e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


Wiadomości - Money.pl Wiadomości - Money.pl

http://www.money.pl/rss/main.xmlDzień Polski na EXPO 2015 w Mediolanie. Już za rok czeka nas prawdziwy najazd włoskich turystów?
W niedzielę od rana w Mediolanie trwa Dzień Polski - oficjalna część i ukoronowanie pracy Polskiej Agencji Rozwoju Przemysłu i Ministerstwa Gospodarki podczas EXPO 2015.


Prof. Grzegorz Kołodko dla money.pl: Obietnice przedwyborcze i tak nie będą realizowane
- Ja się tych obietnic różnych polityków, już rządzących bądź aspirujących sobie tę władzę, nie obawiam. To się bardzo często kończy jedynie na obietnicach, trzeba odróżniać ziarna od plew - przekonuje prof. Kołodko


Krzysztof Kalicki, prezes Deutsche Bank Polska, w money.pl ostro o pomyśle pomocy dla frankowiczów
Do Sejmu wróciła z Senatu wersja ustawy o pomocy dla posiadaczy kredytów we frankach szwajcarskich, która zakłada, że banki poniosą połowę kosztów przewalutowania kredytów na złote.


Prezes KGHM ostrzega: Podatek od kopalin to niebezpieczny balast
- Powinien obowiązywać elastyczny mechanizm, który w momentach głębokiej dekoniunktury mógłby nam pomóc mówi w wywiadzie dla Money.pl prezes KGHM Herbert Wirth.


Igor Chalupec: Ruch był za długo firmą państwową
Zobacz, jak firma zamierza się zmieniać w przyszłości.


Zmiany w PIT: podatek będzie wynosił od 10 do 39,5 proc. w zależności od dochodów
Jednolity podatek PIT, który ma w sobie zawierać dotychczasowe składki ZUS i NFZ, ma wynosić w zależności od dochodów od 10 do 39,5 proc. - powiedział PAP po sobotniej konwencji programowej PO minister finansów Mateusz Szczurek. Zmiany miałyby obowiązywać od 2017 lub 2018 r.


Sadowski dla money.pl: Propozycje PO to likwidacja skrajnych absurdów
Prezes Centrum im. Adama Smitha komentuje dla nas pomysły podatkowe Platformy Obywatelskiej.


Konwencja PO. Kopacz: Jednolita stawka PIT 10 procent i likwidacja składki ZUS
Jednolity PIT, jednolite umowy o pracę, likwidacja ZUS i NFZ - to najnowsze propozycje Platformy Obywatelskiej. Finansowanie pójdzie z likwidacji szarej strefy.


Minister środowiska dla money.pl: To może być kamień milowy w kwestii ochrony klimatu
- Jest szansa na osiągnięcie kompromisu jeśli chodzi o wspólne cele emisyjne - mówi Maciej Grabowski.


Płaca minimalna. Szydło i Kopacz: Minimalna, godzinowa stawka 12 zł brutto
Jeśli nie będzie tutaj szansy na myślenie o przyszłości polskich rodzin, to młodzi ludzie będą wyjeżdżali, tak, jak dzieje się to teraz - mówiła Szydło.


Konwencja PiS. Szydło: 15-procentowy podatek CIT dla małych firm
Projekty partii przewidują m.in. 15 proc. stawkę CIT dla firm mających obrót do 1,2 mln euro oraz ulgi dla przedsiębiorców wprowadzających polskie technologie.


Przewozy Regionalne zwolnią dwa tysiące osób. Na jakich warunkach?
Tomasz Pasikowski zapowiada, z czego będą mogli skorzystać zwolnieni, jeżeli zdecydują się na dobrowolne odejście.


Polska handlowym liderem w regionie, Biedronka bije wszystkich na głowę
Co piąte wśród największych przedsiębiorstw w Europie to firmy z branży handlowej. Potentaci z tej branży upodobali sobie nasz kraj - działa tu aż jedna trzecia największych handlowych firm.


Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl w money.pl: My dalej mamy w sobie głód sukcesu
- Mówienie, że prawo pracy w Polsce jest złe, jest bzdurą. My koncentrujemy się na rozwoju, na swojej ciężkiej pracy. Zaczęliśmy ponad dwadzieścia lat temu od zera, dziś jesteśmy europejskim liderem - mówi money.pl Adam Krzanowski, prezes Grupy Nowy Styl.


Europę stać na uchodźców?
Podczas gdy Europę do czerwoności rozgrzewa kryzys imigracyjny - coraz bardziej na zielono zaczynają świecić się wskaźniki ekonomiczne. Strefa euro rośnie szybciej niż się spodziewano, głównie przez przyspieszenie we Włoszech i Gracji. Rosną ceny nieruchomości w Hiszpanii a niemiecka wymiana handlowa jest na rekordowo wysokim poziomie. Czy to oznacza, że Europę stać na to, by finansować uchodźców?


PO chce zniesienia składek ZUS. Tak daleko szedł dotąd tylko Korwin-Mikke
Po docelowej likwidacji finansowanie składek miałby przejąć budżet państwa. Na konwencji ma paść propozycja ograniczenia przywilejów związków zawodowych.


Urzędnicy ZUS zwiedzają świat. Zagraniczne szkolenia w kurortach trwają w najlepsze
W maju zrobiło się głośno o szkoleniach przeprowadzonych na Sycylii, ale jeszcze większe poruszenie wywołał cykl szkoleń w ramach czerwcowego tournée pracowników ZUS-u po USA i Kanadzie.


Prawo bankowe: Banki zwrócą Polakom około 15 miliardów złotych. Sejm znowelizował ustawę
Na uśpionych kontach, czyli nieaktywnych od lat rachunkach bankowych leżą miliardy złotych. Spadkobiercy często nic o nich nie wiedzą.


Adam Sawicki, prezes T-Mobile Polska, w money.pl: Telekomy na stałe wejdą do bankowości
- Model bankowości się zmienia. Płatności zbliżeniowe, mobilne, NFC. To jest przyszłość - przekonuje. - Tak jak telefony komórkowe wyparły małe aparaty fotograficzne, tak wejdą na stałe do bankowości.


Modernizacja w spółce Przewozy Regionalne. W końcu będą pieniądze na nowe pociągi
- Notoryczne straty i tabor z epoki dyliżansu - tymi słowami prezes spółki Przewozy Regionalne opisuje połączenia, które niedawno zniknęły z rozkładów jazdy. Przekonuje, że kierowaną przez niego firmę będzie stać na zakup nowych składów.