e-mail sitemap content strona główna

Podgląd RSS


interia.pl - wywiady interia.pl - wywiady

http://kanaly.rss.interia.pl/wywiady.xmlNałęcz: Polacy oczekiwali więcej od Tuska
Polacy oczekiwali od Donalda Tuska znacznie więcej. Dlatego mu zaufali w wyborach. A Donald Tusk po wyborach był taki sam, jak przed wyborami - stąd pewien zawód - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Tomasz Nałęcz.


Nowak: To nie jest żadna porażka
W kontraktowych terminach zakończymy inwestycje autostradowe. Mówienie o przejezdności wymaga przygotowania specustawy. Przewidywalna dopuszczalna prędkość na niektórych odcinkach autostrad to 70-90 km/h - zapowiedział gość Przesłuchania RMF FM minister transportu Sławomir Nowak.


Mucha: Nie jestem słabsza niż poprzednicy
Wiem już bardzo dużo i być może więcej, niż wiele osób, które się tym resortem zajmowały. Nie mam poczucia, że nie jestem w stanie dać sobie z tym rady - mówiła w Kontrwywiadzie RMF FM minister sportu Joanna Mucha.


Raś: Tusk powinien wziąć w swoje ręce nadzór nad Euro 2012
Będę oczekiwał od premiera, żeby sam wziął w swoje ręce nadzór nad Euro 2012 w większym wymiarze. Jego autorytet jest na finiszu konieczny - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM przewodniczący sejmowej komisji sportu Ireneusz Raś. - Joanna Mucha już na początku powiedziała, że na sporcie nie za dobrze się zna - przypomniał Raś.


Pitera: Radzę minister sportu ujawnić wysokość nagród
To demoralizujące - mówi gość Przesłuchania w RMF FM Julia Pitera o nagrodach dla szefów Narodowego Centrum Sportu.


Rapacki: Spektakl medialny nie służy rodzinie Magdy
- Celem detektywa powinna być pomoc zleceniodawcy i dyskrecja - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM, były wiceszef MSWiA Adam Rapacki.


Działoszyński: Rutkowski nie jest detektywem
Rutkowski nie ma koncesji. Gdyby był detektywem, to powinien swoje ustalenia przynieść albo prokuraturze, albo policji, a nie robić z tego medialnego show - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM szef policji gen. Marek Działoszyński.


Sprawa Madzi to nie był sukces policji
To nie jest sukces policji - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM o sprawie Madzi z Sosnowca Marek Biernacki.


Graś: Na usprawiedliwienie powiem, że w sprawie ACTA ktoś się zagapił
Donald Tusk nie ugiął się przed szantażem, nie ugiął się, kiedy blokowano jego strony internetowe - mówi o decyzji ws. zawieszenia procesu ratyfikacji ACTA gość Przesłuchania w RMF FM Paweł Graś.


Kolarska-Bobińska: Premier wszystkiego nie załatwi
To już nie może być kampania jeżdżenia autobusem przez premiera, jedną osobę, która cieszy się popularnością. Bo ta popularność się zużywa a procesy społeczne i reformy tak nie działają - mówiła w RMF Lena Kolarska-Bobińska.


Globisz: Najprostszymi sposobami trafiała w samo serce
Wybrali do Nagrody Nobla kogoś, kto prostymi, najprostszymi sposobami trafia w samo serce. To jest tak, jakby ktoś się wkłuł w serce i tam tym wkłuciem grzebał sobie powolutku - Krzysztof Globisz wspominał w RMF FM zmarłą Wisławę Szymborską.


Hofman: Dajemy pieniądze i nie siedzimy przy unijnym stole
- Graliśmy o coś innego. Mieliśmy dać pieniądze do Międzynarodowego Funduszu Walutowego, żeby siedzieć przy unijnym stole, a tu dajemy i nie siedzimy, to przegrana nawet według standardów Tuska - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Adam Hofman.


Smolar: Szczyt UE sprowadzi nasze rozdęte nadzieje do poziomu realnych możliwości
- Spór o miejsce przy euro stole przypomina trochę walkę o krzesła z Lechem Kaczyńskim. Wątpliwości rządu, groźba niepodpisania paktu fiskalnego, to wątpliwości na użytek domowy - mówi gość Kontrwywiadu RMF FM Aleksander Smolar.


Schetyna: Nie będzie decyzji personalnych ws. Zdrojewskiego i Boniego
Z tego, co wiem, nie będzie decyzji personalnych premiera w sprawie ministrów kultury i cyfryzacji - twierdzi gość Przesłuchania w RMF FM Grzegorz Schetyna.


Sasin: Komisja smoleńska obala dogmat o brzozie
Konkluzje raportów MAK i komisji Millera mijają się z rzeczywistością. Dwa lata po katastrofie nie jesteśmy w stanie powiedzieć, co wydarzyło się 10 kwietnia. Dopiero komisja Macierewicza obaliła dogmat o uderzeniu samolotu w brzozę - twierdzi gość Kontrwywiadu RMF FM Jacek Sasin, wiceprezes Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego.


Duda: Nieprawdy, które krzywdzą wielu ludzi
W jednym, jak i w drugim raporcie jest bardzo wiele nieprawd, które wypaczają całą sprawę związaną z tragedią smoleńską - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Andrzej Duda.


Boni: Nie możemy tego nie podpisać
Nie podzielam opinii, że umowa ACTA grozi internautom. Uważam, że dlatego powinniśmy dalej dyskutować, wyjaśniać i konsultować, i opisywać artykuł po artykule wszystko to, co tam jest, żeby znieść wątpliwości dotyczące zagrożeń dla internautów - mówił w Kontrwywiadzie RMF FM Michał Boni.


Gowin: Parulski jest nielojalny
Nowa ustawa o prokuraturze będzie gotowa w drugiej połowie roku, ale konflikt personalny nie powinien trwać do tej pory - twierdzi gość Kontrwywiadu RMF FM minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.


Kamiński: Prezydent pod wpływem lobby wojskowego
Bronisław Komorowski ma pozamerytoryczne powody, żeby nie podpisać się pod wnioskiem o odwołanie prokuratora Krzysztofa Parulskiego. Lobby wojskowe ma niezwykle silny wpływ na prezydenta - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM były szef CBA Mariusz Kamiński.


Nałęcz: Jestem coraz bardziej zawiedziony raportem MAK
Niektórzy politycy chcą tworzyć wrażenie, że stenogramy są przełomem. Ja podpisuję się pod słowami, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej jest boleśnie proste: zawiódł człowiek - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM Tomasz Nałęcz.