e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


interia.pl - fakty interia.pl - fakty

http://kanaly.rss.interia.pl/fakty.xmlSeremet: Nie zgadzam się z niektórymi tezami płk. Przybyła
Kilka postanowień Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Poznaniu w śledztwie ws. przecieków ze sprawy smoleńskiej nie miało podstawy prawnej, ale nie można mówić, by prokuratorzy inwigilowali dziennikarzy - oświadczył prokurator generalny Andrzej Seremet.


PiS chce informacji premiera ws. prokuratora Przybyła
Klub PiS zwrócił się do marszałek Sejmu z wnioskiem o informację premiera Donalda Tuska w sprawie próby samobójczej prokuratora Mikołaja Przybyła - poinformował szef klubu PiS Mariusz Błaszczak.


Parulski: Mieszkanie i auto prok. Przybyła były obiektami ataków
Niestosowne było zlecenie cywilnej prokuraturze oceny pracy prokuratury wojskowej - uważa Naczelny Prokurator Wojskowy gen. Krzysztof Parulski. Jak ujawnił, mieszkanie i samochód prok. Mikołaja Przybyła były obiektami ataków.


SP chce odwołania Parulskiego i zwołania sejmowych komisji
W związku z próbą samobójczą prok. Przybyła klub Solidarna Polska domaga się odwołania Naczelnego Prokuratora Wojskowego gen. Krzysztofa Parulskiego, chce też nadzwyczajnego posiedzenia sejmowych komisji: Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Obrony Narodowej.


Arłukowicz: Projekt noweli ust. refundacyjnej znosi kary dla lekarzy
Minister zdrowia Bartosz Arłukowicz poinformował, że resort przygotował projekt nowelizacji ustawy refundacyjnej, który przewiduje usunięcie przepisów dot. karania lekarzy.


Włochy: Stan klęski żywiołowej z braku śniegu?
Władze regionu Piemont na północy Włoch ogłosiły, że rozważają możliwość zwrócenia się do rządu w Rzymie o ogłoszenie stanu klęski żywiołowej z powodu braku śniegu, co przyniosło straty branży turystycznej.


Chiny krytykują nową amerykańską strategię obronną
Chińskie Ministerstwo Obrony ostrzegło w poniedziałek Stany Zjednoczone, by były ostrożne w słowach i działaniach, reagując w ten sposób na nową strategię obronną USA. Wcześniej strategię, akcentującą zagrożenie ze strony Pekinu, skrytykowało chińskie MSZ.


Iran rozpoczął wzbogacanie uranu w podziemnym bunkrze
Jak poinformowały źródła dyplomatyczne, Iran rozpoczął wzbogacanie uranu w schowanym głęboko wewnątrz góry bunkrze, co prawdopodobnie nasili jego spór z mocarstwami zachodnimi, podejrzewającymi Teheran o chęć uzyskania broni atomowej.


Prokurator wojskowy postrzelił się podczas konferencji prasowej
Prokurator wojskowy płk Mikołaj Przybył postrzelił się po konferencji prasowej, na której odnosił się do medialnych zarzutów o złamanie prawa w postępowaniu dot. przecieku ze śledztwa ws. katastrofy smoleńskiej. Prokurator jest szpitalu, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.


Hakerzy umieścili w internecie dane pracowników NATO
W bazie danych, jaką zdobyła i umieściła w internecie hakerska grupa Anonymous po cyberataku na komputery amerykańskiej firmy doradztwa w dziedzinie bezpieczeństwa Stratfor, są informacje o pracownikach NATO - napisał w poniedziałek dziennik Guardian.


Włochy: Płaćcie abonament! Jan Paweł II w spocie RAI
Zdumienie różnych środowisk i mediów we Włoszech oraz protest części polityków wywołał spot telewizji publicznej RAI, zachęcający do zapłacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Wykorzystano w nim wizerunek Jana Pawła II.


Sondaż: Sarkozy goni Hollandea, Marine Le Pen blisko
Obecny szef państwa francuskiego Nicolas Sarkozy zbliżył się mocno w notowaniach do faworyta wiosennych wyborów prezydenckich, socjalisty Francois Hollandea - wynika z najnowszego sondażu Ifop. Za nimi plasuje się szefowa skrajnej prawicy, Marine Le Pen.


Dziennikarze GW: Szok. Napisaliśmy prawdę
Ewa Siedlecka i Wojciech Czuchnowski z Gazety Wyborczej, autorzy publikacji o wojskowej prokuraturze, prowadzącej śledztwo w sprawie przecieków ze śledztwa smoleńskiego, podkreślają, że napisali prawdę. Jesteśmy w szoku i jest nam przykro - mówią o próbie samobójczej śledczego.


Nowy komendant główny policji przejął obowiązki
Nadinsp. Marek Działoszyński formalnie przejął w poniedziałek obowiązki komendanta głównego policji, zastępując na tym stanowisku gen. insp. Andrzeja Matejuka. Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w Komendzie Głównej Policji.


Lekarze przepraszają. To także dla dobra chorych
Lekarze, prowadzący od 1 stycznia protest pieczątkowy, przepraszają pacjentów za niedogodności związane z wypisywaniem recept i proszą o zrozumienie dla swoich działań. Zapewniają, że akcja prowadzona jest także dla dobra chorych.


Cichocki: Podjęto czynności wyjaśniające ws. próby samobójczej prokuratora
Szef MSW Jacek Cichocki powiedział dziennikarzom, że ws. próby samobójczej prokuratora Naczelnej Prokuratury Wojskowej płk Mikołaja Przybyła podjęte zostały wszelkie czynności wyjaśniające.


Chiny: Zmarł mnich buddyjski, który się podpalił
Mnich buddyjski popełnił samobójstwo przez samopodpalenie w chińskiej prowincji Qinghai, co stanowi 15. taki desperacki akt od niespełna roku w regionach Chin zamieszkanych przez ludność tybetańską - poinformowała w poniedziałek oficjalna agencja Xinhua.


Iran: Domniemany szpieg USA skazany na śmierć
Na karę śmierci za współpracę z wrogim krajem oraz szpiegostwo został skazany przez sąd w Teheranie Amerykanin irańskiego pochodzenia, Amir Mirza Hekmati - poinformowała w poniedziałek półoficjalna irańska agencja Fars.


Romney: Ja nie wierzę w Europę, wierzę w Amerykę
Faworyt Republikanów do nominacji prezydenckiej Mitt Romney nie ma charyzmy, ale tylko on może zagrozić Barackowi Obamie - uważali uczestnicy niedzielnego spotkania z kandydatem w Exeter w stanie New Hampshire. We wtorek w tym stanie odbędą się prawybory GOP.


Eksperci ostrzegają przed krokodylem
Eksperci ostrzegają przed tanim i zabójczym środkiem odurzającym, pochodzącym z Rosji specyfikiem, znanym pod nazwą krokodyl. Inne jego określenia to mołodiec czy ruska heroina. Narkotyk zalewa rosyjski rynek, przestrzegają przed nim także policjanci z Rosji.