku Józef Piłsudski, po zamieszkach jakie wybuchły w Warszawie w związku z wyborem przez Sejm na prezydenta Gabriela Narutowicza.
Bronisław


Seremet: Gowin ministrem? Nie zna środowiska, będzie mu ciężko
Nie ma przeszkód formalnych, by Jarosław Gowin, który nie ma wykształcenia prawniczego, został ministrem sprawiedliwości, ale nieznajomość tego środowiska będzie sporym utrudnieniem - ocenił prokurator generalny Andrzej Seremet.
Jarosław


Szef policji o 11 listopada: obie strony chciały konfrontacji, policja nie zawiodła
11 listopada obie strony, które demonstrowały na ulicach Warszawy, dążyły do konfrontacji i się do niej przygotowywały - ocenił szef policji gen. Andrzej Matejuk. Dodał, że działania funkcjonariuszy były profesjonalne, a ich cel został osiągnięty.
Policja


Człowiek Palikota w areszcie. To akcja polityczna
Andrzej Dołecki, współpracownik Ruchu Palikota w dziedzinie polityki narkotykowej, jeden z liderów Inicjatywy Wolne Konopie został tydzień temu zatrzymany na 24 godziny przez policję - dowiedziało się TVP Info. W tegorocznych wyborach Dołecki bez powodzenia ubiegał się o mandat posła z list Ruchu Palikota. Mimo wyborczej porażki wciąż współpracuje z ugrupowaniem byłego posła PO.
Janusz


Oleksy: tworzenie rządu nie jest zabawą w ciuciubabkę
Nie rozumiem postawy premiera. To nie jest zabawa w ciuciubabkę, zgadywankę, czy jakiś quiz - tak o przedłużającym się formowaniu nowego rządu przez Donalda Tuska mówi w TVP Info były premier Józef Oleksy. Oleksy komentuje w ten sposób fakt, że na dzień przed zaprzysiężeniem nowego gabinetu nazwiska przyszłych ministrów zna tylko Donald Tusk.
Józef


Sikorski: to będzie energiczny rząd
Około godz. 8:30 w Belwederze prezydent Bronisław Komorowski spotka się z premierem Donaldem Tuskiem - poinformowała szefowa prezydenckiego Biura Prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Trzaska-Wieczorek dodała, że premier przedstawi podczas spotkania skład nowego rządu.
Radosław


Napieralski szuka swojego następcy
Szef SLD Grzegorz Napieralski będzie konsultował się w sprawie zapowiedzianej na 10 grudnia konwencji m.in. z wicemarszałkiem Sejmu Jerzym Wenderlichem, szefem klubu Sojuszu Leszkiem Millerem, wiceszefami partii i szefami regionów, a także z 25 posłami Sojuszu. Obecny lider SLD miał zapowiedzieć przeprowadzenie takich konsultacji na ostatnim posiedzeniu zarządu Sojuszu.
Grzegorz


Miller: Tusk gorączkowo szuka ministrów. Ja budowałem rząd sprawniej
Jarosław Gowin jest bardzo ideologicznie określony i to jest nieracjonalne, bo można się spodziewać, że wiele inicjatyw jak in vitro czy ustawa o związkach partnerskich będą oceniane przez rząd i będą miały o wiele trudniej - tak o prawdopodobnym objęciu przez Gowina teki ministra sprawiedliwości w nowym rządzie Donalda Tuska mówi szef klubu SLD Leszek Miller.
Leszek


Jeden z ziobrystów spotkał się z Kaczyńskim
Jeden z ziobrystów spotkał się z prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do klubu Solidarna Polska. Rozmowa dotyczyła m.in. możliwości pojednania między PiS a nowym klubem.
Prezes


Kurski: nie chcieliśmy oddalić prezesa. Inni chcieli
- Liderem odnowicielskiego nurtu jest Zbigniew Ziobro, ja jestem jego współpracownikiem. To pewien zespół. Ziobro, jako polityk najbardziej wpływowy stał się twarzą tego ruchu. To polityk autonomiczny, który wie, co robi - powiedział w TVN24 Jacek Kurski.
Jacek


Nieoficjalnie: Arłukowicz ministrem zdrowia, Mucha sportu
Źródła PAP podają, że ministrem zdrowia ma być Bartosz Arłukowicz, ministrem sportu - Joanna Mucha, a środowiska - Marcin Korolec.
Bartosz


Szef krakowskiego SLD zaprasza ks. Stryczka do partii
Ks. Jacek Stryczek oświadczył w środę, że zastanawia się, czy miałby szansę w rywalizacji o przywództwo lewicy. W odpowiedzi szef krakowskiego SLD zaprosił go w szeregi partii. Ksiądz jednak funkcji politycznych pełnić nie może i jak sam przyznaje, nad szefowaniem lewicy tylko się zastanawiał.
fot.


TVN: Gowin ministrem sprawiedliwości. Przyjął ofertę Tuska
Jarosław Gowin przyjął propozycję przyjęcia stanowiska ministra sprawiedliwości w nowym rządzie Donalda Tuska - dowiedziały się Fakty TVN.
Jarosław


Tomaszewski: PZPN przywróci orzełka, bo nie ma wyjścia
Były piłkarz reprezentacji Polski, obecnie poseł PiS Jan Tomaszewski uważa, że PZPN przywróci wkrótce orzełka na koszulkach drużyny narodowej, ponieważ... nie ma innego wyjścia. Jak dodał słynny w przeszłości bramkarz, związek chwyta się brzytwy.
Jan


Ksiądz chce być szefem SLD. Wysłał CV
Znany krakowski społecznik, prezes Stowarzyszenia Wiosna, ks. Jacek Stryczek chce być szefem SLD. Wysłał nawet już CV.
Ks.


Sikorski: dziś współkształtujemy historię
- Dziś nie jesteśmy targani przez nieprzyjazne dla nas wichry historii; my tę historię współkształtujemy - mówił w Warszawie szef MSZ Radosław Sikorski otwierając wystawę z okazji Dnia Służby Zagranicznej.
Radosław


Mularczyk: odebrać dotacje Krytyce Politycznej
Klub Solidarna Polska zwrócił się w środę z apelem do ministra kultury Bogdana Zdrojewskiego o pilne odebranie dotacji Krytyce Politycznej. Według nich, z pieniędzy podatników nie powinna być sponsorowana instytucja będąca przechowalnią lewackich ekstremistów. Rzecznik resortu kultury powiedział , że nie ma żadnych przesłanek, aby odebrać dotację.
Arkadiusz


Tragedia w Sopocie: matka przyznała się do zabójstwa córki
Sopocka Prokuratora Rejonowa postawiła zarzut zabójstwa córki 34-letniej kobiecie. Kobieta przyznała się do winy. Ciało 3-letniej dziewczynki zostało znaleziono we wtorek rano w wodach Zatoki Gdańskiej, tuż przy sopockim molo. Kobieta przyznała się do winy.
Służby


PZPN mięknie, orzełek ma szansę wrócić
Zarząd PZPN poinformował w środę, że na jednym z najbliższych posiedzeń zadecyduje, jak rozwiązać sytuację związaną z brakiem orzełka na koszulkach reprezentów Polski. Usunięcie godła narodowego wywołało powszechne oburzenie wśród kibiców i ekspertów.
Protest


Radni PiS chcą referendum ws. prezydenta Starachowic
Radni PiS w starachowickiej radzie miasta apelują do radnych pozostałych klubów o poparcie ich wniosku o przeprowadzenie referendum w sprawie odwołania podejrzanego o korupcję prezydenta Starachowic Wojciecha Bernatowicza.
Radni


Wyrzuceni stawią się przed PiS-owskim sądem. Dementi ws. nowej partii
Na 18 listopada Sąd Koleżeński PiS wyznaczył termin posiedzenia w sprawie wykluczonych z PiS europosłów Zbigniewa Ziobry, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego - dowiedziała się PAP ze źródeł zbliżonych do sprawy. Europosłowie chcą, by sąd uchylił decyzję Komitetu Politycznego PiS o wyrzuceniu ich z partii.
Tadeusz


Każdy będzie mógł kupić Tu-154M. Cena sugerowana: 40 milionów złotych
40 milionów złotych jest - według wyceny dokonanej przez armię - wart Tu-154M, który należał do rozformowanego w tym roku 36 Specjalnego Pułku Lotnictwa Transportowego - poinformował RMF FM. Samolot ma zostać sprzedany przez Agencję Mienia Wojskowego. Oprócz Tu-154M na sprzedaż zostaną wystawione również dwa Jaki-40, które również latały dotąd w barwach specpułku. Dwa inne samoloty tego typu z rozformowanej jednostki trafią do muzeów.
Tu-154M


Polacy nie wiedzą, dlaczego Tusk i Komorowski opóźniają tworzenie rządu
41 proc. Polaków chciałoby głębokich zmian w rządzie, 26 proc. uważa, że powinny one być umiarkowane - wynika z sondażu TNS OBOP, w którym zapytano ankietowanych, jakie zmiany w składzie Rady Ministrów uznaliby za najlepsze.
68